Dodaj do ulubionych

Gubienie sierści

30.07.03, 10:24
Jestem od 16mc właścicielką suczki (mieszańca) i mam ogromny problem. Ona
gubi sierść pękami przez cały rok. Grozi mi to poważnymi problemami w domu,
nie chcę jednak pozbyć się jej. Wyczesuję ją 2 razy dziennie ale już po pół
godzinie ma ten sam problem. Czy są jakieś lekarstwa co by ten proces
przyhamowały? Odżywiam ją zdrowo bo jada wszystkie surówki nawet, które
uwielbia. Nie wiem ,może to źle,że jada to wszystko co domownicy? Proszę o
radę.
Obserwuj wątek
    • baby_blue Re: Gubienie sierści 30.07.03, 10:28
      jest kilka preparatów. ja polecam krople o nazwie LAVETA. do nabycia w dobrych
      sklepach zoolog. sa nieklopotliwe: stosujesz je 1 x dziennie. musisz zuzyc cala
      buteleczke, a dokladny sposob dawkowania jest napisany na kartoniku. gdy to nie
      pomoze (a tak bylo z miom psem) jest LAVETA SUPER.
      • takandrynka Re: Gubienie sierści 30.07.03, 11:32
        Mam 2 letna kotke perska i podobny proble...no, moze nie az taka ilosc siersci
        wypada. Podczas ostatniej wizyty u weterynarza dowiedzialam sie, ze istnieja
        zastyrzyki witaminowe. Dodam, ze moja kotka je zdrowo - nie cierpi wszelkich
        tabletek, a witaminowy "Soyal" podawalam jej strzykawka do pyszczka (az mi sie
        jej szkoda zrobilo). Teraz szykuje sie na zastrzyki witaminowe. Pozdrawiam
    • adam.pietron Re: Gubienie sierści 01.08.03, 12:52
      Z włosami u zwierząt żyjących w naszych domach jest jak z włosami u ludzi –
      nam tez włosy wypadają cały rok – oczywiście mamy ich mniej wiec i problem
      jest mniejszy.
      Martwe włosy muszą zostać wymienione młodymi więc musza wypaść i nie ma innej
      rady.
      Jedyne co można zrobić to wydłużyć okres życia włosa przez poprawienie
      metabolizmu skóry.
      Jak to zrobić?
      Najprostszy sposób to lej z pestek winogron ( zawiera dużo NNKT ) i witamina
      A+E.
      Efekt nie przyjdzie od razu więc nie należy się go spodziewać po tygodniu a
      raczej nie wcześniej niż po 6 tygodniach.
      Co do zastrzyków z witamin – może lepiej spróbować z preparatami dopyszcznymi
      niż dręczyć zwierzę serią zastrzyków zapewne niemiłych bo zazwyczaj tak jest z
      witaminami?
      Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka