Dodaj do ulubionych

witamina D3

13.06.06, 07:42
Obserwuj wątek
    • jkl13 Re: witamina D3 13.06.06, 07:44
      za szybko mi się kliknęło...
      Mam pytanko, jak długo należy podawać dziecku witaminę D3. Byłam wczoraj na
      szczepieniu dla półtoraroczniaka i zapomniałam się zapytać.
      Czy w sytuacji, gdy dziecko siedzi cały dzień na dworzu przy takim słońcu to
      także trzeba ją podawać?
      • bea-ta Re: witamina D3 13.06.06, 08:10
        Jak jest dziecko karmione?Zapotrzebowanie na dobę - mleko, pos. stałe+ preparaty
        wit. to 400j.m dla dziecka donoszonego od 4 tyg.ż do 18mż. Beata
    • gika_gkc Re: witamina D3 13.06.06, 09:16
      moj Maly ma 18 m a od dwoch nie dostaje witaminy na zalecenie pediatry
      nie je tez zadnych innych preparatow witaminowych
      • nosmoking1 Re: witamina D3 13.06.06, 11:58
        Moja pediatra, ktora jest wybitna specjalistka i mam do niej ogromne zaufanie,
        mowila ostatnio zeby podawac dzieciom wit D3 do 3 roku zycia, poniewaz ostatnie
        badania wykazaly ze kondycja kosci u malych dzieci jest coraz gorsza. My
        podajemy wiec ta witamine co dwa dni po 1 kropli.
        • verdana Re: witamina D3 13.06.06, 12:36
          Musisz zapytac lekarza, niestety...
          Podawanie wit D3 w niektorych wypadkach jest wręcz konieczne, a w innych po
          prostu niebezpieczne (np. moje dzieci miały surowy zakaz brania tej witaminy,
          nawet w zimie).
          Nasze rady mogą tylko Twemu dziecku zaszkodzić.
        • gika_gkc Re: witamina D3 13.06.06, 13:35
          ja do swojej tez mam zaufanie i tez ja uwazam za specjaliste smile
          wiec nie podaje smile
          moja pediatra zaleca nam racjonalna diete
          poza tym maly dostaje witaminizowane mleko
    • mama_pysiaczkow Re: witamina D3 13.06.06, 14:20
      moje Maluchy mają juz 3 latka i nie dostawały wogóle Wit D3 (w rzeczywistosci
      to hormon a nie witamina). Piją jednak mleko modyfikowane a ono zawiera
      tę "witaminę".
    • jkl13 Re: witamina D3 14.06.06, 18:07
      dzięki za wszystkie odpowiedzi, chyba jednak dla pewności skontaktuję się z
      naszym pediatrą.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka