Gość: Wrocławiak IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.01.03, 09:27 Tym pyrusom z Poznania odbiło do reszty!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wedzonka Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności 22.01.03, 11:36 MIASTO STOLECZNE WROCLAW popiera Miasto Stoleczne Poznan! :) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wernyhor 1295-koronacja Przemysla II na króla Polski IP: *.icpnet.pl 22.01.03, 16:27 wedzonka napisał: > MIASTO STOLECZNE WROCLAW(hihihi) popiera Miasto Stoleczne Poznan! :) > > Pozdrawiam! I kto tu ma kompleksy,wedzonka? :) pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.mtnet.com.pl 22.01.03, 16:05 POZNANIACY DO PRACY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jumbo Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 16:12 Stolica PYRY i MARCIŃSKIEGO ROGALA?ja pierdolę MOCNA RZECZ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 17:01 A ty mógłbyuś się od netu odpczepić warsza(tfu!)wski nierobie! Wszyscy musimy na was pierdolce zapierdalać a wy sobie za biurkami siedzicie i kradniecie inwestycje. Potem wszystkie podatki są u was odprowadzane i oczywiście warsza(tfu!)wa ma największy dochód w Polsce? Ruch decentralizacyjny już ruszył więc dupy wam się zatrzęsą gnoje! Odpowiedz Link Zgłoś
ro.land Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności 23.01.03, 18:49 Gość portalu: Bladyrunner napisał(a): > A ty mógłbyuś się od netu odpczepić warsza(tfu!)wski nierobie! > Wszyscy musimy na was pierdolce zapierdalać a wy sobie za biurkami siedzicie i > kradniecie inwestycje. > Potem wszystkie podatki są u was odprowadzane i oczywiście warsza(tfu!)wa ma > największy dochód w Polsce? > Ruch decentralizacyjny już ruszył więc dupy wam się zatrzęsą gnoje! Czlowieku, ale Ty mialbys problem gdybys sie w Warszawie urodzil ... Po prostu od razu bys sie zastrzelil z nienawisci do siebie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 20:01 Heh :) NOOOOooo! Polecam takie rozwiązanie waszej populacji... Odpowiedz Link Zgłoś
ro.land Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności 27.01.03, 12:18 Gość portalu: Bladyrunner napisał(a): > Heh :) > NOOOOooo! > Polecam takie rozwiązanie waszej populacji... No i tu mamy problem -> masz na mysli te 15 % rodowitych Warszawiakow (z dziada pradziada) czy te pozostala naplywowa swolocz, do ktorej ja tez sie zaliczam ? Odpowiedz Link Zgłoś
pan_pndzelek He he he, rozumiem że to dowcip? 22.01.03, 16:22 He he he, rozumiem że to dowcip? Poznanianie zawsze mieli specyficzne poczucie humoru... Odpowiedz Link Zgłoś
ol4 Re: He he he, rozumiem że to dowcip? 22.01.03, 16:29 POznaniakom sie porombauo. za duzo kartofli jedli. TEJ!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pyrus Re: He he he, rozumiem że to dowcip? IP: *.icpnet.pl 22.01.03, 16:46 To nie dowcip dowcipnisiu, Uważaj bo Ciebie dopadnie Eka z Bułgarskiej. A jak już chcesz być precyzyjny, to w Wielkopolsce je się pyry, a kartofle to je chołota zza Wisły, stołeczne wieśniaki i ta cała swołocz przesiedlona zza Buga na ziemie odzyskane (Wrocław, Szczecin, Koszalin itd.)-czyli całe buractwo tego kraju. Pozdrowienia dla calego POZNANIA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: He he he, rozumiem że to dowcip? IP: 217.197.165.* 22.01.03, 16:47 Cholota zza ktorej strony Wisly? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pyrus Re: He he he, rozumiem że to dowcip? IP: *.icpnet.pl 23.01.03, 03:50 Dla ułatwienia napiszę Ci że z prawej strony, włączając do tego Wolę, Ochotę, Mokotów, Żoliborz. Odpowiedz Link Zgłoś
maciej.babel Nie pozwalaj sobie!!!!!!! 23.01.03, 05:57 Każdy sądzi według siebie. Oczywiście pomysł odebrania stołeczności Poznaniowi jest nie na miejscu, ale to nie znaczy, że masz mnie obrażać. Urodziłemm się w Warszawie na Woli i tam spędziłem dwadzieścia lat swojego życia, a moja rodzina o ośmiu pokoleń zamieszkuje stolicę. Teraz mieszkam w Poznaniu. To co napisałeś świadczy tylko o Tobie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pyra Re: He he he, rozumiem że to dowcip? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 16:49 Gdzie ty Pyrus tam ja Pyra,ale jadam tylko ziemniaki. Odpowiedz Link Zgłoś
btb Ziemniaki 23.01.03, 12:41 Gość portalu: Pyrus napisał(a): ... > już chcesz być precyzyjny, to w Wielkopolsce je się pyry, a kartofle to je > chołota zza Wisły, stołeczne wieśniaki i ta cała swołocz przesiedlona zza Buga ... A ja tam jadam ziemniaki, chociaż nie za dużo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JimP Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.wardynski.com.pl 22.01.03, 18:53 Z tego co pamiętam to Polska do tej pory miała jedynie 3 stolice i Poznań nię nigdy nie był. Ale z drugiej strony głupotą jest czepianie się jednego przymiotnika, w końcu jest to stolica Wielkopolski i chociażby z tego powodu uważam, że jest to bezsensowne bicie piany, a pan premier niech się zajmie może bezrobociem, deficytem itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Amerykansky Polish jokes-Jim P IP: *.policom.com.pl 22.01.03, 19:20 Gość portalu: JimP napisał(a): > Z tego co pamiętam to Polska do tej pory miała jedynie 3 stolice > i Poznań nię nigdy nie był. Miller jest takim samym ignorantem jak Ty,Jimie War(d)yński stąd te nieporozumienia Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: Polish jokes-Jim P 22.01.03, 19:47 Trudno powiedzieć co w średniowieczu jest stolica a co nie. Włądca ze względów chociażby aprowizacyjnych musiał stale zmieniać swoją siedzibę. Stolicą nazywa się te miasta, w których rezydował on na dłuzej. W Polsce takie prawa mają: Gniezno, Poznań, Płock (Władysłąw Herman), Kraków. Ale oczywiście mówienie o stołeczności to gruba przesada Ale ci Poznaniacy maja kompleksy. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafis stołeczny Wrocław ;p IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.01.03, 22:41 alex.4 napisał: > Trudno powiedzieć co w średniowieczu jest stolica a co nie. Włądca ze względów > chociażby aprowizacyjnych musiał stale zmieniać swoją siedzibę. Stolicą nazywa > się te miasta, w których rezydował on na dłuzej. W Polsce takie prawa mają: > Gniezno, Poznań, Płock (Władysłąw Herman), Kraków. Ale oczywiście mówienie o > stołeczności to gruba przesada > Ale ci Poznaniacy maja kompleksy. > Pozdr Ja też mam kompleks bo nie wymieniłeś Wroicławia,który był jednym z trzech miast stołecznych Prus obok Berlina i Królewca.Mamy zamek królewski :p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wernyhor Bazyliszek straszy.... IP: *.policom.com.pl 22.01.03, 23:21 alex.4 napisał: > Trudno powiedzieć co w średniowieczu jest stolica a co nie. Czym była Warszawa w średniowieczu? >Włądca ze względów > chociażby aprowizacyjnych musiał stale zmieniać swoją siedzibę. Stolicą >nazywa się te miasta, w których rezydował on na dłuzej. W Polsce takie prawa mają: przeczysz sam sobie: "Stolicą nazywa się te miasta,w których przebywał on dłużej..." a potem "ale mówienie o stołeczności to gruba przesada" > Gniezno, Poznań, Płock (Władysłąw Herman), Kraków. Ale oczywiście mówienie o > stołeczności to gruba przesada w 1295 książe Wielkopolski i Pomorza,Przemysł II został koronowany w Gnieźnie przez abp.Jakuba Świnkę na króla Polski Dwór i kancelaria króla znajdowała się w: Stołecznym(tam gdzie król) Mieście(lokacja w 1253r.) Poznaniu Masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu:) > Ale ci Poznaniacy maja kompleksy. powtórzę gdzie(lub czym) była wtedy Warszawa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Igor Poznań był miastem stołecznym IP: *.lco.cl 23.01.03, 06:04 > Czym była Warszawa w średniowieczu? A jakie to ma znaczenie? A czym był wtedy Nowy Jork? Poznań był miastem stołecznym. Był, a nie jest. Mówienie więc "stołeczne miasto Poznań" jest niezgodne z logiką i co najwyżej pokazuje kompleksy jego mieszkańców. Odpowiedz Link Zgłoś
ro.land Re: Poznań był miastem stołecznym 23.01.03, 12:02 Gość portalu: Igor napisał(a): > > Czym była Warszawa w średniowieczu? > A jakie to ma znaczenie? A czym był wtedy Nowy Jork? > > Poznań był miastem stołecznym. Był, a nie jest. Mówienie > więc "stołeczne miasto Poznań" jest niezgodne z logiką i co > najwyżej pokazuje kompleksy jego mieszkańców. I tu sie zgadzam, polecam sformulowania: Byle Miasto Stoleczne <nazwa_miasta> (np. B. M. S. Krakow) No chyba, ze mieszkancy B.M.S.-ow pragna zeby ich miasta zostaly aktualna stolica Polski. Jako mieszkaniec Warszawy zachecam goraco - wezcie sobie Sejm, URM, Prezydenta wraz z calym dorobkiem czyli dosc czestymi demonstracjami, rzucaniem maslem, jajkami, poltuszami i czym tam popadnie, bijatykami z Policja czy tez kawalkadami uprzywilejowanych pojazdow skutecznie blokujacymi wszelki ruch samochodowy ... Odpowiedz Link Zgłoś
ro.land Re: Poznań był miastem stołecznym (poprawka) 23.01.03, 12:08 > I tu sie zgadzam, polecam sformulowania: > Byle Miasto Stoleczne <nazwa_miasta> (np. B. M. S. Krakow) > Byle = przeszle, oczywiscie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Poznań był miastem stołecznym IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 16:54 Nie zachęcaj tak gorąco bo tylko dzieki tym urzędom macie na tym wygnajewie prace warsz(tfu!)wski wypierdku! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Poznań był miastem stołecznym IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 25.01.03, 11:33 ro.land napisał(a): > Gość portalu: Igor napisał(a): > > > > Czym była Warszawa w średniowieczu? > > A jakie to ma znaczenie? A czym był wtedy Nowy Jork? > > > > Poznań był miastem stołecznym. Był, a nie jest. Mówienie > > więc "stołeczne miasto Poznań" jest niezgodne z logiką i co > > najwyżej pokazuje kompleksy jego mieszkańców. > > I tu sie zgadzam, polecam sformulowania: > Byle Miasto Stoleczne <nazwa_miasta> (np. B. M. S. Krakow) Wątek dotyczy Poznania, ale niektórym Kraków tak bardzo ciąży na sercu (domyślam sie dlaczego, że musiało mu się oberwać. > > No chyba, ze mieszkancy B.M.S.-ow pragna zeby ich miasta zostaly aktualna > stolica Polski. > Jako mieszkaniec Warszawy zachecam goraco - wezcie sobie Sejm, URM, Prezydenta > wraz z calym dorobkiem czyli dosc czestymi demonstracjami, rzucaniem maslem, > jajkami, poltuszami i czym tam popadnie, bijatykami z Policja czy tez > kawalkadami uprzywilejowanych pojazdow skutecznie blokujacymi wszelki ruch > samochodowy ... Odpowiedz Link Zgłoś
ro.land Re: Poznań był miastem stołecznym 27.01.03, 12:20 Gość portalu: p napisał(a): > > Wątek dotyczy Poznania, ale niektórym Kraków tak bardzo ciąży na sercu > (domyślam sie dlaczego, że musiało mu się oberwać. > > Tak jak i Warszawa jest sola w oku kazdego Krakusa :)) Odpowiedz Link Zgłoś
maciej.babel Re: Bazyliszek straszy.... 23.01.03, 06:07 Gość portalu: Wernyhor napisał(a): > Czym była Warszawa w średniowieczu? > gdzie(lub czym) była wtedy Warszawa? A wiesz czym był wtedy Poznań? Ta cała stolica składała się z zamku i kilkudziesięciu kamienic. Jeśli chodzi o ilość mieszkańców to większy był Tum i Łazarz, nie wim jak z Jeżycami.Więc bez takich proszę. Ale i tak moim zdaniem odbieranie Poznaniowi stołeczności jest nie w porządku, chociaż był stolicą tylko przez 16 miesięcy. Prawo do stołeczności mu pozostało i należy to uszanować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darla Poznań był stolicą w XIIIw. głąbie IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 22.01.03, 21:16 Historycy przyjmują, że Poznań był stolicą za panowania Przemysła II (lata 1295- 96). Jego koronacja odbyła się właśnie w Poznaniu. Rozumiesz słowo koronacja, czy jaśniej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wernyhor Re: Poznań był stolicą pod koniec XIIIw IP: *.policom.com.pl 22.01.03, 23:09 Gość portalu: darla napisał(a): > Historycy przyjmują, że Poznań był stolicą za panowania Przemysła II (lata 1295-96). Jego koronacja odbyła się właśnie w Poznaniu. > Rozumiesz słowo koronacja, czy jaśniej? Akurat koronacja odbyła się w Gnieźnie-bo tam arcybiskupstwo Ale miastem,w którym urzędował na stałe ze swym dworem i kancelarią Przemysł II był Poznań... PS Rafis Żal Ci tyłek ściska? :) Odpowiedz Link Zgłoś
markoniec Re: Poznań był stolicą pod koniec XIIIw 23.01.03, 10:01 nie znam dokładnie . ale zacytuję jedną z wypowiedzi "Byl stolica Polski za Mieszka I, Boleslawa I Mieszka I. -Wiekszy grod od Gniezna juz za Mieszka I. Obwarowanie Poznania bylo znacznie lepsze niz obwarowanie Gniezna. -Nie mial zadnych tradycji poganskich. Nowe panstwo musialo miec nowa stolice w ktorej poganstwo bylo dosyc slabe. Poznan jako najwiekszy i najpotezniejszy grod byl idealny. -Pallatium Mieszka I. Tutaj Mieszko mial swoja rezydencje. A tam gdzie przebywal wladca, tam byla stolica. -Chrzest odbyl sie w Poznaniu i w Poznaniu powstala pierwsza katedra w Polsce. Tutaj tez powstalo pierwsze biskupstwo. Szefem biskupa poznanskiego byl Papiez, a nie arcybiskup gnieznienski. -Mieszko i Boleslaw zostali pochowani w Poznaniu. Wladcy zawsze byli chowani w swojej stolicy. Drugi raz stolica byl za Przemysla II." Pozdrawiam, autora zaś przepraszam za zaczerpnięcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Poznań był stolicą pod koniec XIIIw IP: 217.197.165.* 23.01.03, 12:28 Chyba tych Poznaniakow pojebalo. A wezcie se te stolecznosc i wsadzcie ja sobie w dupe. A ja wam jeszcze to przyklepie poteznym kopem. PS. Moze Myler nie ma innych problemow, ale wasze wladze tez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darla Re: Poznań był stolicą pod koniec XIIIw IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 23.01.03, 16:09 właśnie o to chodzi, że jest nasza, a ktoś ją chce zawłaszczyć ! może dlatego, że Łódź jej nie ma ? ale dziękuję, że chociaż w dupę sobie ją możemy włożyć, zawsze to nasze :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Poznań był stolicą pod koniec XIIIw IP: 217.197.165.* 23.01.03, 16:14 Ja jej nie chce. Bierzcie i wsadzajcie. Ja chce tylko miec prawo do tego kopa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Poznań był stolicą pod koniec XIIIw IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 16:56 W tak scentraliowanym państwie musiał byś wtedy jechać do Poznania zarabiać biedny warsza(tfu!)wski kundlu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Spi*rdalaj frustracie IP: 217.197.165.* 23.01.03, 16:59 Wracaj skad przyszedles - jesli oczywiscie dupa bedzie jeszcze chciala na ciebie spojrzec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Spi*rdalaj frustracie IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 17:04 Masz naprawdę mocne argumenty dzieciuchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Spi*rdalaj frustracie IP: 217.197.165.* 23.01.03, 17:07 Nie wiesz co to znaczy wypierdalac? Drugi raz musisz przeczytac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Spi*rdalaj frustracie IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 17:10 Biedactwo warsz(tfu!)awskie. Coś Ci skrycie powiem. Nienawidze warszawskich dzieci i wszystkiego co się wiąże z warszawą. Dopóki będę żył będę to miasto grążył w niesławie. Takich jak ja jest coraz więcej w tym kraju i nie zdziw się jak Ci się pewnego dnia warsaw trade tower przewróci na pysk gnoju! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Spi*rdalaj frustracie IP: 217.197.165.* 23.01.03, 17:14 Ty fajansiarzu chyba slepy jestes. Otrzyj oczy z gowna i czytaj: W Y P I E R D A L A J ! ! ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bladyrunner Re: Spi*rdalaj frustracie IP: *.gazeta / 192.168.42.* 23.01.03, 18:10 Cóż za piękna stołeczna polszczyzna! Jestem pod wrażeniem wyższa raso panów! Odpowiedz Link Zgłoś
iwa_ja Re: Spi*rdalaj frustracie 23.01.03, 20:53 Warszawa to stolica - a co bylo a nie jest nie pisze sie w rejsestr zakompleksione pyrusy. A co sie tyczy pieniedzy to do Warszawy wraca tylko 5% zebranych tu podatkow, wiec to my finansujemy wasze dupy. I odpierdolcie sie w koncu od mojego miasta.Cala wasza frustracja wynika z waszego kompleksu mniejszosci. Stoleczni - smiechu warte Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Spi*rdalaj frustracie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.01.03, 20:54 Slusznie prawisz. Odpowiedz Link Zgłoś
markoniec Re: Spi*rdalaj frustracie 23.01.03, 21:26 słusznie a mądrze, to często skrajne nieskończoności, ale czy Wy to rozumiecie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Spi*rdalaj frustracie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.01.03, 21:43 Niezbyt rozumiem twoj post. Jakys posnansky taky. Odpowiedz Link Zgłoś
markoniec Re: Spi*rdalaj frustracie 23.01.03, 21:46 ale najważniejsze, że pogadaliśmy jak wiara ze stolic. Stolica jak wino -im starsza tym lepsza ! Odpowiedz Link Zgłoś
izraelita Re: Poznań był stolicą za Przemysława 23.01.03, 21:01 Gość portalu: JimP napisał(a): > Z tego co pamiętam to Polska do tej pory miała jedynie 3 stolice > i Poznań nię nigdy nie był. Ale z drugiej strony głupotą jest > czepianie się jednego przymiotnika, w końcu jest to stolica > Wielkopolski i chociażby z tego powodu uważam, że jest to > bezsensowne bicie piany, a pan premier niech się zajmie może > bezrobociem, deficytem itp. Przypomnijcie sobie historię Polski . A tyt. STOŁECZNE MIASTO wiąże się z tradycją - a tradycję należy szanować. Nie można się dziwić ze właśnie Miller tak się kolejny raz wygłupił. Odpowiedz Link Zgłoś
izraelita Re: Poznań JEST STOLICĄ GANGSTERÓW 23.01.03, 21:07 Tak Poznań jest stolicą gangsterów. I to tych najperfidniejszych . Sądy nei mogą sobie z nimi dać rady od 12 lat. Są bezkarni. Cały czas robią przekręty, oszukują biednych ludzi naciągając ich na umowy pracy w sieci Zabka. Mowa o Elektromisie z Poznania. Można mieć pretensje do władz Poznania, ze bywają na przyjęciach w należącym do gangsterów Elektromisu hotelu Trawiński - piją tam i żrą a naród coraz biedniejszy. Mało tego bywa tam nawet biskup i inni. A szef Elektromisu śmieje się ze wszystkiego. A więc POZNAŃ MIASTEM STOŁECZNYM POLSKICH GANGSTERÓW - bo warszawscy gangsterzy są niczym przy nich i siedzą im w kieszeniach razem z władzami centralnymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P.B Re: Poznań JEST STOLICĄ GANGSTERÓW IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 27.01.03, 13:56 izraelita napisał: > Tak Poznań jest stolicą gangsterów. I to tych najperfidniejszych . Sądy nei > mogą sobie z nimi dać rady od 12 lat. Są bezkarni. Cały czas robią przekręty, > oszukują biednych ludzi naciągając ich na umowy pracy w sieci Zabka. Mowa o > Elektromisie z Poznania. Można mieć pretensje do władz Poznania, ze bywają na > przyjęciach w należącym do gangsterów Elektromisu hotelu Trawiński - piją tam i > > żrą a naród coraz biedniejszy. Mało tego bywa tam nawet biskup i inni. A szef > Elektromisu śmieje się ze wszystkiego. > A więc POZNAŃ MIASTEM STOŁECZNYM POLSKICH GANGSTERÓW - bo warszawscy gangsterzy > > są niczym przy nich i siedzą im w kieszeniach razem z władzami centralnymi. Lepsi gangsterzy, którzy zajmują się przstępstwami gospodarczymi niż tacy jak w W-wie, którzy zajmują się zabijaniem i wymuszaniem itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adam81 Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.sggw.waw.pl 24.01.03, 18:33 Odchodząc od tego czy Poznań powinien czy nie używać tego tytułu to najśmieszniejsza jest argumentacja przytoczona w artykule: "Tu była kolebka państwowości, pielęgnujemy cechy, z których powinni być dumni wszyscy Polacy. Jesteśmy pracowici, sumienni, przywiązani do rodziny." Jeśli to miałybyć wyróżniki stolic to każda wioska mogłaby się za taką uważać. Jeśli Poznań był stolicą to ma takie same prawo używania tego tytułu jak Wałęsa tytułu prezydenta. Moim zdaniem (i konstytucji) jest jeden prezydent kraju i jedna stolica. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emdee Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: *.sympatico.ca 25.01.03, 11:49 Poznan stolica? Miasto gdzie nie bylo nawet partyzantki bo Niemcy zabronili........... Odpowiedz Link Zgłoś
markoniec Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności 25.01.03, 12:40 W mojej rodzinie w partyzantce był dziadek, matka i wujek - dwoje z nich przypłaciło to przedwczesną śmiercią. W Powstaniu Wielkopolskim walczył drugi z dziadków. Mówi ci to coś? Nie dotykaj problemów, które Cię przerastają ! Pozdrawiam. Ps A gdyby przyszło walczyć o stolicę naszą -Warszawę, to tak jak mój Ojciec w 39 do wojska wcielony i Warszawy broniący - nie zawahałbym się. Tacy są Poznaniacy z natury swej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niech Re: Poznań walczy o utrzymanie stołeczności IP: 217.197.165.* 27.01.03, 14:18 Jestem pod wrazeniem. Teraz jeszcze ty tak dzielnie walczysz - co za rodzina! Odpowiedz Link Zgłoś