Dodaj do ulubionych

dziwne zachowanie u kota

20.09.02, 14:49
Mój 6-letni wykastrowany kocurek od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje. Wygląda to tak, jakby coś go
gryzło/swedziało w tylnej części grzbietu. Nie dzieje się tak cały czas, z reguły wieczorami. Kotek zachowuje się
przy tym nerwowo, tzn. widzę, że mu drga skóra na grzbiecie, on szybkimi ruchami liże się po grzbiecie, często
przy tym biega po mieszkaniu. Gdy mu przyłożę swoją rękę w to drgające miejsce na skórze, to przestaje drgać,
kotek się uspokaja. gdy tego nie zrobię, po jakimś czasie samo mu to mija, ale wraca następnego dnia.
Kot był odrobaczany, żadnych insektów nigdy nie miał i nie ma, gdyż oprócz niego mam jeszcze 2 koty, które nie
mają takich objawów.
Kotek ten w ogóle ma trochę nerwowy, najbardziej ze wszystkich moich kotów jest np. strachliwy. Poza tym jest
zdrowy - ma apetyt, waży ok. 5 kg. Weterynarz sugerowała, że może go boli kręgosłup, ale on jest bardzo
skoczny - jego ulubiona kryjówka to wierzch wysokiej lodówki. Wskakuje i zeskakuje z niej bez żadnych
problemów.

Jak mu pomóc? Ja mam wrażenie, że w/w objawy nie powodują u niego bólu, ale na pewno bardzo mu
dokuczają...
Obserwuj wątek
    • jul-kot Re: dziwne zachowanie u kota 23.09.02, 13:21
      renagregor napisała:

> Mój 6-letni wykastrowany kocurek od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje.
      Wyglą
      > da to tak, jakby coś go
      > gryzło/swedziało w tylnej części grzbietu. Nie dzieje się tak cały czas, z
      regu
      > ły wieczorami. Kotek zachowuje się
      > przy tym nerwowo, tzn. widzę, że mu drga skóra na grzbiecie, on szybkimi
      rucham
      > i liże się po grzbiecie, często
      > przy tym biega po mieszkaniu. Gdy mu przyłożę swoją rękę w to drgające
      miejsce
      > na skórze, to przestaje drgać,
      > kotek się uspokaja. gdy tego nie zrobię, po jakimś czasie samo mu to mija,
      ale
      > wraca następnego dnia.
      > Kot był odrobaczany, żadnych insektów nigdy nie miał i nie ma, gdyż oprócz
      nieg
      > o mam jeszcze 2 koty, które nie
      > mają takich objawów.
      > Kotek ten w ogóle ma trochę nerwowy, najbardziej ze wszystkich moich kotów
      jest
      > np. strachliwy. Poza tym jest
      > zdrowy - ma apetyt, waży ok. 5 kg. Weterynarz sugerowała, że może go boli
      kręgo
      > słup, ale on jest bardzo
      > skoczny - jego ulubiona kryjówka to wierzch wysokiej lodówki. Wskakuje i
      zeskak
      > uje z niej bez żadnych
      > problemów.
      >
      > Jak mu pomóc? Ja mam wrażenie, że w/w objawy nie powodują u niego bólu, ale
      na
      > pewno bardzo mu
      > dokuczają...
      >
      >
      >
    • adam.pietron Re: dziwne zachowanie u kota 23.09.02, 19:56
      Może wyda wam się śmieszne to co napisze o objawach które opisujecie ale nie
      są one tylko waszym problemem .
      Drżenia skóry w okolicy lędźwiowej , nerwowość , wylizywanie skóry w okolicy
      lędźwi mogą być objawem zespołu falującej skóry – wiem że to zupełnie
      dziwaczna nazwa ale to nie ja ją wymyśliłem.
      Zazwyczaj jest on związany – niestety i znów – z zaburzeniami behawioralnymi ,
      stresem .
      Czasem sam ustępuje , czasem pomagają środki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.
      • renagregor Re: dziwne zachowanie u kota 25.09.02, 09:07
        adam.pietron napisał:

> Zazwyczaj jest on związany � niestety i znów � z zaburzeniami behaw ioralnymi , stresem .
        > Czasem sam ustępuje , czasem pomagają środki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.

ale jesli jest to na tle nerwowym, to mozliwe, zeby "zarazil" sie tym drugi kotek? drugiemu przydarzylo sie to moze ze
        2-3 razy, ale ten byl tak ciezko przerazony, ze schowal sie w kuwecie....

te leki nalezy podawac non-stop? one dzialaja w danej chwili, czy tez kuracja pozwoli zniknac schorzeniu?

• elma2 Re: dziwne zachowanie u kota 24.09.02, 19:45
      Od kilku dni u mojego kotka występują identyczne objawy. Najchętniej spędza
      czas pod kocem. Pytałem weterynarza i uzyskałem odpowiedź, że widział już
      bardziej dziwnie zachowujące się koty. Dalej nie wiem jak mu pomóc. Pozdrawiam
    • adam.pietron Re: dziwne zachowanie u kota 25.09.02, 12:30
      Renagregor Co do zarażenia się „tym” zachowaniem przez drugiego kota – on
      też może w końcu źle znosić obecność drugiego nowego kota – zazwyczaj koty źle
      znoszą nowe osobniki na swoim terytorium.
      Co do podawania leków – rzadko podajemy tego typu leki ciągle – chodzi o to by
      wygłuszyć pewne zachowania – potem zazwyczaj można leki odstawić .

Elma2 Co dalej z tym robić? - na razie obserwuj swego kota jeżeli objawy
      będą utrzymywać się długo – przez kilka miesięcy - może rzeczywiście
      przydałyby się leki przeciwlękowe ale te musi dobrać lekarz.

• madlen1313 Re: dziwne zachowanie u kota 27.06.17, 19:26
      Wczoraj to samo zaobserwowałam u mojej kotki. Zaczęłam szukać informacji w sieci. Weci zazwyczaj nie potrafią pomóc. Wyczytałam, że to może być zatrucie, alergia, mocznica, że to na tle neurologicznym.
      Że kota mogło coś zestersować.
      Wygląda na to, że w przypadku mojej kotki taki atak wywołała bazylia. Nie jest ona trująca dla kotów, ale nie jest też zdrowa. Widocznie ją podrażniła. Siedziała cały dzień z głową w bazylii. Wczesniej nigdy nie miała takiej okazji. Pozostałe zioła też lepiej trzymać poza zasięgiem kotów. :) Bazylia już jest poza zasiegiem. Objawy szaleństwa zniknęły.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka