indianski 29.09.07, 18:32 prawo mieli prawie jak u nas za Ziobro Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
luksusowy_yacht Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą 29.09.07, 18:42 szkoda ze kaczorow tak nie zamknieli kiedys, ale bylby spokoj w Polsce... Odpowiedz Link Zgłoś
kruk07 Polacy w Angli: Uwazajcie! 29.09.07, 20:26 Teraz beda Polakow zlodziejow zamknac w psychiatrii gdzie jest naturalne srodowisko dla Polakow Odpowiedz Link Zgłoś
tetlian Re: Polacy w Angli: Uwazajcie! 29.09.07, 21:25 A niech to. Historia jak z psychodelicznego filmu. Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba A guzik prawda:) Tamta ustawa nie obowiazuje:))) 29.09.07, 21:50 Zreszta po serii skandalow, ale to inna bajka (rodzinki zamykaly dziedzicow fortun do domu wariatow, by z fortun korzystac itp). Teraz obowiazuje The Mental Health Act z 1982 z pozniejszymi poprawkami, ostatnie chyba wiosna ub.roku. I za kradzieze nikt sie juz wariatkowem nie wymiga - zwykla odsiadka:)))Inna rzecz, ze jak dotad nie slyszalem, by w wiezieniach ktokolwiek dokumentacje klienta gubil. Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod na biednych zarabia się łatwiej, szpital 29.09.07, 18:44 trochę skasował... Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba I znow guzik prawda, madralo! Na mocy owej ustawy 29.09.07, 21:56 (zreszta juz nieistniejacej - patrz wyzej) zarobiono NAJWIECEJ NA BOGATYCH: rodzinki smarowaly lekarzom i zamykaly zamoznych krewnych do psychiatryka, by dowolnie ich fortuna gospodarowac. Skonczylo sie to glosnymi skandalami w latach siedemdziesiatych i w 1982 wprowadzono nowa ustawe, tak ostra, ze ewidentnego czuba-psychopaty z trudem dalo sie do wariatkowa wsadzic. Ustawe te zlagodzono ciut w ub. roku, ze teraz glos najblizszych jakos tez sie liczy (jako informacja o stanie - przedtem w ogole opinii bliskich nie brano pod uwage, decydowalo kolegium psychiatryczne z pracownikiem socjalnym). Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod zapity łbie 30.09.07, 10:00 bogatego armia adwokatów wyciąga, na biednych zarabia się ilością Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: public enemy uk mowia ze PL to wariactwo, a jaki syf jest w UK... IP: *.acn.waw.pl 29.09.07, 18:53 to dopiero bagno..brod na ulicach , pelno murzynow mordujacych bialasow i muzulmanow wysadzajacych sie w metrze w powietrze. Odpowiedz Link Zgłoś
kruk07 Re: mowia ze PL to wariactwo, a jaki syf jest w U 29.09.07, 20:37 Odezwal sie prawciwy Polak - rasista Odpowiedz Link Zgłoś
uzalezniony Re: mowia ze PL to wariactwo, a jaki syf jest w U 29.09.07, 21:00 Gość portalu: public enemy uk napisał(a): > to dopiero bagno..brod na ulicach , pelno murzynow mordujacych > bialasow i muzulmanow wysadzajacych sie w metrze w powietrze. Ulice niemniej bagniste, tylko fantazji starcza na weselna lupanine sztachetami albo grupowe zapicie sie na smierc metanolem. Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba I znow mala poprawka: poki co, to bialasy czesciej 29.09.07, 22:05 morduja Murzynow, lub czarni czarnych - wystarczy w policyjne statystyki spojrzec. Wyjatkiemj jest tu tylko durny Polak, ktory dal czarnemu prosto z Ghany polskiej wodki, ten - rzecz jasna - dostal po niej malpiego rozumu i glupiego Polaka maczeta zarabal w centrum Londynu (pare lat temu: 2-3) Odpowiedz Link Zgłoś
annie00 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 18:54 The Daily Telegraph, drogi dziennikarzu Odpowiedz Link Zgłoś
osmiol ciekawe... 29.09.07, 18:54 Jesli zamkneli ja w wieku 15 lat w 1937 roku to dzis ma 85 lat - zgoda, ale jej 63 letni dzisiaj brat jeszcze sie nie urodzil jak ja zamkneli - bo urodzil sie w 1944 roku. Jak to sie stalo, ze go poznala? Moze poznaje wszystkich , ktorych widzi? Mnie tez by poznala...W koncu ma 85lat. Poza tym drobnym bledem - tragiczna historia, ze ktora pewnie zabuli brytyjskie spoleczenstwo, powolaja 15 komisji do wyjasnienia itd itp Odpowiedz Link Zgłoś
titta Re: ciekawe... 29.09.07, 19:10 "Alan Gambell, also from Wirral, added: "We were not even born in 1937 when Jean was put away but I do remember her being brought to us by two wardens when we were young." Zgadza sie, urodzili sie pozniej. Ale byli na widzeniu u siostry. Sami pozniej trafili do przytulku i kontakt sie urwal. Smieszy mnie jak tzw. Europejczycy - uwazaja sie za cywilizowanych i lepszych od innych...Szybko zapomina sie o swojej histori... Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba Nieprawda: to __s_i_o_s_t_r_a__odwiedzala dom. 29.09.07, 22:40 I to juz jako pannica chybga po dwudziescie, a wiec najwyrazniej nie taki ten psychiatryk byl straszny, a rodzina po prostu niezbyt normalnej corki NIE CHCIALA. www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hoamrd Re: ciekawe... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 19:13 bład sie wkradł moze maja 73 lata Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba Sluszna uwaga, ale to GW plame jak zwykle dala 29.09.07, 22:26 (a radzilem im, by zaczeli zatrudniac ludzi z jakas znajomoscia angielskiego). W rzeczywistosci DZIEWCZYNA ODWIEDZALA DOM RODZINNY (a wiec tatus mial okazje corke z wariatkowa wyrwac) pod opieka szpitalnego personelu, gdy chlopcy byli mali, a ona sama juz zapewne po 20-tce. Masz to w Telegraph: >>He and his brother Alan, who had last seen their sister as small children when she was allowed to visit home with two wardens as guards, travelled to the Macclesfield home.<< www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml Najwyrazniej to kolejna historia z serii pozbycia sie niewygodnych krewnych; a teraz sporo mlodsi bracia siostre "cudownie" odnajduja, by z NHS sporo odszkodowanie niby dla niej wydebic:))) Odpowiedz Link Zgłoś
4gr Czyli UK jak ZSSRR! 29.09.07, 19:03 Tragedia wieksza niz nocnym koszmarze. W dodatku w najbardziej (ponoc) cywilizowanym kraju swiata! Karanie ludzi za drobne kradzierze ZAKALDEM PSYCHIATRYCZNYM? Byl taki pisarz Orwell... Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba I znow gowno prawda:))) W UK nie pakowano do 29.09.07, 22:11 wariatkowa za polityke, jak w ZSRR:) A w tym przypadku zapewne chodzilo o uchronienie malej przed wiezieniem, stad i pomysl KLEPTOMANII (bo to z jej powodu poszla do psychiatryka; za kradziez by wyladowala w mamrze). Nieszczesliwy traf jednak chcial, ze sluzba zdrowia jej dokumenty zgubila:((( Coz, teraz to bedzie szalenie bogata staruszka, bo odszkodowanie moze tu pojsc w miliony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: racheela Re: I znow gowno prawda:))) W UK nie pakowano do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 22:23 żadne miliony nie oddadzą jej 70 lat życia. Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba Odwiedzala dom w wieku dwudziestu paru lat:) 29.09.07, 22:36 www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml Mysle, ze to RODZICE JEJ NIE CHCIELI (GW jak zwykle polowe historii tutaj zmysla, by Anglii dokopac) - nie byla w pelni normalna. A potem szlag dokumentacje szpitalna trafil... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lopez Re: Odwiedzala dom w wieku dwudziestu paru lat:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 22:43 onufry.zagloba napisał: > www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml? xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml > > Mysle, ze to RODZICE JEJ NIE CHCIELI (GW jak zwykle polowe historii > tutaj zmysla, by Anglii dokopac) - nie byla w pelni normalna. A > potem szlag dokumentacje szpitalna trafil... Fantazjuj, fantazjuj, zawsze tacy "domyślacze" na forum dają przynajmniej dobry powód do śmiechu, jak to "wiedzą" co to się zdarzyło:) Rodice byli biedni jak mysz pod miotłą, może dlatego jej wtedy nie wzięli? Hmm, a może dlatego, że była pełnoletnia, więc czemu mieli gdziekolwiek brać? No, ale przecież niee... co tam, że umieszczono ją w zakładzie choć wcale nie była nienormalna (nie ma dowodów, że była, dowodzi się zaś pozytywnie, a więc do momentu stwierdzenia, że była, ni była) ... lolz Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba To nie domysly-to TEKST oryginalu:) 29.09.07, 22:49 Tylko JEDEN czytelnik wersji Wybiorczej wychwycil, ze cos w tej historii nie gra - wiek braci sie nie zgadzal, pojawili sie na swiecie sporo po jej uwiezieniu (przynajmniej ten dzis 63-letni), a wiec albo rodzina musiala ja w psychiatryku odwiedzac juz jako dorosla kobiete, albo -jak w oryginalnym tekscie - ona odwiedzala rodzine. >>He and his brother Alan, who had last seen their sister as small children when she was allowed to visit home with two wardens as guards,...<< www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml Po przeczytaniu tegoz tekstu wyjasnij mi, CZEMU jej wowczas rodzinka nie chciala w domu POZOSTAWIC? Nawet nie musieli jej odbierac, bo ja do domu dostawiono:))) Odpowiedz Link Zgłoś
holewiusz 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 19:13 Świetny przykład : 1/ angielskiej bezwzględności 2/ z zachodnią demokracja w połączeniu z bezradnością życiową i biedą w społeczeństwie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.07, 19:17 Boże, jajka smutna historia:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak mały Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.07, 19:33 Skandal. TAki bajzel w kraju na którym mamy sie wzorować i do którego wyjechało na roboty 1,5 mln polaków. My na szczęście mamy lepsiejsze wzorca. W ABW, CBA czy takim KGB nie zginie żaden papierek, więc takie skadaliczne sprawy mogą sie zdarzyć tylko w krajach wykształciucho - demokracji. A kysz biała mysz !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anita kapiszon 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.07, 19:38 Uwaga, taki los w IV Rzeszy szykuja nam małe kaczory i ZioBeria !!! Odpowiedz Link Zgłoś
kagan-owski Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą 29.09.07, 20:09 Podobno W. Brytania to demokratyczne panstwo prawa... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aż się popłakałem. Aż się popłakałem. :( . Śmierć przynajmniej odbier IP: 83.238.180.* 29.09.07, 20:12 Aż się popłakałem. :( . Śmierć w tym jest lepsza,ze przynajmniej odbiera ci świadomość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abhaod Re: Aż się popłakałem. :( . Śmierć przynajmniej o IP: *.adsl.alicedsl.de 29.09.07, 20:48 ale nie masz wtedy możliwości bycia szczęśliwym ... Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba Ja TEZ. Nad angielszczyzna GW i jej czytelnikow:) 29.09.07, 22:44 Bo cala story w istocie nie wyglada tak tragicznie jak ja Wybiorcza stara sie namalowac: fakt, zgubiono akta kobiety; ale w psychiatryku nie byla wcale uwieziona, pod opieka straznikow odwiedzala dom rodzinny i to juz jako DOROSLA PANNA (wtedy poznala braci), a ze uwazano ja za troche nienormalna, to najwyrazniej biedna rodzinka nie chciala jej przyjac. Nie mnie wiec wciskac kity o rozpaczliwie jej poszukujacym tatusiu:))) www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2007/09/29/nfree129.xml Odpowiedz Link Zgłoś
jiddu Państwo :) 29.09.07, 20:38 To jest dopiero choroba, może zniszczyć człowiekowi życie za nic, może zabić na wojnie, lub odebrać biednej rodzinie jej skromne owoce pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
antonioni1 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 20:51 a za kradzież księżyca też należy się pobyt w psychiatryku. Tak tylko pytam. Odpowiedz Link Zgłoś
babusz W Polsce by nie przezyla 29.09.07, 21:04 Pracowalem w latach 70 w Caritas, w takim "Zakladzie Opieki Spolecznej" dla nieuleczalnie (w tym i psychicznie) chorych, to wiem. Prowadzili braciszkowie. Srednia wieku pacjentow 30 lat. Metody... Dobra, wiecej nie pisze, bo krew i dzis jeszcze zalewa na wspomnienie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: folkatka Re: W Polsce by nie przezyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 21:27 Ja tym bardziej przezywam te historię, bo mnie kiedys też tak oskarzono. Bardzo wtedy cierpiałam:((( Boże, jaka biedna kobieta:(( Odpowiedz Link Zgłoś
garbatonosy 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za bicie żony 29.09.07, 22:02 dla Tuska. I drugie 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za alkoholizm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: racheela 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.07, 22:12 i właśnie dlatego jestem przeciwna karze śmierci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pol i tylko sie poplakalem nad klawiatura... IP: *.centertel.pl 29.09.07, 22:18 co wiecej pisac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolo David dobierz sie tym sku....m w bialych kitlach ! IP: 213.76.140.* 29.09.07, 22:54 dobierz sie im do dupy a odszkodowanie niech bedzie szesciocyfrowe !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Psychiatra Taki sam los chce Polakom zafundować PiS. IP: *.chello.pl 29.09.07, 22:58 Oby ludzie przy zdrowych zmysłach w Polsce nie dali się sprowokować do popierania podobnych oszołomów i kauzyperdów prawa grożących takimi samymi wyrokami jak Ziobra i Kaczyńscy!To miernoty opętane misją naprawy III R.P.(czytaj misjom po Kaczemu) Grozi nam dziś Państwo "Orwelowskie" 1984 jak nie odsunie ich od władzy. Rodacy opamiętajcie się dopóki nie będzie za późno! Odsuńcie PiS od władzy, żeby Prof. Bartoszeski mógł spokojnie umrzeć w świadomości, że Polska wolna jest od takich opętańców! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwonnkaa Re: 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą IP: *.w90-31.abo.wanadoo.fr 29.09.07, 23:05 Ja byłam tylko 12 lat w psychiatryku i było całkiem fajnie. Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. 29.09.07, 23:09 Ktoś powinien za to beknąć... marwa kuć za zniszczone życie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Californian 70 lat w szpitalu psychiatrycznym za rzekomą kr.. IP: *.socal.res.rr.com 29.09.07, 23:23 A mozesz przekleic w ktorym miejscu napisano ze ja do domu odstawiono? Ze trzy razy przeczytalem i nie ma... Odpowiedz Link Zgłoś
adam_143 z czego te durne żarty 29.09.07, 23:26 Wielka Brytania państwem prawa? tej kobiecie powinni przyznać ze 100 milionów funtów odszkodowania. jak w ogóle mogło dojść do tego że zdrową kobietę więziono przez 70 lat w szpitalu psychiatrycznym? Odpowiedz Link Zgłoś