Dodaj do ulubionych

Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy

IP: *.aster.pl 16.10.08, 22:31
Co oznacz 7.5 kon. nie wrzucać do internetu ???????????? :PPPPPP
Obserwuj wątek
    • Gość: Ciekawski Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.acn.waw.pl 16.10.08, 22:32
      Co znaczy dopisek na początku artykułu:
      "7.5 kon, nie wrzucać do internetu"?
      • Gość: PC Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 22:44
        Właśnie! Czyżby jakiś nieudolny spisek masoński ;>
        • Gość: super Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 23:56
          25 zł za metr? Czyli jak ktoś ma 20 metrów to płaci czynsz 500 zł? W
          ruderze bez kibla?
          • satorianus 500? 17.10.08, 01:29
            Na wolnym rynku płaci 1500.
            • Gość: qwerty Re: 500? IP: *.chello.pl 17.10.08, 18:46
              Mylisz czynsz z opłatą za wynajem.
              • satorianus Re: 500? 17.10.08, 20:35
                te pojecia sa tozsame
                • Gość: katy Re: 500? IP: *.chello.pl 18.10.08, 12:18
                  Niestety znam sprawe tego budynku (kiedys pisano o tym w Rzeczypospolitej) i trzeba sprostowac pewna informacje. W mieszkaniach jest tylko woda i prad, nie ma zadnego ogrzewania ani gazu. Wiec Drogi Satorianus - za 1500 mozesz wynajac mieszkanie 2-pokojowe ze wszystkimi mediami, a nie za mieszkanie z takimi warunkami, m.in. toi-toi na podworku (korzystanie z tego w zimie to musi byc niesamowite przezycie).
                  • satorianus Co za problem 19.10.08, 14:05
                    Skoro więc cena za wynajem lokatorom nie odpowiada to powinni poszukać lepszej
                    oferty. Proste. Ja własnie szukam dla siebie jakiegoś lokum bo najnormalniej w
                    świecie nie mam się gdzie podziać. I zachodzę w głowę w czym są lepsi ode mnie
                    owi lokatorzy którym NALEŻY się mieszkanie zastępcze? Wytłumaczysz mi to może?
                    • Gość: katy Re: Co za problem IP: *.chello.pl 19.10.08, 18:13
                      Pragnę zauważyć że były to lokale komunalne i na takich samych zasadach nalezą się obecnie mieszkania zastępcze. Takie lokale były przyznawane ludziom, których nie stać na samodzielne kupno mieszkania.
                      Więc JEŚLI spełniasz wymagania, do ubiegania się o mieszkanie komunalne, to sugeruję zainteresuj się tym. Wtedy też zdasz sobie sprawę dla kogo przeznaczone są takie mieszkania i dlaczego 500 złotych za mieszkanie 20m2 to dla tych ludzi duża kwota.
                      • satorianus Re: Co za problem 20.10.08, 08:44
                        > Więc JEŚLI spełniasz wymagania Ja nie, ale znam ludzi, którzy spełniają i nie
                        mają na takie mieszkanie najmniejszych szans bo ich po prostu... nie ma. Nie
                        wiem za jakiej racji obecni lokatorzy mają być wsadzani przed nich w kolejke.
                        Oni już pomieszkali sobie prze kilkadziesiąt lat za groszowy czynsz w
                        mieszkaniach za które nie zapłacili nawet złotówki. Czy nie moralnie by było
                        zwolnić miejsce ludziom, którzy nie mieli tej szansy?

                        A w lokalach komunalnych mieszkają i biedni i bogaci - kryterium dochodu to
                        fikcja. Przecież Ci ludzie podpisali umowy najmu 30,40 lat temu. Wielu od tego
                        czasu dorobiło się sporych pieniędzy.Czy przy przyznawaniu NALEŻNYCH lokali
                        zastępczych sprawdza się dochody delikwenta? NIE!

                        Z drugiej strony może orientujesz się co należy się człowiekowi, który nie jest
                        w stanie spłacać hipoteki za mieszkanie? Czy taka osoba również ląduje w
                        NALEŻNYM mieszkaniu komunalnym?

                        • Gość: he he he Re: no problem IP: *.chello.pl 20.10.08, 09:32
                          nie tylko obce są ci zasady co do meritum i tu nie przebierasz środkami, ale i
                          słowa używane przez ciebie są niewłasciwie używane.

                          z tego wynika że chciwość cie wiedzie w młodym wieku delikwencie

                          • satorianus Re: no problem 20.10.08, 10:31
                            Raczej poczucie sprawiedliwości. Albo dajemy mieszkania wszystkim
                            spełniającym(uczciwe) kryteria, albo nikomu. Bycie lokatorem to w Polsce niczym
                            latyfundium.
                            • Gość: katy Re: no problem IP: *.chello.pl 20.10.08, 20:27
                              To nie wiem, jak osoby, ktore znasz ubiegają się o te mieszkania, bo osoby ktore ja znam, dostają. Oczywiście, trzeba czekać, ale po jakimś czasie dostają.
                              Czyli wg Ciebie, osoby z tej kamienicy powinny pójść mieszkać pod most bo już się namieszkały? Ciekawe podejście, nie ma co... Oni nie wpychają się poza kolejkę, tylko ich wyrzucają. I jeszcze jedno, Oni w tej kolejce już byli i swoje odczekali, a to co się dzieje z ich blokiem teraz, to nie ich wina.
                              • satorianus Re: no problem 21.10.08, 09:15
                                > Czyli wg Ciebie, osoby z tej kamienicy powinny pójść mieszkać pod most bo już
                                się namieszkały?

                                Powinni pójść tam gdzie wszyscy ludzie nie posiadający mieszkań, a znajdujący
                                się w podobnej sytuacji. Jakoś nikt nie pyta gdzie mają póśc miliony młodych
                                ludzi bez zdolności kredytowej, którzy mimo wszystko jakoś gromadami pod mostami
                                nie zalegają.

                                Zrestą jeśli z przydziałem mieszkań jest jak mówisz, to przecież mogą ubiegać
                                się o lokal socjalny, prawda?
                • Gość: qwerty Re: 500? IP: *.chello.pl 19.10.08, 22:01
                  Nie są tożsame. W opłatę za wynajem wchodzi jescze odstępne dla właściciela
                  mieszkania.
                  • jhbsk Re: 500? 20.10.08, 09:14
                    Zajrzyj czasem do słownika
                    sjp.pwn.pl/lista.php?co=czynszczynsz
                    1. «opłata za wynajem lokalu lub innej nieruchomości, wnoszona w określonych
                    terminach»

                    sjp.pwn.pl/lista.php?co=odst%EApne
                    odstępne
                    1. «zapłata za odstąpienie czegoś»
                    2. «odszkodowanie wypłacane przez osobę odstępującą od umowy»
                    • jhbsk Re: 500? 20.10.08, 09:15
                      poprawka w linku
                      sjp.pwn.pl/lista.php?co=czynsz
    • satorianus A ja w ogóle nie mam mieszkania... 17.10.08, 01:31
      Czy Pan Tomasz Justyniarski też mi pomoże?
    • sibeliuss Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 17.10.08, 09:12
      Niech miasto uprzedzi PAX, że nie dostaną pozwolenia na zburzenie
      tego domu (bo jak wiadomo PAX chce tam postawić kolejny blok). Jak
      się kupuje kamienicę to z dobrodziejstwem inwentarza.
      • anmanika Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 17.10.08, 11:26
        Wydawało mi się, że jak się kupuje kamienicę z mieszkańcami, to ma się w
        obowiązku nimi zająć. No ale czego oczekiwać od stowarzyszenia które ma korzenie
        katolickie?:
        "Historia Spółdzielni Mieszkaniowej "PAX" sięga początku 1957 roku, kiedy to
        odbywało się pierwsze Walne Zgromadzenie członków założycieli Spółdzielni.
        Wywodzili się oni ze środowiska pracowników i członków Stowarzyszenia "PAX",
        redakcji "Słowa Powszechnego", Liceum św. Augustyna oraz firm "INCO" i "VERITAS"."
        • satorianus Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 17.10.08, 16:22
          A jakbys Ty kupiła mieszkanie i już po fakcie okazało by się, że mieszka tam pan
          Rysio z żoną i przychówkiem to co byś zrobiła? Zajełabyś sie nimi troskliwie ze
          względu na swoje (zapewne)katolickie korzenie?
          • Gość: katy Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.chello.pl 18.10.08, 12:22
            Po pierwsze w/w spoldzielnia wiedziala, ze kupuje budynek z lokatorami, po drugie - kupila to jako cegle rozbiorkowa za 1000 zlotych (serio), po trzecie - juz w 1996 roku zobowiazala sie do rozbiorki budyku i przekazania mieszkan zamiennych tym lokatorom, ale final byl taki, ze dwa tygodnie po podpisaniu aktu notarialnego wycofali sie z tego. Czy nadal uwazasz to za uczciwe postepowanie spoldzielni?
            • satorianus Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 19.10.08, 14:08
              To jest NORMALNE postępowanie spółdzielni. Właściel robi ze SWOIM budynkiem co
              mu się podoba. A jeśli spółdzielnia się do czegoś sobowiązała, to trzeba to
              egzekwować. W jakiej formie było złożone to zobowiązanie?
              • Gość: katy Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.chello.pl 19.10.08, 18:19
                W fornie aktu notarialnego, ale tak jak wspomniałam, 2 tygodnie po podpisaniu aktu, spóldzielnia stwierdziła, że ponieważ grozi jej upadłość to nie spełni tego zobowiązania. Jakoś do tej pory nie upadli, a sprawę z mieszkaniami uważają za niebyłą. A możesz mi tylko powiedzieć w jaki sposób można w naszym państwie coś egzekwować? Prawa w prokuraturze ciągnie się już z tego co mi wiadomo kilka lat, i za chwilę okaże się że nie ma już przedmiotu sporu...
                • satorianus Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 20.10.08, 08:48
                  Zobowiązanie w formie aktu notarialnego to nie przelewki. Jeśli wieć obiecali w
                  tej sposób - powinni się wywiązać
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka