Gość: OBURZONA
IP: 211.35.78.*
22.06.02, 11:20
W dzisiejszej Wyborczej red. Wierny napisał , że Częstochowa ZYSKA !!!!!!!!!!
kolejny hipermarket. Jak się czyta , to aż litość bierze. Ale po kolei :
1)Od mniej więcej 2-3 lat Gazeta trąbiła , że ma tam powstać kompleks handlowo -
turystyczno-kulturalny (jakieś sklepy , hotele , kina , restauracje ...)
Tymaczasem co dostaniemy - CZWARTY zagraniczny hipermarket w mieście (nie liczę
już tych mniejszych) , kolejne zlikwidowane sklepy i jeszcze większy upadek
drobnego handlu. W zamian trochę miejsc pracy na zasadzie bydła roboczego za
psie pieniądze. Ale w oczach Gazety ZYSKUJEMY !!! Brawo - gratuluję
przenikliwości red. Wiernemu. Ciekawe kto zyskuje poza żabojadami , którzy i
tak wszystkie zarobione pieniądze wytransferują poza Polskę.
2) Miejsce , w którym ma powstać hipermarket aż się prosi o jakieś mądrzejsze
wykorzystanie - to jest ścisłe centrum miasta !!!! No tak ,ale jak ktoś z
walizką pieniędzy ten teren kupil to mu wszystko wolno. Wynajęto tabun
prawników , wysiedlono ludzi (zgadnijcie , czy podwyższono im standard mieszkań
po przesiedleniu?) i teraz się jeszcze plan zagospodarowania zmieni.... A może
tak jeszcze dorzucić im ze 4 hektarki ziemi w centrum gratis?
Ja rozumiem , że miastu są potrzebne inwestycje , ale na BOGA chyba nie takie??
Jest chyba pewna różnica między np. Guardianem , który rzeczywiście da ludziom
pracę a KOLEJNYM HIPERMARKETEM !!!!!! No ale jak inwestor przyjechał z walizką
pieniędzy.... Dziwi tylko ten żenujący bezkrytycyzm redaktora Gazety.
3) Red. Wierny napisał cyt. : "W zeszłym roku weszła w życie ustawa zgodnie z
którą na obiekty o pow. handlowej pow. 2000 mkw. musi się zgodzić miejski
samorząd.W tym przypadku inwestor nie będzie musiał pytać o zgodę radnych , bo
decyzję o warunkach zabudowy otrzymał jeszcze przed zmianą prawa"
No właśnie - i tu jest pies pogrzebany. Troszkę jednak trudniej jest przekonać
(przekupić?) 50 radnych ( a przynajmniej większość) niż kilku cwaniaków z
Zarządu Miasta. Leclerc NIGDY by tej zgody nie dostał po wejściu w życie
ustawy!!!!!! W tym momencie zaczyna się sprawa bardziej dla UOPu i prokuratury.
Bowiem w/w decyzja wyszła w OSTATNIM DNIU przed wejściem w życie ustawy.
Zapytajcie w Wydziale Urbanistyki.... Oczywiście , była wydana 10-krotnie
szybciej niż trwałoby to normalnie. Jak myślicie dlaczego i kto na to naciskał?
A może dociekliwy red. Wierny nam odpowie?
4)Uważam ,że za naszymi plecami ma tu miejsce skandal. Przypuszczam , że
inwestor musiał wręczyć grube pieniążki pod stołem panom z Zarządu Miasta , aby
dopiąć swego. Zwróćcie tylko uwagę na te zmiany nazwy inwestora : najpierw
jedna spółka z Warszawy , potem druga , ale na końcu i tak okazało się że za
wszystkim stoją zagraniczne pieniądze. No ,ale franki nie śmierdzą....
Przepraszam , teraz jest euro :-) I to wszystko ma miejsce na pół roku przed
wyborami , a Gazeta Wyborcza zamiast bić w dzwony na trwogę jeszcze twierdzi ,
że Częstochowa ma na tym zyskać. Ja na miejscu Wyborczej bym z tej sprawy
zrobiła aferę , po której panowie z Zarządu pospadaliby ze stołków jeden po
drugim jeszcze przed wyborami , a kto wie czy nie spędziliby paru następnych
lat w okratowanych pomieszczeniach , ale widocznie Gazeta Częstochowska w
osobie pana Wiernego chce się podlizać komu trzeba... Szkoda , że nie mamy w
mieście dziennikarzy na miarę tych z Łodzi , którzy wyciągnęli , że prezydent i
i jego zastępca wzięli łapówki za zgodę na hipermarket. No i panowie siedzą - a
politycznie im było bliżej do Gazety , bo obaj z Unii Wolności.
5) Nie wierzę niestety w cuda - i domyślam się , że market jednak powstanie ,
chociaż aż się prosi żeby kompetentne organa śledcze zajęły się paroma wątkami
tej sprawy. Mam nadzieję , że będzie to jednak ostatni z przekrętów obecnego
Zarządu Miasta i wyborcy pogonią ich z torbami. Gazecie Wyborczej w
Częstochowie życzę na przyszłość więcej krytycyzmu i dociekliwości w tym , co
piszecie , a niezłomnemu piewcy hipermarketów red. Wiernemu polecam taki oto
link : www.samorzadny.krakow.pl/biuletyn/2001/htm/b15(108).htm
(szczególnie tezy wymienione pod hasłem : Czy wiesz , że?)
6) Napiszcie internauci , co o tym sądzicie. A swoją drogą ciekawe jak szybko
redakcja skasuje ten wątek? Wytrzyma 2 dni?