Dodaj do ulubionych

Selekcja chodnikowa - komentarz

05.08.05, 08:19
Ciekawe, skąd Pan Kwaśniewski wie, kto jeszcze i dlaczego nie będzie się
podobał właścicielom Domów Centrum? Czy nie jest to zwykła nadinterpretacja?
Skoro ten chodnik jest prywatny, właściciel może robić co tylko zechce, o ile
nie łamie prawa. Moim zdaniem niewpuszczenie kogoś na swój teren łamaniem
prawa nie jest. Czy gdybym nie zaprosił na imprezę kogoś, kogo nie lubię albo
kogoś, kto mi się nie podoba, czy "Stołeczna" też o tym napisze?
Obserwuj wątek
    • Gość: flâneur Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.acn.waw.pl 05.08.05, 08:42
      "Już wtedy obawiałem się, czy aby nie ma na myśli tylko własnego interesu. Że
      zależy jej na witrynach, sprzedaży i własnym wizerunku."
      • d.z Re: ale o co chodzi??? 05.08.05, 08:54
        Nie tak dawno, na tym forum można było poczytać peany zachwytów dotyczące życia
        na ogordzonym osiedlu z ochroną. Tak fajnie i wogóle tam jest i bezpiecznie i
        wesoło i czysto i naj naj naj...
        Teraz moda na przeganianie innych weszła do Centrum więc o co chodzi ?
        Bądźmy konsekwentni. Jeśli uznajemy prawo do grodzenia się i chronienia od
        przypadkowych ludzi na osiedlach to musimy uznac prawo właściciela galerii
        handlowej do tego samego - wszak chodzi o to by było miło, bezpiecznie i wogóle
        naj naj naj...
      • Gość: kurka.wodna Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 05.08.05, 11:12
        sklepy
        > bądź firmy mogą zmienić coś na korzyść w przestrzeni miasta (oczywiście w
        > uzgodnieniu z jego władzami)

        cóż, jeżeli to jest uzgodnione, to OK. Ale chętnie bym zobaczył potwierdzenie
        tego na piśmie. Teren prywatny nie jest (w sensie własności) jedynie
        wydzierżawiony. Najemca powinien się stosować do warunków właściciela, a nie
        odwrotnie...
        W zasadzie nie ma co komentować, tylko pójść się przekonać. Jeżeli po kilku
        minutach stania ochrona przegoni zwykłego przechodnia, to wtedy może być coś nie
        w porządku...
    • Gość: MM Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: 66.9.51.* 05.08.05, 10:35
      Dlatego może lepiej nie wydzierżawiać DTC pasażu Wiecha bo go jeszcze zagrodzą
      warszawiakom.
      • Gość: warszawiak Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: 81.210.38.* 05.08.05, 15:00
        Kochani, a jak sobie inaczej wyobrażacie dzierżawę mafiozom z DTC na 30 lat
        pasazu sródmiejskiego i to na warunkach DTC a bynajmniej nie miasta? To
        skandal, że miasto nie wysupła dla nas mieszkańców tych lichych 5 mln zł na
        remont pasazu (ale na nagrody dla urzedasów to się 40 mln znajdzie), tylko
        frymarczy przestrzenią publiczną żeby zrobić dobrze cwaniakom co za psi grosz
        hapsneli Domy Centrum. Dziwi mnie w tym wszystkim naiwnośc dizennikarzy, którzy
        albo udaja albo nie widzą sedna sprawy.
        • Gość: maks Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.dtcentrum.pl 05.08.05, 17:38
          z wiekszosci wypowiedzi na tym forum wynika, ze faktycznym celem omawianego
          artykułu było storpedowanie dzierzawy Pasazu Wiecha przez DTC, pod absurdalnym
          pretekstem wprowadzenia zakazu przemarszu grubych i wysokich, ciekawe wiec kto
          ten dęty artykuł i obłąkany komentarz zamówił? moze ci którzy wynajmuja od
          miasta lokale i budki przy Pasazu za grosze i boja sie ze bedą placic wiecej?
          bo chyba nie kiwający się tam narkomani?
      • Gość: w.p. Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.dtcentrum.pl 05.08.05, 17:45
        No, będą szlabany i jak ktoś bedzie chciał przejść to bedzie płacił myto. A
        grubi i wysocy nie wejdą w ogóle.
    • Gość: lara Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.05, 11:04
      Na pasażu Wiecha koczują całe tłumy przyjezdnej, mam wrażenie, brudnej
      znarkotyzowanej młodzieży. Aż przykro tamtędy przechodzić - i jako klient
      galerii i jako mieszkaniec Warszawy. Czy to będzie niehumanitarne jak się ich
      stamtąd przepędzi (przywędrowali chyba z Centralnego)? To jest problem, a
      władze miasta (tak jak np. ulotek reklamujących agencje towarzyskie, których
      tony walają się po śródmiejskich i nie tylko ulicach) go nie widzą, bo są
      zajęte promowaniem wizerunku "sprawiedliwego prezydenta". O co tej gazecie
      chodzi? Rzuci coś domorosły dziennikarz, nawet nie wiedząc o czym pisze!
    • Gość: polo Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: 10.202.4.* 05.08.05, 11:09
      W tym wszystkim chodzi o wolnść, którą ciągle nam się odbiera pod pretekstem
      bezpieczeństwa.
    • Gość: SZ Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.il.pw.edu.pl 05.08.05, 13:38
      Nie dajmy się zwariować. Jeśli teren prywatny nie jest trwale ogrodzony, to nie
      widzę żadnych podstaw do egzekwowania (bez zapowiedzi i ostrzeżeń) innych zasad
      korzystania z takiego terenu niż z terenów miejskich (ogólnodostępnych).
      Proponuję właścicielowi Domów Centrum ogrodzenie swojej nieruchomości, a przy
      wejściach postawienie ochroniarzy. Stworzy to czystą sytuację dla jednych i dla
      drugich.
      • Gość: warszawiak Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: 81.210.38.* 05.08.05, 15:02
        i tym się skonczy dzierżawa pasazu na 30 lat, to będzie dla wybranych, paranoja!
        • Gość: maks Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.dtcentrum.pl 05.08.05, 17:41
          Racja, przez 30 lat grubi i wysocy będa mieli zakaz wstepu na pasaż. Dobrze
          zrozumiałem?
          Czy moze chodziło o łysych i garbatych. Ktoś mówił o paranoi, czy mi się
          zdawało?
    • Gość: Jolka Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.05, 15:32
      Ani trochę nie masz racji. Ulica jest miejscem publicznym. Nikt nie ma prawa
      narzucać mi,po którym fragmencie chodnika wolno chodzić. Czy jeżeli umówisz się
      z kimś pod wejsciem do Galerii C., to też staniesz pokornie na środku ulicy, a
      nie przy wystawie? To będzie dopiero utrudnianie ruchu! Właściciele/dzierżawcy
      GC prowadzą DOM HANDLOWY, który z natury rzeczy jest miejscem otwratym dla
      wszystkich, i nie maja prawa stosowania selekcji wobec osób przechodzących czy
      przebywających na ogólnie dostępnej ulicy. To nie jest zamknięty klub, do
      którego wpuszcza sie wybranych! Jak postawią ogrodzenie albo tablicę z
      napisem "teren prywatny", to będą mogli selekcjonować wchodzących, w przeciwnym
      razie zachowują sie arogancko i prymitywnie, i naruszają zasady współżycia
      społecznego. Byłam przed laty na wycieczce studenckiej w b. ZSRR, i pamiętam,
      jak w holu Galerii Tretiakowskiej w Moskwie, kiedy grupa zmęczona chodzeniem i
      oczekiwaniem na godzinę wstępu, przysiadła na schodkach i stopniach kolumn,
      podszedł milicjant i kazał wstawać - "bo w holu muzeum nie wolno usiąść".
      Wydało nam się to wtedy zachowaniem z innego świata, gdzie władza tworzy
      zakazy , żeby się ludziom nie poprzewracało w głowach. Po dzisiejszej lekturze
      widzę, że taka mentalność jest ponadczasowa i ponadustrojowa. NIe widzisz tego
      podobieństwa? Serdecznie nie lubiłam nigdy GC, m.in. ze względu na natrętna
      obecność ochroniarzy nawet w perfumerii i dziale z pismami, a teraz zacznę ich
      chyba bojkotować.
      • Gość: warszawiak Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: 81.210.38.* 05.08.05, 16:01
        Kaczyński nieco tak po feudalnemu trkatuje miasto, w przypadku pasazu chce
        załątwić sprawę cudzymi rękami, ale kosztem nas mieszkańców, głównie zajmuje
        się tylko sobą, kwestię narkomanów itd. na pasazu da się rozwiązac podobnie
        jak nielegalnego handlu i straganów, to się robi na świecie i można u nas.
        Wypowiedzneie mafii 30-letniej dzierżawy zawartej na jej sprytnych warunkach
        będzie dośc trudne. No cóż takie miasto, takie czasy.
        • Gość: wojtek Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.dtcentrum.pl 05.08.05, 17:44
          znaczy chodzi o to, żeby przeganial Kaczynski osobiscie? Bo jak przegania ktos
          inny to niedobrze? Czy coś pokręciłem. Proszę jaśniej.
      • cziriklo Masz racje, Jolka. Dokladnie podzielam 05.08.05, 20:13
        Twoje opinie.
        Ten zakaz jest kompletnie pozaprawny i rodem z komunistycznej przeszlosci.Tez
        jestem za bojkotem w takich wypadkakch i listem do Customer Services - zeby nie
        uprawiali apartheidu.
    • Gość: - Autorowi tekstu życzę aby w jego domu zagnieździli IP: *.aster.pl / *.aster.pl 05.08.05, 17:31
      się bezdomni i inny element. W końcu, własność to nic nie warto kapitalistyczne
      gó.. i nie powinno jej być!
      • Gość: anka Re: Autorowi tekstu życzę aby w jego domu zagnieź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.05, 01:11
        jasne, bo w naszej pieknej i bogatej Polsce jak bezdomny to od razu element...

        a od kiedy to dzierzawa dobra publicznego rowna sie prawu wlasnosci? jak
        wynajmiesz od kogos mieszkanie to mozesz tam sciany wyburzyc?
    • Gość: w.p Re: Selekcja chodnikowa - komentarz IP: *.dtcentrum.pl 05.08.05, 17:49
      Kwaśniewski powinien zasiąść w komisji Orlenowskiej. Tam by naprawdę zakwitł
      jego talent i mógłby dać upust swojej wyobraźni przesłuchując Kwaśniewską.
    • Gość: mnm A JA SIE PYTAM JAK!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.05, 18:28
      lolektyrmand napisał:

      > Ciekawe, skąd Pan Kwaśniewski wie, kto jeszcze i dlaczego nie będzie się
      > podobał właścicielom Domów Centrum? Czy nie jest to zwykła nadinterpretacja?

      jak taki czlowiek zostal prezydentem RP??? dos juz mamy tych farbowanych lisow,
      czas na profesora M. Giertycha! naszczescie glosowanie juz niedlugo
      • Gość: aba do mnm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.05, 00:29
        Autor artykułu nazywa się Kwaśniewski, bystrzaku.
        • Gość: d. zorientowany Re: do aba IP: *.aster.pl 06.08.05, 19:21
          To tylko pseudonim, kolejny "bystrzaku" - on naprawde nazywa sie Stolzman i
          posłuzył sie nie swoją fotografią, a dorabia sobie w Wyborczej od lat, to
          wsyzscy wiedzą, tylko ty jeden najwyraźniej sie wtym wszystkim nie połapałeś,
          biedaku, to dla ciebie za skomplikowane. A krytykuje DTC RE, bo jego
          wlasciciele sa co prawda tego samego wyznania, ale z innej gminy (belgijskiej),
          a to juz wystarcza, żeby im do....ć.
          d. zorientowany
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka