ni.mi
16.07.14, 11:17
Żaliła mi się przyjaciółka, matka 12 letniego chłopaka, na zachowanie swojego syna. Mówi, że całymi dniami siedziałby tylko przed kompem grając w gry konstrukcyjne albo godzinami czytał książki. Nic innego właściwie go nie interesuje. Jeszcze kilka lat temu pasjami tworzył wymyślne konstrukcje z lego, składał modele samolotów itp. dziś klocki leżą, modele również a on tkwi przed kompem lub przed książkami. Uczy się dobrze, po szkole szaleje z kolegami na boisku, ale potem wraca do domu, nikogo już nie zaprasza, mówi że nie ma takiej potrzeby, że wystarczają mu spotkania z kolegami w szkole. Na plac zabaw nie chce iść bo twierdzi, że jest za duży, zabrany na spacer snuje się jak cień i nudzi się. Najchętniej siedzi zamknięty w swoim pokoju obłożony komputerem i książkami. Koleżanka się martwi a mnie wydaje się, że to normalne zachowanie dla chłopaka w tym wieku. chłopak fajny, miły, inteligentny, bardzo grzeczny. To chyba taki wiek? Chłopak w tym wieku chyba już nie bawi się zabawkami, klockami, itp. To chyba normalne, że interesują go książki i gry konstrukcyjne na kompie. Zgadza się czy się mylę ? A przyjaciółka ogranicza mu komputer i książki (tak książki również !!!) i każe się w coś bawić, zająć czymś innym, a on wtedy się nudzi. Sama mam córki w takim wieku ,że bawią się jeszcze lalkami i nie wiem co jej poradzić. Pomożecie? Jak zachowują się wasze nastolatki?