22.11.02, 09:37
co należy zrobić aby rozruszać gospodarczo miasto
Obserwuj wątek
    • francuz_el Re: Pytanie 22.11.02, 13:30
      nalezy wybudowac infrastrukture, czyli np.drogi, przygotowywac grunty pod
      inwestycje, oferowac inwestorom ulgi podatkowe itd.
      • michal_el Re: Pytanie 22.11.02, 17:33
        francuz_el napisał:

        > nalezy wybudowac infrastrukture, czyli np.drogi, przygotowywac grunty pod
        > inwestycje, oferowac inwestorom ulgi podatkowe itd.


        Tak poza tematem to jestem ciekaw co powstanie na nowej trasie mostowej. Skoro
        już o tym mówimy.
    • anna1000 Re: Pytanie 22.11.02, 16:44
      tak zgodzę się z Francuzem, ulgi podatkowe dla inwestorów, większa reklama
      miasta, pomysł na organizację corocznych targów- tylko w Elblągu w określonej
      dziedzinie, stwożyć poważny ośrodek naukowy- pisałam już o instytucie torfowym
      (żuławskie centrum melioracji)- reorganizacja instytutu- możliwość odbycia w
      nim studiów doktoranckich, współpraca z UWM- poprzez umożliwienie pisania prac
      magisterskich pod okiem elbląskiej kadry
      mamy się czym chwalić- większa reklama miasta
    • michal_el Re: Pytanie 22.11.02, 17:34
      glupi3 napisała:

      > co należy zrobić aby rozruszać gospodarczo miasto


      I np w przypadku Elbląga rozbudowa portu.
      • glupi3 Re: Pytanie 26.11.02, 08:51
        rozbudowa!!!!!!!??????????????
        to tak jak by na śląsku zaczęto budować kopalnie!!!!!!!!!!!
        • francuz_el Re: Pytanie 26.11.02, 10:22
          Nie wiem co cie zdziwilo z rozbudowa portu... Moze mi to wytlumaczysz??
          • michal_el Re: Pytanie 26.11.02, 11:49
            francuz_el napisał:

            > Nie wiem co cie zdziwilo z rozbudowa portu... Moze mi to wytlumaczysz??


            też oczekuję odpowiedzi.
        • zeta_e Re: Pytanie 26.11.02, 22:01
          glupi3 napisała:

          > rozbudowa!!!!!!!??????????????
          > to tak jak by na śląsku zaczęto budować kopalnie!!!!!!!!!!!

          chyba jest jednak różnica między kopalniami na śląsku a portem w El..

          - port uzupełnienie oferty Elbląga jako ważnego węzła transportowego
          (drogowego - "Berlinka" i kolejowego) między zachodem i południem UE a północną
          cześcią UE i Rosją ściśle współpracujący z największymi portami w tej części
          Europy tj. Gdynią i Gdańskiem (a właściwie jednym 3miejskim :))
          • glupi3 Re: Pytanie 27.11.02, 09:38
            porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie rozbudowywać.
            jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju?
            • anna1000 Re: Pytanie 27.11.02, 09:40
              glupi3 napisała:

              > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie
              rozbudowywać.
              > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju?

              według mnie jest różnica między portem a stocznią, ale mogę się mylić...
              • michal_el Re: Pytanie 27.11.02, 10:55
                anna1000 napisała:

                > glupi3 napisała:
                >
                > > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie
                > rozbudowywać.
                > > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju?
                >
                > według mnie jest różnica między portem a stocznią, ale mogę się mylić...


                Ale skąd ten południowiec może to wiedzieć.
            • zeta_e Re: Pytanie 27.11.02, 20:04
              glupi3 napisała:

              > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie
              rozbudowywać.
              > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju?

              jak dla ciebie kolego głupi - port stocznia kopalnia huta to to samo to
              rzeczywiście ta rozmowa przypomina gadkę ślepego z niemową :)) a co do wezła
              transportowego to chyba nie chodzi o rubieże czy centrum kraju, ale o położenie
              w pobliżu tras komunikacyjnych (północ - południe UE, zachód - płn wschód UE i
              Rosja), portów i właśnie granicy (już niedługo UE) tak jak w przypadku El. i
              powiedzmy Koluszek :)) jeśli już się uparłeś na centrum ;))
              • michal_el Re: Pytanie 27.11.02, 21:49
                zeta_e napisał:

                > glupi3 napisała:
                >
                > > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie
                > rozbudowywać.
                > > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju?
                >
                > jak dla ciebie kolego głupi - port stocznia kopalnia huta to to samo to
                > rzeczywiście ta rozmowa przypomina gadkę ślepego z niemową :)) a co do wezła
                > transportowego to chyba nie chodzi o rubieże czy centrum kraju, ale o
                położenie
                >
                > w pobliżu tras komunikacyjnych (północ - południe UE, zachód - płn wschód UE
                i
                > Rosja), portów i właśnie granicy (już niedługo UE) tak jak w przypadku El. i
                > powiedzmy Koluszek :)) jeśli już się uparłeś na centrum ;))
                >
                >

                Chyba jednak szuka zaczepki, a zdawało się, że zaczął normalnie gadać. Tak jak
                nasz stary znajomy z O...
                • francuz_el Re: Pytanie 28.11.02, 23:24
                  Tez nie wiem o co tak naprawde glupkowi teraz chodzi... ale trzeba to mu
                  wybaczyc :) A co do wezla komunikacyjnego to dzis w nocy przejezdzalem nasza
                  obwodnica i o dziwo zobaczylem przy Nowej Holandii Shella!! Az nie moglem
                  uwierzyc. Fakt, ze nie jechalem obwodnica od ok. miesiaca, ale to prawdziwa
                  zaskoczka :)
                  • michal_el Shell 28.11.02, 23:32
                    francuz_el napisał:

                    > Tez nie wiem o co tak naprawde glupkowi teraz chodzi... ale trzeba to mu
                    > wybaczyc :) A co do wezla komunikacyjnego to dzis w nocy przejezdzalem nasza
                    > obwodnica i o dziwo zobaczylem przy Nowej Holandii Shella!! Az nie moglem
                    > uwierzyc. Fakt, ze nie jechalem obwodnica od ok. miesiaca, ale to prawdziwa
                    > zaskoczka :)



                    W najbliższym czasie nie tylko to Ciebie zaskoczy w tym miejscu.
                    Ale o tej budowie nic nie wiedziałem:(
                    Co ta tv el robi, że nie informuje mieszkańców!!!!
                  • michal_el Re: Pytanie 12.12.02, 21:39
                    francuz_el napisał:

                    >i o dziwo zobaczylem przy Nowej Holandii Shella!! Az nie moglem
                    > uwierzyc. Fakt, ze nie jechalem obwodnica od ok. miesiaca, ale to prawdziwa
                    > zaskoczka :)

                    Też dzisiaj jechałem obwodnicą i jest, nawet ładniejsza niż ta na Dąbka, i
                    ładny pylon:)
                    • francuz_el Re: Pytanie 13.12.02, 12:54
                      Czy ladniejsza to bym mial watpliwosci...jest o wiele mniejsza, ma dosc maly
                      sklepik...kazdy ma swoj gust :)
                      • michal_el Re: Pytanie 13.12.02, 17:20
                        francuz_el napisał:

                        > Czy ladniejsza to bym mial watpliwosci...jest o wiele mniejsza, ma dosc maly
                        > sklepik...kazdy ma swoj gust :)


                        Mnie w szczególności ten ładny pylon ujął:)
                        • Gość: anna Re: Pytanie IP: *.umcs.lublin.pl 13.12.02, 17:28
                          michal_el napisał:

                          pylon
                          >
                          >

                          co to jest???
                          • michal_el Re: Pytanie 13.12.02, 17:38
                            Gość portalu: anna napisał(a):

                            > michal_el napisał:
                            >
                            > pylon
                            > >
                            > >
                            >
                            > co to jest???


                            To takie coś jak np stoi obok Mc Donalda na Grunwaldzkiej (15 metrowe)
                            • anna1000 Re: Pytanie 13.12.02, 17:41
                              a to na placu Jagiellończyka?? co się kręci???
                              • michal_el Re: Pytanie 13.12.02, 17:44
                                anna1000 napisała:

                                > a to na placu Jagiellończyka?? co się kręci???


                                To nie wiem czy się nazywa pylon:)

                                Ale tego już nie ma.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka