Dodaj do ulubionych

METRO Pl. Wilsona

20.01.03, 21:14
Jak autobusy i tramwaje będą omijać ul. Słowackiego zamkniętą z powodu budowy
stacji?
Czy ktoś się orientuje, bo to już niedługo?
Choć jakby tego nie zorganizowali, na pewno trzeba będzie wcześniej rano
wstawać.
Obserwuj wątek
    • Gość: Rafał Re: METRO Pl. Wilsona IP: *.pseinfo.pl 21.01.03, 16:34
      Tramwaje wszystkie, choć może pozostanie możliwość trasy na Marymont.Te,
      których nie skasują pojadą od Hali Marymonckiej w kierunku Ronda Babka.
      Autobusy pozostaną, bo zamknięta będzie bardziej Słowackiego niż sam plac, gdyż
      stacja metra tylko z jednej strony będzie pod placem, a dalej w kierunku
      Merkurego. Zapene powstanie kolejny dziwoląg typu komunikacja miejska koło
      stacji Ratusz.
      • pawciod Re: METRO Pl. Wilsona 21.01.03, 16:59
        Nieoficjalnie przy pośpiechu z remontem ul. Popiełuszki mówi się, że
        Słowackiego ma być wyłączona całkowicie z ruchu, a oficjalny objazd ma być
        poprowadzony Krasińskiego i Popiełuszki. A oto moje przemyślenia co do
        objazdów w komunikacji:
        4 - ...-Mickiewicza-MARYMONT
        6 - ...-Słomińskiego-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-...
        15 - ...-Andersa-Stawki-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-...
        110 - kasacja i uruchomienie 409 całotygodniowo.
        116,195,303,409,415,515,604 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Popiełuszki-
        Słowackiego-...
        157 - ...-Mickiewicza-Klaudyny-...
        508,524 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Wybrzeże Gdyńskie-Most Grota-Roweckiego-
        ...
        181,708 - ...-Słowackiego-Popiełuszki-Al. Jana Pawła II-RONDO RADOSŁAWA
        701,726 - ...-Słowackiego-POTOCKA
        • Gość: Rafał Re: METRO Pl. Wilsona IP: *.pseinfo.pl 22.01.03, 08:12
          pawciod napisał:

          > Nieoficjalnie przy pośpiechu z remontem ul. Popiełuszki mówi się, że
          > Słowackiego ma być wyłączona całkowicie z ruchu, a oficjalny objazd ma być
          > poprowadzony Krasińskiego i Popiełuszki. A oto moje przemyślenia co do
          > objazdów w komunikacji:
          > 4 - ...-Mickiewicza-MARYMONT
          > 6 - ...-Słomińskiego-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-...
          > 15 - ...-Andersa-Stawki-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-...
          > 110 - kasacja i uruchomienie 409 całotygodniowo.
          > 116,195,303,409,415,515,604 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Popiełuszki-
          > Słowackiego-...
          > 157 - ...-Mickiewicza-Klaudyny-...
          > 508,524 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Wybrzeże Gdyńskie-Most Grota-
          Roweckiego-
          > ...
          > 181,708 - ...-Słowackiego-Popiełuszki-Al. Jana Pawła II-RONDO RADOSŁAWA
          > 701,726 - ...-Słowackiego-POTOCKA

          Tramwaje zapewne tak ale być może dodatkowo pożegnamy 36 bo 4 (przy zachowaniu
          częstotliwości) i 36 mogą się razem nie zmieścić na Marymoncie. Poza tym pojawi
          się w tym czasie coś z ciągu Broniewskiego do Metra Dw.Gdański i dalej na Pragę
          (11?).
          A autobusy. Te jeżdżące z Pl.Wilsona są uzależnione którą częśc placu trzeba
          będzie zamknąć.701 i 726 nie mogą kończyć na Potockiej bo nie ma gdzie,chyba,że
          ktoś zlikwiduje bazar przy Hali w co wątpię.Zamiana 110 na 409 to marzenie, ale
          marzyć można.Wykręcenie 508 i 524 do Wisłostrady to zły pomysł gdyż bardzo dużo
          ludzi przesiada się przy Hali Marymonckiej. Poza tym należy pamiętać o 519 i
          185, też muszą jakoś przedostać się przez plac.Jak będzie w praktyce pewnie
          zobaczymy.
          • tarantula01 Zamknięcie ulic, placów 22.01.03, 11:46
            Gość portalu: Rafał napisał(a):

            > Tramwaje zapewne tak ale być może dodatkowo pożegnamy 36 bo 4 (przy
            zachowaniu
            > częstotliwości) i 36 mogą się razem nie zmieścić na Marymoncie. Poza tym
            pojawi
            >
            > się w tym czasie coś z ciągu Broniewskiego do Metra Dw.Gdański i dalej na
            Pragę
            >
            > (11?).

            Co ma linia poprzeczna do istniejących linii tramwajowych?

            Wprawdzie można snuć tezy, że 4 i 36 po otwarciu metra Dw. Gdański będą
            dublować metro na odcinku do metra Politechnika, ale po zlikwidowaniu jednego z
            tych tramwajów zapełnienie w pozostałych liniach, które będą jeździć
            Marszałkowską będzie 110%.

            > A autobusy. Te jeżdżące z Pl.Wilsona są uzależnione którą częśc placu trzeba
            > będzie zamknąć.701 i 726 nie mogą kończyć na Potockiej bo nie ma gdzie, chyba
            > że ktoś zlikwiduje bazar przy Hali w co wątpię.

            Bynajmniej o zamknięciu dla ruchu pl. Wilsona jest na razie cicho. Więc 701 i
            726 będą jeździć objazdem.

            > Zamiana 110 na 409 to marzenie, ale marzyć można. Wykręcenie 508 i 524 do
            Wisłostrady to zły pomysł gdyż bardzo dużo ludzi przesiada się przy Hali
            Marymonckiej.

            Praktycznie na pl. Wilsona zatrzymują się te same linie więc nie widzę aż
            takiego problemu - trochę więcej pasażerów będzie wysiadać na pl. Wilsona to
            wszystko. Z tym, że o ile 508 mogłoby jechać nową trasą, to 524 już nie
            (zerwane połączenie z 510).

            Poza tym należy pamiętać o 519 i
            > 185, też muszą jakoś przedostać się przez plac.Jak będzie w praktyce pewnie
            > zobaczymy.

            Na razie nie słychać o zamknięciu pl. Wilsona
            • pawciod Re: Zamknięcie ulic, placów 22.01.03, 17:19
              Z tego co się mówi i pisze na mieście, to zamknięta ma być tylko ulica
              Słowackiego, a Pl. Wilsona ma być normalnie przejezdny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka