Dodaj do ulubionych

Będzie muzeum Poświatowskiej

IP: *.icis.pcz.pl 06.09.05, 22:08
Chcialoby sie powiedziec wreszcie - dla mnie Halina Poswiatowska to jedna z
kilku najwazniejszych symboli Czestochowy (sztucznie troche to brzmi, ale coz
robic).

Trzymam kciuki za realizacje pomyslow. A Galeria rzezb rzeczywiscie powinna
tam bezwzglednie pozostac.
Obserwuj wątek
    • afekt Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 07.09.05, 12:21
      oby prawdą to było. mam nadzieję, że to nie blef.

      "Pisze tak ostroznie, bo nie chce zapeszyc, bo jestem fatalista, bo wierze w
      japonskiego lisa, ktory jest bostwem zlym i bardzo nie lubi, kiedy sie ludzie
      ciesza" *



      *fragment listu Haliny do Juliana Aleksandrowicza (Częstochowa 30 I 1958)

      • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:04
        Kiedys, dawno, dawno temu
        Wedrujac sciezkami zmarlych
        Prowadzony przez mego Ojca
        Na cmentarzu sw. Rocha
        Posrod grobow Powstancow
        Grobu Ksiedza
        Grobow Niemieckich zolnierzy

        Kiedys...

        Bylem przyprowadzony rowniez na grob

        HALINY POSWIATOWSKIEJ

        Wracalismy na Rakow z Ojcem
        Dwunastka

        Ojciec wyjal ksiazeczke
        Razem wspolnie z Matka
        Czytalismy
        Wsluchujac sie w Jej poezje.
      • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:42
        W kamienicy nr 17 urodziła się i mieszkała Halina Poświatowska. Na elewacji
        frontowej domu nr 21 znajdują się sztukaterie wykonane przez mieszkającego w nim
        rzeźbiarza Józefa Baltazara Proszowskiego. Na przełomie 1944 i 1945 przebywał tu
        Leopold Okulicki.
        pl.wikipedia.org/wiki/Ulica_7_Kamienic_w_Cz%C4%99stochowie
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:20
      * * *
      jeśli zechcesz odejść ode mnie
      nie zapominaj o uśmiechu
      możesz zapomnieć kapelusza
      rękawiczek notesu z ważnymi adresami
      czegokolwiek wreszcie - po co musiałbyś wrócić
      wracając niespodzianie zobaczysz mnie we łzach
      i nie odejdziesz

      jeśli zechcesz pozostać
      nie zapomnij o uśmiechu
      wolno ci nie pamiętać daty moich urodzin
      ani miejsca naszego pierwszego pocałunku
      ani powodu naszej pierwszej sprzeczki
      jeśli jednak chcesz zostać
      nie czyń tego z westchnieniem
      ale z uśmiechem

      zostań


















      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:24
      Szczęście
      mam szczęście!
      krzyczą dzieci
      chwytając piłkę
      z nurtów wody

      a ono - na niebie świeci
      roześmaine złotem - młode

      wyciagnij rękę - zamknij
      płonacy krążek w pięści
      i głośno - głośno krzyknij
      - mam szczęście -
      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:26
      *** (Jest cała ziemia...)
      Halina Poświatowska

      jest cała ziemia samotności
      i tylko jedna grudka Twojego uśmiechu

      jest całe morze samotności
      twoja tkliwość nad nim jak zagubiony ptak

      jest całe niebo samotności
      i tylko jeden w nim anioł
      o skrzydłach nieważkich jak twoje słowa
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:29
      ***
      Poprzez uśmiech
      do mnie przyjdziesz
      przygryzłszy wargi
      gdy już spłoniesz
      w zielonym ogniu książek

      moje ręce
      przytulą cię
      okrytego
      kurzem dróg których nie przeszedłeś

      ciemne tajemnice istnień
      wypijesz z moich ust

      i na moim ramieniu
      wyliczysz
      ile jest nieskończoność mnożona przez wieczność

      liczydłem znakomitym
      będą niepoliczone włosy

      piersi - złote połowy
      ziemi która jest twoim domem
      i ulice wszechświatów
      po których idziesz lekko
      moje nogi przed tobą

      tak będziesz zgarniał wiedzę
      nieprzebraną zamkniętą
      w rytmie mojej tańczącej krwi





