szczupy 20.01.03, 21:14 Jak autobusy i tramwaje będą omijać ul. Słowackiego zamkniętą z powodu budowy stacji? Czy ktoś się orientuje, bo to już niedługo? Choć jakby tego nie zorganizowali, na pewno trzeba będzie wcześniej rano wstawać. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Rafał Re: METRO Pl. Wilsona IP: *.pseinfo.pl 21.01.03, 16:34 Tramwaje wszystkie, choć może pozostanie możliwość trasy na Marymont.Te, których nie skasują pojadą od Hali Marymonckiej w kierunku Ronda Babka. Autobusy pozostaną, bo zamknięta będzie bardziej Słowackiego niż sam plac, gdyż stacja metra tylko z jednej strony będzie pod placem, a dalej w kierunku Merkurego. Zapene powstanie kolejny dziwoląg typu komunikacja miejska koło stacji Ratusz. Odpowiedz Link Zgłoś
pawciod Re: METRO Pl. Wilsona 21.01.03, 16:59 Nieoficjalnie przy pośpiechu z remontem ul. Popiełuszki mówi się, że Słowackiego ma być wyłączona całkowicie z ruchu, a oficjalny objazd ma być poprowadzony Krasińskiego i Popiełuszki. A oto moje przemyślenia co do objazdów w komunikacji: 4 - ...-Mickiewicza-MARYMONT 6 - ...-Słomińskiego-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-... 15 - ...-Andersa-Stawki-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-... 110 - kasacja i uruchomienie 409 całotygodniowo. 116,195,303,409,415,515,604 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Popiełuszki- Słowackiego-... 157 - ...-Mickiewicza-Klaudyny-... 508,524 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Wybrzeże Gdyńskie-Most Grota-Roweckiego- ... 181,708 - ...-Słowackiego-Popiełuszki-Al. Jana Pawła II-RONDO RADOSŁAWA 701,726 - ...-Słowackiego-POTOCKA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafał Re: METRO Pl. Wilsona IP: *.pseinfo.pl 22.01.03, 08:12 pawciod napisał: > Nieoficjalnie przy pośpiechu z remontem ul. Popiełuszki mówi się, że > Słowackiego ma być wyłączona całkowicie z ruchu, a oficjalny objazd ma być > poprowadzony Krasińskiego i Popiełuszki. A oto moje przemyślenia co do > objazdów w komunikacji: > 4 - ...-Mickiewicza-MARYMONT > 6 - ...-Słomińskiego-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-... > 15 - ...-Andersa-Stawki-Al. Jana Pawła II-Popiełuszki-Słowackiego-... > 110 - kasacja i uruchomienie 409 całotygodniowo. > 116,195,303,409,415,515,604 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Popiełuszki- > Słowackiego-... > 157 - ...-Mickiewicza-Klaudyny-... > 508,524 - ...-Mickiewicza-Krasińskiego-Wybrzeże Gdyńskie-Most Grota- Roweckiego- > ... > 181,708 - ...-Słowackiego-Popiełuszki-Al. Jana Pawła II-RONDO RADOSŁAWA > 701,726 - ...-Słowackiego-POTOCKA Tramwaje zapewne tak ale być może dodatkowo pożegnamy 36 bo 4 (przy zachowaniu częstotliwości) i 36 mogą się razem nie zmieścić na Marymoncie. Poza tym pojawi się w tym czasie coś z ciągu Broniewskiego do Metra Dw.Gdański i dalej na Pragę (11?). A autobusy. Te jeżdżące z Pl.Wilsona są uzależnione którą częśc placu trzeba będzie zamknąć.701 i 726 nie mogą kończyć na Potockiej bo nie ma gdzie,chyba,że ktoś zlikwiduje bazar przy Hali w co wątpię.Zamiana 110 na 409 to marzenie, ale marzyć można.Wykręcenie 508 i 524 do Wisłostrady to zły pomysł gdyż bardzo dużo ludzi przesiada się przy Hali Marymonckiej. Poza tym należy pamiętać o 519 i 185, też muszą jakoś przedostać się przez plac.Jak będzie w praktyce pewnie zobaczymy. Odpowiedz Link Zgłoś
tarantula01 Zamknięcie ulic, placów 22.01.03, 11:46 Gość portalu: Rafał napisał(a): > Tramwaje zapewne tak ale być może dodatkowo pożegnamy 36 bo 4 (przy zachowaniu > częstotliwości) i 36 mogą się razem nie zmieścić na Marymoncie. Poza tym pojawi > > się w tym czasie coś z ciągu Broniewskiego do Metra Dw.Gdański i dalej na Pragę > > (11?). Co ma linia poprzeczna do istniejących linii tramwajowych? Wprawdzie można snuć tezy, że 4 i 36 po otwarciu metra Dw. Gdański będą dublować metro na odcinku do metra Politechnika, ale po zlikwidowaniu jednego z tych tramwajów zapełnienie w pozostałych liniach, które będą jeździć Marszałkowską będzie 110%. > A autobusy. Te jeżdżące z Pl.Wilsona są uzależnione którą częśc placu trzeba > będzie zamknąć.701 i 726 nie mogą kończyć na Potockiej bo nie ma gdzie, chyba > że ktoś zlikwiduje bazar przy Hali w co wątpię. Bynajmniej o zamknięciu dla ruchu pl. Wilsona jest na razie cicho. Więc 701 i 726 będą jeździć objazdem. > Zamiana 110 na 409 to marzenie, ale marzyć można. Wykręcenie 508 i 524 do Wisłostrady to zły pomysł gdyż bardzo dużo ludzi przesiada się przy Hali Marymonckiej. Praktycznie na pl. Wilsona zatrzymują się te same linie więc nie widzę aż takiego problemu - trochę więcej pasażerów będzie wysiadać na pl. Wilsona to wszystko. Z tym, że o ile 508 mogłoby jechać nową trasą, to 524 już nie (zerwane połączenie z 510). Poza tym należy pamiętać o 519 i > 185, też muszą jakoś przedostać się przez plac.Jak będzie w praktyce pewnie > zobaczymy. Na razie nie słychać o zamknięciu pl. Wilsona Odpowiedz Link Zgłoś
pawciod Re: Zamknięcie ulic, placów 22.01.03, 17:19 Z tego co się mówi i pisze na mieście, to zamknięta ma być tylko ulica Słowackiego, a Pl. Wilsona ma być normalnie przejezdny. Odpowiedz Link Zgłoś