19.04.11, 10:37
Jedzie ktoś w kwietniu?

https://www.masa.waw.pl/media/wmk.jpg
Obserwuj wątek
    • lukasz.1978 Re: WMK 19.04.11, 10:40
      Najlepiej, jak wyjaśnisz forumowiczom, co to jest i podasz termin. Ja akurat wiem, co to takiego, ale nie każdy wie :)

No dobra, sam podam:
      www.masa.waw.pl/index.php/co-bedzie/168-kwietniowa-warszawska-masa-krytyczna

Nie, nie jadę. O 18 to dopiero będę z roboty wychodził...

Byłem 2 razy w życiu, nawet fajna sprawa.
      • arturwrzeciono Re: WMK 19.04.11, 10:44
        no to problem by zdążyć, ale dam chyba radę się urwać by pojechać w tym miesiącu

Kwietniowa Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia, godzina 18, Plac Zamkowy.
        • ryk.pat Re: WMK 19.04.11, 12:25
          Ja w maju się wybieram, bo wstyd się przyznać ale mój sprzęt jeszcze w proszku.

Fajnie by było zrobić kiedyś forumową wycieczkę śladem "Bielańskich fotozagadek" :).
          • lukasz.1978 Re: WMK 19.04.11, 12:36
            > Ja w maju się wybieram, bo wstyd się przyznać ale mój sprzęt jeszcze w proszku.
            >
            > Fajnie by było zrobić kiedyś forumową wycieczkę śladem "Bielańskich fotozagadek
            > " :).

Mój sprzęt tam samo w proszku, ale chyba nowy sobie kupię, bo tamten już rozklekotany. Albo wyremontuję i dziewczynie oddam, już się upominała nawet :)

Z samą wycieczką dobry pomysł, na pewno by się znalazło paru chętnych forumowiczów. Myślę, ze po weekendzie majowym (bo wczęśniej u mnie odpada) warto bedzie do tematu wrócić.
            • arturwrzeciono Re: WMK 19.04.11, 13:07
              Sprzęty nie muszą być super, no chyba że będziemy robić wyścig - ale tu odpadnę raczej.

Ja też zamierzam kupić nowy (i przesiąść się z trekingowego na MTB) ale dopiero zimą bo teraz ceny skoczyły, więc trzeba stary rower "zajeździć". Poza tym formy trzeba nabrać :)
              • lukasz.1978 Re: WMK 19.04.11, 13:11
                > Sprzęty nie muszą być super, no chyba że będziemy robić wyścig - ale tu odpadnę
                > raczej.

Nie muszą być super, ale musza jeździć - a mój ma tak pokrzywione koło od warszawskichkrawężniów, ze jeździc nie może, bo koło obciera o ramę :)
                  • ryk.pat Re: WMK 19.04.11, 13:31
                    U mnie też koła do prostowania + regulacja wszystkiego ;).

Co do jazdy wyścigowej. Kiedyś się zabrałem na wypad z ludźmi z masy krytycznej do Konstancina. Pierwszy i ostatni raz. Czułem się jakbym brał udział w jakimś wyścigu.

Generalnie jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie, bez narzucania szaleńczego tempa.
      • lukasz.1978 Re: Nota bene 19.04.11, 12:39
        > jak najlepiej dojechać rowerkiem na starówkę? W zdłuż Wisełki, czy jakaś inna t
        > rasa?

Ja zawsze jeżdzę z Chomiczówki tak: Broniewskiego (droga dla rowerów na całym odcinku) - JP2 (też droga rowerowa), później drogą rowerową przez Stawki i Plac Bohaterów Getta do Anielewicza, dalej Anielewicza drogą rowerową do samej Starówki. Trasa od Broniewskiego aż do Bonifraterskiej drogami rowerowymi.
        • ryk.pat Re: Nota bene 19.04.11, 13:06
          O, ja też tak często jeżdżę. Z tym, że z Wrzeciona:

Lindego do ścieżki przy Kasprowicza potem do Podczaszyńskiego, dalej Perzyńskiego aż do Broniewskiego i dalej tak jak kolega Łukasz.

A nadwiślańska trasa jest okej ale nie przepadam za odcinkiem po zjeździe z Dewajtis do Centrum Olimpijskiego.
      • arturwrzeciono Re: Nota bene 19.04.11, 13:03
        Ja wczoraj zrobiłem trasę Wrzeciono- Las Bielański - trasa rowerowa wzdłuż Wisły do Portu Czerniakowskiego - szczerze polecam

W okolicach tunelu wzdłuż Wisły są objazdy (budowa stacji Metra) oraz korzenie wysadzające kostkę chodnikową.
        • stooki Re: Nota bene 19.04.11, 13:46
          Racja z tymi utrudnieniami przy moście świętokrzyskim.
          Jakby kto jechał Belwederska przy ambasadzie rosyjskiej to niech rozejrzy sie za śruba mocującą pedał do korby ;P wczoraj taką zgubiłem i wracałem na Bielany awaryjnie.
        • lukasz.1978 Masa Krytyczna 19.04.11, 20:01
          > wrrrr, maso krytyczna.

Nie lubisz Masy Krytycznej? :)

Chociaż oczywiście rozumiem, ze istnieje druga strona medalu - niektórzy rowerzysci też niepotrzebnie prowokują kierowców (i tak już często dostateczne nabuzowanych) lub wdają się w pyskówki z poeszymi próbującymi przejśc ulicą w poprzek masy.

Cóż, impreza fajna, acz przyznam, ze nieco kontrowersyjna :)
          • edyta95 Re: Masa Krytyczna 19.04.11, 21:37
            nie lubię masy oraz wszystkich manifestacji ulicami miasta, niezależnie od celu, od tego czy to pielęgniarki, czy górnicy, czy rowerzyści, niezależnie od tego czy się zgadzam z postulatami czy nie. Wszystko co mi przeszkadza jeździć po mieście mnie irytuje. Naprawdę mam mało czasu na życie prywatne, więc dodatkowe korki mi przeszkadzają.
            A co do roweru, to mam farta i mieszkam blisko Kampinosu, nie muszę wyjeżdzać na ulicę, żeby się tam dostać
            • lukasz.1978 Re: Masa Krytyczna 19.04.11, 22:25
              > nie lubię masy oraz wszystkich manifestacji ulicami miasta, niezależnie od cel
              > u, od tego czy to pielęgniarki, czy górnicy, czy rowerzyści, niezależnie od teg
              > o czy się zgadzam z postulatami czy nie. Wszystko co mi przeszkadza jeździć po
              > mieście mnie irytuje. Naprawdę mam mało czasu na życie prywatne, więc dodatkowe
              > korki mi przeszkadzają.

Ja mam zawsze dziwne odczucia związane z manifestacjami - jak widzę je z boku, to troche mi przeszkadzają, ale jak znajdzę się w środku (nawet przez przypadek lub z czystej ciekawości, a nie jako uczestnik), to jakoś zaczynam inaczej na to patrzeć, rozumieć w jakiś sposób tych ludzi... Niezależnie od tego, czy akurat manifestują feministki czy zwolennicy Radia Maryja (jedno i drugie widziałem na własne oczy). Manifestacje to ogólnie temat-rzeka...

> A co do roweru, to mam farta i mieszkam blisko Kampinosu, nie muszę wyjeżdzać n
              > a ulicę, żeby się tam dostać

Niech zgadnę, Wólka Węglowa?
    • stooki Mapka 20.04.11, 17:16
      Szukałem w sieci mapek tras rowerowych ale nie znalazłem nic ciekawego, Zazwyczaj są umieszczone opisy tras rowerowych.
      Jeśli ktoś z Was znalazłby jakąś graficzną mapke to niech podrzuci linka
      Dzięki
        • stooki Re: Mapka 22.04.11, 13:38
          Znalazłem ciekawą stronę internetową: Tekst linka z różnymi szlakami, nie tylko rowerowymi, ogólnie turystycznymi. Można sobie wybrać lokalizację i rodza szlaku: rowerowy, pieszy itd. Dobrą stroną jest to, że na zdjęciu satelitarnym jest zaznaczony dany szlak. Mozna również dodawać swoje szlaki ale po zalogowaniu.
    • lukasz.1978 A dziś masowa roweryzacja :) 22.04.11, 12:15
      Załatwiałem parę spraw w okolicach Pola Mokotowskiego i zauważyłem zatrzęsienie rowerzystów. Chyba sporo ludzi pobrało sobie na dziś urlopy, a jednocześnie wymiksowało się od świąteczych przygotowań i ruszyło na rowerek :)

Ot takie spostrzeżenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka