Dodaj do ulubionych

Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 23:01
Panie Tomku

pisał pan niedawno ze odszedl wybitny fachowiec Kocyga z MZD. dlaczego tyle
razy w swych tekstach o swiatlach na Jagiellonskiej nie napisal pan ze
swiatla na estakadzie na Jagielolonskiej sa tylko jego pomyslem? tzn. pana
Kocygi? i jesli to co mowia jest prawda to powinien byc wyrzucony z pracy za
ten pomysl. no nie?
Obserwuj wątek
    • Gość: skaner Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 23:35
      szkoda ze na jagielonskiej neima w srodku fotoroadaru :( moze wkoncu keidys
      ebdzie :)
    • Gość: Elf Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 23:50
      Tak cudownie działa ta sygnalizacja, że dziś wieczorem o 22-ej pokazywała temp.
      powietrza 29 stopni, a temp. przy jezdni 32 stopnie, podczas gdy na moim
      termometrze zaokiennym było tylko 10 stopni.
      • Gość: Elf Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 00:02
        A propos.Widzę, ze na zdjęciu są te same temperatury, czyżby zdjęcie robione
        było dzisiaj? Jeśli tak, to dziwię się, że nikt nie zwrócił uwagi, że wskazania
        są nieprawidłowe.
        • dock2 Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej 31.07.07, 01:17
          Czyżby w pierwszym dniu działania sygnalizacja już się zepsuła?? Coś pechowy
          ten wiadukt :)
          ____________________
          www.progresja.info
      • segel Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej 31.07.07, 05:57
        Wieczorem w niedzielę pokazywała dokładnie taka samą temperaturę.
      • Gość: Ciekawy Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.07, 06:55
        Właśnie!!!
        Ja jeżdżę tamtędy codziennie po kilka razy i tablica wyświetla te same
        temperatury. Poważnie!!! Czy jest zimno i na dworze jest tylko 18 stopni czy
        upalnie i jest ponad 30 stopni - wciąż to samo.
        Może na tym wiadukcie panuje jakiś mikroklimat albo ja mam coś nie tak ze
        wzrokiem (jak tak dalej pójdzie udam się do okulisty).
      • p_sc Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej 31.07.07, 18:21
        Dzisiaj ta tablica w ogóle nie działa pewnie już sie popsuła buhahahaha kolejna
        udana inwestycja.
    • Gość: Sceptyk Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 07:08
      A może czas najwyższy wymienić dyrektora Zarządu Dróg...taniej , lepiej i
      bezpieczniej dla użytkowników dróg.Tak bzdurnych i kosztownych rozwiązań
      skrzyżowań dróg nie ma w całej Unii!! A te zasieki na przechodniów,rowerzystów
      na ul.Nowowiejskiego czy Roweckiego to przykład daleko zaawansowanej choroby!!
      • Gość: I.LEŚNIKOWSKI Jest bezpiecznie IP: *.um.gov.pl 31.07.07, 09:19
        Widać nigdy pan nie uciekał z chodnika przed samochodem, który chce na nim
        zaparkować... Słupki na Nowowiejskiego to wypełnienie bardzo słusznego
        postulatu radnych.
        • segel Re: Jest bezpiecznie 31.07.07, 09:58
          To niech się teraz radni przejdą za róg, w bramę prowadzącą z Nowowiejskiego w Szymanowskiego i zobaczą, co się tam dzieje i jak tam parkują samochody.
          Jest co prawda taki ładny znak, ale większości kierowców on wcale nie przeszkadza. Policja nie reaguje, Straż Miejska też, kierowcy klną, przechodnie przemykają się tamtędy oglądając się dookoła siebie, bo nawet brama jest zastawiona samochodami i widoczność jest żadna. Wyjeżdzający z nowowybudowanego parkingu mają problem z wyjazdem, bo po przeciwnej stronie jezdni zaparkowane na zakazie samochody utrudniają wymieszczenie się na wąskiej jezdni.
          Na Nowowiejskiego można było postawić słupki ograniczające wjazd głęboko w chodnik, kilka miejsc parkingowych by się tam przydało i przechodnie też byliby zadowoleni. Ale to było zbyt trudne dla odpowiedzialnych za nasze drogi.
        • Gość: mieszkaniec Re: Jest bezpiecznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 13:43
          szkoda, że panu się udało...
        • Gość: do Leśnikowskiego Re: Jest bezpiecznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 13:46
          Czy może Pan podać nazwiska radnych, którzy postulowali postawienie słupków na
          Nowowiejskiego, myślę, że nie jest to żadną tajemnicą.
          • segel Re: Jest bezpiecznie 31.07.07, 13:55
            Sam się przyznaje marcinmaranda.pl/page/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=1

            Sęk w tym, że mieszka w innym końcu miasta i chyba nie czuje klimatów Śródmieścia.
            • Gość: mieszkaniec Re: Jest bezpiecznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 15:01
              kolejny "orzeł z ptasiej drużyny ", od takich radnych uchowaj nas Panie.
            • Gość: vbc Re: Jest bezpiecznie IP: *.realestate.net.pl 31.07.07, 15:05
              Teraz już wiesz czemu jest to "wypełnienie bardzo słusznego
              postulatu radnych." bo radnych ze wspólnoty, którzy na niczym sie nie znaja. Niech zyje ptasia druzyna!

              --
              Visca el Barca!
    • Gość: pfan Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.streamcn.pl 31.07.07, 07:39
      do czasu az jakis TIR albo autobus nie staranuje na sliskiej nawierzchni kilku
      aut i odpukac kogos nie zabije. najbardziej bzdurna inwestycja w czestochowie od
      kiedy pamietam... tak trudno bylo rozwiazac skrzyzowanie bezkolizyjnie?
      • Gość: mufa Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 08:51
        Zgadzam sie z przedmowca.
        Mieszkam na wypalankach i mowiac krotka to rece opaduja do samych ja...ec.
        Ten wiadukt jest tragicznym nieporozumieniem! O czym wszyscy sie przekonaja w
        zimie. Nie bede juz mowil, ze zmiana swiatel kolo semexu jest tak szybka, ze
        tworza sie spore korki... po prostu porazka!
        • Gość: I.LEŚNIKOWSKI Propaganda klęski :-)) ? IP: *.um.gov.pl 31.07.07, 09:14
          Uprzejmie pana informuję, że zimę mamy już za sobą.
          Twierdzenia, że wiadukt jest nieporozumieniem nie obroni nawet Goebels.:-)
          Zdaniem dyr. Kocygi z MZD, powstanie świateł w tym miejscu jest konieczne dla
          zachowania bezpieczeństwa. Zdaniem Pana Dyrektora w przypadku wiaduktu z
          podzielonymi pasami ruchu, tylko w ten sposób można bezpiecznie dostać się z
          drogi bocznej na drogę główną.

          IL

          • Gość: prawdziwy xxc Re: Propaganda klęski :-)) ? IP: *.152.bloklan.org 31.07.07, 09:43
            Problem w tym iż w 95% przypadków za wypadki odpowiedzialna jest:
            - Brawura
            - Bezmyślność
            - I nie przestrzeganie przepisów w tym ograniczeń prędkości.
            Gwarantuje iż nawet bez zainstlowanych dodatkowo znaków gdyby wszyscy jechcli
            zgodnie z przepisami nie było by szans na wypadki. No ale Polak zawsze musi
            miec w d... przepisy. A wariatów drogowych niestety przybywa. Dlatego fotoradar
            powinien działać non stop moze dziki temu jakiś wariat drogowy nacisnie na
            hamulec nieco wcześniej.
          • Gość: MW Re: Propaganda klęski :-)) ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 11:24
            Tworzą sie duże korki koło Semexu - mam na myśli pas wyjazdowy z ulicy Bór.
            Dlaczego w tym miejscu nie ma zielonej strzałki dla skręcających w prawo w
            kierunku Makro? Czy to kwestia jakiegoś przepisu, który na to nie pozwala? Z
            krótkiej obserwacji wynika, że takie rozwiązanie nie powinno utrudniać ruchu
            innym uzytkownikom. Myślę, że taka strzałka rozładowałaby korki (wczoraj stałem
            na tym prawoskręcie 10 minut!). Poszę o informację na ten temat.
          • Gość: K. Re: Propaganda klęski :-)) ? IP: 80.54.174.* 31.07.07, 12:13
            Panie Lesnikowski, Goebels nawet wie, ze pory roku sa cykliczne a to oznacza,
            jezeli Pan o tym nie wie, ze sie powtarzaja...

            No chyba, ze zrobiliscie wiadukt tylko na jeden rok...

            Ponadto wiadukt w tym miejscu byl konieczny i dobrze, ze powstal. Wszystko
            rozchodzi sie o swiatla, ktore sa zbyt blisko konca wiaduktu. W ogole tu nie
            chodzi juz o to jak one dzialaja (szybka zmiana). Ten problem jest latwy do
            rozwiazania. Zbyt latwy byscie nie mogli sie z tym uporac w kilka minut.

            Caly myk w tym, Panie Lesnikowski, ze nie tylko w zime jest slisko. Kiedy jest
            zima to jest slisko dzien w dzien. Podczas innych por roku (przypominam, ze jest
            to wiosna, lato oraz jesien) lubi padac deszcz. Juz nie wspominam o tym, ze
            jestesmy swiadkami anomalii klimatycznych... Latwo wiec przewidziec, ze
            'sliskich dni' jest i bedzie coraz wiecej. Robi nam sie taka 'angielska pogoda'.

            Nie wiem czy ma Pan prawo jazdy i jezdzi Pan samochodem, ale zapewne Pan slyszal
            o tym, ze jak spadnie deszcz to robi sie ZAJE**SCIE slisko. Do tego dorzucmy to,
            ze nie kazdy ma swieze, nowe opony. Bardzo czesto dzieje sie tak, ze sa one w
            ogole LYSE. To nie jest Formula 1, gdzie kazdy kierowca moze zjechac sobie na
            pit stop i ekipa 10 panow w kaskach zmieni mu opony w ciagu 5 sekund...

            To jest chyba droga krajowa, jezdza tam TIRy, autobusy...
            A teraz nieco fizyki.
            Jak Panu sie wydaje, Panie Lesnikowski, jaka droge przebedzie PRZELADOWANY 40
            TONOWY TIR podczas hamowania na sliskiej nawierzchni. Przypominam, ze TIRy sa
            prawie zawsze przeladowane i nie waza tyle ile maja w papierach. Prosze wziasc
            rowniez pod uwage, ze niektore firmy logistyczne, w ramach oszczednosci, nie
            zawsze wymieniaja czesto opon zuzytych na nowe- czyli gorsze wlasciwosci opony,
            przyczepnosc itd. Uwzglednienia kata nachylenia zjazdu ze szczytu wiaduktu-
            NIEZBEDNE.
            Predkosc ciezarowki wynosi, a niech bedzie, 60 KM/H.

            Oczywiscie zadanie dotyczy nawierzchni, na ktora ledwo co spadl swiezy deszcz.
            Prosze jeszcze nie zapominac, ze kierowcy TIRow lubia sobie pocisnac (terminy),
            wiec tego 60 KM/H w zyciu nie nalezy sie zbytnio spodziewac ;)

            Powodzenia, Roman czÓwa!

            Na koniec twierdze, ze wiadukt jest nieporozumieniem. I gleboko w 4 literach mam
            Goebelsa bo on tu nie jest potrzebny by cokolwiek udawadniac. Wystarczy tam isc
            i zobaczyc co żeśta odje**li.

            Zapewne to bylo tak: potniemy po kosztach i skrocimy wiadukt. Skracajac wiadukt,
            naturalnie, nastapil wzrost kata nachylenia zjazzdow jezdni, poniewaz musial
            zachowac odpowiednia wysokosc, azeby pociagi mogly przejechac. Ok, zapewne moge
            przeczytac odpowiedz, ze musial byc wjazd z bocnych uliczek Z i NA wiadukt. Tam
            ruch jest duzo mniejszy z porownaniem do tego co sie dzieje na wiadukcie, ale
            blagam, prosze ludziom nie wmawiac, ze nie mozna bylo zrobic dojazdow z tych
            uliczek albo je przesunac/wydluzyc lub pod wiaduktem zostawic normalnie przejazd
            dla aut z tych uliczek- a niech sobie dojezdzaja.

            I cale nieporozumienie tkwi w tym, ze wiadukt spelnia swoja role (przejazd nad
            torami) ale z drugiej strony stwarza smiertelne zagrozenie dla stojacych na
            czerwonym swietle. Ba! Nawet dla tych co wyjezdzaja z jednej z uliczek (no bo
            jak ktos nie wyhamuje przed czerwonym swiatlem?).

            Wiaduktu teraz przeciez nie bedziecie przebudowywac, ale chyba jedynym ratunkiem
            bedzie zlikwidowanie tych swiatel i skrzyzowania z tymi uliczkami. Bolesne dla
            czesto podrozujacych nimi, ale ja wyjscia innego nie widze.

            Pzdr.
            • Gość: Harry_man Re: Propaganda klęski :-)) ? IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.07, 13:55
              > To jest chyba droga krajowa

              Wojewódzka

              > PRZELADOWANY 40TONOWY TIR podczas hamowania na sliskiej nawierzchni.
              > Przypominam, ze TIRy sa prawie zawsze przeladowane i nie waza tyle ile maja w
              > papierach

              Kompletnie nie znasz realiów transportu drogowego. Przeładowania się zdarzają
              głównie w samochodach budowlanych czy śmieciarkach. A te stanowią ledwie kilka %
              ciężarówek. Pochwal no się na jakiej podstawie wydajesz osąd, że prawie
              wszystkie "TIRy" są przeładowane? I jak sobie to wyobrażasz - na fakturze są
              wpisane 24 tony ładunku, a w rzeczywistości załadowane jest 27. Kto ma niby
              płacić za te pozostałe 3 których nie ma w papierach?
              • Gość: K. Re: Propaganda klęski :-)) ? IP: 80.54.174.* 31.07.07, 14:57
                Gość portalu: Harry_man napisał(a):

                > > To jest chyba droga krajowa
                >
                > Wojewódzka

                Dziekuje, nie zmienia to faktu, ze jest wazna.

                > > PRZELADOWANY 40TONOWY TIR podczas hamowania na sliskiej nawierzchni.
                > > Przypominam, ze TIRy sa prawie zawsze przeladowane i nie waza tyle ile ma
                > ja w
                > > papierach
                >
                > Kompletnie nie znasz realiów transportu drogowego. Przeładowania się zdarzają
                > głównie w samochodach budowlanych czy śmieciarkach. A te stanowią ledwie kilka
                > %
                > Pochwal no się na jakiej podstawie wydajesz osąd, że prawie
                > wszystkie "TIRy" są przeładowane? I jak sobie to wyobrażasz - na fakturze są
                > wpisane 24 tony ładunku, a w rzeczywistości załadowane jest 27. Kto ma niby
                > płacić za te pozostałe 3 których nie ma w papierach?

                Chocby nawet: www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_070727/warszawa_a_1.html

                Widac sa sposoby... ;]

                Pzdr.
          • Gość: pfan Re: Propaganda klęski :-)) ? IP: *.streamcn.pl 31.07.07, 13:37
            caly problem polaga na tym, ze jest to wlasnie wiadukt. sam wiadukt byl i jest
            bardzo potrzebny i ta kwestia nie podlega zadnej dyskusji. cala sprawa polega na
            tym, ze jesli w ktoryms momencie troszke popada, a potem powieje zimnym
            powietrzem i temp spadnie chocby na chwile ponizej 0C to bedzie na wiadukcie i
            tylko tam klasyczna szklanka. wiadukt tym sie rozni od zwyklej drogi, ze zimne
            powietrze przelatuje takze pod nim i duzo szybciej go wychladza. wiec jesli taka
            sytuacja zaistnieje na poczatku zimy albo pod koniec gdy wiekszosc kierowcow nie
            zmienila opon na zimowe, albo juz zmienila na letnie nie na wiadukcie tylko na
            swiatlach bedzie klasyczna masakra i codziennie ktos komus bedzie robil z tylu
            "jesien sredniowiecza".

            a reasumujac Szanowny Panie, jaka zime mamy za soba? co za bzdury Pan opowiada?
            czy w zimie byla wlaczona sygnalizacja swietlna? ( bo na jej temat jest
            dyskusja, nie na temat istnienia wiaduktu za ktory serdecznie dziekuje :) )
          • segel Re: Propaganda klęski :-)) ? 31.07.07, 17:06
            Przepraszam, bo nie bardzo rozumiem - to znaczy, że kolejną zimę odwołali i już nigdy nie będzie śniegu, mrozu i gołoledzi?
            W porównaniu z naszym Rzecznikiem Goebels z jego propagandą, to jednak mały pikuś.
    • Gość: xxc Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.realestate.net.pl 31.07.07, 09:02
      Panie IL nie podniecaj sie. Wiemy juz ze masz neostrade w domu i nie pojawi sie um.gov.pl ;)
      • Gość: prawdziwy xxc Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.152.bloklan.org 31.07.07, 09:13
        To naprawde niezbyt ładnie podszywac się pod kogoś. Jak masz coś do pana I.
        Leśnikowskiego to powiedz lub napisz mu to wprost pod własnym nickiem a nie
        podszywaj się pod kogoś.
      • Gość: I.LEŚNIKOWSKI Neostrada za droga IP: *.um.gov.pl 31.07.07, 09:20
        Zrezygnowałem z Neostrady w domu, jest za droga :-). Na dodatek nie walczą tam
        o klientów, podczas gdy u konkurencji ceny spadają...
        • Gość: ... Netia będzie lepsza. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 10:55
          ...
    • Gość: prawdziwy xxc Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.152.bloklan.org 31.07.07, 09:11
      A ja jestem zdania iż to dobra inwestycja – każda kolejna sygnalizacja i
      skrzyżowanie ogranicza zapędy wariatów drogowych do szaleństw. Dobrze że jest
      tez foto radar mam nadzieje iż będzie tam zamontowany i działał 24h na dobę
      7dni w tygodniu a nie od czasu do czasu. Jak wszyscy będą jechać sensownie tak
      jak należy (zgodnie z przepisami) nie będzie żadnych wypadków. Jeszcze należy
      pamiętać od odpowiednim ustawieniu świateł tak aby światła przed Makro
      wymuszały zatrzymanie tak aby ruszający nie zdążyli się rozpędzić. I tak na
      marginesie to foto radar przydał by się jeszcze jeden trochę wcześniej.
      • Gość: Medalik Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 10:01
        Skrzyżowania i sygnalizacja świetlna służą do organizacji ruchu drogowego a nie
        są przeszkodami dla wiariatów drogowych. Fotoradar również sprawy nie załatwi -
        wiekszość będzie uważała, ale znajdzie się jeden czy drugi wariat i nieszczęście
        gotowe.
        Uważam również, że inwestycja była potrzebna i że jest także rozwiązanie bez
        konieczności instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyzowaniu koło Semexu.
        Wystarczyło bowiem zrobić tylko prawoskręt po stronie Semexu, a dla jadących
        wiaduktem od strony Makro zakaz skrętu w lewo czyli zwyczajnie nie robić
        skrzyżowania. Na następnym skrzyżowaniu co jest raptem 300 metrów dalej jadący
        od Makro do Semexu zawrócili by. Podobnie jadący od Semexu chcący pojechać w
        lewo musieliby skręcić w prawo , przejechać wiadukt i zawrócić na skrzyżowaniu
        przy Makro. Przy takim rozwiązaniu wiadukt byłby całkowicie bezpieczny (brak
        skrzyżowania !) a płynność ruchu zachowana - to co stracą kierowcy na dodatkowym
        objeździe to zyskają przez brak świateł.
        Poza tym na tak ruchliwej i przelotowej w sumie drodze robienie świateł co
        200-300 metrów jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.
    • Gość: Harry_man Czego spodziewamy się na rok 2008? IP: *.adsl.inetia.pl 31.07.07, 09:47
      > najbardziej bzdurna inwestycja w czestochowie od kiedy pamietam...

      No to poczekaj, bo za kilka miesięcy będziesz stawał na światłach na Obrońców
      Westerplatte ;) Genialne pomysły zarządców dróg z roku na rok są coraz lepsze :)

      Obstawiamy: jakiego pomysłu MZD Cz-wa spodziewamy się na rok 2008? Pamiętajcie,
      że musi być lepszy od tegorocznego.

      Ja myślę, że to będzie coś w stylu specjalnego dziurawienia dobrej drogi (choć o
      taką ciężko w Częstochowie) w celu wymuszenia na kierowcach powolnej i
      bezpiecznej jazdy :)
      • Gość: pfan Re: Czego spodziewamy się na rok 2008? IP: *.streamcn.pl 31.07.07, 13:42
        >Obstawiamy: jakiego pomysłu MZD Cz-wa spodziewamy się na rok 2008? Pamiętajcie,
        że musi być lepszy od tegorocznego.

        syngalizacje swietlne do przejsc dla pieszych ( nie na zadanie tylko pracujace
        non stop ) na wszystkich przejsciach w Alejach NMP
      • Gość: Medalik Re: Czego spodziewamy się na rok 2008? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 21:37
        Najbardziej bzdurnym częstochowskim "pomysłem" jest rondo Mickiewicza - właśnie
        dzisiaj ktoś wjechał w samą tablicę z nazwą ronda oraz kierunkowskazem na Łopole !
        Brawo. bravosimo !!!
    • Gość: radson Pytanie do Pana Leśnikowskiego IP: 212.87.241.* 31.07.07, 10:02
      Czy ktoś z Urzędu Miasta lub Zarządu Dróg zainteresuje się w końcu fatalnym przejazdem przez rondo "Trzech Krzyży " ?.Przejazd od i do w stronę ul.Kiedzrzyńskiej grozi urwaniem zawieszenia z uwagi na głębokie koleiny.Może wtedy gdy Pan Augustyn uszkodzi swoje auto ktoś w końcu zwróci uwagę na ten problem.
    • Gość: kris Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.21.pl 31.07.07, 10:49
      nie piszcie glupot bo nic na tej tablicy nie działa a może tylko działało przy
      odbiorze,a tak wogóle ten wiadukt jest żle oznakowany bo mnóstwo kierowców
      niewie w ktorą uliczke wjechać a moze zamiast tych swiateł przydałyby się znaki
      informacyjne,te światła wprowadziły tylko utrudnienia
      • Gość: częst.... Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 11:55
        Nie jechałem dziś tą trasą ale z artykułu wywnioskowałem,ze foto radar jest i
        bedzie pstrykał mandaty - (jaśniej zdjęcia na podstawie których mandaty
        będa).Brak rozwiązania bez bezkolizyjnego skrzyżowania wiaduktu na Jag. z
        ul.Bór,ul,Dojazd to kpina,żenada,,,,,,by określeń łac kuch,nie wpisywać.
        Dlaczego tam nie ma wyświetlacza prędkości km samochodu na bramce
        pomiarowej?tylko same groźby gdzie prewencja?.
        Pan rzecznik I.Leśnikowski pisze,ze zimę już przeżyliśmy na tym wiadukcie-p.IL
        widział pan tam śnieg,gołoledź latoś ? niech pan nie pisze takich rzeczy -cenię
        pana za niektóre wypowiedzi i obecność na forum ale pofolguj trochę -te
        rozwiązania drogowe to następna żenada częstochowskich dyrektorów
        drogownictwa/można było wysiedlić te ruiny {chłodni0hurtowni]i jedynie właściwe
        bezkolizyjne skrzyżowanie zrobić.P
        • Gość: dms Re: Już działa sygnalizacja na ul. Jagiellońskiej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.07, 14:09
          jeżdzę przez ten widukt codzień i tam nawet latem nie będzie nigdy bezpiecznie.
          po pierwsze to temperature zawsze, nawet w nocy!!!! -wyswietla taka sama!! Po
          drugie z tego co pamiętam miały tam byc światła ostzegawcze jaka jest
          sygnalizacja włączona na dole na sygnalizacji. Fotoradar powinien byc cały czas
          a tam pewnie nic w środku nie ma!! Jeszcze lepiej sytuacja wygląda jadąc w drugą
          strone czyli skrzyżowanie przy SEZAMIE oraz pod ESTAKADA. To jest masakra. Tam
          teraz wogóle nie da się przejechać. Korki, auta stojące na środku sktrzyżowania
          i totalny brak miejsca na drodze na taki ruch jaki teraz tam sie odbywa!!!!
          Jestem ciekaw kto wymyślił jeszcze pod tym nowym wiaduktem zlikwidowanie
          przejazdu kolejowego??? Przecież TIRy mogły totalnie bez kolizyjnie jeżdzić
          tamtędy do tych firm a nie robić takie durne skrzyżowanie.... Ktoś na tym zarobił?
          • Gość: I.LEŚNIKOWSKI Dyrektor Kocyga uzasadnia IP: *.um.gov.pl 31.07.07, 17:10
            Prezentuję uzasadnienie pana Dyrektora Jerzego Kocygi - do realizacji
            sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Dojazdowej.

            "Zrealizowane w ramach inwestycji węzła drogowego skrzyżowanie ma za zadanie
            skomunikowanie terenów przemysłowych przy ulicy Bór i Dojazdowej z siecią
            drogową. Zaprojektowane i wybudowane rozwiązania odpowiadają wymaganym,
            normatywnym warunkom technicznym. Były one uzgodnione i zatwierdzone zgodnie z
            obowiązującym prawem. Uzyskały również pozytywną opinię Komendy Wojewódzką
            Policji w Katowicach. Projektowane rozwiązanie zakładało realizację
            skrzyżowania skanalizowanego z podporządkowanym wlotem ulicy Dojazdowej.
            Bezpieczny wyjazd z takiego wlotu na drogę główną jest możliwy przy natężeniu
            ruchu na tej drodze nie przekraczającym 1200 pojazdów umownych na godzinę
            łącznie na obu kierunkach. Dokumentacja projektowa została wykonana i
            zatwierdzona w roku 2001. W końcowej fazie budowy pod koniec 2006 roku wykonano
            pomiary ruchu i przeanalizowano prognozowane natężenie ruchu po oddaniu
            obiektu. Wielkości prognozowanych natężeń sięgały 1400 pojazdów umownych na
            każdym z kierunków. Wykonane po otwarciu wiaduktu pomiary potwierdziły ten rząd
            obciążeń. W tych warunkach zapewnienie bezpiecznego wyjazdu z ulicy Dojazdowej
            było możliwe jedynie w przypadku realizacji sygnalizacji świetlnej. Geometria
            skrzyżowania uwzględniała takie rozwiązanie. W ramach prac dodatkowych
            zaprojektowano i wykonano okablowanie sygnalizacji i zainstalowano
            sygnalizatory. Sygnalizacja spełnia wszystkie wymogi stawiane w normatywach.

            Sygnalizatory są widoczne z odległości 240 metrów przy wymaganych 60 metrach.
            Ze względu na wątpliwości zgłaszane przez Policję w trakcie opiniowania
            projektu (negatywna opinia policji nie jest wiążąca dla zarządu drogi) MZD
            zdecydował się na opóźnienie uruchomienia sygnalizacji do czasu wprowadzenia
            znaków o zmiennej treści ostrzegających nadjeżdżających na skrzyżowanie od
            strony wiaduktu. Ostateczne rozwiązanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez
            Policję."

            • Gość: pfan Re: Dyrektor Kocyga uzasadnia IP: *.streamcn.pl 31.07.07, 17:26
              czyli rozumiem, ze w ramach inwestycji jest wziete pod uwage wynajecie zasobow
              ludzkich, ktore zima codziennie beda braly palki i kuly lod az zejdzie?

              czy gdziekolwiek w polsce jest jeszcze sygnalizacja swietlna tuz za wiaduktem o
              tak duzym spadku?

              czy projektanci i MZD beda wspolodpowiedzialni za kazdy wypadek jaki sie tu
              zdazy zima?
              • Gość: jabry Re: Dyrektor Kocyga uzasadnia IP: *.eranet.pl 31.07.07, 21:57
                No... w Częstochowie - skrzyżowanie DK1 z Krakowską i Rejtana.
            • Gość: kierowca Re: Dyrektor Kocyga uzasadnia IP: 212.87.240.* 31.07.07, 18:54
              ...widocznosc sygnalizacji z odleglosci 60 m (z gorki) na drodze krajowej -
              gratuluje takich norm
    • Gość: kierowca ograniczenie na Jagiellonskiej od Sabinowskiej IP: 212.87.240.* 31.07.07, 18:57
      A jak juz jestesmy przy Jagiellonskiej to ciekawe po co od strony wjazdu na nią
      od Sabinowskiej stoi znak ograniczenie 40 i zakaz wyprzedzania (jeszcze
      zasloniety nieco drzewem)? Czy moze z premedytacja zeby policja miala kogo
      lapac czy tez drogowcy zapomnieli po sobie posprzatac 2 tygodnie temu jak byl
      remont nawierzchni i jeden pas ruchu...
    • Gość: Stasiek od SEMEX-u IP: 212.87.240.* 31.07.07, 21:17
      Czas zmiany świateł od strony SEMEX-u ustawiał pewnie analfabeta inżynierii
      drogowej. Jak można wypuścić z tej ulicy dwa a jeśli kierowcy się sprężą to góra
      trzy samochody. To pewnie kpiny drogowe ze strony ustawiaczy sygnalizacji.
      • Gość: Medalik Re: od SEMEX-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.07, 21:45
        Za dużo Pan wymaga od pewnych ludzi...
        Ci ludzie są tylko ludźmi i mają prawo się mylić.
        To, że w końcu przez ich pomyłkę prędzej czy później ktoś ginie niepotrzbną
        śmiercią - no cóz - ONI bedą wg tzw "prawa" "czyści"...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka