Dodaj do ulubionych

Likwidacja 15-ki

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 01:09
Linia 15 jest jak dąb Bartek. Pietnastka to symbol Warszawy. Zawsze
tak jezdzila. Zmienic mozna autobus 781 z Bialoleki na Kabaty, a nie
15-ke, przyjezdni kretyni.
Obserwuj wątek
    • Gość: ika Re: Likwidacja 15-ki IP: *.chello.pl 04.02.08, 06:46
      Wiadukt przy Gdańskim się wali. To jest jedyny i wystarczający powód zawieszenia 15.
      Zresztą zmiany dotkną też pozostałe linie autobusowe i tramwajowe kursujące tym
      wiaduktem, gdyż za chwilę pójdzie on do wyburzenia i odbudowy od zera.
      • f.lamer Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 14:09
        > Wiadukt przy Gdańskim się wali.

        a nie możnaby tej piętnaski puścić w okolicach gdańskiego tunelem
        metra?
      • rafrob Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 17:01
        To nie jest żaden powód!
        Gdyby to było powodem, to 15 skierowano by od Metra Marymont ulicami
        Popiełuszki, Al. Jana Pawła II, Stawki, Andersa i dalej do Okęcia własną trasą.
        Tak zrobiono podczas budowy stacji metra Pl. Wilsona.
        Dlaczego teraz nie jest to możliwe? Dlatego, że postanowiono pozbawić
        mieszkańców Bielan bezpośredniego połączenia z centrum Warszawy ul. Marszałkowską!
        • rafrob Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 17:04
          Chwilowo trzeba się przesiąść z Z-8 do 15 kasując jeden bilet.
          Po zawieszeniu 15 trzeba będzie skasować 2 bilety. W obie strony są to cztery.
          Trzeba pamiętać, że nie każdy ma bilet miesięczny.
          • horpyna4 Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 19:30
            A kto normalny kasuje jednego dnia cztery bilety? Istnieje coś
            takiego, jak bilet dobowy. Kosztuje tyle, co trzy bilety.
            • rafrob Re: Likwidacja 15-ki 07.02.08, 21:35
              1) W naszym kochanym mieście wiele kiosków w swojej ofercie nie posiada czegoś
              takiego jak bilet dobowy (z resztą biletów po 1zł, 1,05zł, 2zł, 1,20zł, 3,60zł
              także często nie uznają).
              2) Teraz z Bielan do centrum dojechać możesz za 2,40zł (od 9 do 14 nawet za 2zł
              jeśli uda sie kupić bilet) razem z biletem powrotnym z przejazd zapłacisz 4,80
              (lub 4zł) a nie 7,20zł.
              3) Jazda za 4,80zł w te i z powrotem jest możliwa ponieważ kasując bilet w Z-8
              nie musisz kasować drugiego w 15 i na odwrót! po likwidacji lub jak kto woli
              zawieszeniu (na amen) linii nr 15 nie będzie takiej możliwości.

              Rozumiem, że wiadukt się wali, ale istnieje możliwość poprowadzenia trasy nieco
              inaczej. Nie rozumiem natomiast tego, że ZTM kosztem mieszkańców Bielan
              usprawnia komunikacje w innych rejonach miasta.

              Póki co metro do Huty jeszcze nie dojeżdża, a ZTM pragnie jak najniższym kosztem
              usprawnić komunikację miejską w innych rejonach Warszawy.
    • yavorius Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 14:32
      Najpierw może naucz się czytać.
      Jak już dojdziesz do wniosku, że to nie likwidacja, a zawieszenie,
      daj znać.
      • rafrob Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 17:32
        Nierzadko zdarza się tak, że najpierw linię się zawiesza, by potem ją
        zlikwidować. Między jednym a drugim jest niewielka różnica.
      • Gość: Ochotnik Przepraszam Yavoriusa. Wyglupilem sie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 22:37
        Oczywiscie, ze Yavorius ma racje. 15-ka jest tylko zawieszona. Mam
        klopoty z czytaniem.

        Poprosilem jednak starszego brata, przeczytal, i powiedzial, ze 15-
        ka prawdopodobnie wroci na stara trase. Mniej wiecej za jakies 13-15
        lat, jak wszystko dobrze pojdzie (dalsza eksploatacja wiaduktu - ale
        ostrozna, nastepnie po kilku latach planowanie nowego, rozpisanie
        konkursu, protesty, rozbiorka starego, szukanie wykonawcy na budowe
        nowego, znow protesty, w koncu budowa, poslizg 1,5 roczny etc).

        Odwoluje wiec moja wiadomosc o zlikwidowaniu 15-ki. Wszystkich
        zainteresowanych, a Yavoriusa w sszczegolnosci, goraco przepraszam.

        miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4895726.html
      • Gość: qwerty Re: Likwidacja 15-ki IP: *.chello.pl 04.02.08, 23:55
        Ostatnio wychodzi to na jedno - rzadko kiedy zawieszone linie wracają w takim
        samym kształcie w jakim kursowały - albo ich się nie odwiesza albo wprowadza się
        takie "usprawnienia", żeby ludzi znięchęcić i mieć uzasadnienie do likwidacji.
        Poza tym zanim uporają się z wiaduktem to metro zacznie kursować do Huty - ergo
        trasa 15 od Żeromskiego do Metra Politechnika będzie pokrywać się z trasą metra
        - a to wystarczający powód aby 15 zlikwidować.
        • sibeliuss Re: Likwidacja 15-ki 05.02.08, 11:50
          Bingo.
        • boruta_wwa Re: Likwidacja 15-ki 07.02.08, 22:04
          niestety przeważnie zawieszone linie nie wracają i w ogóle strasznie
          mnie denerwuje co robi ten ZTM, uważam, że pewne LINIE AUTOBUSOWE I
          TRAMWAJOWE WPISUJĄ SIĘ W TRADYCJĘ MIASTA WARSZAWY
          b.
    • 0ffka Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 19:00
      Dali gumofilcom władzę i to są skutki destrukcji miejskiej komunikacji.
    • yavorius 10 skrócona do Woronicza 05.02.08, 12:25
      A 14 jednak nie na Okęcie, tylko na Banacha.

      <jeb>

      www.ztm.waw.pl/images/schematy/080209tram.gif
    • Gość: gosc kontakt z pionem przewozow IP: *.digitaldream.nl 07.02.08, 21:37
      proponuje wszystkim, ktorzy sa przeciwni zawieszeniu 15-tki dzwonic do pionu
      przewozow ZTM
      022 636 36 80 wew. 106
    • Gość: płyń z Wisłą! Pamiętaj podziękować Zielonemu Mazowszu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.08, 22:01
      I tzw. Społecznemu (??? przecież dostaje kasę z dotacji) Rzecznikowi Niezmotoryzowanych - Rytlowi (dawniej Przyjazne Miasto, obecnie Zielone Mazowsze).
      Tak wytrwale protestowali i blokowali, że stan wiaduktu jest naprawdę zły.
      • rafrob Re: Pamiętaj podziękować Zielonemu Mazowszu! 07.02.08, 22:09
        Kolego masz kompleks Zielonego Mazowsza?
        :)
        • Gość: płyń z Wisłą! Re: Pamiętaj podziękować Zielonemu Mazowszu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.08, 22:14
          Nie, po prostu go nie lubię (mam do tego prawo) a widzę, że potrafi robić sobie niezły PR.
          Trzeba ujawnić prawdę i ukrócić finansowanie tej szkodliwej organizacji z publicznych pieniędzy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka