szymon66
17.12.05, 02:02
Konkurs na dzierzawę terenu 3,6 ha (teren KS."Delta")odwołany i przełożony na
styczeń 2006r.
Sukces będzie miał dużo ojców, ale to dobrze, bo zbiorowy wysiłek przynosi
pożądane owoce. Ojcami sukcesu bylo m.in.
1.Zebrane przez członków TSK MOS 131 popisów mieszkańców Sadyby i złożenie w
Urzędzie Dzielnicy Mokotów. Wszystkim, którzy się podpisali po listem i
pomogli zbierać podpisy dziękujemy. Kto ma jeszcze listy z podpisami prosimy
o kontakt.
2. Protesty prawników, działaczy i sympatyków klubu KS „Delta”
3. Interwencje wpływowych osób,
4. Liczne zainteresowanie mieszkańców, organizacji i stowarzyszeń
Mam nadzieję, że wszyscy uzyskali w ten sposób odpowiedź na pytanie na ile
jesteśmy skuteczni w reprezentowaniu interesów mieszkańców „Miasta Ogrodu
Sadyba” i czy społeczność lokalna może być skuteczna w zmaganiach z urzędami,
procedurami i kapitałem inwestorów (o ile oczywiście chce się sprawnie
zorganizować).
Z nieoficjalnych informacji wynika, że :
1. Kryteria i zasady konkursu w styczniu mają być dopracowane
i uszczegółowione.
2. W następnym konkursie decydującym kryterium ma być nie cena, ale sposób
zagospodarowania terenu.
3. Skład komisji konkursowej ma być zmieniony uwzględniając w większym
stopniu pracowników biura turystyki i sportu (miejmy nadzieję, że nie
będzie w nim osób osobiście zainteresowanych wyborem oferty).
Mieszkańcy „Miasta Ogrodu Sadyba” mają miesiąc na wypracowanie wspólnego
stanowiska jak ma być zagospodarowany teren 3,6 ha nad Jeziorkiem
Czerniakowskim. Stanowisko sporządzone na piśmie i poparte podpisami
mieszkańców Sadyby trzeba złożyć na początku stycznia w Urzędzie Dzielnicy
Mokotów. Nowe zasady będzie przygotowywało Biuro Obrotu Nieruchomościami.
Warto umówić się na rozmowę w imieniu mieszkańców Sadyby i przedstawić na
piśmie swoje uwagi i propozycje.
Spotkanie z mieszkańcami i zainteresowanymi inwestorami w szkole 103 na ulicy
Jodłowej z soboty 17 grudnia 2006 r. automatycznie przenosimy na początek
stycznia 2006 r. (lepszy termin – po świętach i sylwestrze, więcej opinii od
mieszkańców i informacji z urzędów).