glupi3 22.11.02, 09:37 co należy zrobić aby rozruszać gospodarczo miasto Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
francuz_el Re: Pytanie 22.11.02, 13:30 nalezy wybudowac infrastrukture, czyli np.drogi, przygotowywac grunty pod inwestycje, oferowac inwestorom ulgi podatkowe itd. Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 22.11.02, 17:33 francuz_el napisał: > nalezy wybudowac infrastrukture, czyli np.drogi, przygotowywac grunty pod > inwestycje, oferowac inwestorom ulgi podatkowe itd. Tak poza tematem to jestem ciekaw co powstanie na nowej trasie mostowej. Skoro już o tym mówimy. Odpowiedz Link Zgłoś
anna1000 Re: Pytanie 22.11.02, 16:44 tak zgodzę się z Francuzem, ulgi podatkowe dla inwestorów, większa reklama miasta, pomysł na organizację corocznych targów- tylko w Elblągu w określonej dziedzinie, stwożyć poważny ośrodek naukowy- pisałam już o instytucie torfowym (żuławskie centrum melioracji)- reorganizacja instytutu- możliwość odbycia w nim studiów doktoranckich, współpraca z UWM- poprzez umożliwienie pisania prac magisterskich pod okiem elbląskiej kadry mamy się czym chwalić- większa reklama miasta Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 22.11.02, 17:34 glupi3 napisała: > co należy zrobić aby rozruszać gospodarczo miasto I np w przypadku Elbląga rozbudowa portu. Odpowiedz Link Zgłoś
glupi3 Re: Pytanie 26.11.02, 08:51 rozbudowa!!!!!!!?????????????? to tak jak by na śląsku zaczęto budować kopalnie!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
francuz_el Re: Pytanie 26.11.02, 10:22 Nie wiem co cie zdziwilo z rozbudowa portu... Moze mi to wytlumaczysz?? Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 26.11.02, 11:49 francuz_el napisał: > Nie wiem co cie zdziwilo z rozbudowa portu... Moze mi to wytlumaczysz?? też oczekuję odpowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
zeta_e Re: Pytanie 26.11.02, 22:01 glupi3 napisała: > rozbudowa!!!!!!!?????????????? > to tak jak by na śląsku zaczęto budować kopalnie!!!!!!!!!!! chyba jest jednak różnica między kopalniami na śląsku a portem w El.. - port uzupełnienie oferty Elbląga jako ważnego węzła transportowego (drogowego - "Berlinka" i kolejowego) między zachodem i południem UE a północną cześcią UE i Rosją ściśle współpracujący z największymi portami w tej części Europy tj. Gdynią i Gdańskiem (a właściwie jednym 3miejskim :)) Odpowiedz Link Zgłoś
glupi3 Re: Pytanie 27.11.02, 09:38 porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie rozbudowywać. jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju? Odpowiedz Link Zgłoś
anna1000 Re: Pytanie 27.11.02, 09:40 glupi3 napisała: > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie rozbudowywać. > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju? według mnie jest różnica między portem a stocznią, ale mogę się mylić... Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 27.11.02, 10:55 anna1000 napisała: > glupi3 napisała: > > > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie > rozbudowywać. > > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju? > > według mnie jest różnica między portem a stocznią, ale mogę się mylić... Ale skąd ten południowiec może to wiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
zeta_e Re: Pytanie 27.11.02, 20:04 glupi3 napisała: > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie rozbudowywać. > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju? jak dla ciebie kolego głupi - port stocznia kopalnia huta to to samo to rzeczywiście ta rozmowa przypomina gadkę ślepego z niemową :)) a co do wezła transportowego to chyba nie chodzi o rubieże czy centrum kraju, ale o położenie w pobliżu tras komunikacyjnych (północ - południe UE, zachód - płn wschód UE i Rosja), portów i właśnie granicy (już niedługo UE) tak jak w przypadku El. i powiedzmy Koluszek :)) jeśli już się uparłeś na centrum ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 27.11.02, 21:49 zeta_e napisał: > glupi3 napisała: > > > porty w gdyni, gdańsku, szczecinie upadają a wy chcecie u siebie > rozbudowywać. > > jakie macie przebicie? węzeł transportowy na rubieżach kraju? > > jak dla ciebie kolego głupi - port stocznia kopalnia huta to to samo to > rzeczywiście ta rozmowa przypomina gadkę ślepego z niemową :)) a co do wezła > transportowego to chyba nie chodzi o rubieże czy centrum kraju, ale o położenie > > w pobliżu tras komunikacyjnych (północ - południe UE, zachód - płn wschód UE i > Rosja), portów i właśnie granicy (już niedługo UE) tak jak w przypadku El. i > powiedzmy Koluszek :)) jeśli już się uparłeś na centrum ;)) > > Chyba jednak szuka zaczepki, a zdawało się, że zaczął normalnie gadać. Tak jak nasz stary znajomy z O... Odpowiedz Link Zgłoś
francuz_el Re: Pytanie 28.11.02, 23:24 Tez nie wiem o co tak naprawde glupkowi teraz chodzi... ale trzeba to mu wybaczyc :) A co do wezla komunikacyjnego to dzis w nocy przejezdzalem nasza obwodnica i o dziwo zobaczylem przy Nowej Holandii Shella!! Az nie moglem uwierzyc. Fakt, ze nie jechalem obwodnica od ok. miesiaca, ale to prawdziwa zaskoczka :) Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Shell 28.11.02, 23:32 francuz_el napisał: > Tez nie wiem o co tak naprawde glupkowi teraz chodzi... ale trzeba to mu > wybaczyc :) A co do wezla komunikacyjnego to dzis w nocy przejezdzalem nasza > obwodnica i o dziwo zobaczylem przy Nowej Holandii Shella!! Az nie moglem > uwierzyc. Fakt, ze nie jechalem obwodnica od ok. miesiaca, ale to prawdziwa > zaskoczka :) W najbliższym czasie nie tylko to Ciebie zaskoczy w tym miejscu. Ale o tej budowie nic nie wiedziałem:( Co ta tv el robi, że nie informuje mieszkańców!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 12.12.02, 21:39 francuz_el napisał: >i o dziwo zobaczylem przy Nowej Holandii Shella!! Az nie moglem > uwierzyc. Fakt, ze nie jechalem obwodnica od ok. miesiaca, ale to prawdziwa > zaskoczka :) Też dzisiaj jechałem obwodnicą i jest, nawet ładniejsza niż ta na Dąbka, i ładny pylon:) Odpowiedz Link Zgłoś
francuz_el Re: Pytanie 13.12.02, 12:54 Czy ladniejsza to bym mial watpliwosci...jest o wiele mniejsza, ma dosc maly sklepik...kazdy ma swoj gust :) Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 13.12.02, 17:20 francuz_el napisał: > Czy ladniejsza to bym mial watpliwosci...jest o wiele mniejsza, ma dosc maly > sklepik...kazdy ma swoj gust :) Mnie w szczególności ten ładny pylon ujął:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anna Re: Pytanie IP: *.umcs.lublin.pl 13.12.02, 17:28 michal_el napisał: pylon > > co to jest??? Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 13.12.02, 17:38 Gość portalu: anna napisał(a): > michal_el napisał: > > pylon > > > > > > co to jest??? To takie coś jak np stoi obok Mc Donalda na Grunwaldzkiej (15 metrowe) Odpowiedz Link Zgłoś
anna1000 Re: Pytanie 13.12.02, 17:41 a to na placu Jagiellończyka?? co się kręci??? Odpowiedz Link Zgłoś
michal_el Re: Pytanie 13.12.02, 17:44 anna1000 napisała: > a to na placu Jagiellończyka?? co się kręci??? To nie wiem czy się nazywa pylon:) Ale tego już nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś