Dodaj do ulubionych

biegunka u kota

07.09.05, 14:50
Od wczoraj chodzę na nawadnianie do weterynarza- stwierdził zatrucie.Kot
dostaje glukoze i coś żółtego.Po zastrzykach spi.Teraz wygląd tak jakby za
moment miał zdechnąć.Co robić?
Obserwuj wątek
    • beali Re: biegunka u kota 07.09.05, 14:59
      Zadzwoń do weta,który go leczy i powiedz,co się dzieje-
      tak najszybciej dowiesz się co dalej.
      Kiedyś leczyłam psa, dostawał glukozę u weta,jakiś czas
      po kazdej wizycie czuła się i wyglądała strasznie,ale wet
      mnie uprzedził,że tak będzie,potem dochodziła do siebie
      i tak do następnej dawki.
    • anna.jozwik Re: biegunka u kota 07.09.05, 17:55
      Podawanie glukozy zwierzęciu z biegunką nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ
      może doprowadzić do powikłan metabolicznych (kwasicy).
      Czy kot wymiotuje? W jakim jest wieku? Czy był szczepiony? Jak wygląda
      biegunka? Czy oddaje mocz?
      Co dostawał/dostaje do jedzenia? czy kot zjadł coś co mogło spowodowac zatrucie?
      Czy pod wpływem zastosowanych lekow biegunka się zatrzymała?
      Kot na pewno źle się czuje, więc nic dziwnego że źle wygląda.
    • eeeee31 Re: biegunka u kota 07.09.05, 20:51
      Kotka mam od soboty-jest wzięty ze schroniska.Ma 6 tygodni i panie
      powiedziały,że za wcześnie na szczepienie.W niedzielę przestał jeść.Dostawał
      Royal dla maluchów i mleko dla małych kociąt.Cały czas miał lużną kupkę.We
      wtorek poszłam do lekarza,który stwierdził zatrucie i odwodnienie.Jak już
      pisałam wcześniej dostał glukozę i takie coś żółtego w zastrzykach.Dzisiaj
      popuszczał cały czas taką brązową smierdzącą maż-lekarz mówi,żę to nie
      biegunka.Mało tego kiedy wróciliśmy z wieczornych zastrzyków zaczął się
      najpierw prężyć i wyginać a następnie boksować łapkami-wyglądał jak królik w
      galopie.Takich ataków miał ok.5 co 20 minut.Teraz leży i nie ma siły wstać ani
      podnieść głowy.Teraz lekarz twierdzi,że to wirus.
      • mysiam1 Re: biegunka u kota 07.09.05, 21:25
        eeeee31 napisała:

> Kotka mam od soboty-jest wzięty ze schroniska.Ma 6 tygodni i panie
        > powiedziały,że za wcześnie na szczepienie.W niedzielę przestał jeść.Dostawał
        > Royal dla maluchów i mleko dla małych kociąt.Cały czas miał lużną kupkę.We
        > wtorek poszłam do lekarza,który stwierdził zatrucie i odwodnienie.Jak już
        > pisałam wcześniej dostał glukozę i takie coś żółtego w zastrzykach.Dzisiaj
        > popuszczał cały czas taką brązową smierdzącą maż-lekarz mówi,żę to nie
        > biegunka.Mało tego kiedy wróciliśmy z wieczornych zastrzyków zaczął się
        > najpierw prężyć i wyginać a następnie boksować łapkami-wyglądał jak królik w
        > galopie.Takich ataków miał ok.5 co 20 minut.Teraz leży i nie ma siły wstać
        ani
        > podnieść głowy.Teraz lekarz twierdzi,że to wirus.

No, ja też myślę, że to wirus...:-(((
      • jackoo Re: biegunka u kota 07.09.05, 22:08
        no to pieknie....pewnie masz to samo co ja u mojego kota..równiez wzialem go ze
        schroniska w wieku 7 tygodni...po całym tygodniu horroru okazało sie ze ma
        panleukopenie ...BARDZO CZESTO U KOTÓW MALUTKICH ZE SCHRONISKA....dodam tylko w
        skrócie ze to choroba wirusowa i śmiertelność u takich maluchów to 90%...szybko
        do kliniki i robic badanie (leukocyty) ...ty nawet nie wiesz co ja teraz
        przezywam z moim kotem w domu....:( po prostu patrze jak sie wykancza bo
        lekarstwa na to nie ma....( ale dodam ze jak bedize szybko wykryta to mozna
        podac surowice) ale jak ju zjest biegunka itd. to raczej za
        późno...pozdrawiam ...i biegnij do weta i szubko morfologia i leukocyty....
      • anna.jozwik Re: biegunka u kota 08.09.05, 13:23
        uuuu, fatalnie. Rzeczywiscie objawy które opisujesz przypominają groźną chorobę
        wirusową małych kociąt, a mianowicie panleukopenię. Najczęściej spotykane
        objawy to właśnie silna biegunka, bywa że krwista; wymioty, brak apetytu, brak
        pragnienia, bolesnosc brzucha, osowiałość, odwodnienie.
        Objawy neurologiczne które opisujesz również są spotykane przy panleukopenii,
        ponieważ u kotów wirus ten może również atakowac ośrodkowy układ nerwowy.
        Należy zastanowic się nad innymi przyczynami takiego stanu kotka, może być to
        np. zatrucie toksynami Escherichii coli czyli pewnej bakterii jelitowej lub
        innymi bakteriami, stąd wskazane jest podawanie antybiotyków.
        W kazdym przypadku rokowanie u takiego małego kotka jest ostrożne.
        O leczeniu biegunki u kotków napisałam w wątku "panleukopenia u kotów".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka