Dodaj do ulubionych

BP Ultimate

IP: *.datasync.net / *.datasync.net 26.01.05, 22:52
Kilka razy widziałem reklamę BP Ultimate, chyba na TVN. Jestem zdziwiony
wymową słowa "ultimate" -> "ajtimejt"

Czy firma robiąca reklamy dla British Petrol nie ma słownika ?
Przecież teraz cała Polska będzie się pytała na stacjach benzynowych o "bi-pi
ALTIMEJT"

Tak się nie wymawia.
Istnieje tylko i wyłącznie "Altimet"
Zadnego tam -ejt nie ma być na końcu !
Obserwuj wątek
    • jersey.girl Re: BP Ultimate 27.01.05, 07:05
      Na www.m-w.com/cgi-bin/dictionary jezeli wybierzesz ultimate jako
      adjective, masz rzeczywiscie te wymowe, ale jako verb masz juz 2 mozliwosci :).
      To taka ciekawostka :).
    • hopik Re: BP Ultimate 27.01.05, 20:21
      jeju, jak mnie to tez drazni!!! kurna mac. tak samo /mołntain/ dew, ja
      piernicze! a juz do pasji doprowadza mnie /pantin/ proV - skad u licha oni
      wymyslili sobie, ze tam ma byc /i/?
      • Gość: axxolotl Re: BP Ultimate IP: *.marketscore.com / 66.119.34.* 27.01.05, 20:34
        W Pantene ProV to jest takie dluuugie /i:/
        • hopik Re: BP Ultimate 27.01.05, 21:03
          niewazne dlugie czy krotkie. powinno byc e, tym bardziej ze ma francuski akcent
          nad soba, ktory oznacza, ze czytamy /e/
          • Gość: Lola Re: BP Ultimate IP: *.dag.pl / *.crowley.pl 28.01.05, 12:12
            Ale czy w teym 'mejt' nie chodzi moze o potoczny ang. 'mate' jako 'kumpel'???
            Może to chodzi o to, że ta benzyna to taki 'kumpel' dla silnika? wiem ze to
            dziwna teoria, ale w reklamach nic mnie juz nie dziwi! :)
            • deadeasy Re: BP Ultimate 28.01.05, 13:02
              Fakt, czasem sobie "zapodadza" gre slow. Nie tylko w reklamach. Naglowki
              artykulow w gazetach to tez "niezla rozrywka".
              :)

              "Podlaczam" sie do teorii "mate"="kumpel".

              :)
    • Gość: w.j. szokolejt IP: *.nyc.rr.com 28.01.05, 23:27
      tak mnie uczonow szkole.

      Pantene ProV pochodzi z USA. Urodzilo sie z domku Procter & Gamble stad pewnie
      amerykanska wymowa.
      • axxolotl Re: szokolejt 29.01.05, 00:02
        Moja kolezanke uczono wymawiac "comfortable" z "komfortejbl".
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka