kosaciec
26.10.05, 11:34
Drodzy Forumowicze!!!
Na fali ostatnich bulwersujących wydarzeń (projekt pomnika na Placu
Piłsudskiego,sprawa kamienicy Józefa Lipińskiego,Kino Praha itd.)padł projekt
sformowania nowej organizacji broniącej historycznych obiektów(nie tylko w
Centrum-również na peryferiach-Falenica,Ursus,Bródno,Rembertów itd.).Jako cel
stawiamy sobie stworzenie "Białej Księgi" obiektów zagrożonych i podjęcie
działań na rzecz ratowania każdego z nich.Równolegle chcemy stworzyć dostępne
dla wszystkich ogromne archiwum ikonograficzne-dokumentację fotograficzną
wszystkich obiektów wzniesionych przed rokiem 1939-nie tylko kamienic czy
pałaców,ale także domów przedmiejskich,kapliczek,cmentarzy,obiektów
kolejowych i fabryk-tysiące,tysiące zdjęć,udostępnionych w przyszłości w
necie bez jakichkolwiek opłat.
Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Komitetu (szczegolnie
fotografów-amatorów:) )zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne w
najbliższą sobotę(29.X) o godzinie 14-spotykamy się przy stacji Metro Ratusz
(wyjście od strony Arsenału).Wszelkie wnioski i sugestie będą mile
widziane.Gorąco zapraszam i pozdrawiam wszystkich.