Gość: micksnow Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: 212.160.172.* 10.01.06, 14:41 Plac konstytucji - TAK bo i centrum i z Politechniki jest daleko, Muranow - bez sensu bo z Ratusza wychodzi sie wprost na Muranow... Juz predzej Stawki Odpowiedz Link Zgłoś
dziedzicznacytadelafinansjery Zbudują??? 10.01.06, 15:22 Tytuł krzyczy "Zbudują", lead mówi, że mają być w 2008 roku, a z tekstu wynika po pierwsze: nie że zbudują, tylko napisali ogłoszenie o planowanym przetargu że ogłoszenie jest nawet nie o przeprowadzanym przetargu, a o zamiarze przeprowadzenia przetargu, przy czym rzecznik Metra kładzie nacisk na słowo "zamiar", przyznając, że nie ma planów rozpisania przetargu że w budżecie na przyszły rok nie ma takiej pozycji że może np. pod koniec roku miasto będzie szukać firm, które by się czegoś takiego podjęły. Tak więc tytuł jest, oględnie mówiąc, chyba z jakiegoś innego artykułu. Chyba że jest to świadome - i ma na celu gonitwę za sensacją w stylu najagorszych szmatławców (typu Fakt) - ale po co w takim razie Metro i ND? Oj, leci na łeb, na szyję poziom (mimo wszystko) najlepszego (jeszcze) dodatku warszawskiego/gazety warszawskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkam w MDM typowy urzędniczy pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.06, 15:58 Nie można wykazać się kolejną nitką metra, to może coś dołożymy i będzie podstawa do wysokich nagród ! Nieważne, że od przystanku Politechnika do przystanku Pl. Konstytucji będzie góra 300m, (a co z ingerencją w specyficzną architekturę MDM). Zacieśnijmy i tak przepełniony Plac Konstytucji, a wagoniki metra niech jadą coraz wolniej.... A może to sprytni urzędnicy kombinowali, że metro dowiezie ich do samiusieńkiego miejsca pracy (róg Wilczej i Marszałkowskiej)?? Mam - pewnie któryś ważny mieszka na Muranowie!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kopytko Stacja Muranów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 16:46 Na Muranowie niedługo powstanie Muzeum Żydów Polskich, które stanie się jednym z ważniejszych miejsc na turystycznej mapie Warszawy. Ta stacja będzie na pewno dobrze wykorzystywana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: getto Re: Stacja Muranów IP: *.pekao.com.pl 10.01.06, 17:23 Co za bzdury. Do Muzeum oddalonego o kilkaset metrów od planowanej stacji niewątpliwie odwiedzający Żydzi i inni turyści będą jeździli autokarami a nie metrem . Zwracam uwagę ,że Stacja metra przy Rondzie Daszyńskiego wg najnowszej koncepcji ma być właśnie odsunięta o kilkaset metrów od Muzeum Powstania Warszawskiego. I co? Jakoś nikt nie protestuje. Pytanie jest proste : czyje nieruchomości podrożeją w wyniku budowy stacji Muranów. Bo kto straci , to wiadomo - Wrszawiacy stjacy w korkach z powodu braku mostu lub ulicy, którą można by wybudować za te pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koleś Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.chello.pl 10.01.06, 17:50 Stacja pl. Konstytucji - TAK- metro jedzie stosunkowo długo z centrum do politechniki wiec wielu ludziom przyda się ta nowa stacja- mi osobiście nie bo bede jechac dlużej a te kilka minut ale innym tak wiec i ja jestem ZA! A po kiego stacja Muranów?!?!?!?!?!?!? to tak niedaleko od stacji ratusz i dw. gdański dosłownie rzut "moherowym" beretem. Szkoda kasy na tą akurat stacje. Nie wiem co za deb... ją wymyślił. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra 10.01.06, 18:09 Akurat od stacji Politechnika do Centrum wcale nie jest dalej niż z Ratusza do Dworca Gdańskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 19:59 horpyna4 napisała: > Akurat od stacji Politechnika do Centrum wcale nie jest dalej niż z Ratusza do > Dworca Gdańskiego. Ale też nie jest bliżej! Obie stacje są potrzebne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomaszek Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 18:27 kurczę znów rozgrzebją pl.konstytucji a przecierz powiedzmy sobie szczerze jest on po kapitanlym remoncie jak cała ul marszałkowska nie ma brawa dla naszych urzedasów Odpowiedz Link Zgłoś
gdabski Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra 10.01.06, 18:58 Tak dla Pl. Konstytucji, nie dla Muranowa, przynajmniej w najbliższym czasie. /Gdabski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zniecierpliwiony A KIEDY W KOŃCU ZBUDUJĄ JAKIŚ MOST!!!!!!!!! IP: *.aster.pl 10.01.06, 19:50 NIECH O TYM POWIEDZĄ! METRO BEZ TYCH STACJI DA SOBIE RADĘ< ALE MIASTO BEZ MOSTÓW SIĘ ZAPCHA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Trochę bezstronności IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 19:56 Zabieranie głosu po to, by powiedzieć: a ja to jeżdżę z Kabat do pl Wilsona i nie potrzebne sa stacje Wilcza i Muranów, to brak wszelkiego samokrytycyzmu. To strata czasu nas wszystkich. Ja z metra nie korzystam (przez wszystkie te lata jechałem raz ze Świętokrzyskiej do Imielina), dlatego mogę zabrać głos nie przez pryzmat swojego interesu (bo mi trzeba na Wilczą, więc jestem za, albo nie chcę tracić minuty, więc jestem przeciw), lecz patrząc z boku. Uważam że obie stacje są potrzebne i że zrobiono błąd nie budując ich od razu. Wilczą wielu chwali, więc ja podam argumenty za Muranowem. Może nie wiecie, ale w okolicach Franciszkańskiej, bo obu stronach Andersa mieszka ogromna ilość ludzi. Ponadto, od rogu Franciszkańskiej jest bardzo blisko do Starówki, wielu turystów będzie wybierało Muranów raczej niż Ratusz by tam dojść. Tzw. Ratusz (nazwa Arsenał jest oczywista) nie jest taki zły, bo stanowi punkt przesiadkowy dla pasażerów jadących trasą W-Z, zarówno z Pragi, jak i od Zachodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: echo lenie ruszcie d... i dojdzcie te 200m do Politech- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 20:05 niki. W ostateczności można dojechać tramwajem. Budowa tych stacji tylko zwiększy koszty i SPOWOLNI i tak już wolne metro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: lenie ruszcie d... i dojdzcie te 200m do Poli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 20:19 Gość portalu: echo napisał(a): > W ostateczności można dojechać tramwajem Chyba tam nigdy nie byłeś! Waryńskiego tramwaj nie jeżdzi. Chyba, żebyś czekał na 15 i jechał dookoła przez pl Zbawiciela. Dłużej może być tego czekania niż cały dojazd metrem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: echo Re: lenie ruszcie d... i dojdzcie te 200m do Poli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.06, 18:43 Masz jeszcze całą masę autobusów 409,410, 502, 505, 514, 515, 519,520, 522,101 itd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-złodziej Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.com / *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.06, 20:50 Ehh, załuję, że Piskorski w ramach oczędności nie zrezygnował z budowy 2-3 stacji na Ursynowie. Może wtedy niektórym tu piszacym udałoby sie zrozumiec, że dojezdzanie do Metra to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Na Andersa i w okolicy mieszka sporo starszych ludzi. Przy obecnym rozmieszczeniu stacji musza do metra dojechac, najczęsciej jest to cały jeden przystanek czyli strata czasu na czekanie na tramawaj czy autobus. Poza tym niedługo zacznie się przebudowa Krakowskiego Przedmiescia. W tej chwili jezdzi tam mnostwo autobusów dzieki temu okoliczni mieszkańcy maja niezłe połaczenia z wieksza czescia W-wy. Po remoncie na Krakowskim liczba linii autobusowych ma zostac mocno zredukowana. Niestety do najblizszych stacji Ratusz czy Gdański dojscie to 10 do 15minut, wiec metro byłoby ciekawa alternatywa dla likwidowanych połaczen. Ogromny ruch jaki przeniesie sie na i tak zakorkowane Andersa, co tym bardziej przemawia za metrem. Rozumiem że byłby problem gdyby ktos chciał budowac po jednej stacji miedzy juz istniejacymi, ale dobudowanie 2 stacji to naprawde nie ruina dla budzetu za to ogromne usprawnienie dla mieszkańców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wilson Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.chello.pl 10.01.06, 22:00 glupi pomysl , politechnika jest tuz obok pl. konstytucji, a na muranowie i tak nic nie ma, po co tam stacja? ile osob bedzie z niej korzystac? a wyraznie sie zwiekszy czas przejazdu przez centrum, a najwieksza zaleta metra jest to ze jest SZYBKIE, jak ktos nie moze sie przejsc 5 min, to niech jedzie tramwajem Odpowiedz Link Zgłoś
olecky Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra 11.01.06, 06:47 Gość portalu: anty-złodziej napisał(a): > Przy obecnym rozmieszczeniu stacji musza do metra dojechac, > najczęsciej jest to cały jeden przystanek czyli strata czasu na > czekanie na tramawaj czy autobus. skoro to taki straszny wysilek, moga od poczatku do konca jechac tramwajem - np. 36. > dobudowanie 2 stacji to naprawde nie ruina dla budzetu za to ogro > mne usprawnienie dla mieszkańców. dla jednych usprawnienie, dla innych wrecz przeciwnie. pozdrawiam, olek Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra 12.01.06, 17:12 Może się zdziwisz, ale pierwotnie na Ursynowie planowano jedną stację więcej. Stacja Imielin miała być bardziej na północ, stacja Natolin bardziej na południe, a w połowie między nimi jeszcze jedna, przy obecnej ul. Filipiny Płaskowickiej. No i nazwy tych stacji miały być inne, niż teraz. Ciekawe, czy ktoś jeszcze pamięta, jak miała nazywać się ta nieistniejąca obecnie stacja? Bo ja pamiętam, he, he... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hulagula Ostatnia deska ratunku Jerzego L. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.06, 23:22 Stacja przy Wilczej ma w przyszłości sens, ale na "Muranów" szkoda kasy. A tak prawdę mówiąc, ten chory pomysł to próba odwrócenia uwagi od innych, zabagnionych spraw i ratowanie d. przez kolegę J.Lejka, który spieprzył w metrze (i nie tylko) wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibic Muranów tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.06, 00:12 Bliżej będzie na Polonię:) Odpowiedz Link Zgłoś
krwawymsciciel Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra 11.01.06, 12:57 fajnie, ale mysle, ze nie wybuduja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Damian Nie mają na co wydawać pieniędzy ??? IP: *.compi.net.pl 11.01.06, 20:35 Inwestycje sa bez sensu tymbardziej, że wzdłuż metra kursuje tramwaj. A do pierdla należy wsadzić Lejka za przeforsowanie wybudowania stacji przy Arsenale a nie pod Placem Bankowym czyli 150 metrów na południe. Gdyby bowiem była stacja pl. Bankowy (pomiędzy Solidarności a Senatorską) to jeszcze sens byłby na stację pomiędzy Świętojerską a Franciszkańską. A tak to szkoda pieniędzy. Budować trzeba szybko drugą linię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hulagula Re: Nie mają na co wydawać pieniędzy ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.06, 23:48 Panie Damianie, zgadzam się, że Jerzy L. powinien siedzieć w pierdlu, ale spowodowanie przez niego zaniechania budowy stacji "Muranów" to małe piwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Koral Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.aster.pl 11.01.06, 20:43 BZDURA!!! Na początku niech zostana zbudowane kolejne pełne dwie linie metra a później "brakujące" stacje! Budowa ich teraz to czysta urzędnicza paranoja!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www lepiej 2 z II linii! IP: *.chello.pl 11.01.06, 22:26 Wybaczcie, ale wg mnie to bez sensu, zamiast budować te stacje, lepiej zacząc jak najszybciej budowe II linii. Jasne że to bardziej kosztowne, ale dodatkowe stacje powinniśmy budować na końcu, przynajmniej jak skończymy II linię, a może III albo IV. Odpowiedz Link Zgłoś
zbig72 stacji już jest za dużo! 12.01.06, 10:15 ludzie, przeciez metro to nie tramwaj! - ma szybko dowozić do kluczowych punktów miasta, a potem ten jeden czy dwa przystanki to można sobie przejść czy podjechac tramwajem... no i kto wymyslił metro do Huty? nie zauważono powstania Chomiczówki i Bemowa? metro powinno dochodzić gdzieś w okolice cm. wawrzyszewskiego albo skryzzowania Reymonta/Conrada - Marymoncką będzie wozić powietrze :( Odpowiedz Link Zgłoś
turystka-69 Skończmy najpierw I linię metra 12.01.06, 11:51 Skończmy najpierw I linię metra, potem zacznijmy budować drugą. I jeśli będą środki finansowe to można będzie pomyśleć o tych "brakujących" stacjach Odpowiedz Link Zgłoś
hki Re: Skończmy najpierw I linię metra 12.01.06, 15:42 Mieszkam na Muranowie i prawde powiedziawszy nie widze sensu budowania stacji Muranów. Dojscie na Starówke jest idealne ul. Dluga ze stacji Ratusz. Tramwaje zatrzymuja się zarówno przy Stawkach jak i przy Anielewicza/Świętojerskiej. Co do Muzeum...juz widze jak wycieczki licznie pedza do metra i jada nim;) Boje się, że przy dalszych pomyslach na budowe nowych stacji któs moze wpasc na "genialny" pomysl, ze jak jest metro to moze zlikwidowac tramwaje w ciagu Adersa-Marszalkowska (takie pomysly czasami się pojawialy). Pieniadze niech przeznaczą na prace nad II linia idąca pod Górczewską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Po co pl. Konstyucji? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.06, 19:52 Przecież jest stacja metra przy placu Konstytucji - Politechnika - to kilkadziesiąt metrów dalej... przecież nawet mogłoby być wyjście z tamtej stacji na placu Konstytucji. Idiotyzm. Co do Muranowa to nie jest to głupi pomysł choć czy nie należałoby lepiej zbudować 2 nitki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swojak Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: 82.160.190.* 13.01.06, 15:48 Kiedy metro pojedzie na Pragę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jjj Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 12:12 Według mnie urzędnicy z kliki Kaczyńskiego mają gdzieś opinie warszawiaków i będą forsować dalej tego absurdalne inwestycje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: Zbudują dwie zapomniane stacje metra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 14:07 pomysł jest idiotyczny, dlaczego nie pomyśleli o tym wtedy kiedy budowali linię Odpowiedz Link Zgłoś
varsavian proponuję stację co 10 metrów 31.01.06, 20:01 Idiotyzm. Wstyd patrzeć, jak w durnych pomysłach topione są pieniądze, za które można by WRESZCIE dokończyć pierwszą, budowaną od kilkudziesięciu lat linię metra. Ciekaw jestem, ile czasu będzie trwał przejazd ze stacji Politechnika do stacji Plac Konstytucji? Zapewne dziesięć razy dłużej, niż spacerek górą. Oczywiście, rozumiem że są wygodniccy, którzy akurat teraz tam pracują i muszą mieć podjazd pod same drzwi (wypominając innym "leniwe wożenie tyłka z Kabat" - ciekawe), ale zaraz jak tylko zmienią pracę, zmienią też zdanie. Proponuję, żeby dostawić jeszcze stację pomiędzy Świętokrzyską i Centrum - stacja "Plac Defilad" - w końcu to ma służyć nie tylko warszawce, ale i ludziom, którzy przyjadą metrem z USA specjalnie na Plac Defilad. Przyda się też stacja pomiędzy Wilanowską i Służew, bo tam mnóstwo ludzi nie ma dojazdu metrem do domu. A na Ursynowie i Kabatach proponuję stacje pomiędzy poszczególnymi klatkami bloków. Podróż będzie trwała dwa dni, ale wszystkim się spodoba. Odpowiedz Link Zgłoś