Dodaj do ulubionych

Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy

23.11.07, 20:45
wytknąc można tyle mankamentów że szkoda gadać. A o wspomnianych miejscach na
rower - ręce opadają. podjeżdzam pod empik i co...mam z rowerem wchodzić do
salonu. makabra. trzeba myslec praktycznie.
a młodych nie ma jak zatrzymać. sam sie o tym przekonałem - składając podanie
o staż do ARiMR I URZEDU MIASTA (pare miesiecy temu). krótko powiem nie
otrzymałem zadnej odpowiedzi. dla porównania gdy złożyłem takie podanie w
Krakowie, tamtejsza ARiMR zadzwonila do mnie po paru dniach, abym przyszedł na
rozmowe.
Obserwuj wątek
    • Gość: helmut w kapeluszu Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.v.pppool.de 23.11.07, 21:02
      wyjechalem z czestochowki 14 lat temu. przez te wszystkie lata nic
      sie tam nie zmienilo - ten sam syf. ludzie - nie zastanawiajcie sie,
      uciekajcie z tej wiochy, nie marnujcie swoich lat, mlodosci i
      przyszlosci w tej dziurze!
      • Gość: gość... Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 212.87.241.* 23.11.07, 21:31
        zapominasz tylko o jednym! Ta częstochówkę tworzą .... ludzie. Jej
        mieszkańcy. Nie wyłącznie prezydent i jego urzędnicy. To ludzie
        rzucają śmieci gdzie popadnie. Ludzie rzucają niedopałki wszędzie,
        nie mówiąc o przystankach. To nikt inny tylko mieszkańcy
        częstochówki wyprowadzają swoje pieski by zasrywały nam okolicę, ale
        sprzątnąć się po nich brzydzą. To ludzie - zwłaszcza młodzi -
        uważają, że jedynym wyróżnikiem miasta jest ilość barów piwnych i
        knajp. To młodzi ludzie oszpecają sprayami świeżutko odnowione
        bloki, ci sami mieszkańcy krzyczą potem jak Ty - brudno, brzydko,
        nudno , niech KTOŚ coś z tym zrobi. No to zrób sam. Uciec najłatwiej.
        • ka-8 Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy 24.11.07, 17:21
          Nie do konca. Ci sami ludzie ktorzy mogliby pracowac na bogactwo Czestochowy,
          pracuja na bogactwo Warszawy, Wroclawia, Poznania i wielu innych polskich miast,
          nie wspominajac o miastach Niemiec, Irlandii czy Wielkiej Brytanii. Wyjechali bo
          nie mieli dla siebie w Czestochowie miejsca, sama strawa dla ducha nie da sie
          zyc. Trzeba gdzies pracowac, i to za godne pieniadze.
        • Gość: polnoc Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 149.254.192.* 24.11.07, 21:57
          baran
    • Gość: lunch Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 21:31
      @izulak23: Zacznij od tego, że żeby tym rowerem tam dojechać to... ech, wróćmy
      może do wątku
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=71861073&a=72212905
      Zresztą przy obecnej władzy to naprawdę musiałbym mieć nierówno pod czapką, żeby
      wracać. Do czego - do kasowania biletów miesięcznych? Do sztucznego monopolu
      MPK, które wszystko wie najlepiej? Do tramwajów bez tablic? Do niskopodłogowych
      Jelczy M11? Do tramwaju na Błeszno, który nie dość że na około, nie wiadomo komu
      aż do stadionu, bez skrętu na Kucelin i z kilkusetmetrowym bieganiem przy
      przesiadce przy estakadzie. Bez jaj.
      • Gość: jaszczomb lunch ,ty dwulicusie jeden IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 02:04
        A jeszcze niedawno twiedziłeś, jakoby przystanek na ulicy
        Iwaszkiewicza był niepotrzeby i nie da się go zrobić, co jest
        nieprawdą, gdzyż zaraz zostałeś zdyskredytowany.

        Poza tym nie umiesz czytać ze zrozumieniem, uważasz, że gdy ktoś cię
        zacytuję wycinają kilka niepotrzebnych słów to są to jego słowa vide
        nasza dyskusją o kolei.
        Myślałem, że mnie rozłożysz bo ci się nieświadomie podłożyłem, i
        rozłożyłeś, ale siebie.

        Powiem ci taki kawał:
        Baba się pyta policjanta.
        -Dlaczego jeśli się kogoś pytam to jeden mi bo odpowiada "no", drugi
        "tak", a trzeci oczywiście.
        -Bo widzi pani jeden ma wykształcenie podstawowe, drugi średnie, a
        trzeci wyższe.
        -A pan to ma wykształcenie wyższe.
        -"No".

        W jednej z twojej wypowiedzi do której starałem się ustosunkować
        wyciąłem to słowo( przepraszam, ale maturę zdałem i to nawet lepiej
        niż bardzo dobrze, więc mam pełne prawo do nieużywania tego słowa, a
        ty uznałeś ją za moją (co tym bardzie potwierdza tezę postawioną w
        tym kawale)

        I ja dobrze wiem, że 67 jeździ do Bisupic, to było tylko określenie
        zwrotu wektora, bo może też jechać na Piłsudskiego.

        Chodziło mi o to, że jest ono problemem istotnym, w przeciwieństwie
        do malowania taboru.

        Linia ta powinna jeździć aż do przystanku Zaborze Zalew, to są tylko
        4 minuty różnicy, rezerwy czasowe dla tego autobusu w Biskupicach
        obecnie sięgają godziny, więc strata żadna, a zyskujemy przynajmniej
        tylu pasażerów co na końcowym przystanku w Biskupicach, a w sezonie
        znacznie więcej, dodatkowo się przyczyniamy do rozwoju perły naszej
        turystyki vide mój wywód o Kabatach w wpisie poniżej, ja tam się
        mogę przejść pół godziny, ale schorowani ludzie to co, też może
        chcieliby by się wykapać w wodzie źródlanej.

        Oczywiście nie będę się stosował do twojej rady, aby iść się leczyć,
        gdyż po pierwsze nie za bardzo ufam ludziom, co do których
        "mądrości" mam pewne podejrzenia, a tobie nawet leczyć się nie będę
        polecał, gdyz to twoja sprawa na co sobie chorujesz, nic mi do tego,
        ja się dobrze odżywiam i prowadzę zdrowy tryb życia, więc nawet jak
        masz gruźlicę to mnie może i zarazisz, ale przebieg tej choroby
        będzie u mnie po prostu jak trochę mocniejszej grypy, a to na co ty
        sobie chcesz umierać to jest twoja sprawa i nic mi do tego.
    • Gość: frogman Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.adsl.inetia.pl 23.11.07, 21:35
      no pięknie pan pisze, myślę że jak kogos wyślą z Afryki do nas też
      bachnie parę takich tekstów.
      Miesza mi się tutaj kapital prywatny z państwowym, wymieszanie
      celów, środków i możliwości.
      Jaka Grażyna Kulczyk w Częstochowie???
      Kto by chciał na łbie ABW, CBA, CBŚ ??? po co nam to
      Może i pięknie, ale przejąć grunt budowlany w centrum miasta w cenie
      parku to nie każdy potrafi.
      I przy okazji wejść do historii architektury, no pieknie
      Co do komunikacji; pragnę zauważyć że do Częstochowy
      jako "atrakcyjnego" miasta pracy dojeźdza się przede wszystkim z
      miejscowości oddalonych o max 20 km.
      I żaden pociag tutaj nie pomoże. Samochód jest bezkonkurencyjny.
      I żadna linia autobusowa tego nie rozwiąże; tylko tramwaj
      I nie budynki wystawowe są nam potrzebne tylko linie tramwajowe.
      Puście linię tramwajową na Dźbów, Brzeziny, zobaczycie jak się
      zacznie rozwjać
      Pociągiem z Konopisk, OLsztyna czy Kościelca :-) fajne żarty.
      Większość ludzi którzy mieszkją przy kolei żelaznej wybiera jednak
      Sląsk. Z prostych przyczyn.
      W jednej diagnozie sie zgodzę.
      urząd Miasta nie robi nic, nie przedstawia żadnej wizji rozwoju,
      zdaje się tylko na dryf
      I wydaje mi się że młodym to jest potrzeban PRACA i ROZWÓJ, a na
      abstrakcję przyjdzie czas.
      Jak juz będziemy bogatym społeczenstwem
      Możemy poczekać 50 lat na kolejna wystawę rolniczą
      Ja tam dożynek w Alejach mam po uszy :-)
      I jestem ciekaw kiedy te "krowie wymię" w Grazu powstało??
      Czy jak by sobie to fundli 15 lat po wojnie to też było by
      takie "cacy"??
    • goch-a85 Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy 23.11.07, 21:43
      czestochowa to jedna wielka dziura nic sie nie dzieje, moze troche
      sie zmienia ale w jakim tempie tragedia normalnie. praca za marna
      kase, roznoszenie ulotek. nie jestem fanka wyjazdow zagranicznych
      za ''chlebem'' to nasz kraj powinien nam zagwarantowac dobry byt jak
      to sie dzieje na wyspach. rece juz leza jak slucham co tu sie
      dzieje ;/
    • Gość: Sova Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 21:54
      W ostatnim czasie co weekend bywam we Wrocławiu. I zawsze po takim wypadzie coraz mocniej stwierdzam że nasze miasto to dziura.

      Lubie to miasto ale w porównaniu naprzykład z Wrocławiem nie oferuje dosłownie nic. Życie towarzyskie zamiera koło 21:00/22:00 zależnie od lokalu (mówie tutaj o normalnym dniu w tygodniu), zero atrakcji kulturalnych na wysokim poziomie, tylko plany na budowe tego czy tamtego... a tak naprawdę wszystko stoi (patrz: Merkury który miał być wyburzony na wiosnę - tą co była :) )

      Zamknięta III Aleja straszy... nic się w niej nie dzieje, nawet autobus nie jeździ... więc powiedzcie co mnie tu trzyma ? Praca w TRW przy tasmie 10h czy może roznoszenie ulotek ?
      • Gość: Nowijka Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 80.50.242.* 28.11.07, 08:41
        Częstochowa nie jest miastem wielkości i rango Wrocławia. Dlaczego
        wciaz porównywana jest do Karkowa czy własnie do wrocławia. To tak
        jakby Wrocław porównywac z Londynem.
        Tak jak w Krakowie czy Wrocławiu tutaj nie bedzie, ale może byc
        lepiej.
    • Gość: Max Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 80.48.49.* 23.11.07, 21:58
      Częstochowa to jedna wielka dziura. Czy SLD czy PO czy jakiś inny
      twór już tego nie zmieni!!!A z tym Grazem to sobie darujcie buraki.
      • Gość: Sova Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 22:03
        Graz czy jakiekolwiek inne miasto zachodniej europy może być takim samym przykładem na to jak można rozwiązać bolączki Częstochowy, ale lepiej chyba skupić się na polskich rozwiązaniach niż zagranicznych, są może bardziej realne do zrobienia
        • Gość: frogman Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.adsl.inetia.pl 23.11.07, 22:25
          słuchajcie nie narzekajcie że w knajpach gaśnie życie po 22 , bo to
          wy tam chodzicie. I jeli was tam nie ma to kto ma być ?? :-)
          Głupie jest takie gadanie że to państwo ma zapewnić byt, bo jak nie
          to na Wyspy.
          Zaproponujcie coś , włączcie się w jakąś akcje a nie odgrażajcie się
          zę wyjedziecie.
          To wyjeźdzajcie.
          Traficie na to samo albo gorzej, jedna linie produkcyjną zamienicie
          na drugą, co najwyżej będziecie oszczędzać tam by wydać tutaj.
          Nam trzeba małych pewnych kroków a nie głupich hura skoków
          • Gość: jaszczomb popieram Frogmena, niezłego poetę przy okazji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 02:19
            A tak od siebie to mieszkałem przez siedem lat w Warszawie ( co
            prawda nie u siebie) i nie widzę aby u nas w mieście było dużo
            gorzej niż jest w innych miastach. Przede wszystkim jest inaczej.
            Dla mnie jest tu gorzej niż w Warszawie, lae o niebo lepiej niż w
            takim Krakowie, Wrocławiu, czy Poznaniu.
            Co gorszego od Warszawy: brakuje mi tanich i porządnych lokali
            gastronomicznych (poza u Matuli, Czardaszem i Kebabem koło Tesco
            rzadko bywam w innych lokalach, a jak bywam to decyduję się by bywać
            jeszcze rzadziej, kiedyś jeszcze znośna była restauracja Ekspress,
            ale się zwinęła),
            W Warszwie mogę polecić Kebab naprzeciwko chyba Teatru Nowego na
            Pułaskiej, Luksor Kebab, OSKAR'a i a-pet-it'a na Centralnym, Bar u
            Gieni na Madalińksiego, Bar Orientalny Nhahn Nhahn na
            Rakowieckiej(nawet dyrekcja centrali Millenium Banku tam się
            pożywia, więc chyba nie jest tak źle) oraz Kasyno Wojskowe nr
            ileśtam na Koszykowej (dostępne także dla cywilów).
            Co lepszego od Krakowa, Poznania i Wrocławia: lepszy serwis
            tramwajowy.
            Od Krakowa mamy jeszcze czystsze powietrze.
    • Gość: Sova Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 22:55
      Ale to nie my dysponujemy budżetem miasta. Co z tego że mam wpływ na to kogo wybieram jeśli później nie mamy wpływu jak ci ludzie rządzą
      • Gość: jaszczomb Nie o to chodzi, a o co to się już sama domyśl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 02:20
      • Gość: Nowijka Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 80.50.242.* 28.11.07, 08:44
        Bo to nie na tym polega zebys ty rzadził
    • Gość: ele Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 80.54.171.* 24.11.07, 00:21
      faktem jest , że dobrego słowa o naszym mieście od młodych ludzi do 26 lat
      ciężko szukać cały czas tylko słyszę kraków na przemian ze słowem wrocław .
      Częstochowa się kurczy - może da to komuś do myślenia lecz wtedy będzie ciężko
      to zmienić .
      • Gość: jaszczomb To znalazłeś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 02:27
        Ja mam 25 lat i bardzo dobre zdanie o naszym mieście, choć nie
        najlepsze.
        Natomiast co do dwóch pozostałych miast nie usłyzysz ode mnie o nich
        nic lepszego niż "Konzentration und Untergang Lager Krakał" i
        "Konzentration und Untregang Lager Breslał".
    • Gość: Grzegorz Płoński Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.numeron.pl 24.11.07, 00:54
      Panie Tomaszu,

      Pan Prezydent funduje nam skrzyżowanie za pół miliona złotych, z
      którego korzystają nieliczni. Bo tak.

      Kilkaset metrów dalej w kierunku OBI, na dołku w pobliżu biedronki
      jest skrzyżowanie na którym bez świateł za sto tysięcy - nie
      chciałbym być złym prorokiem - ktoś straci zycie. Zapraszam Pana,
      Policję (bo widziałem ich tam tylko raz z radarem - gratulacje jak
      zwykle panowie policjanci) i Pana Prezydenta na to skrzyżowanie w
      dzień powszedni za dziesięć ósma rano oraz pomiędzy czternastą
      trzydzieści a siedemnastą. Sceny dantejskie czasem się tam dzieją.
      Kazałbym Panu Prezydentowi codziennie za dziesięć ósma przejeżdżać
      to skrzyżowanie w poprzek. Miłych wrażeń Panie Prezydencie i
      zadowolenia z poczucia dobrze spełnionego obowiązku.

      Co mi Pan Panie Tomaszu opowiada o Grazu i rowerach jak nasz kochany
      Pan Prezydent nie ma mocy sprawczej aby zrobić w końcu wylot z
      miasta w kierunku północnym. Przecież to skrajna niemoc i rzewna
      lipa Panie Tomaszu. Nie mówię o przedłużeniu linii tramwajowej przez
      lasek aniołowski - aż się prosi. Tu się nie trzeba pytać
      mieszkańców, tu trzeba działać.

      O "remoncie Alei" nie wspomnę. Swoją drogą dziwię się, że w takich
      sprawach Prezydent jednoosobowo podejmuje decyzje.

      To tylko kilka spraw, drobnych spraw. Jeden wiadukt na piętnaście
      lat. W Warszawie jest odwrotna proporcja. Można takie rzeczy robić,
      trzeba tylko chcieć. Lub chcieć dopuścić ludzi do pomocy, a nie
      rozdawać kwiaty żużlowcom.

      Pisałem o tym skrzyżowaniu już kilkukrotnie - groch o scianę. Widać
      redakcja ma ciekawsze tematy.

      Proponuję Panie Tomaszu rozwiesić wielkie bilboardy ze zdjęciami z
      Grazu w miejscu naszych najpilniejszych potrzeb, o których kilku
      wspomniałem wyżej. Może Pan Prezydent za nie jakieś nagrody dostanie
      bo ktoś nie zauważy. Będzie się cieszył i będzie dumny. Może w Grazu
      mają jakiś basen z prawdziwego zdarzenia ? Niech Pan zrobi zdjęcie i
      Prezydentowi w gabinecie na gwiazdkę powiesi.

      Grzesiek Płoński - codzienny uczestnik młyna na skrzyżowaniu koło
      OBI.
    • Gość: jaszczomb Jestem młody i chcę tu mieszkać, ale... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 01:39
      niech miasto realizuje przede wszystkim KONSEKWENTNĄ i spójną
      politykę rozwoju.

      Miał być tramwaj na wyczerpy i ma być, czy włodarze nie zauważają,
      że jak będzie tramwaj to się wszystko samo rozkręci (niedowiarkom
      polecam przykład Kabat w Warszawie).

      Aleje mają być deptakiem to mają być.
      Powinni zrobić nawet przejazdy podziemne ulicami: Popiełuszki,
      Śląską, Dąbrowskiego, Kościuszki, Wilsona, Garibaldiego, Warszawską,
      Nadrzeczną.

      Miały być wiadukty na Fieldorfa, oraz na przecięciach Jana Pawła II
      i Wyzwolenia z Wojska Polskiego to mają być.

      Miała być Westerplatte to ma być.

      Miała być reorganizowana Korczaka i Monte Kassino to ma być.

      Miał być czysty, nowiczesny i dobrze oświetlony dworzec to ma być.
      (Dlaczego do ku.. nędzy nie mogę sobie sam kupić biletu w
      automacie, ekran dotykowy obsłużę sam sobie dla siebie szybciej niż
      kasjerka, nawet licząc czas potrzebny na wsuwanie banknotów i
      wrzucanie monet)
      Miało być Centrum Logistyczne, Fabryka Samochodów, Fabryka Dynamitu,
      Fabryka Papieru to mają być.
      Było kiedyś lotnisko, ba nawet połaczenia lotnicze to mają być
      nadal.
      Miało być połaczenie Częstochowy Z CMK częściowo po śladzie Wiedenki
      do Piotrkowa to ma być nadal.
      Miała być bezpłatna A1 i S46 to ma być.
      (To akurat też zależy od władzy tylko państwowej, ale skoro biorą to
      na siebie to niech coś robią, anie udają, że pracują)

      Obwodnica miała być bezpłatna to ma być.

      Naprawdę to jest NIESMACZNE, gdy miasto przerywa nagle jaką
      inwestycję, (WESTERPLATTE do szpitala, co najlepsze w chwili obecnej
      jest to polna ścieżka, którą można pokonać co najwyżej rowerem
      górskim, a na mapach jest zaznaczona jakby to była co najmniej
      trzypasmówka), lub zmienia koncepcję ( Zamiast wiaduktu Wyzwolenia z
      Wojska Polskiego zmienia się na jakąś okrężną trasę przez pół
      miasta, aby więcej ludzi wytruć, tłumaczą się, że kasy nie mają,
      ch.. mnie to obchodzi, niech walną najprostsze skrzyżowanie Wałów
      Dwernickiego z Wojska Polskiego, będzie jeszcze taniej niż po ich
      pomyślunku).

      A roboty to tu nie musi być.
      Tusk powiedział, że mam prawo do szybkich, cichych, czystych(czyli
      chyba od wszelakiego rodzaju syfu tego lotnego też) połaczeń
      kolejowych, drogowych, wodnych i lotniczych to se będę jeździć,
      pływać (a co), latać tam gdzie jest.
    • Gość: bilder Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.dclient.hispeed.ch 24.11.07, 05:58
      Wiecej Katabasow.....na Jasna Gore....
    • Gość: angrusz Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 07:08

      Moje dzieci nie zostana w Częstochowie . Nie dlatego , że nie
      lubią , że to czy siamto . Dlatego , ze gdzieś indziej łatwiej o
      pracę no i chęć bycia na swoim ( ale z pomoca finansową rodziców )
    • Gość: jg Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 09:13
      Kto zmarnował publiczne pieniądze wysyłając tego faceta do Grazu?
      To trzeba jechać tyle kilometrów,zeby skonstatować,że w Częstochowie potrzeba więcej fotoradarów?A nie przyszło do głowy rozwiązanie inne:budować miejskie arterie szybkiego ruchu między dzielnicami;i to tak,żeby nie trzeba na nich stawiać w miejscach niebezpiecznych ograniczenia do 50km/h?
      Co do alej,to proponuję wpisać je na listę światowego dzidzictwa jako przykład nieudolności władz.Kto najpierw przebudowuje,wydaje pieniądze,a później zastanawia się jak to ma wyglądać,jak ma być zorganizowane,jakie funkcje może,a jakie ma spełniać i jakie będą skutki zmian?
      Co do pokazywania współczesnej ikony Częstochowy pielgrzymom mam wątpliwości.Ruch pielgrzymkowy został zawłaszczony przez klasztor,który na tym dobrze zarabia i nie jest zainteresowany ich wypuszczaniem w miasto,bo to uszczupli jego dochody.Wystarczy Muzeum Pielgrzymowania,w którym frekfencję robią częstochowskie szkoły wyłącznie.
      Częstochowa powinna być dla mieszkańców,na ruchu pielgrzymkowym nie da się zbudować pomyślności miasta i jego mieszkańców.Jeśli władze miasta tego nie zrozumieją młodzi będą uciekać i wybierać normalne miasta,jak Kraków,Wrocław czy nawet łódź.Tak jak wielu młodych Polaków uciekło i wybrało normalne Niemcy,Irlandię czy Wielką Brytanię
      • Gość: jaszczomb To nie publiczne pieniądze, a zastanawiała się GW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 15:51
        Czyli nie Urząd Miasta.
        To Częstochowski oddział GW zachowuje się jak mąciwoda, właściwie do
        żadnej konkretnej konkluzji nie prowadząc.

        Dla przypomnienia w 1938 cos takiego jak GW nie istniało, a
        Częstochowa była prężnym ośrodkiem miejskim, 8 pod względem
        wielkości w kraju.
        • harry1983 Re: To nie publiczne pieniądze, a zastanawiała si 24.11.07, 16:34
          Jak zatrzymać młodych ?

          Odpowiedź jest tak banalna, że nikt z władz miasta by na nią nie wpadł - po prostu tych młodych trzeba zauważyć - Częstochowa to nie są tylko stare dewoty i Jasna Góra, dla mnie jest żałosnym, że w XXI wieku prezydent 300 tysięcznego miasta płaszczy się przed kościołem (co się zresztą zdarza w całym kraju) i głównie pod kościół są robione "wielkie inwestycje" - pomnik Popiełuszki, Pomniki Papieża, wyprzedaż gruntu ZA BEZCEN (na szczęście powstrzymana przez niektórych przytomnych radnych) - po co to komu ?

          Ludzie woleliby proste drogi, chodniki bez dziur, parkingi w zatłoczonym centrum, żeby chociaż lampy powstawiać na Oginśkiego - ulica w centrum 300 tyś. miasta a ciemno jak w starożytnym Egipcie (że dziura na dziurze jeśli chodzi o asfalt to nie wspomnę)
          Pokażcie mi jakąś inwestycję w ciągu ostatnich 2-3 lat, która nie byłaby spartaczona - bo takich zrobionych "na odp.. się" można wymienić masę - od wiaduktu na Jagiellońskiej począwszy (za duży kąt, można go było przedłużyć i boczne wyjazdy zrobić bezkolizyjnie - gdzie w Europie na zjeździe z wiaduktu są światła ?) - czyli dziadowskie oszczędności, idzie zima, optuję, że bedzie tam niejedna stłuczka, oby nie doszło do tragedii, bo Tiry też tam jeżdżą, a zatrzymać kilkunasto tonowego kolosa na oblodzonej śliskiej stromej (!) drodze nie jest tak hop siup.

          III Aleja - totalne partactwo. Ładnie wygląda, to fakt, sama koncepcja w porządku - tylko jak się przyjrzeć bliżej, masakra - kostki się ruszają, można się potknąć i wybić zęby itp itd.

          Fontanna na skwerku - odsyłam do fotoreportażu TV Orion, bo komentarz uważam za zbędny.

          Itp, itd - każdy by mógł coś od siebie napisać.

          Rozwiązania ?

          Przede wszystkim, skończyć z włażeniem bez wazeliny kościołowi - jak pokazują ostatnie wydarzenia z życia politycznego kraju, wcale się to nie kończy dobrze, i czerwona lampka się już powinna dawno zapalić.

          Sprawy rowerzystów...nie skomentuję, jakiś czas temu się tym zajmowałem, głową w mur. Przestałem się w to bawić jak z Masy Krytycznej zrobiono wiec wyborczy. Prawda jest taka, że UM ma swoją jedynie słuszną, widzianą zza biurka, koncepcję "bo tak" i nawet najbardziej logiczne argumenty tego nie zmienią. Z tymi ludźmi się po prostu nie da.

          W tym mieście jest tyle do zrobienia... tu gdyby ktoś pomyślał, to są niesamowite możliwości - zwłaszcza, że jesteśmy w UE.
          Inne miasta potrafiły MĄDRZE wykorzystać te dotacje, a to są ciężkie pieniądze. U nas się patrzy tylko w jedną stronę - Jasna Góra, kościół i pielgrzymi. Jakby tak popatrzeć pod kątem zwykłych obywateli, to może coś by konkretnego z tego wyszło.

          Zatrudnienie dla młodych - to jest po prostu porażka, znaleźć tu pracę w zawodzie jest niezwykle ciężko (po studiach technicznych, nie jakimś tam zarządzaniu), a jak już, to się pracuje przez lata przez złodziejskie pośrednictwa, (przykłady z TRW, BREMBO, Huty) które kasują ponad połowę wypłaty, to co się dziwić, że ponad połowa ludzi po studiach wyjeżdża za granicę czy chociaż do innego miasta ?

          Na tegorocznych juwenaliach studenci pokazali, co myślą na temat władz miejskich - pl.youtube.com/watch?v=fZP8kB4LgvU no bo co można myśleć innego, skoro tego nie wolno, tego nie, juwenalia beeee bo "biedni i zapijaczeni studenci" itp itd i takich przykładów można wymienić tyle, że bym nie skończył do północy.
          Ten film to jest najlepszy komentarz do całej tej sytuacji, nie tylko juwenaliowej.

          Nie widzę możliwości zmian przy obecnej władzy (zmian na lepsze) aczkolwiek jeśli będą, to będę zaskoczony.
        • ka-8 Re: To nie publiczne pieniądze, a zastanawiała si 24.11.07, 17:31
          Gość portalu: jaszczomb napisał(a):

          > To Częstochowski oddział GW zachowuje się jak mąciwoda,

          I bardzo dobrze, takich maciwodow nam trzeba. Moze wybor Grazu nie byl zbyt
          fortunnym i wnioski z wyjazdu zbyt oczywiste, ale skoro nikt nie raczy zauwazyc
          tego co mowia ludzie i tego co pisza na forum ze Czestochowa pustoszeje, a
          mlodzi ludzie glosuja nogami wynoszac sie stad to moze zauwazy jak zacznie pisac
          o tym Wyborcza.
          • Gość: jaszczomb Na razie mamy tylko jednego i to jest złe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 17:42
          • Gość: jaszczomb Wybór jakiegokolwiek miejsca byłby niekorzystny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 17:44
            Rozwiązania trzeba sobie opracowywać samemu.
    • 2511p Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy 24.11.07, 09:17
      bardzo mi sie podobaja "Opowiesci Graz'owskie" Tomasza Haladyja, to
      bardzo ciekawa akcja gazety i dobra robota dziennikarzy /szacun/
      nie mowi sie jednak wyraznie ze spleczenstwa austriackie i polskie
      sa w roznym /nazwy wlasne/ rozwoju cywilizacyjnym i spolecznym, i
      ze na te wszystkie fajne pomysly potrzeba czasu, niezbednego do
      zaistnienia zmian cywilizacyjnych, technologicznych, mentalnych
      i... jakie tam jeszcze moga byc, czy jak sie nazywaja.
      bardzo mozliwe, a nawet zaryzykowalbym - jestem o tym przekonany,
      mozemy ta bariere pokonac w czasie krotszym, w koncu jestesmy
      zdolniejsi /dzikie zycie w polsce podkreca instynkty/ od ludzi z
      cywilizacji zachodniej :)przeciez oni sie juz degeneruja,a my
      dopiero aspirujemy, zeby moc zaczac sie degenerowac /hihihihi/
      Ta ciekawa akcja gazety ma wywolac zmiane w naszym rozwoju
      spolecznym, wydaje mi sie ze gdybysmy mowili glosno rowniez o tych
      aspektach i pokazali na czym polega roznica, to moglo by pomoc
      osiagnac lepsze a raczej szybsze rezultaty
      /sorry polecialem troche prezesem kaczynskim/
      ten brakujacy watek uzupelniaja wpisy na forum, to sa rozne
      spojrzenia, ja nie zawsze wyciagnalbym takie w wnioski, ale tak, to
      jest prawda.
      ciekawe jest to: co trzeba, zeby zachecic mlodych ludzi do tego aby
      wlasnymi "recami" zasypali ta "roznice" jaka dzieli nas od
      cywilizacji?
      ja lubie czestochowe, nienajgorsza miejscowka i wokol nie ma
      specjalnego syfu choc, przyznam sie, aktualnie mieszkam w UK.

    • Gość: Wesoły Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 09:40
      Ale po co zatrzymywać kogoś w Częstochowie i marnować mu życie, skoro gdzie
      indziej może być szczęśliwy?
      • ka-8 Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy 24.11.07, 17:33
        Gość portalu: Wesoły napisał(a):

        > Ale po co zatrzymywać kogoś w Częstochowie i marnować mu życie, skoro gdzie
        indziej może być szczęśliwy?

        Jestem pewien ze wiekszosc tych ktorzy wyjechali woleliby byc szczesliwymi w
        Czestochowie zamiast wyjezdzac za chlebem lub mozliwosciami rozwoju.
    • Gość: mieszczka Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 10:45
      Prowincja to nie miejsce zamieszkania, to stan umyslu
    • Gość: gosc Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.07, 11:48
      To wszystko prawda.Ale żeby udało się to zrealizować (przynajmniej niektóre
      pomysły), trzeba zorganizować debatę, koniecznie z udziałem władz miasta, ale i
      mieszkańców, na której można by się zastanowić, jak wcielić to w życie.
      ,,Gazeta'' mogłaby w tym pośredniczyć.
      • Gość: jg Re: Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 15:05
        kolejna debata,kolejne bicie piany,10 wieków chrześcijaństwa,które na nas patrzą,i że wszyscy (a władze w szczególności) chcą dobrze.Ico z tego wyniknie?Znowu nic.
        Trzeba powiedzieć twardo :ten się na decydenta nadaje,a ten do badania czasoprzestrzeni;gumofilce,kufajka i wio!
        • Gość: jaszczomb nie, nie powinna i już IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 17:36
    • Gość: aw Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 14:20
      Młodzi mieszkańcy nie dlatego opuszczają Częstochowę, że jest za
      mało miejsc godziwej rozrywki tylko dlatego bo nie ma perspektyw na
      zatrudnienie. W Częstochowie były dwa wielkie przemysły,
      metalurgiczny (huta) i włókienniczy. Teraz ich brak. Nie wytworzyło
      się żadnych innych atrakcyjnych i masowych miejsc pracy. Ja sam
      opuściłem Częstochowę w 1956r właśnie z takich powodów. Oczywiście
      Częstochowa ma rację bytu jako miasto pielgrzymkowe tylko w o wiele
      mniejszym rozmiarze zbliżonym do tego z przed 1939r. Teraz
      przyjeżdżam do Cz-wy na cmentarz Kule gdzie mam rodzinny grób.
      Trochę to smutne ale sami częstochowianie powinni wziąść sprawy w
      swoje ręce, inaczej nic nie będzie lepiej.
      aw
    • Gość: Iwona Cudze chwalicie, a swego nie znacie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.07, 14:49
      Pozwólcie, że najpierw skomentuję artykuł. Więc ogólnie podobają mi
      się pomysły z jednym biletem na terenie miasta oraz ścieżkami
      rowerowymi. Jednak co do Grazu mam pewne wątpliwości, wybaczcie ale
      nie mogę sobie wyobrazić w III Alei takiej budowli, może i jest
      podziwina ta śmieszna bdowla w "przypominająca krowie wymię"ale
      Jasna Góra też jest podziwina przez innych i czy to oznacza że taki
      oto klasztor ma stanąć np we Wrocławiu, Nowym Jorku... przecież to
      niesmaczne. Częstochowie owszem przydałoby się trochę urozmaicenia
      co każdy widzi ale niech to będzie zrobione z klasą.

      Teraz pozwólcie, że skomentuję Wasze opinie. Większość niestety
      bezlitośnie krytykuje Częstochowę, i tylko nieliczni mówią o Naszym
      mieście dobrze, pomimo że widzą wady.
      Powiem tak: może i w Częstochowie nie dzieje się dużo, cięzko o
      dobrą pracę ale to jest NASZE MIASTO i to w naszym interesie (nie
      urzędników - bo mamy ich jakich mamy...) leży aby coś z tym zrobić.
      Słuszenie jeden z forumowiczów napisał że przydałoby się aby miasto
      nie wycofywało się z podejmowanych działań.

      Jeśli chodzi o emigracją z tąd... chyba każdy o tym myśli (ja np też
      ale tylkopo to aby zacząć jakoś ten przysłowiowy "start" ale w
      żadnym razie nie na długo") jednak po pewnym czasie nie mieszkania w
      Częstochowie przynajmniej część z Was zatęskni za tym miastem. Wiem
      o tym bo sama musiałam wyjechać na studia. No ok może Nysa(bo tu
      studiuję)pomimo że jest o conajmniej połowę mniejsza stara się coś
      zrobić (remonty budynków, ulic, renowacja zabytków, czwartki
      studenckie - gdzie bawi się całe miasto, sieć wi-fi w każdym z
      budynków uczelni >o dobrym transwerze kóry nie pada po 5 minutach<)
      ale mimo to gdy przyjadę do Częstochwy zawsze OBOWIĄZKOWO muszę
      przespacerować się po Alejach i ŻADNE strakcje innych miast mi tego
      nie zastąpią bo to co się dzieje w mieście zależy od mieszkańców a
      nie od miasta.

      ps. sorki za rozpisanie się :)
    • Gość: student Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: *.chello.pl 24.11.07, 15:37
      Pragnę zauważyć że opisał pan w tym tekście wszystko tylko nie to co pan
      prawdopodobnie chciał opisać. Zakładam że zamierzał pan pisać o sposobie na
      zatrzymanie młodych osób w Częstochowie. Jednak żaden nawet zdaniem pan sie na
      ten temat nie zająknął. Przeprasza nie mam być to żaden atak na pana ale zwracam
      jedynie uwaga licząc że kolejny pana artykuł faktycznie zajmie się tą kwestią.

      Jest prawdą iż jednym z głównych problemów naszego miasta jest fakt odpływu
      młodych ludzi. Zastanówmy się co jest jedną z głównych przyczyn tego stanu
      rzeczy. Jako tegoroczny maturzysta chciałem studiować to co mnie interesuje
      czyli ekonomie. Niemniej jednak w Częstochowie niema takiej możliwości(nie biorę
      pod uwagę uczelni prywatnych). Podobną sytuacje miało wielu moich znajomych
      którzy planowali studia prawnicze, medyczne nie mówiąc już o nieszczęśnikach
      którzy wybierali biotechnologie czy filologie serbską czy rosyjską. W zasadzie
      wszyscy musieli wyjechać do innych miast aby studiować wymarzone kierunki.
      Obecnie większość z nas utrzymuje silny kontakt z Częstochową ale jak widzę po
      starszych znajomych zapewne i my z czasem wsiąkniemy w swoje nowe miasta. A w
      tedy nawet nie przyjdzie nam do głowy wracać tu.
      Od lat samorządowcy i politycy powtarzają obietnice o utworzeniu
      Uniwersytetu(zwykle w czasie kampni). Jednak nic nie robią w tym kierunku. A bez
      poczynienia kroków w celu rozwinięcia ofert uczelni w naszym mieście nadal osoby
      które będą chciały rozwijać się w wybrany przez siebie kierunku będą zmuszone do
      wyjazdu.
    • Gość: Axe Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 58.32.253.* 24.11.07, 16:13
    • Gość: axel Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 58.32.253.* 24.11.07, 16:32
      Drogi Tomku!

      Ładny tekst i wiele pomysłów. Podoba mi się czerpanie dobrych
      wzorców z innych miast. Nie byłem w Graz, ale zwiedziłem i
      mieszkałem w wielu miejscach.
      Nie sądzę aby rozwiązanie polegało na ustytuowaniu kwiaciarek na
      placu Daszyńskiego i ustawieniu kolejnych kiosków w III alei. To
      tylko kosmetyczne zmiany. Ktoś musi te kwiatki kupować!!!
      Pytanie jest szersze: jaką funkcje ma pełnić Częstochowa w
      przyszłości? Czy ma to być wyłącznie centrum pielgrzymkowe, czy jest
      inny obszar rozwoju?
      Dopóki głównym wydarzeniem miesiąca będzie wyniana 15-stu kostek na
      głównej (III aleja) ulicy, dopóty młodzi ludzie będą to miasto
      opuszczać. Nic Pan na to nie poradzi.

      Pozdrawiam serdecznie..
    • Gość: ender jużmi się nie dobrze robi jak czytam o tym Grazie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.07, 19:44
      ktoś sobie zrobił wycieczkę z Wyborczej i pisze jak maniak o jednym mieście tak
      jakby wszystko z innego kraju można byłoby przenieść do częstochowy z
      mentalnością ludzi, którzy tu mieszkają i urzędasów
    • Gość: polnoc Zatrzymajmy młodych mieszkańców Częstochowy IP: 149.254.192.* 24.11.07, 22:05
      Ludzie dajcie sobie spokoj z pisaniem na ten temat.WRONA robi tak
      zeby bylo nas w miescie jak najmniej pozdrowienia z angli

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka