Dodaj do ulubionych

Obóz Greenpeace-Rospuda

IP: 212.87.244.* 19.02.07, 15:12
Obóz Greenpeace.
Przyjeżdżajcie do Rospudy! Wszystkie informacje o obozie uzyskasz pisząc na
adres: agata.zielinska@greenpeace.pl i pod numerem telefonu 503 157 028, gg
1938094.
Obserwuj wątek
      • Gość: jasiu... Augustów znam, byłem tam nie raz, IP: *.gre.pl 19.02.07, 20:36
        I dlatego wiem, ze alternatywy nie ma. Bo jak poprowadzić obwodnicę? Od wschodu?
        Uruchamiając prom, przewożący ciężarówki przez Jezioro Białe? A może przez
        przesmyk między Białym i Studzienicznym, degradując kawał Puszczy Augustowskiej?

Jedyną alternatywą jest ominięcie Necka od zachodu, właśnie przez Dolinę
        Rozpudy. Proponuję wejść na mapa.szukacz.pl/, znaleźć w miejscowościach
        Augustów i samemu się przekonać. To jest rzeczywiście najlepsze rozwiązanie
        problemu.

Dlatego solidaryzuję się tym razem z mieszkańcami Augustowa! Ekolodzy zrobili
        wiele dobrego dla środowiska, ale tym razem ktoś zupełnie nie przemyślał akcji.
        Każde inne rozwiązanie, z pozostawieniem niszczącego przecież Necko i Białe
        ruchu przez miasto jest o wiele groszym rozwiązaniem.

Mylę się? To proszę o alternatywę? Może ktoś wymyśli, jak, nie budując drogi od
        nowa, połączyć Suwałki z Białymstokiem?
        • Gość: alternatywny Re: Augustów znam, byłem tam nie raz, IP: 212.87.244.* 19.02.07, 23:35
          Całe szczęście jesteśmy w UE,dzięki której, możliwe jest zablokowanie inwestycji
          w kształcie, jaki się teraz proponuje.
          Raport Komisji Europejskiej jest jednoznaczny:inwestycja w obecnym kształcie
          jest nielegalna.
          Prawdopodobnie zakończy się to wstrzymaniem dofinansowania unijnego.
          Widocznie się mylisz.Mniejszą szkodą,będzie poprowadzenie obwodnicy przez
          kawałek Puszczy Augustowskiej(choć też jest to szkoda,zgoła inna jednak).
          A mieszkańcy Augustowa? Oczywiście,że mają rację.Obwodnica jest potrzebna,ale w
          innym miejscu.
          Nie ma się co dziwić mieszkańcom Augustowa,przecież tam obecny rząd ma
          największe poparcie społeczne. Nawet najgłupsze pomysły kaczystów,będą zawsze
          tymi najlepszymi.

• Gość: obwodnica byc musi Re: Augustów znam, byłem tam nie raz, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.07, 00:13
            Jakie szczescie????<szok> szczescie ze kolejni ludzie zgina od natloku
            tirow!!??Tam musi powstac obwodnica. Co jest wazniejsze ludzkie zycie czy
            ...Wiem ze przyroda jest wazna ale zrozumcie ze nie mozna sie cofac musimy sie
            rozwijac i isc do przodu. A pozniej narzekania ze korki sa ze tyle wypadkow ze
            drog nie buduja.Co jak co ale najlepiej by bylo dla greenow zebysmy sie cofneli
            o 100l kazdy mial by wtedy konia i bryczke
                • Gość: Michał Kaśkosz Re: Augustów znam, byłem tam nie raz, IP: 217.96.15.* 20.02.07, 08:45
                  CAŁE SZCZEŚCIE ŻE JESTESMY W UNI I UNIA ZABLOKUJE INWESTYCJE - jak zwykle
                  ociężałość umysłową urzędników próbuje się usprawiedliwić słowami "inaczej się
                  nie da" nic bardziej mnie nie denerwuje niż głupota tych ludzi, w jaki sposób
                  oni awansowali na swoje stanowiska, chyba jedynie dzięki koneksjom i partyjnej
                  dyspozycyjności. Trzeba wstrząsnąć tymi ludźmi by wreście zaczeli myśleć.
                  • Gość: jasiu... Re: Augustów znam, byłem tam nie raz, IP: *.gre.pl 20.02.07, 09:42
                    Nadal nikt nie proponuje alternatywnej trasy dla obwodnicy!

Zrozumcie, ja znam te tereny i o wiele mniejszym zagrożeniem jest wysoka
                    estakada nad Rospudą, niż przedzieranie się przez Puszczę Augustowską.
                    Zlikwidowano kilkanaście lat temu tartak nad "Białym", i sp[ływ drewna, ludzie
                    oburzają się na zawłaszczanie tamtejszych terenów (Ośrodek Delfin). I wy jeszcze
                    chcecie tamtędy przeprowadzać obwodnicę? Chyba nie mając zupełnego pojęcia o
                    ukształtowaniu tamtego terenu i prawdziwych walorach dla ochrony środowiska
                    można takie brednie wypowiadać.Oberzyjcie sobie
                    pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Suwalszczyzna.png i sami określcie - na
                    prawo, czy na lewo od Augustowa należy wybudować drogę?

A wszystkim, którym wydaje się że na prawo (na wschód) polecam lekturę choćby
                    pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Augustowska - ja niestety, jako pierwszy
                    jestem skłonny przypiąć sobie wstążkę przeciw innym projektom zbudowania tej
                    obwodnicy. Niestety - tu wybrano najmniejsze zło i trzeba o tym wyraźnie mówić.

Przecież miejscowi przyrodnicy wyraźnie to potwierdzają. To czemu nie mamy im
                    wierzyć?
                      • Gość: piter Re: Augustów znam, byłem tam nie raz, IP: *.kablowka.waw.pl 20.02.07, 11:55
                        zapewne na Polskę zostaną nałozone wysokie kary przez UE która jest bardzo
                        proekologiczna... a kto za to zapłaci? Podatnicy, a to wszystko przez ignorancje
                        ministra środowiska i kilku wysoko postawionych urzędników. Wariant pólnocno
                        zachodni ma jeszcze jeden plus, droga była by bezpośrednio połączona z planowaną
                        obwodnicą Suwałk. I nie mów jasiu że nie ma sensownego wariantu alternatywnego.
                        • Gość: jasiu... Właśnie skontaktowałem się ze znajomym z Augustowa IP: *.gre.pl 20.02.07, 12:26
                          Okazuje się, że odsunięcie obwodnicy jeszcze dalej na zachód uruchamia całą
                          procedurę inwestycyjną jeszcze raz. Znając warunki w jakich wybierano przez
                          kilka lat sposób rewitalizacji III Alei w Czestochowie (no i przetargowe
                          perypetie z wykonawcami), Augustów czeka coś o wiele gorszego.

A nie pomyslałeś, ze ktoś wykupuił tereny pod alternatywną drogę i teraz chce na
                          tym zrobić majątek, przesuwając obwodnicę na "swoje" tereny? Obecny projekt
                          zakłada przejście drogi przez tereny będące właśnością Skarbu Państwa. Ile
                          chcesz wydać ze swoich podatków na wypchanie portfela cwaniakom, którzy
                          zainwestowali w alternatywną ziemię?

Dolina Rozpudy nigdy nie miała statusu nawet rezerwatu. Był to zawsze tylko
                          teren chronionego krajobrazu! Nic wiecej.

A wiesz, ze w Augustowie wszyscy twierdzą, że cała akcja to tylko odwet firm,
                          które przegrały przetarg na budowę? Wynajęły sobie ekologów. A pamiętasz
                          protesty "ekologów" w Łodzi i jak (jaką sumą) się to skończyło?

To jeszcze powiedz co zostało jeszcze z walorów przyrodniczch tego terenu, po
                          akcji "ekologów". Po tych ogniskach, kaleczeniu drzew, krzykach itd. Przecież
                          tam już jest zdegradowane środowisko - właśnie poprzez akcję ekologów w taki
                          sposób medialnie prowadzoną!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka