magdalenka77
16.03.05, 12:02
Jestem w 26tc (pierwsza ciąża) i najbardziej z całego porodu przeraża mnie
perspektywa nacięcia krocza. Z całego serca chciałabym tego uniknąć. W
związku z tym mam pytanie: czy rodzenie na stojąco (2. faza porodu) może mi
pomóc uniknąć nacięcia? I czy możliwe jest w tej sytuacji zzo (tzn. czy po
zzo będę miała "siłę" rodzić na stojąco)?
[Dodatkowo ćwiczę ogólnie gimnastykę dla ciężarnych i mięśnie Kegla.]
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Magda