Dodaj do ulubionych

Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie

28.03.08, 22:50
też mam elektroniczne mierniki na grzejnikach w Sp. Śródmiejskiej, czyli
Hutnik wcale nie jest jedyny.

WB
Obserwuj wątek
    • Gość: majkel ... IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.08, 23:51
      "nie ma na nie wpływu nasłonecznienie mieszkania i dziesiątki innych czynników
      fałszujących wynik. Podzielniki elektroniczne mają dokładnie podawać, ile
      pobrano ciepła."

      Kłamcy i złodzieje.

      Jakim cudem podzielnik odróżnia czy ciepło pochodzi z dworu czy z lokalu? Jedyny
      podzielnik wskazujący rzeczywisty pobór ciepła musiałby być zamontowany na
      zaworze i odliczać przepływającą wodę.
      • Gość: mama Re: ... IP: *.tktelekom.pl 28.03.08, 23:57
        Coś jednak w tym jest bo moj grzejnik w kuchni byl calutką zime
        zakręcony i mimo ze mam ciepło w mieszkaniu (ok 24 stopnie)
        podzielnik wskazał 0 To moze one takie zle nie są...
        • Gość: Zorro Re: ... IP: *.jasnogorska.trustnet.pl 29.03.08, 13:27
          podzielniki nie mierzą ilości ciepła tylko dzielą koszty ogrzewania
          na poszczególne mieszkania. Nie jest istotne czy parują gdy grzejnik
          nie grzeje. Paruje u ciebie paruje u sąsiada. Jest licznik na całym
          bloku i to zużyte ciepło dzielone jest na mieszkania na podstawie
          podzielników. Czyli nie istotne jest tez ile kosztuje jedna zużyta
          kreska. Niestety jeśli masz cieplej w mieszkaniu niż sąsiad to ty
          jego ogrzewasz. Jesli masz zimno to będziesz miał grzyba na
          ścianach. Dlatego moim zdaniem podzielniki to oszustwo, nie stosuje
          się juz ich na zachodzie. Zarabia tylko firma zakładająca je i
          dokonująca odczytów.
          • Gość: srg.Garcia Re: ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.08, 08:16
            Paruje u mnie, ale na pocieszenie paruje również u sąsiada,
            powiadasz. Ale ja mieszkam po stronie pd.-zach. i latem czasami mam
            40 stopni w mieszkaniu, a sąsiad - komfort termiczny. Tak więc
            podzielnik wskazuje że to ja sąsiada dogrzewam. Mam rozumieć że to
            jest "opłata za słońce"? Ciekawe czy w kieleckiem mają opłaty za
            nadprogramowy wiatr.
            • Gość: Zorro Re: ... IP: *.jasnogorska.trustnet.pl 31.03.08, 19:37
              Zgadzam się z Tobą. Dlatego podzielniki powinny być zerowane na
              początku okresu grzewczego i odczytywane zaraz po jega zakończeniu.
              A jak to wygląda sami wiemy. I jeszcze jedno jeśli masz grzejnik
              który ma dużo żeberek nawet jeśli on przez całą zimę jest zakręcony
              to będzie cię wiele kosztował.
      • Gość: sara Re: a wiosna przyszła pieszo IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.08, 00:07
        Dla przykładu u mnie w kuchni gdzie sporo się gotuje zawór jest zawsze zakręcony
        (na 0) a płynu z podzielnika i tak ubywa. Więc za co do cholery mam płacić??

        Mieliśmy zaoszczędzić na podzielnikach bo faktycznie dawniej zimą było aż
        upalnie w mieszkaniach a teraz nie dość że chcąc oszczędzać mamy chłodniej to
        jeszcze trzeba dopłacać!
    • Gość: m.m.o Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.apus-net.pl 29.03.08, 00:08
      ja mam mieszkanie w srodmiejskiej jako nieliczny z bloku nie wyrazilem zgody na
      zamontowanie podzielnikow,od 5 lat zawsze mam zwroty!!!!a sadzi którzy maja
      podzielniki prawie wszyscy musza doplacac!!!ludzie nie dajcie sie rolowac te
      podzielniki nie nadaja sie do rozliczen!!!jedyne ktore sa miarodajne to
      przeplywowe mierzące w kJ/kilo dżul/zakrecasz kloryfer woda nie plynie licznik
      nie nalicza/odsylam do ekspertyz wykonanych przez politechnike
      wroclawska/niestety uklad prezio-firma ktora robi odczyty i obsługę podzielników
      swietnie funkcjonuje/i nadal prezio i cala armia przydupasów,pracownikow oraz
      ich rodzinki swietnie zyja z naszej kasy,tzn,mnie to juz nie/zabardzo interesuje
      i tak wynajmuje miszkanie i wychodze na swoje
    • Gość: Deox Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.realestate.net.pl 29.03.08, 00:23
      Niestety, miernik elektroniczny nie pokazuje prawdziwego odczytu, w łazience był
      na 0 mimo to naliczył ciepło z otoczenia, wiadomo piecyk gazowy robi swoje ale..
    • Gość: :-) IDIOCi IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.08, 07:00
      podzielniki to najgorszy rodzaj pomiaru zużytego ciepła. najlepsza
      okazja do robienia geszeftu. tak jakby przez lata nikt tego nie
      zauwazył...
      a propos gdzie mieszka red Sobkowski który tak dobrze wspólpracuje
      z "bardzo lubianym" odwiecznym prezesem Hutnika
    • Gość: Iza Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 07:04
      W Metalurgu tez wprowadzono elektroniczne mierniki ciepla
      • Gość: Adam Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.realestate.net.pl 29.03.08, 13:11
        Pani Izo czy prawdą jest, że w METALURGU Panowie Prezesi zdominowali
        Radę Nadzorczą a Członkowie Spółdzielni nie są w stanie egzekwować
        swoich praw.
    • Gość: Wątpiący Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 08:00
      Pan prezes ściemnia,bo zawsze dodawano ciepło ze wspólnych
      pomieszczeń do rachunków lokatorów.Poza tym rachunki są tak
      sporządzone, że nie mogę dojść ile zużyłem jednostek ciepła i po
      jakiej cenie. Pani w administracji też nie potrafiła wyjaśnić.
      • Gość: Lokator Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.08, 08:16
        A co zrobic z wlascicielem mieszkania /parter/, ktory nie chce
        przepuscic przez swoje mieszkanie rur zasilajacych CO podczas
        instalacji CO w calym bloku, w ktorym dziala WSPOLNOTA mieszkaniowa?
        Jest mozliwosc zmuszenia go?
      • Gość: Spół. Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 08:20
        Prezesie kidy byłeś z którymś z bloków? Jak byś był to byś
        wiedział i widział, że na korytarzach i klatkach schodowych od paru
        lat nie ma grzejników więc faktycznie to my ogrzewamy swoimi
        kaloryferami blok. Oj chyba bekniesz za ten układ z firmą pomiarów
        ciepła.
    • Gość: mm Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.08, 09:12
      Na Północy, jednostka D też są elektroniczne podzielniki ciepła,
      szkoda, że Gazeta tego nie sprawdziła i wypisuje bzdury.
    • Gość: podgrzewacz Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 11:11
      Ha , podzielniki to temat rzeka , ale niestety nie ma sposobu , aby obliczenia były sprawiedliwe.Dla przykładu mój rachune k wygląda następująco:
      Przez pierwsze 7 miesięcy zeszłego roku zaistalowany był podzielnik- złodziej,czyli miernik z póbóką i cieczą prawdopodobnie na bazie kamfory , bo taki zapach też to miało(a parowało cały czas)
      Mieszkańcy mojego bloku w sumie zużyli 394 kreski(w opomiarowanych mieszkaniach) , a koszty zużycia ciepła wyliczino na ponad 31 tyś zł. Jedna kreska na podziałce kosztuje w tym okresie 79 zł , co jest NAJDROŻSZĄ STAWKĄ za jednostkę cieplną od ponad 5 lat.
      Najśmieszniejsze jest to ,że za okres od sierpnia do grudnia - wtedy to wymieniono podzielniki na elektroniczne -stawka za JEDNOSTKĘ CIEPLNĄ wynosi o,40 groszy i jest najmniejszą w historii wieżowca!!
      Stało się tak dlatego , że podzielniki zkórych ciecz odparowywała traciły mniej więcej około 1 jednostki dziennie , przy pełnym otwarciu zaworu , a elektroniczne potrafią wyssać nawet do 5-6 jednostek.Dlatego koszty w drugim półroczu tak "spadły"...mieszkańcy zużyli PONAD 58tys jednostek , a pula za ogrzewanie wyniosła nieco ponad 23tys.
      Mnie osobiście najbardziej wkurza to ,że za 1 okres zużyłem 9 jdn. po 79 zeta!!! , a w drugim okresie 66 jdn po 0,40 groszy co daje mi wynik Smieszny -dopłata za pierwszy pomiar - nadpłata za 2-gi.
      Jestem ciekaw , co byłoby gdyby każdy z mieszkańców zużył w bierzącym roku 1-2 jedn.?? Opowiedź jest prosta -koszt jeednostki byłby kosmiczne bo koszty grzania całego budynku są niezmienne , a nawet rosną , jak mówi radosny prezesik , zakładając ,że średnio wynik ten oscyluje w okolicach 55 tys(chodzi mi o koszty rozliczane podzielnikami)i dzieląc go na powiedzmy 180,przy założeniu ,że każdy z mieszkańców zużył 2jedn. - mamy jedyne 305zł za jednostkę, oczywiście jeżeli każdy by zużył 1000 jedn. wynik byłby w granicach 0,61 groszy.
      W tym całym zamieszaniu chodzi o to ,że I TAK WSZYSCY MUSIMU ZAPŁACIĆ ZA CIEPŁA DOSTARCZONE DO BLOKU a to czy my je wykorzystamy , czy będziemy sobie siedzieć w sweterkach -zarząd spółdzielni ma poniżej pleców - bo naprawdę nie wiem dlaczego u mnie w bloku kaloryfery , które są praktycznie na każdym piętrze napierdzialają tak , że na korytarzu jest jak w saunie tylko nie wiem po co to komu???Mam nadzieję ,że istnieje możliwość zdjęcia wszystkich takich "podgrzewaczy" za wspólną zgodą mieszkańców...ALE CZY TAKI ZABIEG OGRANICZY ZUŻYCIE CIEPŁA W BLOKU?? - na mój rozum powinienn, i to znacząco - ciekawe co powiedzą w spółdzielni , bo znów będę musiał znaleźć kompetentną osobę do pogaduszek na ten temat...

      pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy podzielników...
      • Gość: fortum Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.realestate.net.pl 29.03.08, 12:54
        caly czas tlumacze sasiadom ze nawet na nowych podzielnikach nic nie
        zaoszczedza a nawet straca ,przynajmniej za zalozenie nowych
        podzielnikow to nikt tego nie rozumie,a przecierz za cieplo
        dostarczone do budynku ktos musi zaplacic.pracuje w firmie ktora
        dosarcza cieplo do miasta i troche wiecej niz inni lokatorzy na tym
        sie znam.
    • Gość: lokatorka Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 11:16
      Prezes mowi,że zna sprawę i tylko kilkanaście osób ma zastrzeżenia.
      Powińniśmy się zjednoczyć i zasypać pismami spółdzielnie Hutnik. Ja
      też mam dopłacić. W sypialni wogóle nie włączone były kaloryfery a
      jest wskazanie. Mam dużo mniejsze wskazanie niż w ubiegłym roku.
      Ciekawi mnie jak to jest z tymi osobami co wogóle nie płacą nic
      (znam moja sąsiadka), prawdopodobnie pozostali lokatorzy płacą za
      nią.
      • Gość: Angela Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 11:39
        Podzielniki elektroniczne zaczynają odczyt z grzejnika po
        przekroczeniu 50 stopni C. według informacji pracownika firmy
        TECHEM. Nie reagują na temperaturę otoczenia. I to by się zgadzało,
        w kuchni mam grzejnik przy oknie, a okno na południowy zachód, więc
        temperatury w słoneczny dzień są czasami jak w tropiku, a na
        podzielniku zero!!
        Jeśli chodzi o wyliczenia, to najlepiej sięgnąć do podręczników z
        ogrzewnictwa i wentylacji (PCz). Tam są podane wszystkie
        współczynniki i wzory do obliczeń. Wszystkie dane do samodzielnego
        obliczenia znajdziecie na rachunkach, które otrzymujemy wszyscy w
        celu rozliczenia ciepła.
        Należy uświadomić sobie jedno: czasy, gdy inni płacili za nas, czyli
        państwo, minęły bezpowrotnie i taniej już nie będzie. Ciepłownia
        wytransferowała na dany budynek czy na węzeł cieplny tyle i tyle
        ciepła, a czy ono dotarło do tego czy innego mieszkania to ich nie
        interesuje. Odczyty z podzielników stanowią tylko informację
        procentową ile w danym lokalu % ciepła zostało zużyte. Nie liczmy na
        to, że ktokolwiek z nas zapłaci tylko i wyłącznie za ciepło ze
        swojego lokalu.
        Nawiązując do lokatorów, którzy nie płacą, to nie tylko koszty
        ciepła, ale wszystkie pozostałe koszty związane z eksploatacją
        mieszkań są rozkladane na tych, którzy co miesiąc potulnie zanoszą
        kasę do spółdzielni i płacą.
        Na pospolite ruszenie lokatorów bym nie liczyła, bo wszyscy mocni
        jak ich nie widać przez monitor, a na zebraniach głosów zdecydowanie
        przeciw nie ma.
        Oby się zmienila postawa mieszkańców "Hutnika", wtedy może
        faktycznie coś drgnie.
        Pozdrawiam.
    • Gość: Maria Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.08, 12:00
      Piszę wprawdzie nie na temat,ale chciałabym poruszyć temat podwyżki
      wody od 01.04.2008r.Jak były książeczki to przed każda podwyżka
      spisywano stan licznika .Za dwa dni woda podrożeje a nikt nie
      spisywał liczników ,ani nie otrzymałam pisma jak będzie liczona.U
      mnie np: pan spisywał licznik 10 marca więc następny spis będzie
      gdzieś w maju i co ja za marzec też będę płacić po nowej cenie albo
      jakieś średnie wyliczenie też mnie nie interesuje.Nie po to
      zakładałam licznik żeby płacić za to czego nie żużyłam.Może ktoś
      coś wie na ten temat?
      • Gość: nemo53 Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 12:58
        Niestety jeśli chodzi o wodę to przypuszczam że nikt nie ma pojęcia
        jak to będzie z tą podwyżką i wyliczeniami.
        Tak samo jest z obowiązkowym płaceniem po 2 zł/m-c do rachunku za
        wodę.Licznik sam zakładałem,a spółdzielnia wydumała sobie ową opłatę
        mętnie to tłumacząc kosztem książeczek,odczytów (sprzątaczka w
        godzinach pracy)- złodziejstwo na kazdym kroku.
        • Gość: Robert Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 13:09
          Mieszkam w domku i też płacę opłatę za licznik na wodę. Tak więc nie zwalajcie
          wszystkich win na spółdzielnie mieszkaniowe.
      • Gość: Watpiący Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 13:26
        W związku z powyżką cen wody chciałbym się dowiedzieć,czy
        częstochowskie Wodociągi sponsorują na nasz koszt firmę watykańską,
        znaną pod nazwą "Kasa Nostra".
    • Gość: bilder Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.dclient.hispeed.ch 29.03.08, 14:44
      Wszystkiemu winna zima....wiec co?????prosze napisac list do sw
      Piotra.....bedzie w polsce afryka.....kraj bajkowy bez moralu
      • Gość: Teresa Maria W. Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 16:49
        Wiele rzeczy można sobie odmówić ale codzienna kąpiel nie powinna
        stanowić luksusu w XXI wieku.
        Jak żyć normalnie w rodzinie kilkuosobowej?... przy takich cenach
        za zużycie wody z kranu?...
        Śmierdzieć?... A może nosić nieprane tygodniami ubrania, spać
        pod nieświeżą pościelą?...
        Byle jak opłukiwać naczynia, by znależć się u lekarza z objawami
        zatrucia pokarmowego?... Podobno czystość to zdrowie...
        Niech kwitnie brudastwo... i oszczędność.

        • Gość: Teresa Maria W. Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.08, 17:42
          Gaz, prąd, woda z kranu i centralne ogrzewanie, opłata tzw za
          mieszkanie
          plus fundusz remontowy -
          Te opłaty zżerają nasze wynagrodzenia.
          Te ciągłe podwyżki tylko po 5 albo 7 złotych...
          • Gość: monia Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: 80.54.174.* 29.03.08, 19:45
            mieszkam na polnocy i musze placic do wody 7 zl przedplaty
            miesiecznie a mam wodomierze czyz to nie BANDYCKI KRAJ .
        • Gość: Ankaretta Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: 212.87.241.* 30.03.08, 20:03
          a w zasobach Naszej Pracy w niektórych blokach zamontowali takie
          termostaty, że kaloryfery sa ledwo letnie a w mieszkaniu chłód! Nie
          jest co prawda zimno, ale rozebranie się w łazience do mycia wymaga
          chartu ducha, ręce marzną przy biurku, nie da się posiedzieć
          spokojnie w fotelu, bo się marznie! A CSM Nasza Praca - jak
          zwykle!!! "wystarczy nikt nie narzeka", (tylko zawsze aktualnie
          zgłaszający!) "nie ma możliwości!" , "takie normy" itd. Jak zwykle w
          Naszej Pracy. Tam nawet szkoda interweniować. Oni tam są sami dla
          siebie. Towarzystwo wzajemnej adoracji za niemałe pensje z naszych
          czynszów!
        • Gość: ojej Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.130.rev.vline.pl 25.04.08, 14:22
          tak sobie czytam w poszukiwaniu informacji o podzielnikach na forach
          i zdebiałam musisz płacić ogromne rachunki z takim podejściem, i
          oszczędność nie znaczy brudactwo u mnie cztery osoby dwojka małych
          dzieci, pralka dwa razy w tygodniu i ostatnio zmywarka. Ale prysznic
          z termoregulacją i nie musze spuszczac litrów wody aby ustawić
          temperaturę do kapieli. Pralka z programem eco zmywarka z programem
          eco, kredytów nie bierzemy na wszystko odkładamy żeby nie było, że
          że tyle zarabiamy bo 2,600 na wszystkich ale zuzywam tyle ile
          potrzebuję. Myslenie nie boli a tym bardziej oszczędzanie a i
          kapiemy się codziennie. Pozdrawiam.
    • Gość: bez pardonu Fortum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.08, 20:19
      i tak fortum zdziera z mieszkańców częstochowy kasę a wrona się
      cieszy i fotografuje z prezesami i ich chwali
    • Gość: spec_men Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.gprs.plus.pl 30.03.08, 00:38
      Z zasobów spółdzielni prezesa J. kwestionujących rachunki są setki
      osób (a wciąż zgłaszają się nowi) - błąd popełniła firma
      rozliczeniowa (na zlecenie??) ale ne chce się do tego przyznać
      twierdząc, że jest OK. W większości przypadków podwójnie "cos tam"
      naliczyli i większość ma wzrost kosztów od 30 do 50 %. Pozostali
      mogli nawet tego nie zauważyć, jeśli rozlicznie przebiegło
      prawidłowo. Pozmieniali też współczynniki LAF i inne korekcyjne
      takie do wyliczeń i stąd jest problem. Albo im się kom zawiesił J
      Ogólnie zużycie ciepła na dany węzeł jest porównywalne z latami
      ubiegłymi, ale firma T schrzaniła robotę i z nadwyżką policzyła
      wszystkim zużycie ciepła. Ale na poprawkę nie ma co liczyć, bo takie
      u nas prawo, podzielniki maja jedynie dopuszczenie do użytku
      (deklaracja zgodności z normą 834) i nie zawsze są precyzyjnie
      zestrojone a ponadto systemy rozliczeniowe nie są doskonałe i nigdy
      nie będą. Standard wykonania bloków też pozostawia wiele do życzenia
      a przy takim systemie rozliczeń powinien być najwyższy.... Pozatym z
      tego, co mi mówili podzielniki nie były zamontowane w sposób zgodny
      z normą ale nikt do tego się nie przyzna, bo by parę osób straciło
      robotę jak zwykle u nas wszystko dobre ale na papierku,
      rzeczywistość to co innego. A nawiasem mówiąc w hutniku powinni
      wymienić już ekipę na nową ta już swoje zrobiła.
      • Gość: kaloryfer Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.tktelekom.pl 30.03.08, 01:05
        > A nawiasem mówiąc w hutniku powinni wymienić już ekipę na nową ta już > swoje
        zrobiła.

        raczej "swoje zarobiła" ;-)
    • Gość: spec_men i_N_f_O IP: *.gprs.plus.pl 30.03.08, 00:39
      Z zasobów spółdzielni prezesa J. kwestionujących rachunki są setki
      osób (a wciąż zgłaszają się nowi) - błąd popełniła firma
      rozliczeniowa (na zlecenie??) ale ne chce się do tego przyznać
      twierdząc, że jest OK. W większości przypadków podwójnie "cos tam"
      naliczyli i większość ma wzrost kosztów od 30 do 50 %. Pozostali
      mogli nawet tego nie zauważyć, jeśli rozlicznie przebiegło
      prawidłowo. Pozmieniali też współczynniki LAF i inne korekcyjne
      takie do wyliczeń i stąd jest problem. Albo im się kom zawiesił J
      Ogólnie zużycie ciepła na dany węzeł jest porównywalne z latami
      ubiegłymi, ale firma T schrzaniła robotę i z nadwyżką policzyła
      wszystkim zużycie ciepła. Ale na poprawkę nie ma co liczyć, bo takie
      u nas prawo, podzielniki maja jedynie dopuszczenie do użytku
      (deklaracja zgodności z normą 834) i nie zawsze są precyzyjnie
      zestrojone a ponadto systemy rozliczeniowe nie są doskonałe i nigdy
      nie będą. Standard wykonania bloków też pozostawia wiele do życzenia
      a przy takim systemie rozliczeń powinien być najwyższy.... Pozatym z
      tego, co mi mówili podzielniki nie były zamontowane w sposób zgodny
      z normą ale nikt do tego się nie przyzna, bo by parę osób straciło
      robotę jak zwykle u nas wszystko dobre ale na papierku,
      rzeczywistość to co innego. A nawiasem mówiąc w hutniku powinni
      wymienić już ekipę na nową ta już swoje zrobiła.
      • Gość: znów Re: i_N_f_O IP: *.gprs.plus.pl 30.03.08, 00:52
        i jeszcze do poczytania www.almot-eco.com/index.php?
        strona=Artykuly&art=58&nazwa=Podzielnik%20koszt%C3%B3w%20ogrzewania
    • Gość: gogo Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.08, 09:39
      To fakt, ta "banda" okrada nas sysytematycznie. Najwyższy czas, aby wymienić całą ekipe. W naszym bloku jeszcze nie wymieniono podzielnikow na te "wspaniale" elektroniczne i sytuacja jest podobna. Po kazdym rozliczniu ograniczam dopływ ciepła marznąc w zimnym mieszkaniu, a co roku ( mimo i tak juz wysokiego ryczałtu) doplacam i mam podwyższaną kwote ryczałtu. Wskazania podzielnikow sa oczywiście nieco niższe. Po przeczytaniu tych wypowiedzi ogarnia mnie przerażenie, co mnie czeka po wymianie podzielnikow na elektroniczne Nie chodze do spóldzielni z reklamacjami, ponieważ bylam raz i poza zszarpanymi nerwami nic nie wskórałam. Płacze i płacę, tak jak większość lokatorów. A moze by tak NIK sie tym wreszcie zajął. Dlaczego my z tych marnych dochodów mamy utrzymywać bande cwaniakow?
    • Gość: viki Mieszkanie mi urosło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.08, 11:00
      W rozliczeniu za 2007:
      - koszty podstawowe byly naliczne od 41.300 m.kw.
      - ryczałty łącznie od 7.200 m.kw
      co łącznie dawało 48.5 m.kw. co zgadz sie z moim metrażem.

      W rozliczeniu za 2008:
      - koszty podstawowe byly naliczne od 48.500 m.kw.
      - ryczałty łącznie od 7.200 m.kw
      co łącznie daje 55.7 m.kw

      Może mi ktoś to jakoś wyjaśnić?
      I jeszcze jedno pytanie. Na fakturze mam rozliczenie od 01.08 do
      31.12 a podzielniki były odczytywane w lutym?

    • Gość: rks CZEWA Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.03.08, 12:16
      Ty prezesino lepiej sie nie odzywaj bo juz masz w pysk jak cie spotkam
    • Gość: zainteresowany Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: 89.174.23.* 30.03.08, 16:48
      Czy ktoś kto zapłacił znacznie większą opłatę kosztów zmiennych(tych zależnych od zużycia indywidualnego) w porownaniu z zeszlym rokiem, mógłby skontaktować się ze mną mailowo (interesują mnie lokatorzy SM Hutnik)??? Adres: horde1@o2.pl
    • Gość: Misiek Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.profiline.pl 30.03.08, 22:24
      A my, będąc w zsobach RSM Hutnik otrzymaliśmy ZWROT - nieduży, bo nieduży ale
      liczony w SETKACH zł. W mieszkaniach jest ciepło i bez grzania, a w zimie trochę
      grzaliśmy gdy była potrzeba - małe dziecko przed kąpielą musi mieć pokój
      nagrzany na max - nawet teraz!
      • Gość: sąsiadka Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.realestate.net.pl 30.03.08, 23:03
        Metalurg wymienił firmę Techem na nową... ciekawe jak w tym roku
        będzie wyglądało rozliczenie CO ?
    • Gość: Wietnamski kucharz Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.08, 00:07
      No fakt - zima była łagodna, nieprzegrzewałem się i mam 470 zł nadpłaty...
      Ale prezes Hutnika przesadza z dokładnością ocieplenia. Chyba nie wie jak to
      wygląda. W piwnicy wieją zimne wiatry (w "Naszej Pracy" w wymieniono również
      okienka piwniczne), dzięki nieszczelnym drzwiom na klatce schodowej podczas
      większych mrozów zamarza woda w rurze zbiornika wyrównawczego, przez dziury w
      trzymających się na samej farbie oknach klatki schodowej można wystawić palec.
      Mieszkam na parterze, i w związku z nieociepleniem części piwnicznej temperatura
      płytek podłogowych wynosi czasem około 5 stopni.
      Ci nade mną mają dużo większą nadpłatę.
      • Gość: Wiktor Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.08, 07:43
        A mnie bez słowa zwrócono kwotę, którą zakwestionowałem. Nie mam
        pretensji, jeśli ktoś się pomyli. Administracja na Błesznie
        przeprosiła i w czym problem. Trzeba tylko się pofatygować osobiście.
        • Gość: Nowak Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.08, 07:47
          Potwierdzam - zwrócili i przeprosili. Niestety nie mogłem tego
          załatwić przez telefon.
          • Gość: agnieszka Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: 212.87.241.* 31.03.08, 09:29
            ale was spoldzielnia rucha hahahahahha
    • Gość: T Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.08, 17:05
      T
    • Gość: cxz Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.08, 14:21
      xcxz
      • Gość: Lokator Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.08, 15:57
        Zobaczcie ile płaci sie za ogrzewanie w Spółdzielni "Segment" to
        zbledniecie.
    • Gość: milo Re: Lokatorzy kwestionują rachunki za ogrzewanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 17:29
      zgadzam się ze rachunki dotyczace płatności zalokal sa za duże
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka