ulisses_czwa
13.09.05, 21:08
Grożą blokadą dróg
Wtorek, 13 września 2005r.
Związkowcy w Hucie Częstochowa zapowiadają protesty, włącznie z blokadami dróg, jeśli pieniądze ze sprzedaży przedsiębiorstwa nie zostaną przeznaczone na rozwój miasta. Hutę sprzedano za setki milionów złotych ? mówi Włodzimierz Seifryd, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Hucie Częstochowa. ? Rozparcelowany majątek przedsiębiorstwa omija nasze miasto. To jest niedopuszczalne.
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Huty Częstochowa w piśmie do ministra skarbu Jacka Sochy wyraża dezaprobatę co do sposobu przeznaczenia kapitału ze sprzedaży udziałów huty w kwocie 254 mln zł, plus zysk, przez Towarzystwo Finansowe Silesia ? spółki prowadzącej działalność w imieniu skarbu państwa.
TF Silesia, w wyniku restrukturyzacji Huty Częstochowa, dokapitalizowała utworzoną w 2002 roku HSC Sp. z o. o., kapitałem początkowym w wysokości 50 tysięcy złotych, przejmując jej udziały. Zdaniem związkowców jest to wkład nieadekwatny do kwoty wypracowanego zysku przez HSC.
W momencie zakupu przez Związek Przemysłowy Donbasu, który podpisał w lipcu br., warunkowe umowy zbycia udziałów Huty Stali Częstochowa i spółek zależnych, cena za transakcję, wpływająca do skarbu państwa, zostanie zwiększona o wartość aktywów netto sprzedawanych spółek. Miasto nie może zostać pominięte przy podziale zysków ze sprzedaży przedsiębiorstwa. Związkowcy upominają się o Częstochowę
czestochowa.naszemiasto.pl/
------------------------------------
Walczyliśmy o dobro hutników i ich zakładu, teraz się nam należycie odwdzięczają! zwykłym mieszkańcom... Mają rację absolutną! Dlaczego TF Silesia (nazwa nieprzypadkowa --> patrz J. Buzek) ma wypompowac całe pieniądze z przedsiębiorstwa i m.in. z miasta??!! Zasili nimi (prawdopodobnie) Śląsk! Czy damy się tak ograbiać?? Jesli dojdzie do portestu, to możecie na mnie liczyć... Stawię się na proteście!