      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:30
      Wenus
      była piękna jak kamień
      alabaster
      z zielonymi żyłkami
      tętniącymi uśpioną krwią

      pół setki bogów
      na obłoku
      klaskało w ręce
      gdy szła
      chwiejąc się w biodrach

      i nawet nie głowa
      nie
      i nie usta
      nabrzmiały południa owoc
      piersi - właśnie
      piersi miała takie
      że tylko stać
      i wyć z zachwytu do chmur

      były jak bratnie księżyce
      odkradzione niebu Saturna
      owalne - uniesione w górę
      a Hefajstos który w kuźni koniom kopyta kuł
      skarżył się że go zdradza
      dureń



      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:38
      Wieczny finał
      obiecywałam niebo
      ale to nieprawda
      bo ja cię w piekło powiodę
      w czerwień - ból

      nie będziemy obchodzić rajskich ogrodów
      ani zaglądać przez szpary
      jak kwitnie georginia i hiacynt
      my - położymy się na ziemi
      przed brama czarciego pałacu

      zaszeleścimy anielsko
      skrzydłami o pociemniałych zgłoskach
      zaśpiewamy piosenkę
      o ludzkiej prostej miłości

      w promyku latarni
      świecącej stamtąd
      pocałujemy się w usta
      szepniemy sobie - dobranoc
      zaśniemy







      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 09.09.05, 23:55
      Kot
      ja mam pana boga w futrze
      kiedy się przeciągam wzdłuż
      czuję jego palce
      wyprężone na grzbiecie


      on - w mięśniach moich nóg
      kroczy ciszej
      niż okragły księżyc
      po przyczajonym niebie


      nie płoszymy gałęzi
      wiatr
      trzepocze nam w pysku,
      skrzydłem głupiego wróbla


      oblizuję wąs
      z ciepłej krwi
      zmrużony - spiewam hymn
      - o dobrym bogu










      Halina Poświatowska
    • Gość: zbenek Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.05, 23:57
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:04
      Bądź przy mnie blisko
      Bądź przy mnie blisko
      bo tylko wtedy
      nie jest mi zimno

      chłód wieje z przestrzeni

      kiedy myślę
      jaka ona duża
      i jaka ja

      to mi trzeba
      twoich dwóch ramion zamkniętych
      dwóch promieni wszechświata

      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:06
      ***
      z tęsknoty pisze się wiersze
      z bolesnej
      drążącej śpiewny owoc ciała
      patrząc na samotne palce
      mogę wysnuć pięć poematów
      dotykając moich napiętych ust
      szepczę
      i słowa - rozkołysane rytmem wielkiej wody
      plotą się w wiersze
      mokre
      bardzo słono biegną poprzez twarz

      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:08
      Czym jest miłość
      Płomieniem który posiadł drewnianą chatę - pijanym
      pocałunkiem wgryzł się w głąb strzechy.
      Piorunem - który kocha wysokie drzewa - wodą
      uwięzioną płasko - wyzwalaną przez niesyty wolności wiatr.
      Włosami sosny - gładzonymi jego ręką - włosami
      rozśpiewanymi w szaloną wdzięczną pieśń.
      Ciemną głową topielicy - która palce rozsnuła
      w poprzek fali - a uśmiech dała nieżywemu słońcu.
      Wyciągnięta na brzeg - płakała długo i nie wyschła
      aż dotąd póki smutni ludzie nie zakopali jej w ziemi.
      Płomieniem.
      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:12
      ***
      oswajanie słów
      jest trudniejsze
      niż oswajanie tygrysów
      one własną zwinnością zdumione
      przeciągają wśród traw
      wpełzają kocio na drzewa
      poruszają wargami
      z bliska
      zapach mięsa i pierza
      ostry zapach krwi
      trzeba pokochać je wszystkie
      aby popis
      wypadł pomyślnie

      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:14
      świat jest ładny
      to bezsilność uszminkowała świat
      do fotografii
      śnieg upudrowal kiełki konwalii
      i drzewa mają wygięte rzęsy
      prześwietlone okrągłym księżycem
      - świat jest taki ładny -
      na ulicy
      długi cień latarni
      wplątał się w deski płotu
      milczącego podłużnie
      w bramie - na przekór
      skrzypiącym krokom
      kwitną pocałunki
      słyszysz - dzwonią
      jak drzemiące główki konwalii
      - świat jest taki ładny -
      po drugiej stronie
      zamkniętych okien

      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:16
      ***
      jestem jak gwiazda
      gotowa w każdej chwili
      zsunąć się z nieba
      runąć we wszechświat
      jestem jak owoc dyni
      dojrzały gotów rozpęknąć
      i wydać ze swego wnętrza
      plon ziarna
      jestem jak rozdeptany ptak
      w agonii
      rozczesujący dziobem skrzydła
      podziwiający ich wietrzną konstrukcję
      jestem jak błysk słońca
      na ciemnym metalu drzwi
      które prowadzą we wszechświat

      Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:27
      Halina Poświatowska - cytaty

      Oswajanie słów jest trudniejsze niź oswajanie tygrysów
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:28
      Czy świat umrze trochę kiedy ja umrę?

      autor: Halina Poświatowska
    • Gość: storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.d4.club-internet.fr 10.09.05, 00:52
      Bez ciebie
      jak bez uśmiechu
      niebo pochmurnieje
      Słońce wstaje tak wolno.
      Halina Poświatowska

      To mi trzeba
      twoich dwóch ramion zamkniętych
      dwóch promieni wszechświata.
      Halina Poświatowska
    • Gość: jJadczyk Re: Będzie muzeum Poświatowskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.05, 09:01
      To chyba najlepiej prowadzony wątek na Forum. Wiersze, bez zbędnych komentarzy,
      tylko czytać... Jesli ktoś jeszcze dopisze kolejne, może powstać z nich
      pierwszy chyba internetowy tomik pięknychn liryków Haliny Poświatowskiej. Przy
      orgnizowaniu Jej muzeum w domu przy ul. Jasnogorskiej, także i o nim będziemy
      pamiętać. W Muzeum czekamy na więcej wspomnień i pamiątek, liczymy na pomoc.
      • afekt Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 10.09.05, 11:34
        Odzew mimo to nikly. Widac ludzie dzisiaj nie czytaja poezji. Nie interesuje ich
        oswajanie slow. :)
        • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 15.10.05, 23:30
          Walczac jako dziecko z choroba:
          "Juz wtedy wiedzialam wszystko o smierci. Pamietam umarlych zolnierzy i mysl, ze
          moge lezec rownie nieruchoma, rownie bezwladna jak oni przejmowala mnie lekiem.
          (...)
          Czytalam ksiazki, wertowalam podreczniki szkolne, uczylam sie na pamiec wierszy
          i probowalam pisac wlasne. Niedoscignionym wzorem byl Mickiewicz i Slowacki.
          Pisalam wiersze rymowane trzynasto- i jedenastozgloskowe, probowalam takze pisac
          sonety, a kiedy zdawalo mi sie, ze posiadlam te sztuke, dobieralam rymow
          potrojnych i budowalam oktawy."
          • wegatka Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 01:34
            Storima, serdeczne dzięki za przypomnienie tych pięknych wierszy. Jeden z nich
            dedykowałam swojemu mężowi, umieszczając go na zaproszeniach ślubnych, dawno
            temu to było :-)


            A to jeden z moich najbardziej ulubionych, równie piękny jak pozostałe:


            Kiedy umrę, kochanie
            gdy się ze słońcem rozstanę
            i będę długim przedmiotem
            raczej smutnym
            Czy mnie wtedy przygarniesz
            ramionami ogarniesz
            i naprawisz, co popsuł los okrutny

            Często myślę o tobie,
            często piszę do ciebie
            głupie listy, w nich miłość i uśmiech
            potem w piecu je chowam,
            płomień skacze po słowach,
            nim spokojnie w popiele nie uśnie

            Patrząc w płomień, kochanie
            myślę, co też się stanie
            z moim sercem miłości głodnym
            A ty nie pozwól przecie
            żebym umarła w świecie
            który ciemny jest
            i który jest chłodny



            Przepraszam za ewentualne błędy w układzie wersów - pisałam z pamięci.
    • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 01:38
      W Wieku 19. lat Halina Poswiatowska poslubila malarza Adolfa Poswiatowskiego.
      Laczyla ich milosc i nieuleczalna chorba serca.
      "Milosc stala sie moim sprzymierzencem. Wyposazyla mnie w odwage i cierpliwosc."
    • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 01:58
      Po dwoch latch malzenstwa na nieuleczalna chorobe serca zmarl Adolf Poswiatowski.
      Jestem "bardziej samotna niz wtedy, kiedy nie bylo go jeszcze."
    • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 02:06
      czemu mowie o tym

      dlaczego przypominam

      o kruchosci mojego ciala

      o uplywie czasu

      o przenikaniu ziarenek piasku

      o nabrzmiewaniu stop


      tyle razy

      obchodzilam zarosle trawa groby

      ja bylam na zewnatrz

      oni - tam

      nie moglam z nimi mowic

      inaczej

      jak poprzez napis

      bylam wdzieczna

      splowialym fotografiom


      i nie moglam nie moglam sobie wyobrazic


      ten pierworodny blad

      kazdy z nas musi odkupic sam
      • yo_soy_rubia Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 02:24
        więc sięb oprę
        o twoje ciało
        i będę jak bluszcz
        który ramię drrewa porasta

        pieszczotą ciasną
        otoczę twoje ręce
        i szyję prostą
        i brwi

        usta
        przybytek mojej wiary
        pieczęcią pocałunku
        zamknę na siedem klamek własności

        i będziesz mój
        tak bardzo
        jakbyś nigdy
        nie miał własnego ciała

        a niebo wieczoru
        pochylone nisko
        przykryje nas
        ciepłą kołdrą mroku
        • yo_soy_rubia Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 02:37
          Jestem Julią
          mam lat 23
          dotknęłam kiedyś miłości
          miała smak gorzki
          jak filiżanka ciemnej kawy
          wzmogła
          rytm serca
          rozdrażniła
          mój żywy organizm
          rozkołysała zmysły

          odeszła

          Jestem Julią
          na wysokim balkonie
          zawisła
          krzyczę wróć
          wołam wróć
          plamię
          przygryzione wargi
          barwą krwi

          nie wróciła

          Jestem Julią
          mam lat tysiąc
          żyję-

          //Też jestem Julią...
          • yo_soy_rubia Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 02:48
            Halina Poświatowska to jest podobno człowiek
            i podobno ma umrzeć jak wielu przed nią ludzi
            Halina Poświatowska właśnie teraz się trudzi
            nad własnym umieraniem

            ona jeszcze nie wierzy ale już podejrzewa
            i kiedy w sen zagłębia lewą rękę to w prawej
            zaciska mocno gwiazdę - strzępek żywego nieba
            i światłem poprzez ciemność krwawi

            potem gaśnie za sobą wlokąc warkocz różowy
            ciemniejący na wietrze nocy groźnej i chłodnej
            Halina Poświatowska - te trochę garderoby
            i te ręce - i usta co nie są już głodne

            Filadelfia, XI 1958 r.
            • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 17.10.05, 15:45


              * * *


              w jadowitym brzeku

              w szelescie traw

              w niezdarnych skrzydlach pszczoly

              milosc mieszka


              w pocalunki ubrana

              jak drzewo w krople

              rosne


              i gdy mysle o tobie

              to tak

              jakby motyl trzepotal w dloni

              uwieziony i slepy


              a czas

              przyczajony poza mna do skoku

              trzyma w wasach zdzblo

              dzisiejszy dzien
            • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 01:16
              Rok 1963.
              Halina Poswiatowska konczy studia magisterskie Uniwersytetu Jagielonskiego.
              Wydzial filozoficzno-humanistyczny.
              • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 01:26



                * * *



                Heraklicie - przyjacielu nauczyles mnie kochac ogien
                i umierac w kazdej chwili.
                Odkad ujrzalam twoje pisma - a trawil je ogien,
                ten sam, ktory otwiera wnetrza zalakowanych kopert i pochlania miasta,
                wiedzialam, ze jestes jedynym prorokiem. Zwiastowales mi ogien jak w innej
                mitologii aniol zwiastuje Marii bol. Przepoila moje cialo wiara swietlista i oto
                sluzebnica twoja jestem, moim cialem i moja mysla karmiac istnienie twoje.
                Spalam sie, Heraklicie, dzien po dniu i mysl po mysli.
                Plone.
                • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 01:43
                  PEWIEN ASPEKT CYWILIZACJI

                  z epoki kamiennej

                  prosto w pyl zlowrozebny


                  oni kochaja kamien

                  kamien jest jak cialo

                  cieplym rekom ulegly


                  a tu im niosa materie

                  rozmieniona na drgania

                  w kazdym drganiu smierc


                  oni kochaja ogien

                  ogien ktory trawi cialo


                  a tu im niosa dyskretny

                  pogrzebowy obrzadek
                  • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 01:53
                    eduseek.interklasa.pl/pictures/artykuly/a_1901/poswiatowska3.jpg
                    • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 02:00
                      www.albertus.pl/galerie/83-08-03248-6.gif
                      • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 02:10
                        www.robiwan.webd.pl/haska/images/img1.jpg
                        * * *
                        drzazga mojej wyobrazni
                        czasem zapala sie od slowa
                        a czasem od zapachu soli
                        i czuje jak pode mna
                        przestepuje z nogi na noge okret
                        i ocean jest niezmierzony
                        bez zadnego brzegu
                        zamknieta w lupinie drewna
                        jestem cudownie wolna
                        nie kocham nikogo
                        i niczego

                        Halina Poswiatowska
                        • storima Jestem Julia 18.10.05, 02:23
                          * * *

                          Jestem Julia
                          mam lat 23
                          dotknelam kiedys milosci
                          miala smak gorzki
                          jak filizanka ciemnej kawy
                          wzmogla
                          rytm serca
                          rozdraznila
                          moj zywy organizm
                          rozkolysala zmysly

                          odeszla

                          jestem Julia
                          na wysokim balkonie
                          zawisla
                          krzycze wroc
                          wolam wroc
                          plamie
                          pogryzione wargi
                          barwa krwi

                          nie wrocila

                          Jestem Julia
                          mam lat tysic
                          zyje -


                          Halina Poswiatowska

                          http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.lo32.one.pl/szkola/halina_poswiatowska_01.jpg&imgrefurl=http://www.lo32.one.pl/szkola/patron.htm&h=150&w=100&sz=5&tbnid=TKY5oCmCP6YJ:&tbnh=90&tbnw=60&hl=fr&start=32&prev=/images%3Fq%3D%2BHalina%2BPo%25C5%259Bwiatowska%26start%3D20%26svnum%3D100%26hl%3Dfr%26lr%3Dlang_fr%7Clang_pl%26sa%3DN
                          • storima Re: Jestem Julia 18.10.05, 02:29
                            images.google.pl/images?q=tbn:TKY5oCmCP6YJ:www.lo32.one.pl/szkola/halina_poswiatowska_01.jpg
                            • storima Re: Jestem Julia 18.10.05, 03:09
                              Paryz 14.10.1966.
                              "Jutro wyprawie sie do innego muzeum,
                              odkrylam jeden autobus,
                              co mnie wozi bardzo fajnie
                              i nie trzeba lazic po schodach w metrze."
                              • storima Re: Jestem Julia 18.10.05, 04:46
                                Julia w autobusie Renault:

                                members.fortunecity.com/vectis_buses/murun03e.jpg
                                • storima Re: Jestem Julia 18.10.05, 04:52
                                  Julia w Paryzu.
                                  Lata 50.
                                  jlhuss.blog.lemonde.fr/jlhuss/images/050007_autobus_plateforme_pantheon.jpg
                                  • storima Re: Jestem Julia; rok 1956 18.10.05, 05:19
                                    Moje wiersze takze chyba nie byly najgorsze, kto wie, moze zechca je wydrukowac,
                                    jesli zaniose je sama. Postanowilam pojsc na ten wieczor powiatowej poezji w
                                    powiatowym miescie.
                                    (...)
                                    Odbywalo sie to w redakcji codziennej gazety [Gazety Czestochowskiej]
                                    (...)
                                    Rece mi drzaly, kiedy wyjmowalam z torebki zapisane atramentem kartki,
                                    oddychalam z trudem.
                          • yo_soy_rubia Re: Jestem Julia 18.10.05, 17:41
                            Oj storima, storima! To jużbyło! czytaj też troszkę innych postów, bo zdaje
                            się, chcesz mieć jakiś monopol ... ??

                            ----------------------------------------------------------------------------

                            moje serce jest władcą absolutnym
                            ach jak ono się panoszy
                            przesłania mi cały świat

                            zagłusza plusk fontanny
                            szybsze od skrzydeł gołębia
                            przysiada na parapecie

                            potem długo patrzy w dół
                            z ósmego piętra
                            i cieszy się widząc małość ludzi
                            i własną wielkość
                            • storima Re: Jestem Julia 18.10.05, 18:03
                              yo_soy_rubia napisała:

                              > Oj storima, storima! To jużbyło! czytaj też troszkę innych postów, bo zdaje
                              > się, chcesz mieć jakiś monopol ... ??
                              >
                              > ----------------------------------------------------------------------------
                              watek ten czytam uwaznie;
                              wiem, ze bylo:)
                              powtorzylem celowo; jak w teatrze; dodalem portrety;
                              cieszy mnie , ze nie tylko ja klaniam sie Halinie Poswiatowskiej.

                              Pozdrawiam
                              • yo_soy_rubia Re: Jestem Julia 18.10.05, 23:46
                                Storimo! to całe szczęście, że nie przeoczyłeś, bo już poczułam się taka...
                                pominięta :-(
                                Pozdrawiam również
                                Julia-Rubia
                                -------------------------------------------------------------------------------

                                chciałabym cię zobaczyć raz jeszcze
                                raz jeszcze
                                przed wieczorem

                                chciałabym przeżyć jeszcze jedno
                                lub nawet dwa życia
                                żeby móc cię zobaczyć

                                i tamten ból
                                który mnie wyniósł
                                na rozżarzony piasek

                                i tamten deszcz
                                kwietniowej niepogody

                                i ją zdyszaną
                                podążającą wiernie
                                wszystkimi moimi śladami

                                odwracając głowę na zakrętach
                                krzyczę
                                żeby nie śmiała przyjść bez ciebie
                                • storima Re: Jestem Julia 20.10.05, 01:39
                                  * * *

                                  osleplam odkad jej ma

                                  nie widze swiatla

                                  ona byla moim wszystkim

                                  corka - slonce

                                  corka - gwiazda


                                  spiew ptakow

                                  jrst trenem zalobnym

                                  grabarzami - korzenie kwiatu


                                  zasadzilas jeden

                                  ktory zapachem

                                  przypomina

                                  o jej nieobecnosci


                                  jestem biedna kobieta

                                  matka - garsc piachu
    • storima Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 16.10.05, 02:12


      * * *



      moim sasiadem jest aniol

      on strzeze ludzkich snow

      dlatego wraca pozno do domu

      na schodach slysze dyskretne kroki

      i szelest

      zwijanych skrzydel

      on rano wstaje w moich drzwiach

      otwartych na osciez

      i mowi:

      twoje okno znowu

      swiecilo dlugo

      w noc
      • afekt Re: Będzie muzeum Poświatowskiej 18.10.05, 12:21
        Storima widzę, że nie próżnujesz :) Swoją droga chciałbym zachęcić również do
        poczytania prozy Hasi.
        "Opowieść dla przyjaciela" czy też "Listy". Warto.

        Zwyczajna dziewczyna z Częstochowy. :)
        • Gość: gosc Wrona - tak trzymac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.05, 00:41
          !!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka