Gość: pit IP: *.aster.pl 16.10.08, 22:31 Co oznacz 7.5 kon. nie wrzucać do internetu ???????????? :PPPPPP Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ciekawski Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.acn.waw.pl 16.10.08, 22:32 Co znaczy dopisek na początku artykułu: "7.5 kon, nie wrzucać do internetu"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PC Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 22:44 Właśnie! Czyżby jakiś nieudolny spisek masoński ;> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: super Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 23:56 25 zł za metr? Czyli jak ktoś ma 20 metrów to płaci czynsz 500 zł? W ruderze bez kibla? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: 500? IP: *.chello.pl 17.10.08, 18:46 Mylisz czynsz z opłatą za wynajem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katy Re: 500? IP: *.chello.pl 18.10.08, 12:18 Niestety znam sprawe tego budynku (kiedys pisano o tym w Rzeczypospolitej) i trzeba sprostowac pewna informacje. W mieszkaniach jest tylko woda i prad, nie ma zadnego ogrzewania ani gazu. Wiec Drogi Satorianus - za 1500 mozesz wynajac mieszkanie 2-pokojowe ze wszystkimi mediami, a nie za mieszkanie z takimi warunkami, m.in. toi-toi na podworku (korzystanie z tego w zimie to musi byc niesamowite przezycie). Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Co za problem 19.10.08, 14:05 Skoro więc cena za wynajem lokatorom nie odpowiada to powinni poszukać lepszej oferty. Proste. Ja własnie szukam dla siebie jakiegoś lokum bo najnormalniej w świecie nie mam się gdzie podziać. I zachodzę w głowę w czym są lepsi ode mnie owi lokatorzy którym NALEŻY się mieszkanie zastępcze? Wytłumaczysz mi to może? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katy Re: Co za problem IP: *.chello.pl 19.10.08, 18:13 Pragnę zauważyć że były to lokale komunalne i na takich samych zasadach nalezą się obecnie mieszkania zastępcze. Takie lokale były przyznawane ludziom, których nie stać na samodzielne kupno mieszkania. Więc JEŚLI spełniasz wymagania, do ubiegania się o mieszkanie komunalne, to sugeruję zainteresuj się tym. Wtedy też zdasz sobie sprawę dla kogo przeznaczone są takie mieszkania i dlaczego 500 złotych za mieszkanie 20m2 to dla tych ludzi duża kwota. Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Re: Co za problem 20.10.08, 08:44 > Więc JEŚLI spełniasz wymagania Ja nie, ale znam ludzi, którzy spełniają i nie mają na takie mieszkanie najmniejszych szans bo ich po prostu... nie ma. Nie wiem za jakiej racji obecni lokatorzy mają być wsadzani przed nich w kolejke. Oni już pomieszkali sobie prze kilkadziesiąt lat za groszowy czynsz w mieszkaniach za które nie zapłacili nawet złotówki. Czy nie moralnie by było zwolnić miejsce ludziom, którzy nie mieli tej szansy? A w lokalach komunalnych mieszkają i biedni i bogaci - kryterium dochodu to fikcja. Przecież Ci ludzie podpisali umowy najmu 30,40 lat temu. Wielu od tego czasu dorobiło się sporych pieniędzy.Czy przy przyznawaniu NALEŻNYCH lokali zastępczych sprawdza się dochody delikwenta? NIE! Z drugiej strony może orientujesz się co należy się człowiekowi, który nie jest w stanie spłacać hipoteki za mieszkanie? Czy taka osoba również ląduje w NALEŻNYM mieszkaniu komunalnym? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: he he he Re: no problem IP: *.chello.pl 20.10.08, 09:32 nie tylko obce są ci zasady co do meritum i tu nie przebierasz środkami, ale i słowa używane przez ciebie są niewłasciwie używane. z tego wynika że chciwość cie wiedzie w młodym wieku delikwencie Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Re: no problem 20.10.08, 10:31 Raczej poczucie sprawiedliwości. Albo dajemy mieszkania wszystkim spełniającym(uczciwe) kryteria, albo nikomu. Bycie lokatorem to w Polsce niczym latyfundium. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katy Re: no problem IP: *.chello.pl 20.10.08, 20:27 To nie wiem, jak osoby, ktore znasz ubiegają się o te mieszkania, bo osoby ktore ja znam, dostają. Oczywiście, trzeba czekać, ale po jakimś czasie dostają. Czyli wg Ciebie, osoby z tej kamienicy powinny pójść mieszkać pod most bo już się namieszkały? Ciekawe podejście, nie ma co... Oni nie wpychają się poza kolejkę, tylko ich wyrzucają. I jeszcze jedno, Oni w tej kolejce już byli i swoje odczekali, a to co się dzieje z ich blokiem teraz, to nie ich wina. Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Re: no problem 21.10.08, 09:15 > Czyli wg Ciebie, osoby z tej kamienicy powinny pójść mieszkać pod most bo już się namieszkały? Powinni pójść tam gdzie wszyscy ludzie nie posiadający mieszkań, a znajdujący się w podobnej sytuacji. Jakoś nikt nie pyta gdzie mają póśc miliony młodych ludzi bez zdolności kredytowej, którzy mimo wszystko jakoś gromadami pod mostami nie zalegają. Zrestą jeśli z przydziałem mieszkań jest jak mówisz, to przecież mogą ubiegać się o lokal socjalny, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: 500? IP: *.chello.pl 19.10.08, 22:01 Nie są tożsame. W opłatę za wynajem wchodzi jescze odstępne dla właściciela mieszkania. Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Re: 500? 20.10.08, 09:14 Zajrzyj czasem do słownika sjp.pwn.pl/lista.php?co=czynszczynsz 1. «opłata za wynajem lokalu lub innej nieruchomości, wnoszona w określonych terminach» sjp.pwn.pl/lista.php?co=odst%EApne odstępne 1. «zapłata za odstąpienie czegoś» 2. «odszkodowanie wypłacane przez osobę odstępującą od umowy» Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus A ja w ogóle nie mam mieszkania... 17.10.08, 01:31 Czy Pan Tomasz Justyniarski też mi pomoże? Odpowiedz Link Zgłoś
sibeliuss Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 17.10.08, 09:12 Niech miasto uprzedzi PAX, że nie dostaną pozwolenia na zburzenie tego domu (bo jak wiadomo PAX chce tam postawić kolejny blok). Jak się kupuje kamienicę to z dobrodziejstwem inwentarza. Odpowiedz Link Zgłoś
anmanika Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 17.10.08, 11:26 Wydawało mi się, że jak się kupuje kamienicę z mieszkańcami, to ma się w obowiązku nimi zająć. No ale czego oczekiwać od stowarzyszenia które ma korzenie katolickie?: "Historia Spółdzielni Mieszkaniowej "PAX" sięga początku 1957 roku, kiedy to odbywało się pierwsze Walne Zgromadzenie członków założycieli Spółdzielni. Wywodzili się oni ze środowiska pracowników i członków Stowarzyszenia "PAX", redakcji "Słowa Powszechnego", Liceum św. Augustyna oraz firm "INCO" i "VERITAS"." Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 17.10.08, 16:22 A jakbys Ty kupiła mieszkanie i już po fakcie okazało by się, że mieszka tam pan Rysio z żoną i przychówkiem to co byś zrobiła? Zajełabyś sie nimi troskliwie ze względu na swoje (zapewne)katolickie korzenie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katy Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.chello.pl 18.10.08, 12:22 Po pierwsze w/w spoldzielnia wiedziala, ze kupuje budynek z lokatorami, po drugie - kupila to jako cegle rozbiorkowa za 1000 zlotych (serio), po trzecie - juz w 1996 roku zobowiazala sie do rozbiorki budyku i przekazania mieszkan zamiennych tym lokatorom, ale final byl taki, ze dwa tygodnie po podpisaniu aktu notarialnego wycofali sie z tego. Czy nadal uwazasz to za uczciwe postepowanie spoldzielni? Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 19.10.08, 14:08 To jest NORMALNE postępowanie spółdzielni. Właściel robi ze SWOIM budynkiem co mu się podoba. A jeśli spółdzielnia się do czegoś sobowiązała, to trzeba to egzekwować. W jakiej formie było złożone to zobowiązanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katy Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy IP: *.chello.pl 19.10.08, 18:19 W fornie aktu notarialnego, ale tak jak wspomniałam, 2 tygodnie po podpisaniu aktu, spóldzielnia stwierdziła, że ponieważ grozi jej upadłość to nie spełni tego zobowiązania. Jakoś do tej pory nie upadli, a sprawę z mieszkaniami uważają za niebyłą. A możesz mi tylko powiedzieć w jaki sposób można w naszym państwie coś egzekwować? Prawa w prokuraturze ciągnie się już z tego co mi wiadomo kilka lat, i za chwilę okaże się że nie ma już przedmiotu sporu... Odpowiedz Link Zgłoś
satorianus Re: Spółdzielnia wypędza lokatorów kamienicy 20.10.08, 08:48 Zobowiązanie w formie aktu notarialnego to nie przelewki. Jeśli wieć obiecali w tej sposób - powinni się wywiązać Odpowiedz Link Zgłoś