Gość: Ochotnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 01:09 Linia 15 jest jak dąb Bartek. Pietnastka to symbol Warszawy. Zawsze tak jezdzila. Zmienic mozna autobus 781 z Bialoleki na Kabaty, a nie 15-ke, przyjezdni kretyni. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ika Re: Likwidacja 15-ki IP: *.chello.pl 04.02.08, 06:46 Wiadukt przy Gdańskim się wali. To jest jedyny i wystarczający powód zawieszenia 15. Zresztą zmiany dotkną też pozostałe linie autobusowe i tramwajowe kursujące tym wiaduktem, gdyż za chwilę pójdzie on do wyburzenia i odbudowy od zera. Odpowiedz Link Zgłoś
f.lamer Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 14:09 > Wiadukt przy Gdańskim się wali. a nie możnaby tej piętnaski puścić w okolicach gdańskiego tunelem metra? Odpowiedz Link Zgłoś
rafrob Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 17:01 To nie jest żaden powód! Gdyby to było powodem, to 15 skierowano by od Metra Marymont ulicami Popiełuszki, Al. Jana Pawła II, Stawki, Andersa i dalej do Okęcia własną trasą. Tak zrobiono podczas budowy stacji metra Pl. Wilsona. Dlaczego teraz nie jest to możliwe? Dlatego, że postanowiono pozbawić mieszkańców Bielan bezpośredniego połączenia z centrum Warszawy ul. Marszałkowską! Odpowiedz Link Zgłoś
rafrob Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 17:04 Chwilowo trzeba się przesiąść z Z-8 do 15 kasując jeden bilet. Po zawieszeniu 15 trzeba będzie skasować 2 bilety. W obie strony są to cztery. Trzeba pamiętać, że nie każdy ma bilet miesięczny. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 19:30 A kto normalny kasuje jednego dnia cztery bilety? Istnieje coś takiego, jak bilet dobowy. Kosztuje tyle, co trzy bilety. Odpowiedz Link Zgłoś
rafrob Re: Likwidacja 15-ki 07.02.08, 21:35 1) W naszym kochanym mieście wiele kiosków w swojej ofercie nie posiada czegoś takiego jak bilet dobowy (z resztą biletów po 1zł, 1,05zł, 2zł, 1,20zł, 3,60zł także często nie uznają). 2) Teraz z Bielan do centrum dojechać możesz za 2,40zł (od 9 do 14 nawet za 2zł jeśli uda sie kupić bilet) razem z biletem powrotnym z przejazd zapłacisz 4,80 (lub 4zł) a nie 7,20zł. 3) Jazda za 4,80zł w te i z powrotem jest możliwa ponieważ kasując bilet w Z-8 nie musisz kasować drugiego w 15 i na odwrót! po likwidacji lub jak kto woli zawieszeniu (na amen) linii nr 15 nie będzie takiej możliwości. Rozumiem, że wiadukt się wali, ale istnieje możliwość poprowadzenia trasy nieco inaczej. Nie rozumiem natomiast tego, że ZTM kosztem mieszkańców Bielan usprawnia komunikacje w innych rejonach miasta. Póki co metro do Huty jeszcze nie dojeżdża, a ZTM pragnie jak najniższym kosztem usprawnić komunikację miejską w innych rejonach Warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 14:32 Najpierw może naucz się czytać. Jak już dojdziesz do wniosku, że to nie likwidacja, a zawieszenie, daj znać. Odpowiedz Link Zgłoś
rafrob Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 17:32 Nierzadko zdarza się tak, że najpierw linię się zawiesza, by potem ją zlikwidować. Między jednym a drugim jest niewielka różnica. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ochotnik Przepraszam Yavoriusa. Wyglupilem sie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.08, 22:37 Oczywiscie, ze Yavorius ma racje. 15-ka jest tylko zawieszona. Mam klopoty z czytaniem. Poprosilem jednak starszego brata, przeczytal, i powiedzial, ze 15- ka prawdopodobnie wroci na stara trase. Mniej wiecej za jakies 13-15 lat, jak wszystko dobrze pojdzie (dalsza eksploatacja wiaduktu - ale ostrozna, nastepnie po kilku latach planowanie nowego, rozpisanie konkursu, protesty, rozbiorka starego, szukanie wykonawcy na budowe nowego, znow protesty, w koncu budowa, poslizg 1,5 roczny etc). Odwoluje wiec moja wiadomosc o zlikwidowaniu 15-ki. Wszystkich zainteresowanych, a Yavoriusa w sszczegolnosci, goraco przepraszam. miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4895726.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: Likwidacja 15-ki IP: *.chello.pl 04.02.08, 23:55 Ostatnio wychodzi to na jedno - rzadko kiedy zawieszone linie wracają w takim samym kształcie w jakim kursowały - albo ich się nie odwiesza albo wprowadza się takie "usprawnienia", żeby ludzi znięchęcić i mieć uzasadnienie do likwidacji. Poza tym zanim uporają się z wiaduktem to metro zacznie kursować do Huty - ergo trasa 15 od Żeromskiego do Metra Politechnika będzie pokrywać się z trasą metra - a to wystarczający powód aby 15 zlikwidować. Odpowiedz Link Zgłoś
boruta_wwa Re: Likwidacja 15-ki 07.02.08, 22:04 niestety przeważnie zawieszone linie nie wracają i w ogóle strasznie mnie denerwuje co robi ten ZTM, uważam, że pewne LINIE AUTOBUSOWE I TRAMWAJOWE WPISUJĄ SIĘ W TRADYCJĘ MIASTA WARSZAWY b. Odpowiedz Link Zgłoś
0ffka Re: Likwidacja 15-ki 04.02.08, 19:00 Dali gumofilcom władzę i to są skutki destrukcji miejskiej komunikacji. Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius 10 skrócona do Woronicza 05.02.08, 12:25 A 14 jednak nie na Okęcie, tylko na Banacha. <jeb> www.ztm.waw.pl/images/schematy/080209tram.gif Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc kontakt z pionem przewozow IP: *.digitaldream.nl 07.02.08, 21:37 proponuje wszystkim, ktorzy sa przeciwni zawieszeniu 15-tki dzwonic do pionu przewozow ZTM 022 636 36 80 wew. 106 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płyń z Wisłą! Pamiętaj podziękować Zielonemu Mazowszu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.08, 22:01 I tzw. Społecznemu (??? przecież dostaje kasę z dotacji) Rzecznikowi Niezmotoryzowanych - Rytlowi (dawniej Przyjazne Miasto, obecnie Zielone Mazowsze). Tak wytrwale protestowali i blokowali, że stan wiaduktu jest naprawdę zły. Odpowiedz Link Zgłoś
rafrob Re: Pamiętaj podziękować Zielonemu Mazowszu! 07.02.08, 22:09 Kolego masz kompleks Zielonego Mazowsza? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płyń z Wisłą! Re: Pamiętaj podziękować Zielonemu Mazowszu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.08, 22:14 Nie, po prostu go nie lubię (mam do tego prawo) a widzę, że potrafi robić sobie niezły PR. Trzeba ujawnić prawdę i ukrócić finansowanie tej szkodliwej organizacji z publicznych pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś