Dodaj do ulubionych

70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr...

29.09.07, 18:32
prawo mieli prawie jak u nas za Ziobro
Obserwuj wątek
    • luksusowy_yacht Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą 29.09.07, 18:42
      szkoda ze kaczorow tak nie zamknieli kiedys, ale bylby spokoj w
      Polsce...
      • dyskutant8 gorzej niz guantanama! rozstrzelac zyjacychwinnych 29.09.07, 19:18
        • kruk07 Polacy w Angli: Uwazajcie! 29.09.07, 20:26
          Teraz beda Polakow zlodziejow zamknac w psychiatrii gdzie jest
          naturalne srodowisko dla Polakow
          • tetlian Re: Polacy w Angli: Uwazajcie! 29.09.07, 21:25
            A niech to. Historia jak z psychodelicznego filmu.
          • onufry.zagloba A guzik prawda:) Tamta ustawa nie obowiazuje:))) 29.09.07, 21:50
            Zreszta po serii skandalow, ale to inna bajka (rodzinki zamykaly
            dziedzicow fortun do domu wariatow, by z fortun korzystac itp).
            Teraz obowiazuje The Mental Health Act z 1982 z pozniejszymi
            poprawkami, ostatnie chyba wiosna ub.roku.
            I za kradzieze nikt sie juz wariatkowem nie wymiga - zwykla
            odsiadka:)))Inna rzecz, ze jak dotad nie slyszalem, by w wiezieniach
            ktokolwiek dokumentacje klienta gubil.
    • abhaod na biednych zarabia się łatwiej, szpital 29.09.07, 18:44
      trochę skasował...
      • onufry.zagloba I znow guzik prawda, madralo! Na mocy owej ustawy 29.09.07, 21:56
        (zreszta juz nieistniejacej - patrz wyzej) zarobiono NAJWIECEJ NA
        BOGATYCH: rodzinki smarowaly lekarzom i zamykaly zamoznych krewnych
        do psychiatryka, by dowolnie ich fortuna gospodarowac. Skonczylo sie
        to glosnymi skandalami w latach siedemdziesiatych i w 1982
        wprowadzono nowa ustawe, tak ostra, ze ewidentnego czuba-psychopaty
        z trudem dalo sie do wariatkowa wsadzic. Ustawe te zlagodzono ciut w
        ub. roku, ze teraz glos najblizszych jakos tez sie liczy (jako
        informacja o stanie - przedtem w ogole opinii bliskich nie brano pod
        uwage, decydowalo kolegium psychiatryczne z pracownikiem socjalnym).
        • abhaod zapity łbie 30.09.07, 10:00
          bogatego armia adwokatów wyciąga, na biednych zarabia się ilością
    • Gość: public enemy uk mowia ze PL to wariactwo, a jaki syf jest w UK... IP: *.acn.waw.pl 29.09.07, 18:53
      to dopiero bagno..brod na ulicach , pelno murzynow mordujacych
      bialasow i muzulmanow wysadzajacych sie w metrze w powietrze.
      • kruk07 Re: mowia ze PL to wariactwo, a jaki syf jest w U 29.09.07, 20:37
        Odezwal sie prawciwy Polak - rasista
      • uzalezniony Re: mowia ze PL to wariactwo, a jaki syf jest w U 29.09.07, 21:00
        Gość portalu: public enemy uk napisał(a):

        > to dopiero bagno..brod na ulicach , pelno murzynow mordujacych
        > bialasow i muzulmanow wysadzajacych sie w metrze w powietrze.

        Ulice niemniej bagniste, tylko fantazji starcza na weselna lupanine
        sztachetami albo grupowe zapicie sie na smierc metanolem.
      • onufry.zagloba I znow mala poprawka: poki co, to bialasy czesciej 29.09.07, 22:05
        morduja Murzynow, lub czarni czarnych - wystarczy w policyjne
        statystyki spojrzec. Wyjatkiemj jest tu tylko durny Polak, ktory dal
        czarnemu prosto z Ghany polskiej wodki, ten - rzecz jasna - dostal
        po niej malpiego rozumu i glupiego Polaka maczeta zarabal w centrum
        Londynu (pare lat temu: 2-3)
    • annie00 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 18:54
      The Daily Telegraph, drogi dziennikarzu
    • osmiol ciekawe... 29.09.07, 18:54
      Jesli zamkneli ja w wieku 15 lat w 1937 roku to dzis ma 85 lat -
      zgoda, ale jej 63 letni dzisiaj brat jeszcze sie nie urodzil jak ja
      zamkneli - bo urodzil sie w 1944 roku. Jak to sie stalo, ze go
      poznala? Moze poznaje wszystkich , ktorych widzi? Mnie tez by
      poznala...W koncu ma 85lat. Poza tym drobnym bledem - tragiczna
      historia, ze ktora pewnie zabuli brytyjskie spoleczenstwo, powolaja
      15 komisji do wyjasnienia itd itp
      • titta Re: ciekawe... 29.09.07, 19:10
        "Alan Gambell, also from Wirral, added: "We were not even born in
        1937 when Jean was put away but I do remember her being brought to
        us by two wardens when we were young."
        Zgadza sie, urodzili sie pozniej. Ale byli na widzeniu u siostry.
        Sami pozniej trafili do przytulku i kontakt sie urwal.

        Smieszy mnie jak tzw. Europejczycy - uwazaja sie za cywilizowanych i
        lepszych od innych...Szybko zapomina sie o swojej histori...

        • onufry.zagloba Nieprawda: to __s_i_o_s_t_r_a__odwiedzala dom. 29.09.07, 22:40
          I to juz jako pannica chybga po dwudziescie, a wiec najwyrazniej nie
          taki ten
          psychiatryk byl straszny, a rodzina po prostu niezbyt normalnej
          corki NIE CHCIALA.
          www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml
      • Gość: hoamrd Re: ciekawe... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 19:13
        bład sie wkradł moze maja 73 lata
      • onufry.zagloba Sluszna uwaga, ale to GW plame jak zwykle dala 29.09.07, 22:26
        (a radzilem im, by zaczeli zatrudniac ludzi z jakas znajomoscia
        angielskiego). W rzeczywistosci DZIEWCZYNA ODWIEDZALA DOM RODZINNY
        (a wiec tatus mial okazje corke z wariatkowa wyrwac) pod opieka
        szpitalnego personelu, gdy chlopcy byli mali, a ona sama juz zapewne
        po 20-tce. Masz to w Telegraph:
        >>He and his brother Alan, who had last seen their sister as small
        children when she was allowed to visit home with two wardens as
        guards, travelled to the Macclesfield home.<<
        www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml
        Najwyrazniej to kolejna historia z serii pozbycia sie niewygodnych
        krewnych; a teraz sporo mlodsi bracia siostre "cudownie" odnajduja,
        by z NHS sporo odszkodowanie niby dla niej wydebic:)))
    • 4gr Czyli UK jak ZSSRR! 29.09.07, 19:03
      Tragedia wieksza niz nocnym koszmarze. W dodatku w najbardziej
      (ponoc) cywilizowanym kraju swiata! Karanie ludzi za drobne
      kradzierze ZAKALDEM PSYCHIATRYCZNYM? Byl taki pisarz Orwell...
      • onufry.zagloba I znow gowno prawda:))) W UK nie pakowano do 29.09.07, 22:11
        wariatkowa za polityke, jak w ZSRR:) A w tym przypadku zapewne
        chodzilo o uchronienie malej przed wiezieniem, stad i pomysl
        KLEPTOMANII (bo to z jej powodu poszla do psychiatryka; za kradziez
        by wyladowala w mamrze). Nieszczesliwy traf jednak chcial, ze sluzba
        zdrowia jej dokumenty zgubila:(((
        Coz, teraz to bedzie szalenie bogata staruszka, bo odszkodowanie
        moze tu pojsc w miliony.
        • Gość: racheela Re: I znow gowno prawda:))) W UK nie pakowano do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 22:23
          żadne miliony nie oddadzą jej 70 lat życia.
          • onufry.zagloba Odwiedzala dom w wieku dwudziestu paru lat:) 29.09.07, 22:36
            www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml

            Mysle, ze to RODZICE JEJ NIE CHCIELI (GW jak zwykle polowe historii
            tutaj zmysla, by Anglii dokopac) - nie byla w pelni normalna. A
            potem szlag dokumentacje szpitalna trafil...
            • Gość: Lopez Re: Odwiedzala dom w wieku dwudziestu paru lat:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 22:43
              onufry.zagloba napisał:

              > www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?
              xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml
              >
              > Mysle, ze to RODZICE JEJ NIE CHCIELI (GW jak zwykle polowe
              historii
              > tutaj zmysla, by Anglii dokopac) - nie byla w pelni normalna. A
              > potem szlag dokumentacje szpitalna trafil...

              Fantazjuj, fantazjuj, zawsze tacy "domyślacze" na forum dają
              przynajmniej dobry powód do śmiechu, jak to "wiedzą" co to się
              zdarzyło:) Rodice byli biedni jak mysz pod miotłą, może dlatego jej
              wtedy nie wzięli? Hmm, a może dlatego, że była pełnoletnia, więc
              czemu mieli gdziekolwiek brać? No, ale przecież niee... co tam, że
              umieszczono ją w zakładzie choć wcale nie była nienormalna (nie ma
              dowodów, że była, dowodzi się zaś pozytywnie, a więc do momentu
              stwierdzenia, że była, ni była) ... lolz
              • onufry.zagloba To nie domysly-to TEKST oryginalu:) 29.09.07, 22:49
                Tylko JEDEN czytelnik wersji Wybiorczej wychwycil, ze cos w tej
                historii nie gra - wiek braci sie nie zgadzal, pojawili sie na
                swiecie sporo po jej uwiezieniu (przynajmniej ten dzis 63-letni), a
                wiec albo rodzina musiala ja w psychiatryku odwiedzac juz jako
                dorosla kobiete, albo -jak w oryginalnym tekscie - ona odwiedzala
                rodzine.
                >>He and his brother Alan, who had last seen their sister as small
                children when she was allowed to visit home with two wardens as
                guards,...<<
                www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml
                Po przeczytaniu tegoz tekstu wyjasnij mi, CZEMU jej wowczas rodzinka
                nie chciala w domu POZOSTAWIC? Nawet nie musieli jej odbierac, bo ja
                do domu dostawiono:)))
      • Gość: . Re: Czyli UK jak ZSSRR! IP: *.pronets.pl 14.02.09, 22:12
        .
    • holewiusz 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 19:13
      Świetny przykład :
      1/ angielskiej bezwzględności
      2/ z zachodnią demokracja
      w połączeniu z bezradnością życiową i biedą w społeczeństwie
      • Gość: ania Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.07, 19:17
        Boże, jajka smutna historia:(
    • dyskutant8 to gorzej niz Guantanamo!!!!! 29.09.07, 19:17
    • Gość: polak mały Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.07, 19:33
      Skandal. TAki bajzel w kraju na którym mamy sie wzorować i do
      którego wyjechało na roboty 1,5 mln polaków. My na szczęście mamy
      lepsiejsze wzorca. W ABW, CBA czy takim KGB nie zginie żaden
      papierek, więc takie skadaliczne sprawy mogą sie zdarzyć tylko w
      krajach wykształciucho - demokracji. A kysz biała mysz !!!
    • Gość: anita kapiszon 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.07, 19:38
      Uwaga, taki los w IV Rzeszy szykuja nam małe kaczory i ZioBeria !!!
    • kagan-owski Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą 29.09.07, 20:09
      Podobno W. Brytania to demokratyczne panstwo prawa... ;)
    • Gość: aż się popłakałem. Aż się popłakałem. :( . Śmierć przynajmniej odbier IP: 83.238.180.* 29.09.07, 20:12
      Aż się popłakałem. :( . Śmierć w tym jest lepsza,ze przynajmniej
      odbiera ci świadomość.
      • Gość: abhaod Re: Aż się popłakałem. :( . Śmierć przynajmniej o IP: *.adsl.alicedsl.de 29.09.07, 20:48
        ale nie masz wtedy możliwości bycia szczęśliwym ...
        • onufry.zagloba Ja TEZ. Nad angielszczyzna GW i jej czytelnikow:) 29.09.07, 22:44
          Bo cala story w istocie nie wyglada tak tragicznie jak ja Wybiorcza
          stara sie namalowac: fakt, zgubiono akta kobiety; ale w psychiatryku
          nie byla wcale uwieziona, pod opieka straznikow odwiedzala dom
          rodzinny i to juz jako DOROSLA PANNA (wtedy poznala braci), a ze
          uwazano ja za troche nienormalna, to najwyrazniej biedna rodzinka
          nie chciala jej przyjac. Nie mnie wiec wciskac kity o rozpaczliwie
          jej poszukujacym tatusiu:)))
          www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml
    • jiddu Państwo :) 29.09.07, 20:38
      To jest dopiero choroba, może zniszczyć człowiekowi życie za nic, może zabić na
      wojnie, lub odebrać biednej rodzinie jej skromne owoce pracy.
    • antonioni1 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 20:51
      a za kradzież księżyca też należy się pobyt w psychiatryku. Tak tylko pytam.
    • babusz W Polsce by nie przezyla 29.09.07, 21:04
      Pracowalem w latach 70 w Caritas, w takim "Zakladzie Opieki
      Spolecznej" dla nieuleczalnie (w tym i psychicznie) chorych, to
      wiem. Prowadzili braciszkowie.
      Srednia wieku pacjentow 30 lat. Metody... Dobra, wiecej nie pisze,
      bo krew i dzis jeszcze zalewa na wspomnienie....
      • Gość: folkatka Re: W Polsce by nie przezyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 21:27

        Ja tym bardziej przezywam te historię, bo mnie kiedys też tak oskarzono. Bardzo
        wtedy cierpiałam:((( Boże, jaka biedna kobieta:((
    • garbatonosy 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za bicie żony 29.09.07, 22:02
      dla Tuska. I drugie 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za alkoholizm.
    • Gość: racheela 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 22:12
      i właśnie dlatego jestem przeciwna karze śmierci.
    • Gość: pol i tylko sie poplakalem nad klawiatura... IP: *.centertel.pl 29.09.07, 22:18
      co wiecej pisac?
    • Gość: bolo David dobierz sie tym sku....m w bialych kitlach ! IP: 213.76.140.* 29.09.07, 22:54
      dobierz sie im do dupy a odszkodowanie niech bedzie szesciocyfrowe !!!
    • Gość: Psychiatra Taki sam los chce Polakom zafundować PiS. IP: *.chello.pl 29.09.07, 22:58
      Oby ludzie przy zdrowych zmysłach w Polsce nie dali się sprowokować
      do popierania podobnych oszołomów i kauzyperdów prawa grożących
      takimi samymi wyrokami jak Ziobra i Kaczyńscy!To miernoty opętane
      misją naprawy III R.P.(czytaj misjom po Kaczemu)
      Grozi nam dziś Państwo "Orwelowskie" 1984 jak nie odsunie ich od
      władzy. Rodacy opamiętajcie się dopóki nie będzie za późno! Odsuńcie
      PiS od władzy, żeby Prof. Bartoszeski mógł spokojnie umrzeć w
      świadomości, że Polska wolna jest od takich opętańców!
    • Gość: iwonnkaa Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą IP: *.w90-31.abo.wanadoo.fr 29.09.07, 23:05
      Ja byłam tylko 12 lat w psychiatryku i było całkiem fajnie.
    • te_rence 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 23:09
      Ktoś powinien za to beknąć... marwa kuć za zniszczone życie...
    • Gość: Californian 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. IP: *.socal.res.rr.com 29.09.07, 23:23
      A mozesz przekleic w ktorym miejscu napisano ze ja do domu
      odstawiono? Ze trzy razy przeczytalem i nie ma...
    • adam_143 z czego te durne żarty 29.09.07, 23:26
      Wielka Brytania państwem prawa? tej kobiecie powinni przyznać ze 100 milionów funtów odszkodowania. jak w ogóle mogło dojść do tego że zdrową kobietę więziono przez 70 lat w szpitalu psychiatrycznym?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka