Dodaj do ulubionych

Hutnicy walczą o Częstochowę !

13.09.05, 21:08
Grożą blokadą dróg

Wtorek, 13 września 2005r.

Związkowcy w Hucie Częstochowa zapowiadają protesty, włącznie z blokadami dróg, jeśli pieniądze ze sprzedaży przedsiębiorstwa nie zostaną przeznaczone na rozwój miasta. Hutę sprzedano za setki milionów złotych ? mówi Włodzimierz Seifryd, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Hucie Częstochowa. ? Rozparcelowany majątek przedsiębiorstwa omija nasze miasto. To jest niedopuszczalne.
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Huty Częstochowa w piśmie do ministra skarbu Jacka Sochy wyraża dezaprobatę co do sposobu przeznaczenia kapitału ze sprzedaży udziałów huty w kwocie 254 mln zł, plus zysk, przez Towarzystwo Finansowe Silesia ? spółki prowadzącej działalność w imieniu skarbu państwa.
TF Silesia, w wyniku restrukturyzacji Huty Częstochowa, dokapitalizowała utworzoną w 2002 roku HSC Sp. z o. o., kapitałem początkowym w wysokości 50 tysięcy złotych, przejmując jej udziały. Zdaniem związkowców jest to wkład nieadekwatny do kwoty wypracowanego zysku przez HSC.
W momencie zakupu przez Związek Przemysłowy Donbasu, który podpisał w lipcu br., warunkowe umowy zbycia udziałów Huty Stali Częstochowa i spółek zależnych, cena za transakcję, wpływająca do skarbu państwa, zostanie zwiększona o wartość aktywów netto sprzedawanych spółek. Miasto nie może zostać pominięte przy podziale zysków ze sprzedaży przedsiębiorstwa. Związkowcy upominają się o Częstochowę

czestochowa.naszemiasto.pl/
------------------------------------
Walczyliśmy o dobro hutników i ich zakładu, teraz się nam należycie odwdzięczają! zwykłym mieszkańcom... Mają rację absolutną! Dlaczego TF Silesia (nazwa nieprzypadkowa --> patrz J. Buzek) ma wypompowac całe pieniądze z przedsiębiorstwa i m.in. z miasta??!! Zasili nimi (prawdopodobnie) Śląsk! Czy damy się tak ograbiać?? Jesli dojdzie do portestu, to możecie na mnie liczyć... Stawię się na proteście!
Obserwuj wątek
    • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 13.09.05, 23:38
      Podbijam temat... Uwazam, że to bardzo wazna sprawa dla naszego miasta i niezwłocznie powinna sie nią zając Gazeta.pl w Częstochowie... Uciekaja nam grube miliony, a za które można byłoby postawić miasto mocno na nogi! Nie możemy oddac ani grosza na Śląsk! Obudźcie się ludzie!... Pani Rozpondek działa już w tej sprawie (otrzymała list od hutników)- rozmawiałem z nia na ten temat na forumczestochowa.info
      Jednak w klika osób nie uratujemy tych pieniędzy tak jak i województwa w 1998/1999 roku :| Apeluję o artykuł do gazeta.pl !
      • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 00:05
        I w górę !
        • storima Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 00:15
          Nieprawdopodobnie piekne, szlachetne, uczciwe.
          Jeden z najlepszych wzorow lokalnego patriotyzmu.
          • Gość: gov't mule Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 00:42
            nigdy nie uwierzę że związkowcy mogą walczyć o co innego niz własna dupa -
            WIELKA ŚCIEMA - a WIELKA SZKODA !!!!!! związki zawodowe to głupota w
            najczystszej postaci, od pilnowania praw pracownika jest prawo pracy i
            Inspekcja Pracy
            • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 10:52
              > nigdy nie uwierzę że związkowcy mogą walczyć o co innego niz własna dupa -
              > WIELKA ŚCIEMA - a WIELKA SZKODA !!!!!! związki zawodowe to głupota w
              > najczystszej postaci, od pilnowania praw pracownika jest prawo pracy i
              > Inspekcja Pracy

              Tak samo mówiono w 1998 roku, kiedy tracilismy województwo... "Urzędasy chcą mieć dobrze, myśla o sobie"... Straciliśmy zatem województwo oraz liczne urzędy, bo nikt nie chciał protestowac tak jak Opolanie, Kielczanie itd. A kto najwięcej na tym stracił? Zwylki mieszkańcy naszego miasta i cierpimy do tej pory pod Katowicami... Nie popełniajmy tego samego błędu co w 1998 roku... Związkowcy walczyli o swoje i wywalczyli... Maja inwestora, gwarancje zatrudnienia, premie itd... Teraz chcą walczyć o pieniądze dla miasta - nalezne w podziale zysków... TF Silesia stworzona przez J. Buzka chce zagarnąć ciężkie miliony na rzecz Śląska! Gdyby miasto uzyskało te pieniądze to z pewnościa moznaby zakupić nowy tabor MPK, wyremontować linię tramwajową oraz dokonać wielu innych znaczących inwestycji... Gra się nie toczy "tylko" o kilka milionów... chceCie aby e pieniądze zasiliły Śląsk?? Ja nie chcę !
              • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.icis.pcz.pl 14.09.05, 11:13
                Dzieki uli za ten post.

                Tylko zwiazkowcy moga cos tutaj wywalczyc. Ja sam pojde na taki protest jak
                bedzie trzeba. To jest interes naszego miasta.

                Okupanci z Katowic znow chca wycyckac Czestochowe. Gdybysmy trafili do Mintaja
                to by trwalo wiecznie - wysysanie pieniedzy z Czestochowy na Slask.
                • Gość: Ziomek Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 13:43
                  Popieram!
                  Podbijam temat!
                  Przyłączam sie do protestu jak będzie na ulicy!
                • Gość: c12h22o11 Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 14.09.05, 16:51
                  ogólnie nastapiło jakies niezrozumienie tematu! hahahahah!! mały misz_masz
                  hahaha ..co ma piernik do wiatraka? ano tyle samo co łopata do majtek w
                  kropki. hahahahhahahaha.oczywiscie ulisses ma racje ..skarb panstwa który
                  stał sie ...benefcjentem kasy ../...nam odda ją i wrona kupi nowe
                  autobusy a mzoe nawet trolejbusy...kupi i kostke polozy od
                  huty /mirów/..do jasnej _górki hahahahahhaahha ...problem tkwi gdzie
                  indziej .....a związki nic nie zrobią ...tylko się
                  ośmieszą..hahahhaa ...zasatnówcie sie na spokojnie bez emocji ...a moze
                  związki niedlugo bedą orąc pola/nieuzytki/....i plony sprzedadza i
                  bedzie na miasto..!!! pomieszanie tematyki.... konkludując: związki
                  niech sie zajmą tym co mają zapisane w statucie. kasy nam nie oddają
                  za hutę ..bo wcale nie muszą i nikt ich nie zmusi ./zadnymi marszami
                  lokalnymi i blokadami ulic.
                  a o status województwa czestochowskiego to trzeba było sie upominac
                  wczesniej a nie teraz ... to by było na tyle !.pozdro
                  • Gość: kurz Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: 82.160.8.* 14.09.05, 17:09
                    Sam nie rob grochu z kapusta. Jesli wiesz cos na temat napisz czytelniej.

                    Tak jak ja zrozumialem wypowiedz ulissesa i wydzwiek artykulow:
                    1.Skarb Panstwa zamiast Agencji Restrykturyzacji Przemyslu czesc zadan w sferze
                    przeksztalcen w branzy hutniczej zlecil Towarzystwu Finansowemu Silesia (spolka
                    z O.O)
                    2. Najostrozniej ujmujac- ta spolka nie dosc ze w niejasnych okolicznosciach
                    (patrz zainteresowanie ABW) obracala srodkami udzielonymi w ramach rzadowej
                    pomocy to jeszcze lasi sie na nienalezne jej profity z tytulu sprzedazy Huty
                    Cz-wa
                    3. Jak by nie patrzec teoretycznie dla spolki powinno sie zakonczyc
                    realizowanie zadan do jakich zostala powolana - tymczasem wyglada na to ze
                    zgromadzony majatek nie tak latwo chce oddac do Skarbu Panstwa - noszac sie z
                    planami dalszej dzialalnosci.
                    4. Nie zwroci pieniedzy Skarbowi Panstwa - wiec gdzies je zainteresuje -
                    najpewniej tam gdzie jest jej siedziba vide Slask
                    5. Czy tylko z tych powodow protestuja zwiazkowcy - ciezko osadzic, wyglada
                    jednak na to, ze nie chca by uzyskany kapital wyladowal docelowo na Slasku.
                    6 Nasze Miasto moze na tym protescie - inicjatywie skorzystac - wiec nie dziwne
                    ze sa glosy poparcia

                    jesli sie myle popraw, wyjasnij zamiast obsmiewac

                    pozdrawiam
                    kurz
                  • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.man.poznan.pl 14.09.05, 17:22
                    Wiec podnies raczki i powiedz ze chcesz aby np. zaorano Czestochowe. Do tego
                    sprowadza sie Twoja wypowiedz.

                    Jak czytam takie wypowiedzi to zaczynam sie zastanwiac skad w niektorych
                    Czestochowianach tyle obojetnosci na losy swojego miasta.
                    • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 18:17
                      @ c12 coś tam :)

                      Robisz ludziom wodę z mózgu! Jeśli nawet śmieszy Cię ta akcja to zachowaj to dla siebie i nie obśmiewaj wszystkich wokół... Jeśli TF Silesia interesuje się ABW i minister Socha nie chce dalszej działalności tego tworu to musi coś w tym być... Ów towarzystwo przyniosło straty za zeszły rok ponad 50 mln zł... A chwali się zyskami m.in. Huty Czestochowa, które chce zagarnąć... Oni staosuja jak napisano w jednym z podanym przez kurz'a artykułów "milion w środe milion w sobotę"... Nie dajmy się wykolegować.. To są pieniądze nienależne TF Silesia !
                      Podnoszę !
                    • Gość: aZyga Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:50
                      Chodzi o okolo 300 mln zl zysku wypracowanego przez HSC ,co do innych pieniedzy
                      to nic nie wiem ,ale to wola o pomste do nieba
            • Gość: wojownik Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:34
              Facio - zastanów się co piszesz. Związkowcy Ruchu Ciągłego nie raz pokazali na
              co Ich stać!!! To nie dupki!!! Nasze miasto - to nasza ojczyzna!!!
              Nie damy zdegradować naszego środowiska!!!!
              • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.icis.pcz.pl 15.09.05, 19:01
                Nasze miasto to nasza ojczyzna.

                Nie dajmy sie.
            • Gość: aZyga Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:46
              ales qwa madry prawo w Polsce - cos Ty z ksiezyca spadl, a PIP to wielka sciema.
              A szlag by Cie nie trafial jak wypracowane pieniadze poszlyby na slask, niby z
              jakiej racji to juz w cz-wie niema co z nimi zrobic? To jest zlodziejstwo i
              rozboj w bialy dzien.
      • Gość: Lewicowiec STANOWISKO: Sprzedaż Huty Stali Częstochowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.05, 01:06
        STANOWISKO: Sprzedaż Huty Stali Częstochowa
        Autor: sld_czestochowa
        Data: 16.09.05, 15:49

        Stanowisko w sprawie wykorzystania środków ze sprzedaży udziałów w Hucie
        Stali Częstochowa Sp. z o.o. przez Towarzystwo Finansowa Silesia na rzecz
        Korporacji Związek Przemysłowy Donbasu

        Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym przedstawiam propozycję
        rozwiązania problemu zgłaszanego przez czynniki społeczne, to jest Związki
        Zawodowe Huty Częstochowa S.A. (HCz) związanego z przeznaczeniem środków ze
        sprzedaży udziałów Huty Stali Częstochowa Spółka z o.o. (HSC) w kwocie 254
        mln zł + cena za wzrost aktywów netto w wysokości ok. 100 mln PLN, a więc
        razem ok. 350 mln PLN, przez Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS) Związkowi
        Przemysłowemu Donbasu (ZPD).
        Nasza propozycja przewiduje, iż po dokonaniu sprzedaży przez TF Silesia
        udziałów Huty Stali Częstochowa Spółka z o.o. na rzecz Związku Przemysłowego
        Donbasu, TF Silesia wniesie całość lub część środków uzyskanych ze sprzedaży
        HSC do Huty Częstochowa S.A. dokapitalizowując ją. Tym samym Huta Częstochowa
        na pokrycie tych środków musi wyemitować akcje, które obejmie TF Silesia.
        Objęcie akcji przez TF Silesia gwarantuje, że TFS będąc współwłaścicielem HCz
        a następnie jej prawnego następcy tj. Regionalnego Funduszu Gospodarczego
        S.A. (RFG), będzie miała wpływ na wydatkowanie tych środków oraz będzie mogła
        czerpać pożytki z zysków generowanych z inwestycji dokonywanych przez
        RFG.Operacja ta dodatkowo zagwarantuje wieloletni okres działalności Huty
        Częstochowa SA a następnie jej prawnego następcy, którym będzie Regionalny
        Fundusz Gospodarczy (RFG).
        Nie należy bowiem zapominać o fakcie, że TFS podobnie jak RFG są spółkami
        Skarbu Państwa, a TFS zostało powołane w celu pomocy gospodarczej dla Śląska.
        Zatem działania TFS jako podmiotu tworzącego HSC nie miały na celu
        wyprowadzenie środków z Częstochowy i ulokowanie ich w Katowicach, lecz wręcz
        przeciwnie utrzymanie miejsc pracy tutaj u nas, i zainwestowanie uzyskanych
        środków w Region Częstochowski.
        Niezwłocznie po dokapitalizowaniu RFG należałoby dokończyć procedurę
        komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego w wyniku czego
        akcje RFG otrzymaliby dawni, i obecni jego pracownicy. Objęcie akcji przez
        byłych i obecnych pracowników spowodowałoby, że RFG miałby właściciela w
        postaci Skarbu Państwa, i Nas - mieszkańców Częstochowy. Taka kompozycja
        właścicielska RFG skutkowałaby właściwym połączeniem interesów Skarbu Państwa
        oraz mieszkańców Częstochowy, mieszkańców którzy także są obywatelami tego
        kraju, o czym wielu niestety często zapomina.
        Misją RFG będzie inwestowanie w:
        1. Infrastrukturę terenów pohutniczych,
        2. Region Miasta Częstochowy,
        3. Projekty wskazane przez TF Silesia na terenie województwa Śląskiego,
        które dla Częstochowy i naszego regionu będą strategiczne.
        Propozycja ta gwarantuje:
        1. Wzrost atrakcyjności Częstochowy jako miejsca lokalizacji nowych
        inwestycji,
        2. Rozwój subregionu północnego Województwa Śląskiego,
        3. Pełna kontrolę Skarbu Państwa nad środkami publicznymi,
        4. Wzrost zatrudnienia w regionie Częstochowy,
        5. Wykorzystanie potencjału „Nowej Huty Częstochowa” utworzonej przez ZP
        Donbasu przy inwestycjach finansowanych przez RFG,
        6. Pełną kontrolę oraz możliwość kierowania środków na inwestycje przez
        TSF Silesia,
        7. Udział mieszkańców naszego miasta (pracownicy Huty) w nadzorze
        właścicielskim poprzez wykonywanie praw z posiadanych akcji.
        Na koniec chciałbym dodać, że głównym celem RFG powinno być właściwe
        wykorzystanie Częstochowskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy
        Ekonomicznej, która przecież jest na terenach Huty lub z nimi bezpośrednio
        graniczy.
        Z przyjemnością obserwuję rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach
        i Tychach, ale z wielkim żalem obserwuję tereny tej podstrefy w Częstochowie,
        gdzie obecnie można jedynie zbierać grzyby.
        Jestem przekonany, że przy potencjale naszego miasta i regionu brakowało
        zawsze inicjatywy naszych dotychczasowych reprezentantów, aby choć część
        inwestycji trafiła do Częstochowy. Nie może być przecież tak, że w Tychach
        szuka się bezskutecznie chętnych do pracy, a u nas stoją kolejki przed
        Urzędem Pracy, czy biurami pośrednictwa pracy, że na jedno ogłoszenie o
        możliwości pracy wpływa kilkaset ofert od bezrobotnych.
        Krzysztof Matyjaszczyk
        Przewodniczący SLD w Częstochowie
        • ulisses_czwa Re: STANOWISKO: Sprzedaż Huty Stali Częstochowa 19.09.05, 08:56
          Prosze nie mydlić nam oczu w kółko tym stanowiskiem... Znów bedziemy żywić TFSilesia i na dodatek nowego pasozyta RFG... Oddać pieniądze hutnikom i miastu bez pośredników...
    • lookas.prv.pl Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 14:24
      To nie do pomyślenia jak można tak bezczelnie okradać nasze miasto!

      Już dość tego. Powinniśmy z tym skończyć i walczyć z Katowicami.

      "NIE" dla złodzieji w białych rękawiczkach :-/

      Również popieram protesty i trzymam kciuki!



      ________________________
      www.lookas.prv.pl
    • Gość: popo Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.man.czest.pl 14.09.05, 15:46
      To skandal że TE pieniądze mają ominąć Częstochowę,
      do działania - w sile kupa jak pokazali rolnicy!

      GO Związki! Go
    • Gość: kurz Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: 82.160.8.* 14.09.05, 15:53
      Po pobieznej lekturze ponizszych artykulow, to faktycznie wonieje nie tylko
      "oszwabieniem" Czestochowy ale ogolnie drenazem publicznej kasy.

      www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1524&dok=1524.28.419.2.8.2.0.1.htm

      www.kurier.wzz.org.pl/kz/kz207/1.shtml
      www.kurier.wzz.org.pl/kz/kz160/1.shtml
      www.wnp.pl/wiadomosci/3729.html


      A wiec odkladajac na bok poboczne zastrzezenia - watek w gore!
      kurz
      • Gość: c12h22o11 Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 14.09.05, 16:55
        niemam zamiaru idioty z siebie robic !! niepójdę na żadna manifę
        hehehehehe niech qwa ...wójcik idzie ..przeorał województwo w sejmie
        to niech teraz za nim łazi !!!the_end.
        • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.man.poznan.pl 14.09.05, 17:10
          Spadles pewnie z Ksiezyca ?

          Bo nie chce mi sie wierzyc ze Czestochowianin moze w ten sposob myslec.

          Huta powinna przynosic korzysci dla Czestochowy, a nie dla okupantow z Katowic.
          • Gość: aZyga Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:55
            Brawo xx - precz z okupantem
        • Gość: aZyga Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:54
          A co palant M.W. ma do tego.To nie on to organizuje tylko Ruch Ciagly i Juvwnia.
          Pewnie poddawaj sie ,moze jeszcze polowe wyplaty przelejesz na renowacje
          lotniska na slasku.
    • segel Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 19:44
      Pismo w sprawie huty:

      Częstochowa, 09.09.2005 r.

      MZZPRC/174/95/09/05

      Minister Skarbu Państwa RP
      Jacek Socha

      Parlamentarzyści RP


      Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Huty Częstochowa S.A, jako czynnik społeczny obserwujący sytuację ekonomiczną Huty Częstochowa jak i jej proces prywatyzacyjny, wyraża dezaprobatę
      co do sposobu przeznaczenia kapitału ze sprzedaży udziałów Huty
      w kwocie 254 mln zł + zysk, przez Towarzystwo Finansowe Silesia – spółki prowadzącej działalność z ramienia Skarbu Państwa.
      Spółka TF Silesia, w wyniku restrukturyzacji Huty Częstochowa S.A, dokapitalizowała utworzoną w 2002 roku HSC Sp. z o.o., kapitałem początkowym
      na poziomie 50 tysięcy złotych, przejmując jej udziały. Niewątpliwie jest to wkład nieadekwatny do kwoty wypracowanego zysku przez HSC, który to łącznie
      z przychodem z/t sprzedaży udziałów Huty, skonsolidował dodatnie wyniki finansowe
      TF Silesia. Zatem wyniki HSC zabezpieczą potrzeby finansowania podmiotów znajdujących się w fazie restrukturyzacji, w której TF Silesia posiada udziały. Należy podkreślić, że wyniki HSC wpłynęły na kształt ceny
      za zakup Huty, która w porównaniu do ubiegłorocznego przetargu wzrosła trzykrotnie, pokrywając tym samym zobowiązania cywilno i publiczno-prawne.
      W momencie zakupu przez Związek Przemysłowy Donbasu, który podpisał w lipcu br., warunkowe umowy zbycia udziałów Huty Stali Częstochowa i spółek zależnych, cena za transakcję, wpływająca do Skarbu Państwa, zostanie zwiększona o wartość aktywów netto sprzedawanych spółek. Wyrażamy stanowczy protest przeciwko próbie okradania przez urzędników Skarbu Państwa - naszego miasta
      i zakładu – będącego twórcą korzyści płynących z/t sprzedaży Huty Częstochowa, którzy chcą rozdysponować kapitał na cele nie związane z miastem Częstochowa. Żądamy od Ministerstwa Skarbu Państwa podjęcia decyzji, które pozostawią przedmiotowy kapitał na terenach pohutniczych miasta Częstochowy, wpływając
      na rozwoju regionu, na przykład poprzez: finansowanie ekonomicznych stref,
      i jednocześnie zmniejszenie stopy bezrobocia, sięgającej w naszym mieście prawie
      16-stu %. (Powyższe przewidywał program restrukturyzacyjny dla Huty). Nadmieniamy, że od lat nasze przedsiębiorstwo nie otrzymywało pomocy ze strony Państwa, nawet w okresie bliskim upadłości zakładu. Pomimo ogromu zadłużenia i dzięki korzystnej koniunkturze na rynku stalowym, Huta Częstochowa własnymi zasobami wypracowała pozycję dzięki której wpisuje się w jeden z największych sukcesów polskiej prywatyzacji. Nie możemy dopuścić aby pieniądze wychodzące
      z naszego miasta, którego pozbawiono własnego województwa po raz kolejny znalazły przeznaczenie poza jego rejonem!!!

      Apelujemy do Parlamentarzystów Ziemi Częstochowskiej
      o interwencję w obronie rozwoju miasta, którego są reprezentantami. Infrastruktura Częstochowy wymaga dokapitalizowania.
      Za niedopuszczalne uznamy obojętność Polityków na sposób rozparcelowania kapitału wynikającego ze sprzedaży Huty, pomijający nasze miasto.

      Apelujemy także do mieszkańców Częstochowy o pomoc
      w zatrzymaniu środków pieniężnych niewątpliwie potrzebnych do poprawienia bytu ekonomicznego i społecznego Częstochowy i jej okolic.
      O pieniądze, które powinny zostać w mieście zamierzamy walczyć wszelkimi formami przejawu z protestami i blokadami dróg włącznie.


      Z poważaniem,

      Przewodniczący MZZ PRC
      Włodzimierz Seifryd


      • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 19:54
        Z powyższego listu jasno wynika "co jest nie tak"... Dodam, że w obronie Częstochowy stanął także prezydent miasta i jak twierdzi pani H. Rozpondek "Prezydent wystosował pismo do Ministra Skarbu z protestem w tej sprawie"
        Zastanwiam się nadal na co czeka gazeta?? Mam nadzieję, że artykuł w tej sprawie ukaże się na pierwszym miejscu dziś wieczorem... Inaczej uznam to za niemiłą sensację...
        • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 22:30
          Jestem rozczarowany dzisiejszymi informacjami... Nie ukazał się poruszany w tym temacie problem oraz krótka informacja o podpisaniu umowy z "Przemysłówką" na wykonanie remontu stadionu...
          • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 22:39
            Za Dziennikiem Zachodnim:

            "Nasz wczorajszy artykuł o zniecierpliwieniu i zaniepokojeniu związkowców w Hucie Częstochowa wykorzystaniem kapitału po sprzedaży przedsiębiorstwa wzbudził zaniepokojenie posła Jacka Kasprzyka.
            ? W całej obecnie podnoszonej sprawie zastanawia mnie komu i dlaczego akurat teraz, przed zbyciem udziałów (niczego jeszcze nie sfinalizowano), zależy na wzbudzeniu napięcia i niepokojów wśród załogi Huty Stali oraz Huty Częstochowa i wydzielonych z niej hutniczych spółek? ? zastanawia się Kasprzyk.
            Jacej Kasprzyk uważa, że pieniądze uzyskane ze zbycia udziałów Huty Stali Częstochowa, o których pośrednio będzie decydował c już nowy rząd, winny być przeznaczone przynajmniej na trzy cele: rekompensatę dla pracowników powstałych z wydziałów Huty Częstochowa SA spółek, które miały przecież pośrednio wpływ na sukces ekonomiczny Huty Stali Częstochowa Sp. z o. o, próbę rozwiązania problemu akcji pracowniczych wcześniej przewidzianych, a nie zrealizowanych, dla pracowników Huty Częstochowa SA, ewentualnego wsparcia przez rząd zadań gospodarczych przedstawianych przez władze miasta"
            ---------------------------
            Oczywiście uważa Pan, że nic sie nie dzieje, a jak znikną nam pieniądze to będzie wtedy akcja i płacz... Czyli wszystko starym częstochowskim tokiem myślenia... Tym razem ani hutnicy, ani mieszkańcy Częstochowy nie dadza się nabić nikomu w butelkę... Interwencja Prezydenta Miasta, związkowców oraz obawy mieszkańców są jak najbardziej na miejscu... Czekamy na wsparcie mediów - na razie działa tylko Dziennik Zachodni...
        • Gość: wojownik Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.05, 22:39
          Masz rację Uli!!!
          • Gość: aZyga Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 23:01
            Panie i Panowie z Gazety Wyborczej czy mamy rozumiec ,ze umywacie rece, czy moze
            ktos Wam zakazal pisac?
            • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 14.09.05, 23:03
              Czyzby naciski na Gazete z centrali?? Gdzie pani Eliza K ??
              • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 15.09.05, 10:17
                Podbijam...
                • Gość: kurz Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: 82.160.8.* 15.09.05, 11:05
                  Podbijajac zapytam: Czy sa moze jakies swieze informacje?

                  pozdrawiam
                  kurz
                  • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.icis.pcz.pl 15.09.05, 19:00
                    W tej sprawie list do Ministra skierowal prezydent Wrona.

                    Ja sam pojde na taki protest - po raz pierwszy w zyciu.
                    Sprawa jest zbyt wazna, zeby sie chowac w krzakach.
      • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.icis.pcz.pl 15.09.05, 19:03
        Ja pojde na blokade.
        • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 15.09.05, 19:51
          Profesor potrafi pójść na blokadę... Wielkie brawa i respekt... Tez pójde na blokade z przyjaciółmi i nawet sie położę na DK-1, byle żaden grosz nie uciekł więcej z tego miasta! Wojeówdztwo straciliśmy w głupi sposób... Teraz nie pozwólmy na powtórke z prawie 300 mln zł! Wszyscy walczymy o nasze CZĘSTOCHOWSKIE pieniądze, wypracowane ciężko przez hutników... Redakcjo! TO jest KRZYK tysięcy ludzi, którzy chcą godnie żyć, a TF Silesia wraz z ekipą chce im odebrać te warunki! Czekamy na konkretny artykuł... W końcu media to nieoficjalna 4 władza... Pokażcie klase i nas wspomóżcie!
          • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 15.09.05, 20:18
            Dodam, że najlepiej piszmy wszystko w tym temacie o TF Silesia i pieniadzach należnych miastu... Później wszystko sie rozchodzi po całym forum, a tu jest najwięcej postów i informacji (poza listem prezydenta)... W jedności siła :)
            • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 15.09.05, 20:47
              Widze, że ukazał się artykuł... Trochę za późno, ale lepiej tak niż wcale... Teraz trzeba pilnować sprawy. Wydaję mi się, że Ministerstwo Skarbu trzyma Hutę w "szachu" na zasadzie - Wy oddajecie pieniądze z zysku, a MSWiA oraz UOKiK wydaje zgode i macie uratowaną hutę... Jak inaczej to wytłumaczyć?? W rzadzie niech wiedzą, że wyjdziemy na ulicę jeśli ta kasa wypłynie z miasta, a Donbas nie dostanie zgody... A nie jestem jedynym, który weźmie w tym udział...
              • Gość: dn Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.prenet.pl 15.09.05, 22:26
                pozwól, że uzupełnię

                artykół tutaj:

                miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,2918759.html
                • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 15.09.05, 23:21
                  Podbije "na dobranoc"... Pilnujmy sprawy bo to nasza przyszłość...
    • Gość: Zwiazkowiec Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.hcz.com.pl 15.09.05, 13:00
      historia:
      - zgodnie z Traktatem Unijnym Huta ma się restrukturyzować przez upadłość!!!!
      stworzona w Sejmie /blokady dróg przez hutników ,Hausner ,Kasprzyk /ustawa i
      odważna decyzja Prezesa Korczaka zmienia bieg wydarzeń.
      - Wydzielona Huta Stali Sp. z o.o. jest własnością Polskich Hut Stali jeżeli by
      tak zostalo Mital dostałby dziesięcioletnią dzierżawe Huty za darmo. W pirwszym
      roku miałby 200 milionów zysku. Brawa dla pomysłodawców. Szarawarski i koledzy .
      Uniemożliwiają to dyrektywy unijne/traktat/ mamy szczęście.
      - 1,5 roku temu organizowany przetarg na sprzedaż huty nie dotyczy 3500
      pracowników zatrudnionych w spółkach Huty Częstochowa
      w atmosferze skandalu unieważniony jest przetarg /Związek Ruchu Ciągłego nie
      podpisuje Pakietu Socjalnego/ /jak sie póżniej okazało zamieszani są w to
      Popenda były poseł , Dochnal , Pęczak poseł -siedzą w areszcie do dzisiaj/
      - 0,5 roku temu nowy przetarg związki nie podpisują pakietu socjalnego
      z MITTAL -em / MZZ Pracowników Ruchu Ciągłego i ZZ Juwena to głównie ich
      zasługa /
      W wyniku tego Minister Socha zmienia inwestora na Donbas.
      Owocuje to rekordowym pakietem socjalnym i,
      rekordowymi cenami za hutę, głownie inwestycjami.
      Z UPADŁOŚCI HUTY SYTUACJA ZMIENIA SIĘ NA 10 LETNIE GWARANCJE ZATRUDNIENIA
      DLA P0NAD 5000 "HUTNIKÓW" ZATRUDNIONYCH W HUCIE I SPÓŁKACH.
      TAK JAK W BAJCE??? ALE TO SĄ FAKTY
      ZOSTAJE PONAD 350 MILIONÓW DO DYSPOZYCJI SKARBU PAŃSTWA NIESTETY ZARZĄDZA
      TYM SILESIA .
      NAJPIERW T.WENECKI PREZES SILESI PRZEDSTAWIA WIZJE SWOJEJ FIRMY W PULSIE
      BIZNESU POTEM KAMPANIE WYBORCZĄ ROZPOCZYNA SZARAWARSKI W DZIENNIKU ZACHODNIM
      /NIEZALEŻNY KANDDAT NA SENATORA/ OBAJ CHCĄ DZIELIĆ PIENIĄDZE WYPRACOWANE W
      HUCIE "CZĘSTOCHOWA" PRZEZ HUTNIKÓW Z CZESTOCHOWY I ZBIJAĆ NA TYM KASE I
      POPULARNOŚĆ.
      DZIEJE SIE TO W CZASIE GDY NIE WYJAŚNIONE JEST DO KOŃCA PRZEJĘCIE HUTY PRZEZ
      DONBAS.

      PRAWIDŁOWO ZAREAGOWAŁ ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW RUCHU CIĄGŁEGO W SPRAWIE
      PRZEZNACZENIA W/W PIENIĘDZY NA STWORZENIE NOWYCH MIEJSC PRACY W CZĘSTOCHOWIE
      TO BYŁBY SKANDAL ABY PO RAZ KOLEJNY PIENIĄDZE NIE ZOSTAŁY W CZĘSTOCHOWIE.

      TERAZ KOLEJ NA NA PRASE I LUDZI KRÓRZY POWINNI TO ROBIĆ JAK UWAŻACIE KTO ???
      WYMIEŃMY ICH TUTAJ!! ABY NIE ODBYWAŁO SIĘ TO POD STOŁEM.



    • Gość: hutnik2 Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.hcz.com.pl 15.09.05, 13:41
      W wyborczej nie ma Elizy K. a pzostali się boją problemu na czele z naczelną!!!
      Pani Steihagen najlepiej wychodzi pisanie o małych kotkach na drzewach to jest
      temat brawo Wyborcza!
      A huta tak wiele zawdzięcza tej gazecie okazało się że Elizie.
      E.gdzie jesteś
      • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 15.09.05, 13:50
        Bardzo dobrze napisał związkowiec... Przedstawił całą zawikłana historię huty w prosty sposób - tak ,ze nawet laik nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem co się wydarzyło i co może sie stać... Też mam takie odczucia jak moi przedmówcy odnośnie "problemu huty " dla Gazety...
        Ponadto uwazam, że pieniądze nie mogą trafić do kieszeni Szarawarskiego, Weneckiego oraz na Śląsk czy też do Stoczni!... Teraz jest czas aby powetowac straty miasta i ludzi, którzy są w tej grupie zwolnionych (około 7 tysięcy!)... Nie mozemy pozwolić aby jakakolwiek złotówka została stąd wywieziona! To są NASZE pieniądze i my jako mieszkańcy/hutnicy będziemy o nie walczyć...
    • Gość: Absolwent Re: Solidarnie ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.05, 21:13
      Ze zdziwieniem stwierdzam, że podzielam oburzenie niektórych forumowiczów. I
      nawet popieram szanownego pana prezydenta Wronę (ostatnio rzadko mi się to
      zdarza), w imieniu którego przemówił rzecznik (...). To częstochowskie pieniądze
      i tutaj powinny pozostać. Wiadomo jak nazywa się kogoś, kto wyciąga ręce po
      cudzą własność!

      Wszyscy SKUTECZNIE i SOLIDARNIE zaprotestujmy!
      • Gość: c12h22o11 Re: Solidarnie ! IP: *.net.pl / *.realestate.net.pl 16.09.05, 09:24
        ok okkkkk !!!! co sie rzucacie ???hahahahahahha..po koleji: to ze abw i cos
        tam jeszcze interesuje sie formułą sprzedaży to wedłóg was cos musiało byc
        nie tak?? hę.?? no to gratuluję samobójczxych intencji...klepcie to
        dalej ..to zrobi sie młyn i jeszcze jakis palant z góry cofnie zakup huty
        przez donbas../..chyba was qwa mittal opętał !!!!!!/.... po drugie dam
        sobie obie ręce obciąc i pół nogi jesli jakieś kolwiek pieniadze
        trafią bezpośrednio do czestochowy !!! heheheh w cuda nie wierzę...!!! a
        po 3 to od dawna wiedziałem ze śląsk i jego namiestnik
        szarawara....dązy do zaorania huty!! a po 4 to mylisz sie...jestem
        wiekszym patriotą lokalnym chyba niż ty....ja byłem na wszystkich manifach
        orgnizowanych w obronie huty i spólek...i to obojętnie jakie związki je
        organizowaały.....sam osobiscie uważam ze to co zrobiły juwenia i 4
        zmianówka....było majstersztykiem roboty związkowej.../brawo/...tylko ze
        ja stapam realnie po ziemi i nie łudze sie ze skarb panstwa połozy w
        ratuszu cze-wy jakakolwiek kasę..../..jest po ptokach......módlmy się
        tylko hahahhahahahahha..żeby proces sprzedazy zakonczyl sie pozytywnie
        jak najszybciej ..nawet przed wyborami..bo jak dojda do władzy oszołomy
        z pis-u to bedzie cyrk jakiego dawno nie było....!!!!apropo na hucie
        pracuje 24 lata ... i nie jestem ze wsi hahahahhah żyje z niej i kocham
        swoją pracę .. a ty pitolisz o rozwoju miasta....nie łódz sie...to
        nie nastapi...ślaśk nie pozwoli na to i basta. /pozdro/....
        • Gość: xx Re: Solidarnie ! IP: *.icis.pcz.pl 16.09.05, 13:28
          Huta bedzie Donbasu a nie Mintaja i to podstawa.

          A poza tym - jak sie nie postawimy to nic nie uzyskamy.

          A Ty tylko potrafisz "raczki do gory" i kaput - tak nigdy daleko nie zajedziemy.

        • Gość: WOJOWNIK Re: Solidarnie ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.05, 00:18
          Co z ciebie za palant? Już nawet sobie nie wierzysz?! Ja jestem pewien, że gdy
          bedzie trzeba wyjdziemy na ten - nasz odcinek DK 1. !!!! Odwagi !!!
          • Gość: xx Re: Solidarnie ! IP: *.icis.pcz.pl 19.09.05, 00:21
            Ja tez wyjde jesli bedzie trzeba - w koncu to sprawa wazna nie tylko nawet dla
            Huty, a dla calego miasta.
          • ulisses_czwa Re: Solidarnie ! 19.09.05, 00:48
            Sparalizujemy strategiczny punkt miasta, czyli DK-1... Najlepiej w kilku miejscach... Zobaczymy jak sobie radzi Śląsk i Stolica bez tego fragmentu... Damy radę!
    • Gość: max A gdzie "ostoja" hutników który walczy o następną IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 19.09.05, 14:24
      kadencję w sejmie. Puste słowa zawsze mieszały się z ...
    • Gość: Zarząd MZZ PRC Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.hcz.com.pl 19.09.05, 16:19
      Wszystkim uczestniczącym w dyskusji na nasz apel serdecznie dziękujemy.

      Równolegle są prowadzone trzy wątki dyskusyjne na forum Gazety Wyborczej
      w Częstochowie:
      -Hutnicy walczą o Częstochowę , założony 13.09.2005r. godz. 21.08
      -Oburzony Prezydent do Ministra Skarbu , założony15.09.2005r. godz.13.08
      -Gorący spór o zysk huty , założony 15.09.2005 r. godz.21.42

      Wypowiedzieli się w temacie:
      - Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona
      - Poseł Jacek Kasprzyk
      - Krzysztof Matyjaszczyk Przewodniczący SLD w Częstochowie
      - Poseł Edward Maniura
      - Wiceprezydent Częstochowy Halina Respondek

      Tak duże zainteresowanie problemem "gwarantuje" skuteczność naszego protestu.

      Czekamy na odpowiedz MSP Jacka Sochy.
      Nie wypowiedziały się niestety organizacje skupiające pracodawców i naukowców
      z terenu Częstochowy.

      /-/
      Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego

    • Gość: hutnik Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.hcz.com.pl 20.09.05, 08:42
      wczoraj tematem huty zajmowała się Rada Miasta Częstochowa może ktoś wie co
      wymyśla!
      Może poręczy kredyt dla huty!!! . Jak by to zrobiła rok temu to teraz
      decydowałaby o zysku /315 milionów/ z Huty Stali ha! ha! To byłyby pieniądze
      Miasta Częstochowa bo pomysł gwarantował udziały miasta w Husie Stali
      Częstochowa.A teraz protestuje popiera protest związków zawodowych.
      • Gość: xx Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.icis.pcz.pl 20.09.05, 08:49
        Tylko ze wowczas nie wiadomo jak by to sie zakonczylo - gdyby miasto wzielo
        wszystko na siebie, rzad poczulby sie zwolniony od obowiazku rozwizania
        problemu i pozostawilby Hute sama sobie, a tak musial aktywnie sie wlaczyc w
        ratowanie Huty.

        Poza tym sprawa jest jasna: zyski wyprawcowala Huta i powinne byc pozostawione
        na miejscu.
        • ulisses_czwa Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! 20.09.05, 10:54
          Radni na temat sprzedazy huty:

          "Częstochowscy radni domagają się, aby wpływy ze sprzedaży Huty Częstochowa zostały przeznaczone na dofinansowanie powstającego w naszym mieście parku przemysłowego i rewitalizację majątku pohutniczego. Na wczorajszej sesji Rada Miasta Częstochowy przyjęła w tej kwestii stanowisko.
          Jak przypominają radni projekt restrukturyzacji Huty Częstochowa przewidywał spłatę zobowiązań zakładu wpływami z jego prywatyzacji.
          ?Rada Miasta Częstochowy z zaniepokojeniem odbiera informacje o planach wykorzystania środków uzyskanych w procesie prywatyzacji Huty na inne cele niż określone w układzie o restrukturyzacji finansowej" ? czytamy w stanowisku. ? ?Wpływy uzyskane przez Towarzystwo Finansowe ?Silesia? z tytułu sprzedaży udziałów w Hucie Stali Częstochowa powinny być przeznaczone na dofinansowanie Częstochowskiego Parku Przemysłowego, na rewitalizację majątku pohutniczego oraz na przedsięwzięcia umożliwiające tworzenie nowych miejsc pracy w mieście i subregionie częstochowskim".
          Radni zauważają, że Częstochowa ponosiła i ponosi wymierne koszty restrukturyzacji największego zakładu w mieście ? na samorząd spadły problemy społeczne związane z tym procesem, a także koszty dostosowywania do nowych funkcji zdekapitalizowanych obiektów jak np. stadion, dom kultury, hotele robotnicze.
          Z wnioskiem o przyjęcie stanowiska wystąpił Krzysztof Matyjaszczyk, tekst dokumentu został opracowany w komisjach. Za przyjęciem dokumentu radni wypowiedzieli się jednogłośnie."

          zycie.czest.pl-------------------------

          Mam nadzieję ,że wszystko ruszy z miejsca i uda sie zatrzymać pieniądze w mieście... Nie wyobrażam sobie innego przebiegu zdarzeń...
          Dodam, że brana jest pod uwagę rewitalizacja majątku pohutniczego tj. STADION RKS, dom kultury, hotele robotnicze... Oznacza to, że stadion na Rakowie mógłby powstac szybciej niż jest to planowane, gdyby te pieniądze zostały w mieście... Z 300 mln zł na pewno wsparto by tą modernizację... Zatem kibicom Rakowa też powinno zależeć na walce o te pieniądze i przyłączeniu się do ewentualnych blokad...
    • Gość: skwara Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.05, 11:56
      Ale takie jest nasze państwo. Rząd g... dał na hute a teraz to chce wyciągnąć z
      niej całą kasę. A to miasto walczyło o miejsca pracy. Min. Skarbu nic to nie
      obchodziło, bo co to taka Częstochowa. Miasto powinno dostać zaległe podatki i
      jakiś spory bonus za sprzedaż huty w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jeśli
      bedzie jakaś petycja lub inicjatywa publiczna w tej sprawie i się pod nią
      podpisuje.
      skwara2@interia.pl
      • Gość: hutnik Re: Hutnicy walczą o Częstochowę ! IP: *.hcz.com.pl 21.09.05, 13:13
        Szanowny "Skwara" Ubliżasz Hutnikom mówiąc; miasto walczyło o miejsca pracy
        To głównie ich /hutników/ zasługa.Przypominam Tobie o blokadach dróg ,
        manifestacjach w Warszawie i niezliczonych protestach. Tam nikogo z Urzędu
        Miasta czy Rady Miasta nie było. Huta podzieliłaby los zakładów włókienniczych
        z Częstochowy gdyby nie determinacja załogi huty i mądrość związków zawodowych
        i jeszcze kilku osób ale nie z "Miasta".
        Na całym świecie miasta utrzymują obiekty sportowe i kulturalne . Trzeba
        podziękować hucie że robiła to tyle lat.
        Pieniądze ok.350 milionów powinny zostać w Częstochowie na tworzenie nowych
        miejsc pracy bo to jest najważniejszy cel ale nie ma się co łudzić , że można
        to osiągniąć inaczej jak tylko motedą Górników!!!! Jaka to metoda???
        Piechota chce to zrobić jeszcze za tej kadencji sejmu- do stoczni.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka