yaishi 24.04.04, 19:15 Kiedy podawać? Lepiej rano czy wieczorem? W trakcie jedzenia? /podać na łyżeczce wyciągając na chwile mleko z buzi?/ głupie pytanie ale zastanawiam sie czy dobrze podaję pozdrawiam karina Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kasiaczekroza Re: Vigantol 24.04.04, 19:33 Bezpośrednio do pyszczka tuz przed karmieniem, bo rozpuszcza sie dopiero w mleku.Ja daję wieczorem po kapieli, ale to nie ma znaczenia, najwazniejsze żaeby nie zapominac Odpowiedz Link Zgłoś
yaishi Re: Vigantol 24.04.04, 19:41 a nie rozpuszcza sie w przegotowanej wodzie na łyżeczce? Odpowiedz Link Zgłoś
yaishi Re: Vigantol 24.04.04, 19:43 zapomniałam powiedzieć że muszę podawać w tabletkach nie kropelkach Odpowiedz Link Zgłoś
malgosiek2 Re: Vigantol 24.04.04, 20:05 Cześć Wydaje mi się,że nie powinnaś podawać na łyżeczce z wodą tylko z mlekiem bo wit.d3 rozpuszcza się w tłuszczach,a nie w wodzie.Pytanko z ciekawości dlaczego tabletki?Krople są wygodniejsze.PZDR Małgorzata Odpowiedz Link Zgłoś
yaishi Re: Vigantol 24.04.04, 20:14 podobno bardziej przyswajalne, kropelki są oleiste i czesc zawsze zostaje na łyżeczce Odpowiedz Link Zgłoś
malgosiek2 Re: Vigantol 24.04.04, 20:24 To znowu ja Kropelki podawałam bezpośrednio do buzi,robiłam tzw. rybkę i 1 kropla trafiała od razu do buzi,po czym podawałam pierś.Na łyżeczce zawsze zostają resztki. Przestudiowałam "Leki współczsnej terapii" i tam nie ma wzmianki o tym,że lepiej przyswajane są w tabletkach.Nie ma znaczenia pora dnia w podawaniu wit,aby tylko przed karmieniem.Pozdrowienia Małgorzata Odpowiedz Link Zgłoś
yaishi Re: Vigantol 24.04.04, 20:31 ja słyszałam ze w trakcie. Ciekawe jak powinno sie podawać faktycznie, bo już głupieję.. Odpowiedz Link Zgłoś
malgosiek2 Re: Vigantol 24.04.04, 20:43 Ja podawałam na początku karmienia i nie przerywałam wtedy karmienia.Małgorzata Odpowiedz Link Zgłoś
jasma76 Re: Vigantol 24.04.04, 21:25 Ja też podaję 1 kropelkę prosto do buzi. Mój synek na widok buteleczki usmiecha się i szeeeeeeroko otwiera buźkę, czekając na kropelke. To już taki rytuał u nas na przewijaku , po kąpieli, a potem cycuś i spanko. Odpowiedz Link Zgłoś
magdamroziuk Re: Vigantol 26.04.04, 10:26 Vigantol w kroplach to roztwór olejowy i nie trzeba mleka, aby się przyswajał. To są wytyczne, jak podaje się polski preparat, który jest roztworem wodnym. A poza tym jest już tak jasno, może dłuższy spacer, zamiast faszerowania chemią? Odpowiedz Link Zgłoś
weronikarb Re: Vigantol 27.04.04, 12:58 Po pierwsze spacerek nie pomoze! Poniewaz jest to witamina ktora bardzo szybko "ucieka" z organizmu, a niemowleta potrzebuja jej do wzrostu. Pozatym roztworu NIE PODAJE sie na lyzeczce - rownie dobrze mozna wylac obok. Bardzo szybko sie utlenia i leje sie prosto do buzki. Na ogol zima sa to dwie kropelki, ale o tym musi zdecydowac pediatra. Renata Odpowiedz Link Zgłoś
olunia75 Re: Vigantol 28.04.04, 12:55 Prosto do pyszczka, nigdy na łyżeczce, zaraz przed albo po posiłku, ponieważ wit. d3 jest lepiej przyswajalna gdy podaje się ją razem z "tłuszczami". Poza tym vigantol zawsze trzymaj w lodówce, ponieważ traci swoje właściwości. Odpowiedz Link Zgłoś
gosiash Re: Vigantol 28.04.04, 22:37 Ja chciałabym dodać, że moja pediatra radzi podawać wieczorem, bo nie powinno się zaraz po podaniu D3 na słońce wychodzić. Odpowiedz Link Zgłoś