Dodaj do ulubionych

Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów?

13.11.18, 14:01
Niech mi ktoś wytłumaczy. I to takich co o sobie mówią "polak z dziada- pradziada". Jak to możliwe, ze w kraju ktory nazisci tak zniszczyli, ludzi tyle wybili jest tylu wyznawców tego ruchu. BO ja naprawde rozumiem, ze w takich Niemczech jest częśc ludzi z tesknotą za mega-imperium Niemieckim Hitlera. Nie popieram tego ale rozumiem. Nazisci ich kraj mieli stworzyć wielkim. Ale nasz kraj chcieli zmieść z powierzchni ziemi. I tutaj taki jeden z drugim "prawdziwi patrioci" wykrzykują hasła neonazistowskie? Bo co? Bo chce białej siły? Bo sie "ciapatego" w kraju boją wiec wolą zeby wrócił 39 rok? Ile ten kraj wyciepriał z rąk nazistów a ile z rąk muzułmanów? Mnie sie wydawało ze z taką historią, w tym kraju nie ma możliwości aby "polak-patriota" jak o sobie mówią wykrzykiwał takie hasła pod takimi banderami. Wyobrazacie co by pomysleli, ci co gineli na wijnie za nasz kraj walcząć z nazistami, jakby im pokazać masz ONRuna ulicach stolicy? Albo Forza Nuova idacych ramię w ramię z Polakami?
Obserwuj wątek
    • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:09
      Pogan i monarchistów też mamy. Poza tym dla młodych ludzi II WŚ to abstrakcja, nie pamięć.
      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:10
        NO porównywanie Pogan do neonazistów .... Nie jstem stara, historii nie lubłam w szkole a jednak wiem co nazisci nam tu zgotowali...
        • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:28
          Nie o to chodziło smile
        • martaesz Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:29
          hanusinamama napisała:

          jednak wiem co nazisci nam tu zgotowali...
          To byli Niemcy, po co TA poprawność polityczna.
          • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:34
            Byli to Niemcy, ale zarazem naziści. To takie trudne?
            • martaesz Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:38
              angazetka napisała:

              > Byli to Niemcy, ale zarazem naziści. To takie trudne?
              Są takie czasy ze ktoś może nie wiedzieć że naziści to Niemcy.
              • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:53
                Są takie czasy, że ktoś może nie wiedzieć, że ONR to faszyści.
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:09
                Byli to Niemc ale tez naziści. Własnie to mnie dziwi. Z jednej strony PIS walczy ze stwierdzeniami "polskie obozy" a z drugiej pod łapkę idzie w marszu z nazistami...
          • livia.kalina Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:51
            Bo to, ze to byli Niemcy to jednak mało istotne. Tysiące Niemców przyjeżdża tu każdego dnia i nie niesie to ze sobą żadnego zagrożenia. Ale, ze byli to naziści to postawili tu obozy koncentracyjne. Zresztą wymyślił je obywatel Austrii, nie Niemiec. W tym samym czasie inni Niemcy byli antynazistami. Równie dobrze można by powiedzieć, ze byli to mężczyźni, właściciele wąsów, niebieskoocy lub podać inny nieistotny znacznik.
            • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:27
              > lub podać inny nieistotny znacznik.

              Wiem, że dla niektórych narodowość to "nieistotny znacznik". Dla Hitlera akurat był istotny, bo był Niemcem z wyboru i mimo austriackiego obywatelstwa już w I WŚ walczył jako ochotnik w armii niemieckiej. Nie twierdzę, że każdy Niemiec był nazistą, natomiast każdy nazista był Niemcem - może by się znalazło parę wyjątków, natomiast z pewnością nie była to niemiecka legia cudzoziemska. Naprawdę nie rozumiem tych słownych wygibasów wokół "Niemców" i "nazistów". Niemcy prowadziły wojnę jako państwo, nie jako partia polityczna. Nie twierdzę, że niosą jakiekolwiek zagrożenie współcześnie, ale po co zakłamywać historię?
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:36
                Ok ale mozna byc nazistą widać nie będąc Niemcem. Własnie o to mi chodzi. Ze dzisiaj w Niemczech są nazisci to akurat rozumiem (bulwersuje mnie to ale rozumiem) ale w PL. Poza tym moze ty mi wyjasnisz jakim cudem rząd ktory tak sie bulwersuje na "polskie obozy koncentracyjne" nagle idzie razem z nazistami w marszy 11go listopada? Rozumiem ze jak sprawa dotyczy IIw. ś to nazisci są be dla PISU a jak 1 w.ś to juz nazisci ok?
              • livia.kalina Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:49
                To nie jest zakłamywanie historii tylko ODCZAROWYWANIE TERAŹNIEJSZOŚCI że to nie szkodzi, że naziści sobie chodzą po ulicach Warszawy z czarnym słońcem, falangą, czasami sobue pohajlują i pokrzyczą sobie o syjonistach, czerwonej hołocie, ciapatych, pedałach i islamistach, pobiją jakieś feministki bo to NIE SĄ NIEMCY. To jest ta sama nienawiść, która jeśli nie zostanie powstrzymana to będzie zabijać. Tak jak mordowała, fetowana w Warszawie przedwczoraj forza nouwa, w Bolonii w 1980 roku.

                W imię nazizmu mordowali Niemcy, Serbowie, Austryiacy, Japończycy, Włosi, Hiszpanie, Chorwaci wielu innych.
                • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:58
                  100/100. Nie pochwalanie i krytykowanie takich zachowan nie oznacza ze zapominamy ze wtedy mordowali Niemcy. Tylko ze taka nienawiść jest nieastety ogólno narododowa zawsze niebezpieczna. Wtedy to byli Niemcy wiec nic nam nie grozi bo teraz nazistami są Polacy jest bardzo naiwne i bardzo niebezpieczne...
                  • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:11
                    > Nie pochwalanie i krytykowanie takich zachowa nie oznacza ze zapominamy ze wtedy mordowali Niemcy. Tylko ze taka nienawiść jest nieastety ogólno narododowa zawsze niebezpieczna.

                    No właśnie wyraźnie się oczekuje, żebyśmy zapomnieli. Nie ma to nic wspólnego z nienawiścią, bo nie czuję nienawiści do Niemców. Do Szwedów, którzy nas napadli w połowie XVII wieku, też nie czuję, tylko tam przynajmniej nikt nie próbuje nam wmawiać, że nie był to potop szwedzki, lecz związany z pewną ideologią.
                    • lauren6 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:16
                      Zabijała ideologia nazistowska, która nie ma narodowości. Wczoraj Niemcy, jutro mogą być Polacy. Nie jesteśmy nadludźmi, ktorzy są odporni na totalitaryzmy.
                    • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:19
                      Tylko zauważ ze ci, ktorzy wlaczą z kłamliwym stwierdzeniem "polskie obozy" w niedziele szli z nazistami w jednym marszu. To coebie nie gryzie? Ja tez uwazam, ze swiat zapomniał Niemcom 2 wojne swiatową. Natomiast tutaj chodzi o ideologie. Bo nie tylko niemeicki nazizm jest niebezpieczny, kazdy inny tez.
                      • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:20
                        249,500 ludzi szło razem z 500 ? Coś jak z tą żabą z dowcipu, której się do głowy baba przykleiła. Rozumiesz co chcę powiedzieć ?
                        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:21
                          Ups, do xupy, nie do głowy - miało być
                    • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:20
                      No nie wiesz, że państwo niemieckie ani naród niemiecki nie odpowiadajà za Holokaust, ale jednocześnie państwo polskie i narôd polski odpowiadają za Jedwabne? Naprawdę był czas przywyknąć...
                      • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:30
                        Przecież odpowiada. Co nie oznacza że plebs którego ojcowie groby przekopywali w poszukiwaniu złotych zębów nażre się za cudze...
                      • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:43
                        folsom_prison_blues napisał(a):

                        > No nie wiesz, że państwo niemieckie ani naród niemiecki nie odpowiadajà za Holo
                        > kaust, ale jednocześnie państwo polskie i narôd polski odpowiadają za Jedwabne?
                        > Naprawdę był czas przywyknąć...

                        Zapędzasz się kolego. Nikt nie neguje winy Niemców za wojnę i holocaust, ale co innego jest odpowiedzialność i wina, a co innego historyczne fakty pokazujące, jak do tych zdarzeń doszło. I historycznym faktem jest, że nie wszyscy Niemcy wybierali Hitlera i nie był on wnoszony przez tłumy na rękach na tron kanclerza jak pokazują czasem starannie przygotowne przez Goebbelsa propagandowe filmy z tamtych czasów. I to jest właśnie najstraszniejsze w tym wszystkim, nie trzeba mieć 100procent nazistów w społeczeństwie, nie trzeba wszyscy jak jeden mąż być antysemitą, czy Polakożercą, by jako cały naród dopuścić się zbrodni na człowieczeństwie. Tego uczy przypadek nacjonalnego socjalizmu w Niemczech, ale do Polaków to najwyraźniej nie dociera. Ale sądzę, że z premedytacją używasz socjotechnik faszystów, podające czarno-białe ćwierć prawdy w celu podburzania odpowiednich nastrojów. Można by było nawet machnąć ręką, bo dzisiejsza Polska to nie ten sam format co kiedyś Niemcy, więc zagraża co najwyżej sobie, gdyby nie było szkoda każdego istnienia, które przez polskich faszystów ucierpi.
                        • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 20:10
                          Póki co w tej "rasistowskiej" Polsce (w odróżnieniu od światłego Zachodu) liczba ofiar śmiertlenych na tle rasistowskich od lat wynosi jedno pełne zero, choć mam wrażenie, że takie jak Ty pierwsze by się ucieszyły gdyby jednak (niestety) doszło do takiego aktu.
                          Już widzę oczami wyobraźni Waszą ślinkę na samą myśl...
                • livia.kalina o czarowaniu rzeczywistości 15.11.18, 17:29
                  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46247598_641400122924420_6178890224341352448_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_eui2=AeFJNZ57cxhdERWyKtT0xQaK5ovZDyMcs-8c40Cfm_IOn9wsnAAC41aBJZhUF1WJP5oQqudWu0_OIpVA3c2iubs0yQ7X5bLLs_aqMFMHhIr6bg&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=44ea240333b456b74e79aca635016412&oe=5C6E949C
                  • olena.s Re: o czarowaniu rzeczywistości 15.11.18, 17:54
                    Pikne.
                    • katja.katja Re: o czarowaniu rzeczywistości 15.11.18, 19:02
                      Zdjęcie zmanipulowane jak ta lala. Nawet UHRC przyznała, że wśród "uchodźców" młodych mężczyzn jest około 75%.
                      • tanebo2.0 Re: o czarowaniu rzeczywistości 15.11.18, 19:19
                        refugee.pl/informacje/dlaczego-uchodzcy-to-glownie-mezczyzni/
    • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:09
      To są ludzie często z przegranych środowisk. Nie mają w życiu wielu możliwości. Niewiele rozumieją ze złożoności świata, tylko czarno-białe schematy. A tu trafia się im ruch, który ich chce; który im tłumaczy, kto jest winny ich porażkom życiowym (Inni), daje proste recepty. Mogą się w tym odnaleźć. Odzyskują godność i podmiotowość.

      A mnie tylko skręca, gdy widzę ich na mszy w katedrze w jednym moim mieście albo maszerujących przez drugie moje miasto.
      • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:26
        A tu trafia się im ruch, który ich chce; który im tłumaczy, kto jest winny ich porażkom życiowym (Inni),

        To też. Ale to powinno być likwidowane w zarodku.
        • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:30
          Ale nie jest - ciekawe dlaczego? Zadałam zresztą to pytanie w innym wątku i nikt nie umiał na nie odpowiedzieć.
          • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:39
            "Ale nie jest - ciekawe dlaczego?"

            Historia kołem się toczy, wystarczy się jej przyjrzeć żeby znać odpowiedz na to pytanie. Zapewne z tego samego powodu dla którego istniało SA
          • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:43
            Lekceważnie problemu (bo nie od PiS to się zaczęło).

            Zresztą na bieżąco jestesmy świadkami lekceważenie innych wielkich problemów i tylko sobie wzdychamy.
            • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:44
              p.s. lekcewazenie także dlatego, że bieżące korzysci są większe niz skutki w nieokreslonej perspektywie.
            • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:14
              "Lekceważnie problemu (bo nie od PiS to się zaczęło)

              Owszem od PIS, Młodzież Wszechpolska to dziecko PIS. ONR również zawsze cieszył się poparciem PIS, którego członkowie chętnie brali udział w imprezach organizowanych przez ONR. W necie jest dość dużo wspólnych zdjęć polskich organizacji faszystowskich z posłami i członkami PISu.
              • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:33
                Ale zarejestrowany był wczesniej a PO nic z nim nie zrobiło przez 8 lat. Oczywiscie, że PiS to wykorzystuje do swoich celów, karmi ich krótko mówiąc, ale wczesniej nikt nie zrobił nic w kierunku ukrócenia dzialalnosci/zdelegalizwoania.
                • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:35
                  p.s. ja naprawdę się tego naogladałam w Warszawie od lat, zwłaszcza 11 listopada.
              • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:37
                To niestety nie jest takie proste. PiS pozwala chłopcom łysym hasać, wiadomo. Ale to, skąd się oni wzięli, to efekt zaniedbań i lekceważenia niższych szczebli drabiny społecznej, a to trwa od lat.
                • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:46
                  Teraz mówisz jak socjolog smile
              • arwena_11 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:32
                Młodzież Wszechpolska to dziecko Giertycha
                • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:39
                  "Młodzież Wszechpolska to dziecko Giertycha", który wówczas był ściśle powiązany z PIS
                  • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:50
                    Z Rydzykiem , o którego wzgledy konkurowal z PiS. Zobacz kto zarejetrował ONR.
                  • arwena_11 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:17
                    Zobacz kiedy była zarejestrowana - o PiSie nawet nikt nie słyszał. O MW usłyszano szerzej jak Giertych wprowadził LPR do sejmu a wraz z nią członków MW.
                    • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 12:32

                      Ale to, że w 2006 roku LPR zerwało swoje związki z MW i się od nich całkowicie odcięło, to już przemilczysz ? Czy może nadal uważasz, że Giertych chroni polskich nacjonalistów ?

                      • arwena_11 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:04
                        Po Giertychu można się wszystkiego spodziewać. Zmienia barwy jak mu wygodnie. Dasz głowę, że jak będzie potrzebował, to MW nie przytuli do serca?
              • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:37
                Oj znowu niewiedza wychodzi Makurokurosek. Dlatego możesz sobie pisać, że ja wierzę w euginikę. A MW kiedyś była wyśmiewana wśród radykałów, że to ministranci a nie nacjonaliści.
                • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:12
                  "Oj znowu niewiedza wychodzi Makurokurosek. Dlatego możesz sobie pisać, że ja wierzę w euginikę. A MW kiedyś była wyśmiewana wśród radykałów, że to ministranci a nie nacjonaliści."

                  Czyżby? To może poczytaj trochę historii, może doczytaj co oznacza hasło " Czysta krew". Zamiast wykazywać się ignorancją poczytaj o faszyzmie i jego podstawach. Poczytaj o Janie Mosdorf jednym z przywódców ONRu, zapatrzonym w Hitlera i wykrzykującym hasła o czystości krwi, i ups sam został pokonany przez to hasło, bo jako śmieć zanieczyszczający aryjską krew zginął w obozie.
                  Tak się kończy wykrzykiwanie haseł , których się nie rozumie.
    • edelstein Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:09
      Bo sa zwyczajnie glupi i niedouczeni?przeciez wiekszosc tych maszerujacych debili w 39 nigdy by nie uznano za aryjczykow i znalezliby sie nie po tej stronie krat co by chcieli albo im sie wydaje,ze byliby.Wystarczy poogladac zdjecia, niscy, ciemnowlosi i w dodatku czesc ma zydowskie rysy😀
      • cauliflowerpl Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:13
        Szczytem sa nacjonalisci - emigranci 😂 zawsze mnie rozczulaja w grupach na fejsie. Polska dla Polakow a dupa trzesie z okazji Brexitu, bo go moze z UK wyproszą 😂
        • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:17
          Polska dla Polaków, Anglia dla Anglików i Polaków wink
          • cauliflowerpl Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:20
            Mniej wiecej, bo przeciez nie Anglia dla Anglikow, Polakow i Bulgarow. Taki Bulgar to juz gorszy sort, co dopiero "Pakol".
    • alicia033 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:11
      z zaniedbania nauczania historii XX wieku w szkołach.
      Do czego, niestety, aktualny nierząd powraca.
      Jakby każdy polski uczeń musiał zapoznać się z biografią mosdorfa (pun intended), to sądzę, że szeregi neonazistów stopniałyby do rzeczywistych debili, z IQ w okolicach 80.
      Kanon lektur też by się przydało rozszerzyć, np. o "Pamiętniki" Dawidka Rubinowicza.
    • gaskama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:12
      To samo pytanie zadał mi wczoraj mój mąż. Nawet skrajną głupotą i brakiem wykształcenia nie da się tego wytłumaczyć. Ja myślę, że to albo syndrom sztokholmski albo takie myślenie 'mamy wspólnych wrogów, razem biała siła da im wpier..ol." A ci wspólni wrogowie to …. wpisz, co chcesz … Pakistańczycy, Hindusi, Żydzi ….. I synapsy nie działają już, by skumać, że oni chętnie nam też dadzą wpie...ol. I biała skóra nas nie uratuje.
      • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:33
        " Nawet skrajną głupotą i brakiem wykształcenia nie da się tego wytłumaczyć"

        Niestety da się to wytłumaczyć brakiem wykształcenia i głupotą, po prostu ci ludzie nie znają kontekstu i sensu haseł które wykrzykują, hasał zgodnie z którymi większość z nich winna zostać wyeliminowana. Nikt tej młodzieży nie wytłumaczył prawdziwego sensu myśli eugenicznej, a nauka historii bardziej skupia się na wykuciu dat głównych bitew II wojny światowej aniżeli na pokazaniu, że była to wojna eugeniczna zgodnie z którą eliminowano osoby społecznie nieużyteczne. O tym, że pierwsze obozy zagłady były w Niemczech, w których masowo mordowano ludność niemiecką , że to na ludności niemieckiej dokonywano pierwszych eksperymentów mówi się niewiele o ile w ogóle się mówi . Nauka historii skupia się na pokazaniu bohaterstwa i krzywd jakie doznali Polacy, a nie przedstawieniu przyczyn i ideologii.
        • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:27
          Dokładnie. Dodatkowo to wynik skupiania się w kontekście 2 wojny światowej tylko na narodowości i dzielenia na dwa obozy, tam zezwierzęceni Niemcy, a tu my Polacy, wieczne ofiary historii. Żadnej refleksji o tym, skąd wziął się faszyzm, co było jego przyczyną, dlaczego był tak fasycnujący dła współczesnych (nie tylko Niemców), o tym jak funkcjonują socjotechniki dyktatury, jak gotuje się wolno żabę i jak manipuluje się masą aż do złamania wszelkich moralnych oporów. Polacy nic o tym nie wiedzą, dlatego nie wierzą, że im może się to też zdarzyć.
    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:15
      Tak samo możliwe jak to, że mamy tylu komunistów, post-komunistów i marksistów. Skrajne części krzywej Gaussa
      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:28
        Komunisci wybili tylu Polaków co nazisci? Zniszczyli Warszawe i inne miasta? Ciekawe, ciekawe...
        • arwena_11 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:37
          A nie przyłożyli ręki do zniszczenia Warszawy? Nie wywozili do łagrów? Nie zabijali w majestacie prawa patriotów?
          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:11
            Pytam jasno czy wybili tylu Polaków co nazisci. Jasno.
            • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:17
              Jasno ci odpowiadam: komuniści wybili mniej niż naziści. Teraz ty mi jasno odpowiedz: czy z tego wynika, że komuniści są lepsi niż naziści. Jasno
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:21
                Ale to nie jest wątek o komunistach (zapytaj PISowców jakim cudem takie prawaki maja u siebie w szeregach komunistów). Ja sie pytam o nazistów. Załóż swoj watek o komunistach. Poza tym sporo założeń naszego aktualnego rządu jest bardzo komunistyczna i jakos ci to nie przeszkadza. Jak dla mnie ot tych "dawnych" komuchów PIS różni jedynie to ze PIS układa sie z kosciołem.
                • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:30
                  To wypisz listę możliwych odpowiedzi, albo zaznacz, że nie dopuszczasz możliwości wystąpienia słowa 'komunizm' w odpowiedziach. Tylko bądź świadoma, że nie poznasz części odpowiedzi na swoje pytanie, bo wzrost nastrojów narodowych i nazistowskich jest odpowiedzią, na narastającą falę lewactwa forsowaną przez Unię i nie tylko

                  > Poza tym sporo założeń naszego aktualnego rządu jest bardzo komunistyczna i jakos ci to nie przeszkadza.

                  A skąd wiesz, że mi to nie przeszkadza ? Otóż właśnie bardzo mi przeszkadza, podobnie jak cały PISowski rząd, od czasu kiedy zdradził swych wyborców
                  • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:45
                    Czyli ciebie?
                    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:48
                      Nie, bo głosowałem na Kukiza. A ty na kogo: PO czy Nowoczesną ?
                      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:36
                        PO
                        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:45
                          A wiesz jaka jest geneza PO ? Jeśli nie, warto sięgnąć po 'Niebezpieczne związki D. Tuska' - Sumlińskiego.

                          Nadal proszę o odpowiedź, czy w związku z tym, że naziści wymordowali więcej Polaków niż komuniści, to znaczy to, że komuniści są lepsi niż naziści
                          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:00
                            Nic takiego nie pisałam. Gdzie to napisałam? Napisałam "załóż osobny wątek o komunistach". Poza tym gdzie ty teraz widzisz w PL komunistów ( nie chodzi o byłych komuchów ktorzy teraz skrecili na prawo i nagle klęczą przed rydzykiem)? Ze lewacy są w PL? A co wolałbys samych prawaków. Mnie bardziej w lewą strone co nie znaczy ze mozesz mnie od komunistek wyzywać.
                            • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:41
                              Przypomnę ci co napisałaś:

                              > Pytam jasno czy wybili tylu Polaków co nazisci. Jasno.

                              Odpowiedziałem ci jasno i poprosiłem w rewanżu o odpowiedź na moje pytanie. Mimo 3 próśb nadal nie chcesz odpowiedzieć, więc kolejne swoje pytania możesz sobie sama wiesz co

                              > Napisałam "załóż osobny wątek o komunistach". Poza tym gdzie ty teraz widzisz w PL komunistów

                              Najpierw piszesz bym założył osobny wątek o komunistach, a po chwili sama do nich nawiązujesz. Dam ci chwilę na ochłonięcie i zdecydowanie sie o co ci chodzi

                              > Ze lewacy są w PL? A co wolałbys samych prawaków. Mnie bardziej w lewą strone co nie znaczy ze mozesz mnie od komunistek wyzywać.

                              Nie histeryzuj, bo nigdzie cie jeszcze od komunistek nie wyzwałem. A co do meritum, wolałbym by nie było ani lewaków, ani prawaków, tylko zwykli uczciwi ludzie. Ale póki lewactwo będzie chciało kręcić swe lody, potrzebna jest prawica by ich wyśmiewać, by młodzież nie złapała się na ten kit dla frajerów
                              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:56
                                NO widzisz dla mnie prawacki kit to jest kit dla frajerów. Co kto lubi. Z tą rónicą ze ja nie mowie innym z kim maja zyc, jaki maja miec kolor skóry i jakiego maja być wyznania.
                                • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:58
                                  Ani ja. Kolejna insynuacja bez pokrycia.
                                  • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:12
                                    Wiec kazdy z nas zyje sobie w szczęsciu. Ja na lewo ty na prawo. Przeszkadza ci moja lewa strona, bo mi twoja prawa nie.
                                    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:28
                                      Więcej, to że piszesz, to dla mnie tylko pretekst, by napisać coś co przeczyta jakiś nie mający sprecyzowanego poglądu czytelnik. Dla niego więc głównie piszę, bo widząc jak zaimpregnowana jesteś na elementarną wiedzę nt tego co krytykujesz, nie łudzę się, że kiedykolwiek zaczniesz w końcu odróżniać choćby pojęcie nacjonalisty od nazisty. O bardziej złożonych konstrukcjach nie wspominając
                                      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:59
                                        Odróżniam. Napisałam juz chyba w 2 miejsach. Odrózniam. Oraz uwazam, ze po 2 wojsnie swiatowej nie ma miejsca na pozytywny sens znaczenia słowa nacjonalista. Wczesniej ok ale potem juz nie. I nie kazdy nacjonalista jest nazistą (tak jak nie kazdy ptak to wróbel). Mozesz mnie obrazać jeżeli ci to sprawia przyjemniść, nie rusza mnie to. Natomist odrózniam. Co nie zmienia faktu ze ONR uwazam za irganizacje nacjonalistyczną i nazistowską. Dałam "i" a nie "=".
            • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:25
              Komuniści w samych łagrach zamęczyli 20 milionów. Oczywiście tylko część z nich to Polacy. Parę setek tysięcy wymordowali w czasie wojny. Przypomnijmy też sobie o tragediach tych ludzi, ktôrzy w czasie II WŚ znaleźli się w ZSRR, nie opuszczając swego miejsca zamieszkania. Naprawdę, jeśli policzyć tylko Polaków, to nie ma aż takiej różnicy, za to jeśli policzyć inne ofiary, to różnica jest o dwa rzędy wielkości na rzecz komunistów. Same Chiny to jest 60 mln. Hołodomor - 6-7 mln. Rozumiem, że te ofiary nie obchodzà Cię, bo nie sà to Polacy? To może i Holokaust odpuszczasz( owszem, obywatele polscy, ale to za pochodzenie etniczne zostali zgładzeni)
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:28
                Nie napisałam ze mnie nie obchodzą ale ze w moim pytaniu była konkretnie Polska. Bo jak sie tak bedziemy rozjezdzac w temacie to mysle ze kosciół katolicki w czasie swoich swietych wojen wytłukł jeszcze wiecej ludzi...a jednak ja pytam o neofaszystów.
                • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:42
                  Ale że co, jak ludzkie pany nie zamordowali tylko wygonili z domu, deportowali, torturowali, głodzili,albo trzymali latami w więzieniu czy łagrze, ogólnie milionom spieprzyli życie, że już nie wspomnę o zahamowaniu rozwoju i demoralizacji całych społeczeństw, mamy ich lepiej oceniać niż nazistów? Ci ostatni przynajmniej przegrali wojnę i nie mieli możliwości śmiać się swoim ofiarom w twarz....
                  • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:47
                    A czy ja mowiłam ze lepiej? Nie psiałam ze oni byli lepsi.....moj post dotyczył nazistów. Dla mnie obecnosc komunistów (ktorych nie widzę bo lewak to nie komuch z automatu) nie tłumaczy ze w PL postają grupy neonazistowskie. Komuchem moze byc ktos komu za czasów komunistycznych było dobrze (byli tacy w PL), co ciekawe wielu z nich w ramach zmiany kierunku wiejącego wiatru zmian- jest teraz skrajnie prawicowymi działaczami (Pan Piotrowicz i nie tylko). Ja piszę o neonazistach, ktorzy gdyby isch przeniesc w czasy wojny zostaliny szybko unicestwieni przez Niemców a teraz bawią sie w nazistów nie wiem czemu...
        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:50
          Trudno zniszczyć coś, co chwilę wcześniej w 80-90% zniszczył ktoś inny. W ujęciu ogólnym, komuniści wybili wielokrotnie więcej ludzi niż naziści.
          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:14
            W Polsce? Really? Rozumiem ze dlatego ci po drodze z nazistami? Bo to co wypisujesz tutaj i w innych wątkach swiadczy ze banery nazistowskie na marszy ci sie podobały? Czyli na moje pytanie skąd w PL nazisci odpowiedz brzmi: bo są i komuniści...
            • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:24
              Nie w Polsce, tylko ogólnie tzn na świecie. Sam kolega Mao wytłukł więcej niż Hitler et consortes.
              Nic nie zrozumiesz z tego co piszę, póki nie postarasz się zrozumieć różnicy między narodowcami a nazistami.
              Jeśli jej nie znasz - spytaj, chętnie odpowiem

              > Czyli na moje pytanie skąd w PL nazisci odpowiedz brzmi: bo są i komuniści...

              Widziałaś - zgaduję - rozkład Gaussa. Wytłumacz mi dlaczego po obu jego stronach, w dowolnie dużej odległości od średniej leżą przedziały skrajności (promile populacji). Dlatego, że taka jest natura rozkładu Gaussa.

              I to jest metafora odpowiadająca na twoje pytanie, które można streścić: dlaczego występuje jedna skrajność ?
              Odp: Nie, występują dwie. A wystepują dlatego że taka jest natura problemu, że w każdej populacji znajdzie się margines dewiantów (tzn takich którzy lokują się skrajnie daleko od średniej)
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:26
                Ja pisałam o Polsce, tutaj kto zabił wiecej. I pytałam czem ttutaj mamy nazistów. A ty mi podliczasz na swiecie. Jak juz tak rozliczamy to zapewne najzwecej KK wytłukł ludzi na świetych wojnach i stosach....
                • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:35
                  Odpowiedziałem ci najpierw ile na świecie, potem ile w Polsce.
                  Sama chcesz bym trzymał się tematu, więc po co zbaczasz na KK (na marginesie, skłonny jestem się z tą sugestią zgodzić)
                  • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:37
                    Pisze o KK bo to jest tak samo nie na temat jak twoi komunisci...pisałam to akurat dajac przykłąd ze mozna szukać jeszcze bardziej morderczych organizacji ale ja pytałam o nazistów.
                    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:41
                      > Pisze o KK bo to jest tak samo nie na temat jak twoi komunisci

                      Pomóż mi zrozumieć meandry logiki jaką się kierujesz, bo ginę w jej czeluściach
                • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:37
                  Umknęło Ci chyba moje pytanie z wcześniejszego posta: 'Teraz ty mi jasno odpowiedz: czy z tego wynika, że komuniści są lepsi niż naziści. Jasno'. Proszę o odpowiedź
                  • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:22
                    W doświadczeniu polskim? Proste: komuna, parszywa jak była, nie miała śladu chęci fizycznej anihilacji narodu, ani też nawet planów, aby przerobić go na pastuchów.
                    2. Znacznie większa część populacji doznała komuny od strony elektryfikacji, reformy rolnej i zabezpieczeń społecznych niż od strony wyrywania paznokci. Zwłaszcza, że w pamięci świadków PRL-owskie bezpieczeństwo socjalne zostało skontrastowane z prorynkowymi reformami lat 90-tych.
                    3. Komuna, parszywa jak była, trwała u nas przez niemal pół wieku, powoli gubiąc zęby i słabnąc, tu odpuszczając KK, tu liberalizując z lekka dostęp do paszportów, ówdzie rezygnując z nacjonalizacji ziemi, gdzieś godząc się na prywatne firemki a gdzieś wręcz dopuszczając firmy polonijne. Padła jako bezsilny mops, a nie jako warczący wilk.
                    4. Jak mówiłam wyżej: ponieważ wypielęgnowano u sporej częsci społeczeństwa wiarę, że "nie naziści tylko Niemcy", a więc że zło jest powiązane z etnicznością a nie ideą, to kij ów ma i taki drugi koniec, że to co nasze być złe nie może, a polska komuna była jednakowoż polska.
                    5. Od czasów tow. Wiesława, zwłaszcza schyłkowych, udało się budować system "socjalistyczny w treści, a narodowy w formie".
                    • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:25
                      P.S. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem my tu nie mamy żadnych komunistów - co najwyżej jakichś socjalistów - ani marksistów. Postkomunistów - w sensie eks-towarzyszy mamy nieco, ale jakoś nie rosną w siłę i nie pojawiają się nowe masowe kadry.
                      • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:51
                        Słowo 'komunista', najczęściej rozumiane jest potocznie, jako pejoratywne określenie człowieka związanego z ideologią lewicową. W smakowanie odcieni marksista / trockista / socjalista mało kto się bawi, bo granica między nimi jest na tyle płynna, że nieczytelna dla większości odbiorców
                        • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:43
                          NO juz teraz to zes popłynął. Rozumiem ze ja jestem komunistka...bo mnie tu od lewaczek wyzywano juz. Na lewaczke sie nie obrazam, zgadzam sie ze pewne poglady mam w lewą stronę bardziej niz w prawą (azkolwiek skrajnosci nie trawie)....to teraz mi tu piszesz ze jestem komunistką.
                          • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:56
                            W poważnej dyskusji, dla mnie 'komunista' jest równoznaczne ze słowem 'bandyta'. Dlatego rzadko zdarza mi się kogoś tak określać. Dużo częściej 'lewak' lub 'komuszek', co jest pewnie ekwiwalentem 'naziola' i 'prawicowego kuca'. Co ciekawe, sympatycy lewicy dość alergicznie reagują na zwracanie się do nich per 'towarzyszu'. Co jest o tyle ciekawe, że to przecież oficjalne nazewnictwo każdego członka, dowolnej marksistowskiej partii.
                            • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:04
                              Nie, bo nie kazdy prawak bedzie naziolem. Ciezko mnie nazywać w dzisiejszych czasach towarzyszą. Obudz sie mamy 21 wiek i kapitalizm w PL. sama prowadze firmę. Tak mam poglądy bardziej lewicowe niz prawicowe (ale tez nie jestem w 100% lewaczką, bo nie lubie takie 100% w zadna strone). Straszysz dzisiaj komuchami to powiedz kto w dzisiejszych czasach jest takim niebezpiecznych komuchem? Mnie smieszy to ze nasza "prawica" i aktualny rząd w swych założeniach i poczynaniach jest troche jak neokomuna. Jedyne co ich rózni - PIS idzie pod rękę (albo jest pod butem bardziej) koscioła.
                              • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:04
                                > to powiedz kto w dzisiejszych czasach jest takim niebezpiecznych komuchem?

                                Nie odpowiem ci, bo już dwukrotnie w tym wątku pouczyłaś mnie, bym założył swój własny wątek o komunistach. Widzisz jak wpadasz we własne sidła ?

                                > Mnie smieszy to ze nasza "prawica" i aktualny rząd w swych założeniach i poczynaniach jest troche jak neokomuna.

                                Prawica nie jest neokomuną. Sama ich przecież wyzywasz od nazioli. Prawica to Wolność (Korwina), Ruch Narodowy, kawałek Kukiza i mnóstwo małych organizacji nie zbliżających sie nawet do 1% poparcie

                                PIS nazywasz prawicą, bo póki nie doszli do władzy, lubili tak o sobie myśleć, ale to było 3 lata temu. Teraz to socjaliści pełną gębą
                                • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:11
                                  W którym momencie naisałam ze prawica=nazisci? Przytocz. Gdybym tak uważała to juz by mnie w tym kraju nie było. Prawicy jest bardzo duzo a nazistów sie boje. Wiec taka ilosc nazistów w tym kraju by mnie wystarszyła na zawsze.
                                  • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:58
                                    Ja od 1-szego słowa tu prezentuję poglądy prawicowe i jestem niemal pewien że zarobiłem od ciebie od naziola czy nazisty, bo to na jedno wychodzi. Nie chce mi się szukać, ale jeśli założysz się o przekonanie, to mi się zachce

                                    > Prawicy jest bardzo duzo a nazistów sie boje

                                    Nie nazistów się boisz, bo ich jest garstka. Boisz się więc nacjonalistów aka narodowców, bo tych jest dużo więcej. A jeśli tak, to boisz się, bo ich utożsamiasz. Dobra, rzucę ci trochę światła, bo mimo to że walisz we mnie na oślep tym swoim sierpem i młotem, to na swój perwersyjny sposób cię polubiłem

                                    Nacjonalista = narodowiec. Nacjonalizm (w dużym skrócie) to pogląd, przyznający dowolnej wspólnocie etnicznej prawo do zorganizowania się (władze, granice, administracja, prawo itd). Czyli naród to zorganizowana wspólnota etniczna, która ma prawo uznawać wyższość swego myślenia nt obszaru który zamieszkuje nad myśleniem czy interesami innych narodów lub grup etnicznych

                                    Nazizm to jedna z odmian nacjonalizmu, a konkretnie narodowy socjalizm, a więc lewacka odmiana nacjonalizmu.

                                    Prócz narodowego socjalizmu, inne jego rodzaje to narodowa demokracja, narodowy konserwatyzm i kilka innych

                                    Podsumowując, bać sie można nazizmu czy też szowinizmu (czyli poglądowi przyznającemu narodowi prawo do wyższości względem innego narodu) ew rasizmu, ale sensu bania się nacjonalizmu absolutnie nie widzę.

                                    Na marginesie dodam, że najbardziej zaciekłymi wrogami narodowców od zawsze byli komuniści
                                    • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:04
                                      PIsałam, dla mnie nacjonalizm po 2 wojnie siwatowej ma wyłącznie negatywne znaczenie. Wczesniej co innego ale taką mamy historie. Nie nie nazwałam ciebie faszytą, nazistą. Nie - nigdzie nie napisałam ze prawica=nazim, faszyzm. Podaj dokładnie moj wpis (tu mozna cytować wiesz...) gdzie łącze prawicowiec=faszysta. To ze ty chcesz widziec cos takiego inna sprawa. przeicez kazdy lewak to duren i tępak, mylący pogądy. Napisałam ci ze tbie jest dobrze ze jstes prawakiem, mnie ze jestem lewakiem. Kazde z nas żyje po swojemu. Ja toleruje nie tylko homo, kolorowych, ateistów ..tak samo toleruje prawaków oraz katolików. To sie nazywa tolernacja.
                                      • chocolatemonster Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:12
                                        Na marginesie dodam, że argument 'a ilu Polaków/innych narodowości zabili komuniści' brzmi jak 'a pedofili to w innych srodowiskach niż KK nie ma?' oraz słynne 'a u was biją Murzynów'. Zawsze służy rozmydleniu dyskusji.
                                      • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:13
                                        > Ja toleruje nie tylko homo, kolorowych, ateistów ..tak samo toleruje prawaków oraz katolików. To sie nazywa tolernacja.

                                        Tymi katolikami mnie przekonałaś smile
                                      • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:17
                                        Toleruję te same grupy które wymieniłaś. Jedyny wyjątek robię dla komunistów, których uważam za bandytow, ze względów dla każdego chyba znającego najnowszą historię Polski, zrozumiałych.

                                        Wytłumaczyłem ci błąd który - jak mi się wydaje - popełniałaś, tzn nacjonalista = nazista.
                                        W zalinkowanym tu filmie do procesu p.Rymkowskiego, jest jego swietna 2-minutowa mowa nt genezy słowa nacjonalista w Polsce. Wynika z niej że do 1905 roku znaczyło tyle co 'rodak'

                                        W 1905 pogardliwe znaczenie dorobiła mu Róża Luksemburg, pisząc tak o Piłsudskim i Daszyńskim
                            • 45rtg Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:53
                              gyubal_wahazar napisał:

                              > W poważnej dyskusji, dla mnie 'komunista' jest równoznaczne ze słowem 'bandyta'

                              No to albo zdanie przed przecinkiem, albo po przecinku, bo oba razem są tylko pocieszne.
                        • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:58
                          To sorry, ale straciłeś właśnie pozory jakiejkolwiek dorzeczności.
                          • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:00
                            Nie gniewam się, luz wink
                        • babcia.stefa Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:02
                          Mniej więcej tak jak "użytkownik gyubal_wahazar" rozumiane potocznie jako określenie debila.
                          • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:24
                            Oj babciu, babciu. Za babci czasów nie uczyli różnicy między argumentem, a epitetem ?
                            Ani tego, czym jest argumentum ad rem, a czym ad personam ?
                            Babcia chapnie jakie relanium, bo chyba pod moherowm beretkiem zdrowo się zakurzyło wink
                    • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:43
                      > Jak mówiłam wyżej: ponieważ wypielęgnowano u sporej częsci społeczeństwa wiarę, że "nie naziści tylko Niemcy", a więc że zło jest powiązane z etnicznością, a nie ideą,

                      Trudno mówić o "wierze", skoro nazizm był ideą niemiecką i Polaków mordowali Niemcy, a nie sprzymierzeni z nimi Włosi czy Chorwaci albo Marsjanie.
                      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:47
                        To jakim cudem teraz w PL masz nazistów Polaków? O to włąsnie pytam od poczatku!!
                      • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:59
                        AHa. Rodzina, jak rozumiem, nie była ani na kresach, ani w powstaniu warszawskim?
                        I, jak rozumiem, doskonale odróżniała Austriaka od Niemca, tak?
                        • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:22
                          Moja była na kresach. Co do drugiego pytania, obstawiam, że mało kto odróżniał Austriaka od Niemca. Sam Hitler nie odróżniał.
                          • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:54
                            Aha. Czyli nie dostrzegasz - na przykład - Austriaków, uznając, że byli Niemcami. I nie wiesz, że połowę, albo cholera i lepiej, powstańczych rzezi robili bracia zza Buga - tzw. kałmucy, a konkretnie RONA Frołowa i Dirlewangerowcy (to ostatnie to banda kryminalistów niemieckich, ale i białoruskich i rosyjskich określanych z obrzydzeniem przez bynajmniej nie świętą niemiecką armię jako "Schweinehaufen". RONA mordowała na Ochocie, Dirlewangerowcy na Woli. Byli i kozacy (209. kozacki batalion Schutzmannschaften) i batalion azerski. Był też kaukaski batalion jednostki "Bergmann" pod dowództwem Mertelsmanna, i białoruskiego batalionu specjalnego SD (oni działali w śródmieściu południowym - okolice sejmu i aleji Róż). Był nawet wschodniomuzułmański pułk Waffen-SS, aktywny m.in. na Czerniakowie. A jak wiesz dowodził w ogóle całą zabawą von dem Bach-Zelewski, z mamusi Szymańskiej.
                            Więc nie ujmując niczego hitlerowskim Niemcom, jak widzisz działania były mocno międzynarodowe.
                    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:45
                      Komuniści wymordowali dziesiątki jeśli nie setki tysięcy polskich patriotów, a znacznie więcej torturowali. Większości społeczeństwa próbowali łamać moralne kręgosłupy i prać mózgi i w znacznym stopniu im się to udało.

                      2) Elektryfikacja to wg ciebie zasługa komuny ? Czyli gdyby komuny nie było, ludzie sami by Polski nie zelektryfikowali ?

                      3) Zgoda

                      4) pokrętne to dosyć. Jeśli wnioskiem miałoby być, że komuna nie była zła bo była polska, to dla mnie to kompletny absurd. Komuna w Polsce to był najczystszy bandytyzm i wie o tym każdy kto zna choć trochę najnowszą historię Polski

                      5) "socjalistyczny w treści, a narodowy w formie" - propaganda z lat '70. Pokaż mi choć 1 legalną organizację narodową. Nie ma takiej, co dowodzi fałszu tego hasełka
                      • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:52
                        Nie _było_ takiej, co dowodzi fałszu tego hasełka - miało być
                      • triss_merigold6 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:15
                        Moczarowcy.wink
                        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:27
                          Fakt, że taką łatkę im przyklejano, ale ile mieli wspólnego z narodowcami to oboje wiemy smile
                        • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:16
                          Piasecki i spółka takoż.
                      • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:16
                        > patriotów, a znaczni<
                        Faszyzm wymordował jakieś 2 miliony Polaków, i to na terenach, które zostały polskie. Komunizm wymordował , kogo wymordował - znacznie, znacznie mniej w liczbach bezwzględnych, niedziwota, bo celem sowietów nie było pozbycie się lokalnej ludności - a przede wszystkim działał głównie na swoich (trwale oderwanych) terenach, więc zostawiło to w narodowej psyche o wiele mniejszy ślad.

                        >udzie sami by Polski nie zelektryfikowali ?


                        Ty jakiś niełapiący jesteś?
                        Osobiście nie znosiłam komuny z powodów wolnościowych oraz z powodu odrazy do propagandy i ze względu na moją kompletną niewiarę w jakiekolwiek sensowne możliwości rozwoju gospodarczego. Niemniej faktem jest, że komuna przestawiła kraj z zacofanego rolniczego na prymitywny przemysłowy. Polska przedwrześniowa raczej nie byłaby się w stanie zdobyć na taki gigantyczny wydatek. Komuna tak, bo znacjonalizowała przemysł i miała w związku z tym stosowne środki.
                        > Jeśli wnioskiem miałoby być, że komuna nie była zła bo była polska,
                        O matko, jeszcze jedna Joa. Nie, wnioskiem ma być, że jeżeli tworzysz/budujesz/tolerujesz narrację "żli Niemcy, dobrzy Polacy" to jednocześnie, chciał, nie chciał wbijasz ludziom do głów, że Polacy są nieźli, lepsi, o wiele lepsi. Więc i ich dzieło jest nie takie złe. Swojacy w końcu.

                        >Pokaż mi choć 1 legalną organizację narodową
                        Ty jesteś naprawdę śmieszny. Nie odróżniasz wielu rzeczy, jak na przykład percepcji od faktów, ani nawet nie łapiesz sensu tego prostackiego hasełka sprzed półwiecza. Nie, nie chodziło w nich o jakieś "organizacje narodowe" w sensie parszywej endecji, doprawdy. Chodziło o poczucie, że władza szanuje jakąś substancję narodową z wieloma jej przejawami. I ludzie w Polsce dostawali "narodową" spyżę - jakieś ludowości i jakieś odbudowy zamków, jakieś skoncentrowanie na lokalnej literaturze i historii, jakieś kurczę rogatywki i dość swobodne działanie KK, tolerowanie - w paroksyzmach - antysemityzmu, polski teatr, polskie flagi, polskie reprezentacje i hymn. Żadnego wynarodawiania, żadnego odchodzenia od języka etc. Bardzo wielu ludziom, nawet kompletnie odległym od polityki zupełnie to wystarczało.
                        • alicia033 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:30
                          olena.s napisała:

                          > >udzie sami by Polski nie zelektryfikowali ?
                          >
                          >
                          > Ty jakiś niełapiący jesteś?
                          > Osobiście nie znosiłam komuny z powodów wolnościowych oraz z powodu odrazy do p
                          > ropagandy i ze względu na moją kompletną niewiarę w jakiekolwiek sensowne możli
                          > wości rozwoju gospodarczego. Niemniej faktem jest, że komuna przestawiła kraj z
                          > zacofanego rolniczego na prymitywny przemysłowy. Polska przedwrześniowa raczej
                          > nie byłaby się w stanie zdobyć na taki gigantyczny wydatek. Komuna tak, bo zna
                          > cjonalizowała przemysł i miała w związku z tym stosowne środki.

                          Olena, jak Twoją pracę u podstaw demokracjismile na forum cenię, tak w tym miejscu niestety rozum Cię opuścił.
                          Oczywiście, że Polska przedwrześniowa zelektryfikowałaby się szybciej, i to dużo szybciej_i_efektywniej, niż zadziało się to odgórnie po 1945r. bo stał za nią bezlitosny rachunek ekonomiczny.
                          Chyba w lekturach pominełaś np. "Zamykam oczy i widzę" Stanisława Cieńskiego - a takich gospodarzy/przedsiębiorców, jak on było na ziemiach Polski mnóstwo. Że pominę odgórne, rządowe plany rozwoju gospodarki II RP.
                          I dokładnie tak samo, jak zelektryfikowała się np. biedna Belgia czy równie, co polska, biedna francuska prowincja, które komunizmu nie zaznały, w podobnym czasie zelektryfikowałaby się wolna od komunizmu Polska, włącznie z głęboko cywilizacyjnie zapuszczonym Polesiem.
                          • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 00:59
                            Ależ daj spokój. Komuna odebrała ziemię - bez odszkodowań. Takoż fabryki. Takoż pałace. Takoż lasy, kopalnie - wszystko. Rząd demokratyczny by sobie tak tego przywłaszczyć nie mógł.
                            Komuna poprzez wykoszenie prywatnych firm stała się jedynym pracodawcą, w związku z czym mogła swobodnie (do granic buntu) sterować wynagrodzeniami. Mogła wsadzac do obozów reedukacyjnych tzw spekulantów i wysyłać ideowców albo przymuszoną młodzież na wykopki. W sumie - mogła o wiele więcej niż państwo demokratyczne. Plus, w kraju kapitalistycznym chodzi o zysk, a komunie chodziło o jak najszybsze przesterowanie społeczeństwa tak, by pasowało do ich wizji przodującej klasy robotniczej.
                            I skąd u ciebie to porównanie z Belgią? Przed wojną w Polsce na roli siedziało 60-70 procent ludności. W Belgii - 1/4 tego, poniżej 20%. PKB na głowę w PL - 40% belgijskiego. I czy naprawdę, naprawdę mam mówić o analfabetyzmie? Według spisu z 1931 roku, odsetek osób deklarujących brak umiejętności czytania i pisania wynosił u nas 23,1% W Belgii - 6%.
                            Tu masz przedruk z Kuriera z 1935 roku z pouczającą mapką. O ile na zachodzie Polski analfabetyzm był wyjątkiem, to na wschodzie - dominantą. Najgorzej z czytaniem i pisaniem stała ludność prawosławna i greckokatolicka, najlepiej ewangelicy i Żydzi. Przed wojna do matury przystępowało zaledwie kilka tysięcy osób rocznie.
                            • alicia033 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:41
                              olena.s napisała:

                              > Ależ daj spokój. Komuna odebrała ziemię - bez odszkodowań. Takoż fabryki. Takoż
                              > pałace. Takoż lasy, kopalnie - wszystko. Rząd demokratyczny by sobie tak tego
                              > przywłaszczyć nie mógł.
                              > Komuna poprzez wykoszenie prywatnych firm stała się jedynym pracodawcą, w związ
                              > ku z czym mogła swobodnie (do granic buntu) sterować wynagrodzeniami. Mogła wsa
                              > dzac do obozów reedukacyjnych tzw spekulantów i wysyłać ideowców albo przymuszo
                              > ną młodzież na wykopki. W sumie - mogła o wiele więcej niż państwo demokratyczn
                              > e. Plus, w kraju kapitalistycznym chodzi o zysk, a komunie chodziło o jak najsz
                              > ybsze przesterowanie społeczeństwa tak, by pasowało do ich wizji przodującej kl
                              > asy robotniczej.

                              i od początku do końca zarządzała tym kiepsko na wszystkich polach:
                              zasoby.politykainsight.pl/politykainsight.pl/public-analyses/140813-PKB-kontrfakt.html
                              Twoja teza, że dzięki upaństwowieniu elektryfikacja (oraz walka z analfabetyzmem) przebiegła sprawniej, niż byłoby to bez niego jest niestety nie do obrony.
                              • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 14:02
                                A nie, to w ogóle nie tak.
                                Jako liberał wierzę, że gdyby państwo demokratyczne miało w dyspozycji takie środki finansowe i taki cel, to kto wie, może by to zrobiło skuteczniej, szybciej, łagodniej, lepiej, praktyczniej - cokolwiek.
                                Natomiast uważam, że państwo liberalne, w dodatku biedne jak Polska przed- a tym bardziej powojenna, zwyczajnie nie miałoby w dyspozycji takich środków i nie wyznaczyłoby sobie takich celów. Działałoby bowiem praktycznie, a nie ideologicznie.
                                Sądzę, że w demokracji w długim horyzoncie czasowym PKB rósłby w efekcie szybciej niż w ramach PRL, że inwestycje byłyby bardziej trafione, że nie zostałaby zmarnowana ta porcja ludzkiej inwencji gospodarczej, która nie mieściła się w zakresie wczesnego PRL. Ale w krótkim horyzoncie nie byłoby możliwe takie spięcie.
                              • 45rtg Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 14:07
                                alicia033 napisała:

                                > i od początku do końca zarządzała tym kiepsko na wszystkich polach:
                                > zasoby.politykainsight.pl/politykainsight.pl/public-analyses/140813-PKB-kontrfakt.html

                                Dobra, dobra. W tej chwili mamy już tyle od 1989, ile od 1945 było za Gierka. Gdzie mamy ten za*ebisty rozwój jak w "krajach zachodnich"? Jest, i owszem, nieźle, ale dalece szału nie ma, przemysł się kręci i niektóre polskie produkty mają się dobrze, ale żeby to była "silna polska gospodarka" to tak bez przesady, bo co większe przedsiębiorstwa są zagraniczne. Tak, tak, oczywiście, kapitał nie ma narodowości. Tylko że ludzie nim zarządzający ją mają. Gdybanie, że gdyby nie Polska Ludowa, to byśmy łohohoho jaki sukces odnieśli jest po prostu dziecinnie śmieszne, zwłaszcza, że przed wojną niespecjalnie się ten sukces szykował.

                                > Twoja teza, że dzięki upaństwowieniu elektryfikacja (oraz walka z analfabetyzme
                                > m) przebiegła sprawniej, niż byłoby to bez niego jest niestety nie do obrony.

                                Nie do obrony to jest teza, że bez Polski Ludowej byłaby w ogóle jakaś elektryfikacja i walka z analfabetyzmem. Znasz jakieś dowody na to, że w ogóle były takie zamiary? Inne niż jakieś tam wypowiedzi społeczników?

                                • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:10
                                  kapitał narodowości nie ma, za to ludzie którzy go mają oprócz narodowości mają zwykle rozum (skądś ten kapitał biorą) i wiedzą że w krajach ze źle działającym systemem prawnym, rozwalonym sądownictwem i dużą korupcją inwestowanie jest ryzykowne. Nawet jeśli to kraj którego ma się obywatelstwo. Więc i polski kapitał (już istniejący) chętnie inwestuje za granicami Polski
                                  • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:30
                                    Gdyby Polska nie była tak potwornie rozkradana jak jest, nie potrzebowalibyśmy żadnych kredytów z zagranicy. Bo trzeba to zwać po imieniu, czyli 'kredytem', a nie ogólnikowym 'kapitałem'

                                    To co jakoby dostajemy od Unii, to nie darowizna tylko również kredyt. Bo polityka to nie armia zbawienia, tylko robienie interesów
                          • 45rtg Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:05
                            alicia033 napisała:

                            > Oczywiście, że Polska przedwrześniowa zelektryfikowałaby się szybciej, i to duż
                            > o szybciej_i_efektywniej, niż zadziało się to odgórnie po 1945r. bo stał za nią
                            > bezlitosny rachunek ekonomiczny.

                            Bzdura. A całkowicie wystarczającym na to dowodem jest, że tego nie zrobiła. Podobnie, jak nie nauczyła ludzi czytać i pisać. Polska sanacyjna, jakkolwiek by to oldschoolowo-propagandowo nie brzmiało, była jak najbardziej totalitaryzującym państwem panów i to, że chłopi sr@li po ciemku za stodołą, a Hucułki prostytuowały się za 50 groszy harcerzom obchodziło co najwyżej paru społeczników i Sławoja.
                        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:36
                          > Komuna tak, bo znacjonalizowała przemysł i miała w związku z tym stosowne środki.

                          Pewnie trudno w to uwierzyć, ale chiński mur zbudowany został grubo przed narodzinami Mao, jeśli wiesz co chcę powiedzieć
                          • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 00:13
                            Nie, nie wiem. Jeżeli ktoś - na przykład dowolnej proweniencji silna dyktatura - zawłaszcza znaczące środki, to może je wykorzystać na intensywne działania gospodarcze, sensowne czy nie.
                            Dla mnie komuna to nie żelazny wilk, tylko jedna z parszywych dyktatur.
                    • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:33
                      Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było Wam zapomnieć o Polakach, którzy po wkroczeniu Sowietôw znaleźli się w ZSSR☹️ Pewnie, Ziemie Odzyskane, granica na Odrze, a o cierpieniach tych ludzi ( również Żydów i innych mniejszości) ku swej hańbie zapomnieliście. Hurra, elektryfikacja.
                      • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:34
                        Czy ty człecze też nie odróżniasz faktów od społecznych percepcji? Nasz niedomyślny kolega pytał "Teraz ty mi jasno odpowiedz: czy z tego wynika, że komuniści są lepsi niż naziści. Jasno'. " Więc wyjaśniam mu, dlaczego w doświadczeniu polskim - co tez podkreśliłam, bo mi nie chodzi o rozdawanie win i zasług - tak to wyglądało, kompletnie bez względu na ogólnoświatowe zasługi sowietów i ich odmian w porównaniu z ogólnoświatowymi zasługami faszystów i ich odmian. Tu, w tym rejonie w którym mieszkamy i którego pamięć dziedziczymy III Rzesza dała ludziom o wiele bardziej w kość. A Sowieci pogonili warstewkę elit, prawda, rozkradli Szczecin, aresztowali 16, wykonali obławę Augustowską itp. ale zrobili reformę rolną, dali masom skrawki ziemi do uprawy, zaświecili żarówki i zapewnili darmową edukację. Z dzisiejszego punktu widzenia żadne cuda, ale wtedy był to ogromny skok dla ogromnej części chłopskiego społeczeństwa.

                        A o Polakach w Sowietach to zapomniała przede wszystkim II RP. Czy wiesz, że kiedy rozkręcała się akcja polska (1937) to nasze konsulaty, mimo wiedzy, kontynuowały nieprzyznawanie paszportów i utrudnianie repatriacji? Bo bały się infiltracji, fakt, ale także dlatego, że nie uważały Polaków ze wschodu za wartościowych (zachowała się tu jakaś MSZtowska korespondencja) . No i także dlatego - nigdy dość przypominania - że u nas walka z kryzysem szła bardzo opornie, była nędza i tyle.

                        Zwróciwszy uwagę na te fakty stwierdzam, że wielka szkoda, że po wojnie nie było u nas demokracji, kapitalizmu i planu Marshalla. Bo zgadzam się, że komuna dawała dużo - ale zabierała również dużo. Z mojego punktu widzenia zabierała rzeczy bardzo ważne, bo ja sobie wolność i swobodę cenię.
                        • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:09
                          Zapewne na tę społeczną percepcję żadnego wpływu nie miał fakt wieloletniego brutalnego rugowania ze zbiorowej pamięci ofiar komunizmu. Tylko elektryfikacja się liczy.
                  • 45rtg Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:51
                    gyubal_wahazar napisał:

                    > Umknęło Ci chyba moje pytanie z wcześniejszego posta: 'Teraz ty mi jasno odpowi
                    > edz: czy z tego wynika, że komuniści są lepsi niż naziści. Jasno'. Proszę o odp
                    > owiedź

                    Komuniści nauczyli Polaków czytać i pisać.
                    • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 20:08
                      I wisieć.
    • 45rtg Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:15
      hanusinamama napisała:

      > Niech mi ktoś wytłumaczy. I to takich co o sobie mówią "polak z dziada- pradzia
      > da". Jak to możliwe, ze w kraju ktory nazisci tak zniszczyli, ludzi tyle wybili

      Nazizm (ewentualnie faszyzm) nie wiążą się co do zasady koniecznie z Niemcami (ewentualnie Włochami). Nie ma żadnej nielogiczności w byciu nazistą czy faszystą narodowości polskiej. To są po prostu jedne z wielu koncepcji społeczno-politycznych.
      Natomiast owszem, debilne jest odwoływanie się do konkretnych symboli typu swastyka, bo tu już wchodzi kontekst rzeczywistych zdarzeń historycznych.

      No ale to są efekty wychowania w przekonaniu, że II Wojna zaczęła się 17 września 1939, a 1945 zaczęła się okupacja Polski.
    • maaria33 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:16
      Zaniedbanie reagowania w zarodku. na samym początku.

      I o ile historia pokazuje, że na moralnośc ludzka nie ma co liczyć, to wydawaloby się, że chociaż na instynkt samozachowawczy można. Okazuje się, że niekoniecznie.

      Poza tym dochodzi element dopuszczenia do WIEKIEJ TAJEMNICY, bycia wybranym - wy głupki nie wiecie, ale JA WIEM, bo przeczytałem w takiej broszurce.
    • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 14:23
      Odpowiedz jest dość prosta, od kilkudziesięciu lat historia jest spłycana i skupia się bardziej na omówieniu przebiegu II wojny światowej, aniżeli przyczynach, rozwoju myśli eugenicznej. W efekcie środowiska faszystowskie wykrzykują hasła których kompletnie nie rozumieją, nie zdają sobie sprawy, że czystość rasowa polegała przede wszystkim na oczyszczeniu narodu z bezrobotnych, alkoholików, przestępców, osób przewlekle chorych poprzez ich eliminacje lub sterylizacje.
      Ruchy faszystowskie były do tej pory wykorzystywane przez PIS jako bojówki, niczym SA, jak wskazuje retoryka PIS chwilę przed marszami, można się spodziewać że w chwili gdy przestaną im być potrzebne PIS zrobi z nimi dokładnie to samo co Hitler z SA.
      Nieznajomość historii prowadzić do ciągłego powtarzania tych samych schematów.
      • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:32
        makurokurosek napisała:

        > Ruchy faszystowskie były do tej pory wykorzystywane przez PIS jako bojówki, nic
        > zym SA, jak wskazuje retoryka PIS chwilę przed marszami, można się spodziewać ż
        > e w chwili gdy przestaną im być potrzebne PIS zrobi z nimi dokładnie to samo co
        > Hitler z SA.

        Po tym oczywiście jak wykorzysta te bojówki jako pożytecznych idiotów do wyczyszczenia ulic z komunistów, żydów, genderów i innych kodów jako "sztuki wynaturzonej". Podobieństwa są tak wielkie, że aż ciarki przechodzą.
        • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:11
          Ile ośrodków dla uchodźców płonie obecnie w Twoim państwie? Bo w naszych pechowo żaden.
          • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:48
            katja.katja napisała:

            > Ile ośrodków dla uchodźców płonie obecnie w Twoim państwie? Bo w naszych pechow
            > o żaden.
            >

            U mnie też żaden rasisto. To zresztą nie wątek o uchodźcach, którym to ci "naziści" Niemcy dali azyl, a nie twoi chrześcijańscy rodacy o wielkich białych sercach.
    • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:35
      Moim zdaniem a) to co łatwo zauważyć na forach, łącznie z naszym, czyli "nie naziści, tylko Niemcy" powoduje, że winę przypisuje się etniczności a nie idei, a tym samym ideę się poniekąd uniewinnia,
      b) uważają, że będą jako naziści stali wyżej, zyskają siłę i władzę której w swoich autorytarnych jaźniach pożądają,
      c) być może uważają, że rozmaite wojenne zbrodnie były popełnione jako powiedzmy przykry ale wybaczalny błąd i wypaczenie na drodze do słusznego celu, a inne wojenne zbrodnie były wręcz słuszne,
      d) narastający rasizm powoduje, że wierzą iż ich biel automatycznie stawia ich w pozycji władzy, nie daliby chyba wiary, że znów mogą zostać zakwalifikowani jako słowiańska mierzwa.
      • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:50
        No Niemcy. Nie chce być inaczej. Niemcy.
        • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 15:54
          A jednocześnie, zobacz ty, naziści. To nie jest tak, że tylko jedno z tych określeń jest poprawne.
        • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:15
          "powoduje, że winę przypisuje się etniczności a nie idei, a tym samym ideę się poniekąd uniewinnia"
          Nie żebym liczyła na refleksję, wzbogaconą może o kałmuków, albo o szaulisów, albo o Austriaków, albo o legion norweski - ale jeszcze raz: "a tym samym ideę się poniekąd uniewinnia".
          Dodam: nie tylko uniewinnia ale zaczyna się traktować etnosy nie-niemieckie jako automatycznie chronione.
          • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:20
            I na przykład nie pamięta się, co się działo w Polsce kilka lat przed wojną.
            • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:48
              Ba. Nie ma się nawet wystarczającej przestrzeni mentalnej, żeby krytycznie analizować cokolwiek wykraczającego poza uwielbianie i wybielanie jednej etniczności, a potępianie drugiej. Co takiej osobie zapewne dostarcza jakiejś uciechy, ale trochę słabo rozwija.
          • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:23
            Czy to prawda, że partia AFD ma już 20% poparcia podczas gdy ONR ledwie 1%?
            • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:58
              katja.katja napisała:

              > Czy to prawda, że partia AFD ma już 20% poparcia podczas gdy ONR ledwie 1%?
              >

              Płacą ci za te kłamstwa trollu? Parta AfD NIE JEST nawet w kawałku czymś takim jak w Polsce ONR. Jeżeli można ją do czegoś politycznie porównać, to AfD jest PISem, prawicowo nacjonalno konserwatywną partią, antyuchodźczą, antyunijną i tak samo durną. Oficjalnie odcinającą się od faszystów, ale pielęgnującą z nimi kontakty. Skąd ci przyszlo go głowy, że AfD jest falangowymi łysymi pałami? I PIS w Polsce rządzi, a AfD w ostatnich wyborach uzyskała 12,6 %, więc trzymajmy się może faktów.
        • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:33
          "No Niemcy. Nie chce być inaczej. Niemcy"

          Czyżby ? Podstawą faszyzmu jak i nazizmu była myśl eugeniczna która zalała cały świat od Stanów po Polskę, w każdym kraju powstawały organizacje eugeniczne, na uniwersytetach wykładano eugenikę, w każdym kraju wprowadzono myśl eugeniczną w życie czy to wprowadzając obowiązkową sterylizację dla jednostek aspołecznych, czy ograniczając pomoc osobą potrzebującym. Przypomnę, że przed wybuchem II wojny światowej Hitler uzyskał poparcie i gratulacje od państw zachodnich za swoje działania eugeniczne.
          Polska tylko dla Polaków, Niemcy tylko dla Niemców to nie hasła tyczące się narodowości, ale hasła dotyczące wyeliminowania jednostek aspołecznych, nieprzydatnych społeczeństwo.
          Warto przypomnieć o konkursach na "prawdziwą rodzinę" odbywających sie w USA, hasłach propagujących sterylizację. Warto również przypomnieć, że zarówno w USA jak i w Szwecji myśl eugeniczna kwitnęła jeszcze długo po II wojnie światowej.
          To nie Niemcy wymyślili kult jednostki i czystość rasową, czyli podłoże do faszyzmu tylko Anglicy, a konkretnie kuzyn Darwina który zapoczątkował darwinizm społeczny.
          • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:39
            Teraz też mamy eugenikę (in vitro). Za granicą tam gdzie nie ma histerii antyaborcyjnej niemal każda ciąża ze zdiagnozowanym ZD jest usuwana (nie potępiam), to też eugenika.
            Eugenika jest jak nóż - normalny używa go do ułatwienia sobie życia i posmarowania kanapki, garstka świrów niestety do przestępstw.
            Uważam, że rozsądnie stosowana eugenika (usuwanie chorych płodów, in vitro z selekcją zarodków, wybieranie najzdrowszych partnerów do rozrodu) jest dobrem.
            Przymus oczywiście jest złem.
            • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:46
              "Teraz też mamy eugenikę (in vitro)"

              Może poczytaj najpierw czym była myśl eugeniczna zanim zaczniesz pisać bzdury.
              Eugenika to idea powstała na darwinizmie społecznym w myśl której społeczeństwo należy oczyścić z osobników które generują koszty, a nic do społeczeństwa nie wnoszą czyli alkoholików, przestępców, bezdomnych, osoby przewlekle chore , osoby umysłowo chore. Zgodnie z myślą eugeniczną społeczeństwo będzie silne gdy wyeliminujemy jednostki aspołeczne.

              "Uważam, że rozsądnie stosowana eugenika (usuwanie chorych płodów, in vitro z selekcją zarodków, wybieranie najzdrowszych partnerów do rozrodu) jest dobrem."

              Jeszcze raz napiszę poczytaj czym jest eugenika i darwinizm społeczny bo spłycasz temat , co świadczy o tym, że kompletnie nie wiesz o czym piszę.
              • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:49
                Jak zwykle zresztą.
              • tairo Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:52
                > Eugenika to idea powstała na darwinizmie społecznym w myśl której społeczeństwo należy oczyścić
                > z osobników które generują koszty, a nic do społeczeństwa nie wnoszą czyli alkoholików, przestępców,
                > bezdomnych, osoby przewlekle chore , osoby umysłowo chore. Zgodnie z myślą eugeniczną
                > społeczeństwo będzie silne gdy wyeliminujemy jednostki aspołeczne.

                Bzdura.

                • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:28
                  Co według ciebie jest bzdurą to, że eugenika to idea wywodząca się z darwinizmu społecznego, czy to że zakładała eliminację jednostek społecznie nieprzydatnych ?
                  Konkursy na idealną rodzinę, przymusową sterylizację w USA też negujesz

                  Polecam książkę "Lekarze Hitlera". Natomiast tak na szybko to
                  pl.wikipedia.org/wiki/Darwinizm_społeczny

                  "Na początku XX wieku darwinizm społeczny jako uproszczona lub fałszywa interpretacja osiągnięć naukowych rozprzestrzenił się jako ruch eugeniki w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych państwach. "

                  pl.wikipedia.org/wiki/Eugenika
                  • tairo Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 15.11.18, 20:19
                    Litości, darwinizm społeczny to dziewiętnastowieczny wymysł, a eugenika jest pomysłem znacznie starszym.
              • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:16
                Teraz część jednostek nie przydatnych społeczeństwo można wyeliminować na drodze aborcji (nie wszystkie, tyle na ile pozwala obecna medycyna). Kiedyś medycyna pójdzie tak daleko, że większość poważnych wad i chorób wrodzonych będzie wykryta na etapie badań prenatalnych. Nie trzeba będzie zrzucać słabowitych niemowląt ze skały.
                • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:50
                  "Teraz część jednostek nie przydatnych społeczeństwo można wyeliminować na drodze aborcji (nie wszystkie, tyle na ile pozwala obecna medycyna)"

                  Jeszcze raz napiszę , przeczytaj czym jest darwinizm społeczny i myśl eugeniczna. Lwia część członków polskich ruchów faszystowskich , zgodnie z ideo którą propagują winna być wysterylizowana lub wyeliminowana jako jednostki aspołeczne, zatruwające Polskę. " Polska tylko dla Polaków" dokładnie oznaczała, Polska tylko dla Polaków którzy przynoszą społeczeństwu korzyść. Polacy bezrobotni, z kryminalną przeszłością, alkoholicy, sieroty, bezdomni jak również chorzy jako jednostki nie przynoszące społeczeństwu korzyści byli podludźmi więc nie byli więc Polakami i należało z nich oczyścić ziemie polskie. To dokładnie oznacza hasło wykrzykiwane przez tłum bezrobotnych debili.
                  Może gdyby choć jeden nauczyciel historii dokładnie wyjaśnił znaczenie haseł faszystowskich oraz myśl eugeniczną bezrobotna patologia nie domagałaby się by ją wyeliminować.
                  • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:32
                    Eugenika z lat 30-tych była prymitywna, także ze względu na poziom medycyny.
                    Nie było badań prenatalnych, które też są jej elementem (nie czarujmy się, poza polskim pod tym względem niestety katolibanem mającym histeryczny stosunek do zawartości macicy kobiecej wszędzie we współczesnych krajach ciąże z wykrytą poważną wadą są najczęściej usuwane jak ta lala, w Danii od lat nie urodziło się żadne dziecko z ZD).
                    • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:59
                      "Eugenika z lat 30-tych była prymitywna, także ze względu na poziom medycyny."

                      Nie ma znaczenia na jakim poziomie była medycyna. Kolejna rzecz znów mylisz pojęcia, to że medycyna była na niższym poziomie nie oznacza, nie oznacza, że eugenika była prymitywna. Co prawda miesza wpływ środowiska z genetyką, ale nie da się ukryć że środowisko i bieda ma ogromny wpływ na zachowanie człowieka.
                      • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:39
                        Każdy z nas stosuje eugenikę, nie znam Cię, ale "strzelam", że dzieciaki nie zrobiłaś sobie z menelem/niskim/brzydkim/jąkałą/tzw. nieudacznikiem życiowym/skrajnie otyłym/z podstawowym wykształceniem/inwalidą?
                        • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:49
                          Mylisz się, nie każdy z nas stosuje zasady eugeniczne, nie każdy uznaje, że inne osoby nie mają prawa istnieć bo są biedne, niewykształcone czy są sierotami. Wybierając partnera uwzględniałam to byśmy się dogadywali na różnych płaszczyznach, a nie jego zdrowie, warunki fizyczne czy zasobność portfela.
                          • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 16:30
                            Oczywiście.
                            Ale jakoś tak się złożyło, że ojciec Twoich dzieci nie był inwalidą, nie był chory psychicznie, nie był niski, nie był jąkałą, nie chorował (w momencie rozrodu przynajmniej) na ciężką chorobę utrudniającą życie, nie był spaślakiem, nie był "brzydki z ryja" i rokował (np. inteligencja, zaradność) na wyższe zarobki w przyszłości wink
                            Po prostu taki zbieg okoliczności, nie daj Boże wybór wink
                            • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 16:56
                              katja.katja napisała:

                              > Oczywiście.
                              > Ale jakoś tak się złożyło, że ojciec Twoich dzieci nie był inwalidą, nie był ch
                              > ory psychicznie, nie był niski, nie był jąkałą, nie chorował (w momencie rozrod
                              > u przynajmniej) na ciężką chorobę utrudniającą życie, nie był spaślakiem, nie b
                              > ył "brzydki z ryja" i rokował (np. inteligencja, zaradność) na wyższe zarobki w
                              > przyszłości wink
                              > Po prostu taki zbieg okoliczności, nie daj Boże wybór wink
                              >

                              Posądzasz ją, że niepasujących jej konkurentow skutecznie, raz na zawsze, wyeliminowala z przestrzeni publicznej?
                              • sumire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:03
                                Iwles, nie karm, błagam...
                              • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:07
                                Ze swojej na pewno smile
                • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:18
                  katja.katja napisała:

                  > Teraz część jednostek nie przydatnych społeczeństwo można wyeliminować na drodz
                  > e aborcji (nie wszystkie, tyle na ile pozwala obecna medycyna). Kiedyś medycyna
                  > pójdzie tak daleko, że większość poważnych wad i chorób wrodzonych będzie wykr
                  > yta na etapie badań prenatalnych.

                  Eugenika będzie wtedy jesli będzie sie systemowo zmuszać do usuwania ciąż z wadami. Dokształć sie lepiej
          • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:50
            to było jeszcze bardziej skomplikowane. ale nazizm był ogromnym ruchem który występował i w Niemczech i poza nimi. Hitler uzyskał w wyborach 37,7% głosów, więc większość wyborców jednak była przeciw.
            władzę zdobył w ciekawych okolicznościach o których tu kiedyś pisałam a potem wprowadził zamordyzm.
            chętnych do współpracy z nazistami w Polsce było wielu (również wśród inteligencji).
            W niektórych aspektach polityki nazistów ich sojusznicy zachowywali się zupełnie inaczej (Włochy Mussoliniego długo chroniły włoskich Żydów, Słowacja kierowana przez księdza Tiso płaciła Niemcom po 0,5 marki za każdego słowackiego Żyda wywiezionego do Auschwitz choć nie musiała - jedyny taki przypadek). Z hitlerowcami współpracowali ściśle ustasze. A Andre Pavelic był przyjmowany przez papieża. ZSRR przez 2 lata w ścisłej koalicji, a potem w koalicji antyhitlerowskiej ale przecież nie z powodów etycznych. Żelazna Gwardia w Rumunii to osobny rozdział, ale ich działania były różne w zależności od części kraju. Irlandia (neutralna) utrzymywała ścisłe więzi z NSDAP bo kto bił Brytyjczyka był dobry. Teoretycznie w koalicji Norwegia była mocno podzielonym krajem, z częścią bardzo pro-nazistowską i częścią bardzo anty. Austria: Wiedeń był w 1938 r. najbardziej "czerwonym" i wściekle antynazistowskim miastem (zwłaszcza po poprzednim nieudanym puczu nazistów), prowincja austriacka popierała hitlerowców i witała kwiatami. Itd. itp. Sprowadzanie wszystkiego do narodowości jest nieporozumieniem. To jakby ktoś oczekiwał że wszystkie się tu politycznie zgodzimy bo prawie wszystkie jesteśmy Polkami (i to w sensie obywatelstwa bo retrospektywnie i w takim uproszczeniu mówiąc "Niemcy" traktujemy bardzo zróżnicowane państwo z lat 30-ych jako monolit)
            • jolie Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:17
              37,7% to bardzo dużo. Na tyle dużo, żeby stać się znaczącym graczem politycznym. Hitler nie doszedł do władzy na drodze przewrotu jak bolszewicy w Rosji.
              • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:41
                jolie napisała:

                > 37,7% to bardzo dużo. Na tyle dużo, żeby stać się znaczącym graczem politycznym
                > . Hitler nie doszedł do władzy na drodze przewrotu jak bolszewicy w Rosji.

                Ale to ciągle było za mało by mieć władzę. Hitler nie wygrał wyborów, on na kanclerza został mianowany. Mianowany, rozumiesz? Nie wybrany demokratycznie, nie budując koalicję, a postawiony na stołku kanclerza przez mającego takie uprawnienia prezydenta. Pod tych ruchem stała nawina wiara starego pryka Hindenburga, że w ten sposób da się nazistów politycznie kontrolować. Przewrotu Hitler zresztą też już próbował, w 1923 roku, za co został skazany na pięć lat więzienia, z czego odsiedział tylko dziewięć miesięcy. I nawet jak poparcie dla Hitlera było spore, o czym te prawie 38% świadczy, to ciągle dla 62% wyborców nie był kandydatem pierwszego wyboru. Czy wszyscy Polacy to pisowscy? Bo w sumie oznacza to przecież to samo. A teraz wyobraź sobie, że Polska nie jest w Unii i PIS może swobodnie i bezkarnie łamać prawo, albo od razu zlikwidować konstytucję oraz demokrację. To bowiem zrobił Hitler. A dla tych, co odważyli się zaprotestować zbudowano Dachau, pierwszy obóz koncentracyjny ruszył już bowiem w 1933 roku.
                • jolie Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 12:00
                  No i co z tego, że Hindenburg się pomylił? Gdyby NSDAP była marginalną partyjką na obrzeżach sceny politycznej, nieobecną w parlamencie, jakie to by miało znaczenie? Potwora Hitlera nie wyhodował jedynie Hindenburg, tylko znacząca część społeczeństwa niemieckiego (z wszystkich klas społecznych), popierając NSDAP. Od początku w ich programie były hasła antysemickie chociażby - widocznie nie przeszkadzały. Analogii z bolszewicką Rosją ja nie widzę żadnej. To raz. A dwa - od kiedy to powiedziane jest, że w demokratycznych wyborach do parlamentu zwycięska partia ma zdobyć 90 -100% głosów? To przecież nierealne.
                  • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 12:12
                    Też nie wierzę, co tu wypisują. Widocznie najnowsza wykładnia jest taka, że Marsjanie nasłali Hitlera na biedne, protestujące, demokratyczne niemieckie społeczeństwo, ale urósł w siłę, bo cała faszystowska Polska rzuciła się ochoczo do współpracy.
                    • sumire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 12:40
                      Echtom, soraski, ale zaczynasz brzmieć jak nasze trolle.
                      • alicia033 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:00
                        sumire napisała:

                        > Echtom, soraski, ale zaczynasz brzmieć jak nasze trolle.

                        od 11.11 już tak brzmi.
                    • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:12
                      Ja zaś nie wierzę, jak można mieć umysł tak skoncentrowany na etniczności, a nie wiedzieć niczego innego.
                      Człowiek uczy się całe życie.
                    • nenia1 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:19
                      Bo trend na forum jest w większości taki, że jeśli coś dotyczy innych krajów, a już szczególnie tych z docelowych kierunków emigracji, to nagle patrzy się głęboko, z wyrozumiałością, z uwzględnieniem wszystkich niuansów, szarości, światłocieni a nade wszystko z korzystną INTERPRETACJĄ zjawisk - tu przykładowo w jednej wypowiedzi - "bardzo wielu Niemców nie popierało Hitlera" i równocześnie "skala współpracy Polaków z okupantem była bardzo duża".
                      No jaka jest wymowa takiego stwierdzenia? Bardzo prosta. Wielka liczba Niemców była przeciwna nazizmowi a popierali go Polacy ochoczo współpracujący w wielkich ilościach.
                      Trochę co prawda paradoksalny jest fakt jak to się zatem stało, że wymordowano 6 mln chętnych współpracowników i ograbiono Polskę z większości dóbr, ale możliwe że to był to wynik w większości spowodowany antysemityzmem polskim, wzajemną nienawiścią datowaną od czasów haniebnej pańszczyzny i słynnym staropolskim "zastaw się a postaw się" co skutkowało przepijaniem i przejadaniem wszystkiego oraz rozdawnictwem majątku gościom z sąsiedniego kraju.
                      • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:24
                        Jeśli to prawda, że historię piszą zwycięzcy, amerykański pisarz science fiction miał rację, że wojnę wygrały Niemcy.
              • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:52
                dużo, to prawda. i poparcie NSDAP na znaczącym poziomie miała. Ale to nie jest tak, że wiekszość (tym bardziej wszyscy) Niemcy poparli Hitlera. A on szybko wywrócił instytucje państwa, skończył z demokracją i w 1935 r. w Dachau siedziało już 100.000 Niemców - więźniów politycznych. To też dużo
      • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:05
        A kim byli naziści jak nie Niemcami? To był Niemiecki system.
        • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:10
          Ale nie wypada głośno tego mówić w imię dobrych stosunków europejskich.
          • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:58
            aha, naziści austriaccy, francuscy, słowaccy, rumuńscy, węgierscy, łotewscy, ukraińscy czy norwescy nie byli nazistami?
            • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:53
              "Narodowy socjalizm, nazizm (skrót od niem. Nationalsozialismus), czasem określany również jako hitleryzm (od nazwiska Adolfa Hitlera) – rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu[1]"

              Tak, mieli odpryski i kolaborantów w innych krajach i pod różnymi nazwami. Nie słyszałam jednak o mordowaniu Polaków w czasie wojny przez Francuzów, Rumunów, Węgrów czy Norwegów. Austriacy w tamtym okresie silnie utożsamiali się z Niemcami. Konflikty z nacjonalistami słowackimi i ukraińskimi miały charakter przygraniczny. Nie wiem, jaką rolę w okupacji Polski przez Niemcy odegrali Łotysze i ilu było wśród nich Łotyszów, a ilu Baltendeutschów.
              • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:08
                aha, słowckich i rumuńskich Żydów których zamordowano i nie deportowano nie zabijali Niemcy a jednak naziści, kiepski to argument
                A skoro Warszawa graniczy z Ukrainą, Łotwą lub Słowacją (bataliony złożone z przedstawicieli wszystkich tych grup brały udział w tłumieniu powstania warszawskiego) to masz rację, muszę powtórzyć geografię.
                Nazizm jest zbrodniczą ideologią, która powstała w Niemczech to prawda. Ale potem się cokolwiek rozprzestrzeniła, długo przed wybuchem wojny. I wyznający ją skrajni faszyści w innych krajach (w tym w Polsce, np. w prasie wydawanej przez ONR Falanga po jej rozwiązaniu) sprzyjający Hitlerowi sami siebie jako nazisci określali. Ale widać się mylili i nie wiedzieli że jako nie-Niemcy nazistami być nie mogą.
              • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:01
                "Tak, mieli odpryski i kolaborantów w innych krajach i pod różnymi nazwami. Nie słyszałam jednak o mordowaniu Polaków w czasie wojny przez Francuzów, Rumunów, Węgrów czy Norwegów"

                TO może czas pogłębić wiedzę. Cały świat od końca XIX wieku zalany był myślą eugeniczną. Może warto poczytać jak inne państwa walczyły o " czystość rasową". Zarówno faszyzm jak i nazizm wywodzą się z darwinizmu społecznego, ale ani Włochy ani Niemcy nie są twórcą darwinizmu społecznego, natomiast prym w propagowaniu myśli eugenicznej , pierwsze czystki rasowe ( nie pod względem koloru skóry, ale pod względem eliminacji patologii), pierwsze masowe sterylizacje odbywały się w USA. Dopiero później Niemcy przejęły pałeczkę, idąc o krok dalej od stanów i w myśl " czystości krwi" tworząc obozy zagłady przeznaczone dla nieprzydatnych społeczeństwu niemieckiemu Niemców.
    • super_hetero_dyna [...] 13.11.18, 15:58
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:08
        Neonaziści są w Polsce, są jednak garstką, a przez GW i podobne wypierdziny kreowane są na jeden z głównych ruchów co jest wierutną bzdurą.
        Jest to margines, oczywiście margines z którym należałoby walczyć, jednak nie rozdmuchujmy kradzieży 10 zł do rangi afery Amber Gold.
        • super_hetero_dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:19
          Pewnie tacy sami "naziści", jak w Niemczech, w NPD, którą to partię chciano zdelegalizować i tamtejszy trybunał odmówił, bo partia była animowana przez niemiecką bezpiekę.
          • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:22
            Zachodnim i północym krajom wolno więcej bo są bogate.
            Oto wielka tajemnica wiary - mniej win ma ten kto ma złoto/dolary.
            • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:05
              Dokładnie tak, katja. Nie ująłbym tego lepiej
              • livia.kalina Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:52
                Duże brawa- dokładnie jak nasz forumowy troll. Jest się z czego cieszyć.
                • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:24
                  Ależ ociekający argumentacją post - owacja na stojąco
                  • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:33
                    Co chcesz argumentować? Obecność trolla?
                    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:01
                      A kto tu decyduje kto jest trolem ? Ty ?

                      Katja bardzo sensownie pisze, a przede wszystkim nie pęka przed przeciwstawieniem się tutejszemu zgodnemu lewackiemu chórkowi
                      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:08
                        Tak jestem tutaj w tym lewackim chórku, jak juz pisałam jestem z niego dumna. Ty jestes dumny ze jestes prawakiem i kaazdy żyje w szczęsciu.
                      • livia.kalina Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:52
                        Incel siedzi tu od trzech dni i próbuje "głupim kobietkom robić porządki na którym są od kilkunastu lat"? Zajmij się lepiej "kulturowym neomarksizem" bo na poważne tematy intelektu ci nie starcza.
                  • janja11 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 14:43
                    gyubal_wahazar napisał:

                    > Ależ ociekający argumentacją post - owacja na stojąco

                    Parafrazując klasyka: takie forumki mamy...
                    Tak, tak. Są tu takie dyżurne mistrzynie ciętej riposty.
                    Wujek Staszek czułby się zażenowany.
                    • sumire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:03
                      Powiedziała pierwsza dyskutująca merytorycznie.
                    • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:27
                      No właśnie przed chwilą przekonałem się o tym kolejny raz. Tym razem babcia.stefa dała próbkę swego potencjału wink
        • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:19
          Ja nie napisałam ze jest ich 100 tysiecy. Nie pisałam nic o ilosci. Widzę 4 panów z ONRu w garniturkach za kilka tysiecy i sie zastanawiam zwyczajnie jak to mozliwe ze w kraju z taką historią bycie nazistą jest jednak modne. Moze jest ich mało ale jednak razem z nimi nasz rząd wczoraj maszerował. panu prezydentowi nie przeszkadzało ze iles tam za nim idą włoscy naziści z Forza Nuova, ze naszi ONRowcy kurw..i h..ami rzucają. I nawet jezeli ich było mało to doskonale wiadomo ze oni co roku ida w tym marszu wiec dołączanie sie do niego naszych rządzących to jest wspieranie tego ruchu.
          • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:28
            >jak to mozliwe ze w kraju z taką historią bycie nazistą jest jednak modne.

            Pewnie dlatego, że historia działa się dawno i nie jest doświadczeniem młodego pokolenia. Tu i teraz potrzebne jest natomiast określenie tożsamości, a lansowany ideał "człowieka europejskiego" tej potrzeby nie zaspokaja i wywołuje bunt.
            • echtom Edit: 13.11.18, 17:36
              Rozpędziłam się i wrzuciłam neonazistów do jednego worka z nacjonalistami.
            • sumire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 04:24
              Komu jest potrzebne, temu jest potrzebne.
              Na razie to z uporczywego lansowania przez rząd postawy "tu jest Polska" i wysilonego patriotyzmu nie wychodzi nic dobrego. Swoją tożsamość każdy powinien określać sam, we własnej głowie - myślący człowiek nie potrzebuje do tego malowanych samolotów i "buk honor ojczyzna" w paszporcie.
          • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:46
            Kłamiesz podle. Nie, bycie nazistą nie jest w naszym kraju modne, chociaż GW robi co może aby szeregi nazistôw rosły i coraz bardziej się radykalizowały.
            • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:49
              Jest modne...to ty udajesz ze na marszu nie było nazistów naszych rodaków oraz faszystowkich banerów z Włoch...jak ci w twarz plują to tez udajesz ze to deszcz?
              • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:25
                Weź ty sobie poczytaj co to znaczy „modne” i nie błaźnij się już, bo chyba nie rozumiesz tego słowa. Modne to są koszulki z Polską Walczącą, albo psy jorki, a głoszenie idei nazistowskich jest przede wszystkim nielegalne. Chyba, że twoi sąsiedzi i rodzina do nazioli przystali i na takiej podstawie tak twierdzisz. Ale od normalnych ludzi to ty się odstosunkuj bo guzik o nich wiesz i przestań głosić kłamstwa o swoim kraju. Chyba że ci płacą.
              • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:40
                Przestań nudzić. Na marszu było 250 000 ludzi, którzy chcieli świętować 100 lat niepodległości i mieli w tyle polityczne przepychanki wokół tej imprezy. Nazywanie ich sympatykami nazizmu jest nie tylko zwyczajnie podłe, ale też szkodliwe, bo niektórzy z nich naprawdę mogą pomyśleć, że tamci potraktują ich lepiej. Tyle w temacie.
                • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:00
                  Tak było wiec nawet jak napisaów czy haseł nazistowkich było 5 to mozecie miec pretensje do rządu. Bo co jak co ale mogli tak rozganizować ze panowie w kominiarkach byliby wypraszani (albo kominiarki zabierane i Pan moze dalej isc), ze panowie z racami byly wypraszani, podobnie ci co krzyczeli obraźliwe teksty oraz mieli hasła np faszystowskie. Mozna było. A tak druga częśc tego peletonu zepsuła całość. Tylko ze rząd nie chciał podpadać narodowcom i tyle a szkoda. Ja bym poszła w tym marszu, nawet jezeli prowadził go rzad na ktory nie głosowałam ale z nazistami, faszystami i nacjonalistami nie pójde. Bo to jest pokazywanie ze a)zgadzamy sie z wami ub b)nie przeszkadza nam co mówicie na tym marszu. Szkoda bardzo szkoda bo widok tylu flag i tylu ludzi robił wrażenie.
                  • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:46
                    > Tak było wiec nawet jak napisaów czy haseł nazistowkich było 5 to mozecie miec pretensje do rządu.

                    Nie mam pretensji do rządu, bo byłam na super imprezie w Gdańsku i prawie się popłakałam ze wzruszenia, że mogę świętować te 100 lat w moim kraju, w moim mieście, razem z 30 000 ludzi. Potem weszłam na forum, żeby poczytać, co się dzieje w Warszawie, drugim okiem śledząc relację córki, która też tam była. Kiedy opisałam ma forum jej wrażenia z marszu, wariatki rzuciły się na mnie i zaczęły wyzywać od faszystek, nazistek i wielbicielek falangi. Osobiście mi to zwisa, ale takie nieodpowiedzialne reakcje mogą ludzi mniej dojrzałych i stabilnych światopoglądowo zepchnąć na pozycje radykalne. Mnie tylko doszczętnie obrzydziły ideę "obrony demokracji", do której od początku byłam nastawiona sceptycznie. Tak więc dalej krzyczcie, wyzywajcie i odtrącajcie normalnych ludzi, hodując w ten sposób przyszłych radykałów. A potem będzie lament i tysiące wątków, jak w tym kraju mogło do tego dojść.
                    • sumire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 05:01
                      Oczywiście.
                      Normalni ludzie kontra nieodpowiedzialne wariatki. Zarzucajmy innym dzielenie ludzi, robiąc dokładnie to samo, w mało wyrafinowany sposób... Ech.
                      A co do sprawy - nie, echtom. Ci radykałowie z marszu to nie są zagubione dzieci. Nie machają transparentami z tekstami z czerwoną hołotą dlatego, że ich lewactwo brzydko nazwało - o ile zresztą wiem, sami wierszem też nie mówią. Nad radykalizmem nie można czule się pochylać, trzeba go piętnować i nie wolno go legitymizować. I sorki, ale mam już dość sugerowania, że za wszystko, co się źle dzieje w tym kraju, ponoszą winę lewaki, choć nawet u władzy nie są. To nie ja pozwoliłam, żeby władza musiała negocjować z narodowcami, czy można sobie też pomaszerować. To nie ja przymykałam oko na kolejne akcje typu szubienice w Katowicach, palenie kukieł et cetera. To, że ta hydra podniosła łeb, nie jest winą jakichś pań, które skrzywdziły biedne dzieciątka, nazywając je naziolami. Nawet gdybyś przez kolejny dzień (choć oczywiście ci to zwisa) próbowała wykręcić kota ogonem na kolejne sposoby, i nawet jeśli radykalizm może brać się z odrzucenia, to nadal jest czymś, co należy zwalczać, a nie pielęgnować.
                • karen_ann Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:05
                  Popieram cię.
                  Myślę ze te wątki skutecznie odstraszają od tego forum i zaczadzonych nienawiścią jednostek. Za duzo tej polityki żeby tu przychodzić.
                  • alicia033 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 23:15
                    karen_ann napisała:

                    > Za duzo tej polityki żeby tu przychodzić.

                    supcio!
                    Mamy więc nadzieję, że prawacka noga ani ręka pani karen_ann więcej tu już nie zawita. I nie bedziemy musiały czytać twoich odrażających wynurzeń.
              • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:11
                99.5% zwykłych ludzi. I na podstawie 5 promili czubów formułujesz opinię nt wszystkich. Miałaś na studiach procenty ? Bo statystyki na pewno nie, jeśli je skończyłaś
    • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:41
      Wiesz, w Niemczech wbrew uproszczeniom historycznym, sprzeciw wobec nazizmu, zwłaszcza na początku, był bardzo duży. W Polsce skala współpracy z okupantem była też bardzo duża.
      Tak więc uproszczona historia typu Niemcy naziści Polacy antynaziści jest właśnie... uproszczona.
      Ponadto przesunęły się granice, ci "Polacy z dziada pradziada" mogli być oryginalnie pod sowiecką okupacją (czy raczej ich przodkowie) i na Niemców w 41 r. patrzeć wpierw jak na goniących bolszewików. Co nie przeszkadza części ludzi w Polsce jeśli nie deklaratywnie to faktycznie popierać komunizm.
      A poza tym to historia sprzed 3 pokoleń...
      Ruchy neonazistowskie są w całej Europie bez względu na to po której stronie dane państwo stało w czasie II wojny światowej. A stanie państwa (decyzja polityczna) i podejście ludzi (danego odsetka) to jeszcze inna sprawa. Były kraje w koalicji z Niemcami które bardzo popierały ich politykę, były takie które nie bardzo ją popierały. Były w antyhitlerowskiej koalicji kraje które nazizm traktowały jak konkurenta ale nie potępiały z powodów etycznych. A same koalicje się zmieniały. Więc ten tego... co tu ma wspólnego narodowość 3 pokolenia później?
      • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 16:55
        > Wiesz, w Niemczech wbrew uproszczeniom historycznym, sprzeciw wobec nazizmu, zwłaszcza na początku, był bardzo duży. W Polsce skala współpracy z okupantem była też bardzo duża.

        Jesteś pewna tych "bardzo"?
        • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:10
          Ludzie często byli zachwyceni, że ktoś zrobi porządek z Żydami.
        • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:11
          tak, jestem pewna tego "bardzo". Oczywiście relatywnie ale zwracam uwagę, że:
          - lipiec 1932 NSDAP dostaje 37,7% głosów i 230 mandatów
          - listopad 1932 r. w ponownych wyborach (wobec braku utworzenia rządu) NSDAP dostaje już tylko 197 mandatów (o 197 za dużo ale widać odpływ). Wobec kryzysu gabinetowego partia monarchistyczna chce wykorzystać NSDAP żeby wyciągnąć kasztany z ognia ich rękami a potem odsunąć, proponuje stanowisko kanclerza dla Hitlera i koalicję jeżeli najbliższe wybory w landzie wygra NSDAP,
          - styczeń 1933 r. (chyba 15, piszę z pamięci) wybory w księstwie Lippe, najmniejszym landzie, Hitler i wierchuszka angażują się, rozpętują terror w czym wspomaga ich Stroop (tak, ten Stroop!)wówczas szef policji w Lippe, Hitler grozi samobójstwem jeżeli przegrają wybory, wziął na nie kredyt, NSDAP zdobywa (przy pełnej mobilizacji w najmniejszym landzie) 39% głosów ale jest największa, dochodzi do koalicji i sędziwy von Pappen mianuje Hitlera kanclerzem (jak szkoda że sobie pan h w łeb w Lippe nie palnął),
          - w ciągu kilku miesięcy rozwiązane są parlament, wprowadzone specjalne uprawnienia dla kanclerza, rozwiązana partia komunistyczna, wprowadzone specjalne sądownictwo, zdjęty sąd najwyższy,
          - 20 kwietnia 1934 r. - pierwszy bojkot sklepów żydowskich na urodziny Hitlera, Bawaria bierze radośnie udział w Hamburgu o 12 w południe brakuje kwiatów w kwiaciarniach bo Niemcy wysyłają je w przeproszeniu żydowskim znajomym (między landami były ogromne różnice)
          - 1935 r. w Dachau siedzi 100.000 więźniów, sami Niemcy, głównie komuniści i socjaldemokraci z powodów politycznych. 100.000 i ciągły terror wobec ludności niemieckiej to sporo a dalej nie wszyscy się podporzadkowują
          Można było siedzieć za różne drobiazgi a jednak wielu się sprzeciwiało, oczywiście większość płynęła z prądem, część radośnie brała udział. Ale to nie była tylko biała róża (jak z pogardą mówił pan K, z niezrozumiałą pogardą bo przywódcy faktycznie b niszowej białej róży zapłacili za niezgodę życiem), to były setki tysięcy więźniów politycznych, sprzeciw wobec nazistów wielu (wcale nie tylko z uwagi na antysemityzm NSDAP ani głównie z tego powodu, oni nie byli kochani, ale wprowadzili bezwzględny terror, wielu Niemców się ich wstydziło jednak). To był kościół wyznający (tak, mniejszościowy, ale od białej róży o niebo większy), to było kilka innych organizacji.
          Żydów przed wojną w Niemczech było ok. 1%, większość zasymilowana, więc dla mainstreamu to była (przed ustawami norymberskimi) obsesja wodza ale antysemityzm nie był głównym problemem dla nich a terror państwowy, bojówki, działalność SA, brak wyborów, spalenie reichstagu, masowe aresztowania.
          Po stronie łapówek był program robót państwowych, rozdawnictwo zasiłków, dawanie radia za darmo z odpowiednimi falami (to ojciec muchomorek stamtąd skopiował, ale wtedy radio było luksusem, TV nie było), to była całkowita kontrola mediów
          Moim zdaniem to jeden z najciekawszych i najbardziej przerażających rozdziałów w historii jak się śledzi dzień po dniu i miesiąc po miesiącu. Bo nie było tak, że Niemcom odwaliło, ale w określonych okolicznościach grupa politycznych terrorystów przejęła państwo umiejętnie wykorzystując strach i resentymenty, a potem nagle okazało się że cena sprzeciwu zrobiła się bardzo wysoka. To bardzo ważna lekcja której wszędzie powinni uczyć bo to nie tak że Niemcy są genetycznie na to bardziej podatni, a mechanizmy zastraszania i manipulacji wykorzystano perfekcyjnie.
          • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:22
            dodam że teoretykiem nazistowskiego państwa i nazistowskiego prawa był (między innymi bo to było kilka osób, ale ten był jednym z ważniejszych) Carl Schitt, o którym w autoryzowanym wywiadzie dla FAZ pan Kaczyński powiedział że to dla niego najważniejszy teoretyk państwa, dziennikarz się 3 razy upewniał (!) Mnie wtedy się autentycznie niedobrze zrobiło
          • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:27
            Ok, to jeszcze proszę o drugie "bardzo".
            • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:55
              Chęci współpracy? Proszę bardzo:
              Zapewne w mało w kim w Polsce atak Niemiec na Polskę wywołał radośc czy nawet satysfakcję. Pewnie byli tacy, ale wojna to straszny czas dla wszystkich i na pewno było ich bardzo niewielu. Tych którzy wykazali się odwagą było sporo, ale najwięcej chciało przeżyć. I czasem wydawało się (często słusznie) że najlepiej współpracować. Nie piszę że robili to z zachwytem, ale dość chętnie. Przykłady:
              - w GG zreorganizowano na przełomie października i listopada sądy. W sprawach dotyczących stosunków Polaków z Niemcami i sprawach między Niemcami oraz w zakresie praw specjalnych nie miały one jurysdykcji, ale w sprawach między obywatelami polskimi z zastrzeżeniem zmian w stosunku do polskich Żydów sądy - po weryfikacji - sądziły na podstawie przedwojennego prawa polskiego właściwego dla dystryktu warszawskiego (w pełni prawa przed wojną nie zunifikowano). Z ok. 1500 adwokatów warszawskich w zawodzie po weryfikacji przez władze okupacyjne zostało ponad 700 osób (prawie połowa), podobnie było z sędziami (trochę mniej zostało). Wyroki wydawano nie "w imieniu Rzeczypospolitej" a w "imieniu prawa" ale wydawano (część tych osób mocno nie popierała okupantów ale z rożnych przyczyn uważała że tak należy, ale byli i tacy jak Stanisław Wilczyński, przedwojenny sędzia, wojenny adwokat, działacz endecki, zdeklarowany antysemita, który z radością pisał o swojej współpracy i o kolegach współpracujących z władzami okupacyjnymi (St. Wilczyński: Wspomnienia z lat 1890-1956", Zakład Ossolińskich - tu nawet źródło łatwo sprawdziłam)
              - Narodowa Organizacja Radykalna wywodząca się z ONR Falangi zaproponowała w październiku 1939 r. Niemcom utworzenie rządu kolaboracyjnego. Niemcy odmówili, a NOR nie był bardzo reprezentatywny niemniej propozycja padła (NOR rozwiązano w styczniu 1940 r.) - sprawdź propozycje panów Burdeckiego i Skwirskiego,
              - granatowa policja wywodziła się w całości ze zweryfikowanej przedwojennej policji państwowej. Niektórzy nie mieli wyboru lub uważali że go nie mieli, niektórzy zgadzali się z ideologią nazizmu lub koniunkturalnie uważali że to dobry ruch w życiu,
              - od sierpnia 1942 r. oddziały Schutzmannschaften złozone z Polaków i Ukraińców (wszystko dawni obywatele polscy),
              - tu i ówdzie grupy partyzanckie wywodzące się ze skrajnej prawicy po 1943 przechodziły na stronę współpracy z Niemcami przeciw bolszewikom, cokolwiek się o tym myśli była to kolaboracja z okupantem,
              - powojenne trybunały (a w zakresie takich przestępstw w latach 40-ych zaraz po wojnie sądzono dość porządnie) wyroków o kolaborację było sporo,
              Nie twierdzę że współpraca była bardzo masowa ale też twierdzenie że była marginalna się nie broni
              • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:06
                > Nie twierdzę że współpraca była bardzo masowa ale też twierdzenie że była marginalna się nie broni

                To już brzmi lepiej niż "bardzo duża skala współpracy".
              • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:28
                Naprawdè tak łatwo Ci przychodzi stawiać znak równości pomiędzy tymi, co popierali NSDAP a tymi, co w atmosferze terroru poszli na współpracę?
                • maadzik3 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:37
                  a gdzieś coś takiego napisałam? napisałam że dużo Niemców nie popierało nazizmu i że wielu zwolenników miał nazizm w innych krajach a potem władze okupacyjne współpracowników. Motywacje, skala i terror były bardzo zróżnicowane. Ale terror dotyczył również Niemców a nie wszyscy popierający nazizm/ współpracujący z nim bynajmniej nie pod wpływem terroru byli Niemcami.
                  I całe inne spektrum. Naprawdę byli Niemcy potępiający Hitlera i czasem płacący za to życiem i Polacy popierający nazizm (zwłaszcza przed wybuchem wojny). I nie piszę tego z jakąś złośliwością ale jeśli historia tych lat ma czegoś uczyć to chyba lepiej prawdy, o tym m.in. że CZŁOWIEK jest do tego zdolny (co najlepsze i najgorsze) a nie jakaś narodowość, grupa językowa, etniczna czy co tam jeszcze. Naprawdę wielu bardzo gorliwych współpracowników Niemcy znaleźli wśród nie-Niemców (różnych), ale wiele tysięcy Niemców skończyło w obozach przed wybuchem wojny z przyczyn politycznych.
        • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:13
          No właśnie. Zaczęłam się bać, że mam tak posunięte Hashimoto, że już nawet historię poznaną z podręczników, ale i uzupełnioną innymi źrodłami pamiętam jakoś inaczej....
          • snakelilith Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:26
            katja.katja napisała:

            > No właśnie. Zaczęłam się bać, że mam tak posunięte Hashimoto, że już nawet hist
            > orię poznaną z podręczników, ale i uzupełnioną innymi źrodłami pamiętam jakoś i
            > naczej....
            >

            No to jesteś może w podobnym stanie jak Gertrud Stockhausen, urodzona w 1900 w Nadrenii, cierpiąca po urodzeniu dziecka na depresję. Po próbie samobójczej w 1932 roku została przewieziona do szpitala psychiatrycznego, w którym od 1934 roku była izolowana od rodziny i gdzie 27. maja 1941 zamordowano ją w piwnicy zastrzykiem trucizny wraz z grupą innych pacjentów. Gertrud była Niemką, nigdy nie opuściła terenu Niemiec i jedynym jej przestępstwem było to, że nie odpowiadała modelowi zdrowego faszystowskiego człowieka. Więc nie łudź się, że twoja biała skóra, czy narodowość uchronią cię przed polskimi faszystami.
        • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:18
          "> Wiesz, w Niemczech wbrew uproszczeniom historycznym, sprzeciw wobec nazizmu, zwłaszcza na początku, był bardzo duży. W Polsce skala współpracy z okupantem była też bardzo duża.

          Jesteś pewna tych "bardzo"

          Może czas sięgnąć po książki do historii, oczywiście że w Polsce było bardzo duża fascynacja faszyzmem choćby Obóz Wielkiej Polski, z którego po kilku latach wyłonił się jeszcze bardziej radykalny odłam ONR.
          Problem w zrozumieniu historii z przed II wojny światowej polega na omawianiu wszystkich nurtów oddzielnie, zamiast omawianiu ich razem jako jednej ideologi z której się wywodzą czyli z eugenki, którą żył świat z początków XXw.
    • taniarada Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:02
      hanusinamama napisała:

      > Niech mi ktoś wytłumaczy. I to takich co o sobie mówią "polak z dziada- pradzia
      > da". Jak to możliwe, ze w kraju ktory nazisci tak zniszczyli, ludzi tyle wybili
      > jest tylu wyznawców tego ruchu. BO ja naprawde rozumiem, ze w takich Niemczech
      > jest częśc ludzi z tesknotą za mega-imperium Niemieckim Hitlera. Nie popieram
      > tego ale rozumiem. Nazisci ich kraj mieli stworzyć wielkim. Ale nasz kraj chcie
      > li zmieść z powierzchni ziemi. I tutaj taki jeden z drugim "prawdziwi patrioci"
      > wykrzykują hasła neonazistowskie? Bo co? Bo chce białej siły? Bo sie "ciapateg
      > o" w kraju boją wiec wolą zeby wrócił 39 rok? Ile ten kraj wyciepriał z rąk naz
      > istów a ile z rąk muzułmanów? Mnie sie wydawało ze z taką historią, w tym kraju
      > nie ma możliwości aby "polak-patriota" jak o sobie mówią wykrzykiwał takie has
      > ła pod takimi banderami. Wyobrazacie co by pomysleli, ci co gineli na wijnie za
      > nasz kraj walcząć z nazistami, jakby im pokazać masz ONRuna ulicach stolicy? A
      > lbo Forza Nuova idacych ramię w ramię z Polakami?
      Mamy pierwsze słyszę .Proponuję się douczyć Amen.
      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:16
        Ty juz lepiej nikogo do nauki nie zachęcaj. Taką ignorancją jak twoja mało kto tu sie popisuje...
    • super_hetero_dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:25
      Bardziej zasadne wydaje się pytanie, jak to możliwe, że mamy w Polsce tylu komunistow?
      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:27
        A to zapytaj w PISie tam jest ich wielu. Niby taka prawacka partia a tu proszę.
        • super_hetero_dyna [...] 14.11.18, 06:53
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • sumire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:08
            O, nowe słowo wymyśliliście, widzę. Genderactwo. Ciekawe, co w tym zbrodniczego.
            • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:58
              Co w tym zbrodniczego? Zbrodniczy wyznawcy. Wszędzie, gdzie tylko komuchy budowały "ustrój powszechnej szczęśliwości", ich "budownictwo" kończyło się masowymi zbrodniami. I teraz też tak będzie, jeśli się im nie przeszkodzi na czas. Genderactwo, czyli robienie "ludowi pracującemu miast i wsi" wody z mózgu, to jeden z elementów rewolucji neobolszewickiej.
              • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:13

                stoisz na stanowisku, że faszyzm i nazizm blado wypadają przy komunizmie ? Wow !

                • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:34
                  Oczywiście, że blado. O rząd wielkości bladziej, biorąc pod uwagę liczbę ofiar. To, że jest to dla Ciebie nieoczywiste, wynika z propagandy wybielającej komunizm. Propagandy wynikającej z tego, że podczas gdy nazizm mordował Żydów, w komunizmie Żydzi mordowali innych. A jak wiadomo, zły uczynek to jak ktoś zamordować Ży... Kalego. A jak Kali kogoś zamordować, wtedy to dobry uczynek. A jeśli jeszcze Kali ma w swoich rękach duże udziały w mediach papierowych i elektronicznych, katedry na uniwersytetach i finanse, wówczas kalizm szerzy się jak pożar.
                  • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:46
                    Mimo wszystko nawet stalinizm nie zabijał za samo urodzenie. A nazizm tak. Nawet komunizm PolPota dawal furtkę ujście z życiem. A żyd nawet gdyby zapisał się do SS nie przeżyłby. Nawet obsługując komory gazowe.
                    • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:14
                      >Mimo wszystko nawet stalinizm nie zabijał za samo urodzenie<
                      A, tu bym popolemizowała. Pomyśl choćby o dzieciach "wrogów ludu", o kompletnie przypadkowych czystkach, o przenoszeniu całych narodów i o wielkim głodzie. Że nie wspomnę o oddziałach "ni szagu nazad".
                      Stalinizm nie zabijał (totalnie i celowo) za przynależność narodową (choć akcja polska w pewnym stopniu temu przeczy), ale zabijał przypadkowych, niewinnych ludzi. Nie zabijał po to, żeby zrobic miejsce dla innej nacji, ale zabijał, żeby utrzymać w lęku społeczeństwo, albo żeby zmusić je do zaakceptowania jakiegoś kształtu politycznego (wielki głód). Z tym, że był chaotyczny, zmienny, więc ich działania nie układają się w taki logiczny wzór jak działania hitleryzmu na terenach Europy Wschodniej.
                      • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:16
                        P.S. Piszę - dla jasnosci - o stalinizmie w ramach ZSRR, a nie o jego polskim odprysku.
                    • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:24
                      Oczywiście, że zabijał. Za samo urodzenie. A wielu Żydów piastowało wysokie stanowiska w III Rzeszy. Dzięki zasadzie Goeringa: "O tym, kto jest Żydem, decyduję ja". W gomułkowskiej ekipie ta sama zasada brzmiała: "Nie ten Żyd, kto Żyd, tylko ten, kogo partia wskaże".
                  • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:20

                    Dyńka, jesteś chory z nienawiści, stąd twoje wypaczenie w ocenie polskiej rzeczywistości.




                    • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:38
                      A jest, istotnie. Plus, zieje antysemityzmem.
                      • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 11:35
                        Zieeeew.
                • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:39
                  iwles napisała:

                  >
                  > stoisz na stanowisku, że faszyzm i nazizm blado wypadają przy komunizmie ? Wow
                  > !
                  >
                  Jaja sobie robisz? Sam Hołodomor to 6 milionów. Chiny Mao - 60. Stalinowskie łagry - 20. Kambodżą nie pamiętam, ale coś 1/8 populacji. A to są najgrubsze rzeczy, nie liczę mniej spektakularnych mordów, w Europie Wschodniej, Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Przez komunistôw całe kraje spływały krwią, degenerowały się i cofały w rozwoju. Chyb Cat Mackiewicz powiedział coś takiego, że Niemcy robià z nas bohaterôw, a Sowieci robią z nas g....Jak widać, do dzisiaj mnôstwo osób się od tego g... nie odkleili.
                  • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:53
                    Dzięki folsom. Brakowało mi tych liczb. A i cytat z Mackiewicza świetny
                  • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:31
                    Tylko jest jedna rzecz którą pomijasz - Niemcy mieli o wiele mniej czasu...
                    • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 20:54
                      Jakoś 5-7 razy mniej.
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:31
                A tłumaczenie słowa gender ześ czytał?
          • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:23
            bełkot
            Ostatnim znanym mi polskim komunistą był taki facet, który uznał,że Gomułka zdradził. Żył potem w Albanii, ale wrócił jak sie i tam nie ostał ustrój. Chyba Mijal mu było.
            • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 11:36
              No pewnie. W Polsce nie ma komunistów. Tak, jak nie ma Żydów.
              • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:41
                Poproszę więc o wskazanie paru komunistów - czyli, precyzując, osób wyznających cel, jakim, jest "utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku własności prywatnej, kolektywnej własności środków produkcji i wspólnotowym podziale dóbr".
                • super_hetero_dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:40
                  Tylko paru? W instytucjach EU jest tego robactwa zatrzęsienie. Za patrona mają bynajmniej nie Schumanna, tylko włoskiego komucha Altiero Spinelli, którego manifest z Ventotene jest dokumentem programowym EU.
                  pl.wikipedia.org/wiki/Manifest_z_Ventotene
                  • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:45
                    Niech zgadnę, u Putinka nie ma ich wcale?
                  • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 20:52
                    Ależ poproszę o paru. Żyjących, polskich komunistów. Którzy - precyzując - wyznają cel, jakim, jest "utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku własności prywatnej, kolektywnej własności środków produkcji i wspólnotowym podziale dóbr".
                    No jak ich takie masy, to chyba paru znajdziesz?
              • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:22
                super.hetero.dyna napisał:

                > No pewnie. W Polsce nie ma komunistów. Tak, jak nie ma Żydów.

                socjaliści to może są ale komunizm wymarł dawno.
                • super_hetero_dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:36
                  Komunizm nie wymarł, tylko zmienił centralę i strategię działania.
    • aniani7 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 17:39
      Podejrzewam, że to braki w edukacji + cwaniactwo + kompleksy , myślą, że kiedy ustawią się po właściwej stronie, tam zostaną, nie rozumieją, że dla nazioli z np. Włoch będą bydłem, które można wykorzystać do niewolniczej pracy i można bezkarnie zabić.
    • purchawkapuknieta Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 18:32
      Matko Boża, ilu? Nie zanotowałam w Polsce istnienia legalnych organizacji neonazistowskich, a jedyni, o których słyszałam, to ci wynajęci przez TVN do heilowania przy swastyce z wafelków.
      • angazetka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:24
        Przespałaś istnienie ONR-u?
        • purchawkapuknieta Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:30
          A co ma ONR wspólnego z nazizmem?
        • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:32
          Zaraz ci purchawka napisze ze te chłopaki to sól tej ziemi....
      • livia.kalina Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:55
        Gwiazda forum onetu znowu rozpowszechnia fakenewsy. Dziennikara tvn przenikneła do neonazistów z Dumy i Nowoczesność i ONR-u, żeby odkryć prawdę, do której nie były w stanie dotrzeć pisowskie służby ABW z CBŚ, z Policja i Prokuraturą.
        • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 12:44
          Nie. Dziennikarka wynajęła aktorów do odegrania teatrzyku na potrzeby lewackiej propagandy. Gdyby w Polsce faktycznie istnieli neonaziści, to TVN nie musiałaby płacić 20 tysięcy za organizację widowiska, bo wystarczyłoby im się wkręcić na prawdziwą imprezę i zrobić materiał.
          • livia.kalina Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 15.11.18, 20:28
            >Nie. Dziennikarka wynajęła aktorów do odegrania teatrzyku na potrzeby lewackiej propagandy.

            I pisowska prokuratura się nie kapnęła, że przed sądem powinna stanąć dziennikarka a nie wynajęty aktor? A neonazistowskie koncerty pokazane w reportażu? Też odgrywane przez setki aktorów? Uważaj- autorzy reportażu już pozywają za fakenewsy na ten temat. Bekną Wpolityce.pl i "Sieci", beknie i ich pożyteczny idiota.
      • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:26
        purchawkapuknieta napisała:

        > Matko Boża, ilu? Nie zanotowałam w Polsce istnienia legalnych organizacji neona
        > zistowskich, a jedyni, o których słyszałam, to ci wynajęci przez TVN do heilowa
        > nia przy swastyce z wafelków.
        nie powielaj kłamstw i chyba wiesz, że legalnych neonazistów nie może być bo to nielegalna ideologia. Sa za to zakamuflowani a nacjonaliści rosną w siłę i sporo ich obecnie wśród prawicowych elit, nawet w parlamencie mamy przedstawicieli.
    • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:02
      Naucz się definicji nazizmu i faszyzm, bo np. Kluzikowa z PO nie rozróżnia tych systemów i myślała, że faszyzm powstał w Niemczech i polega na kulcie białej rasy.
      Nie widzę nic złego w byciu narodowcem.
      • purchawkapuknieta Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:26
        www.youtube.com/watch?v=TKU3BfIQVVY
        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 19:36
          Świetne, dzięki. Mina pani sędziny świadczyła o głębokim zrozumieniu tematu
          • purchawkapuknieta Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:25
            Jeśli się nie mylę, ten uśmiechający się drwiąco jegomość, to mecenas Rogowski. Jprdl
            • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:30
              Nie kojarzę gościa. A powinienem ?
              • purchawkapuknieta Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:33
                mecenas Rogowski to słynny adwokat Agory a konkretnie samego nadredaktora Adama w sporach z jaskiniowymi nacjonalistami.
                • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:02
                  Aa ok, dzięki za info, Purchawko smile
        • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:42
          Pan Rymkiewicz ma pragnienie aby pojęcie nacjonalizm, wróciło XIX wieczne jego rozumienie. Tylko że po XIX w mieliśmy XX w i okrutną wojnę, w której imieniu nacjonalizmu wymordowano kilka milionów ludzi. Trzeba być ignorantem, albo idiotą aby to pomijać.
          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:50
            Albo zwyczajnie nikim. I nagle przyjmują cie do takiej bojówki, mówią ze jestes Pan nad Pany bo jestes biały. Nie musisz nic umieć, nie musisz robić nic sensownego. Jestes Panem bo ci tak koledzy narodowcy powiedzieli...
          • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:04
            Błądzisz i ty nie odróżniając nacjonalizmu od nazizmu. Nie frasuj się jednak zbyt mocno. Żadna z twoich lewackich koleżanek również nie zna różnicy
            • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:10
              Niech bedzie, narodowy socjalizm( nazizm), jako jedna z odmian nacjonalizmu.
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:14
                Uwazam, ze to co 2 wojna zrobiłą ze słowem nacjonalista nie da sie odkręcic. Nie ma juz dobrego znaczenia słowa nacjonalista.
                • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:16
                  I z tą ostatnią wypowiedzią się zgadzam.
            • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:10
              Och tak tylko ty jestes ten elokwenty i czytany. Tak znasz temat ale juz o Forza Nuova nie słyszałeś.... Mysle ze gryzie cie ze tu jest duzo smaodzielnie myślących kobiet. Nie ma znaczenia ze maja w lewo poglądy. Ty jako facet masz miec racje..ale mamy 21 wiek i juz samo bycie facetem nie daje ci wiekszych praw. No coż. Ja jestem dumna ze mnie tu taki jak ty od lewaczek wyzwał.
        • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:34
          purchawkapuknieta napisała:

          > www.youtube.com/watch?v=TKU3BfIQVVY

          to jest nowa niebezpieczna narracja skrajnej prawicy.
      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:31
        Czy ja pomyliłam nazizm z faszyzmem? Nie jestem Kluzikowa Józek. O narodowcach tez mało wiesz bo kolego bo z takich jak ty oni mają niezła bekę. Rozumiem ze jestes rockersem narodowcem?
        • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:07
          Faszyzm to wyświechtane określenie używane przez lewactwo, w odniesieniu do wszystkiego co nie jest postępackie, czyli do konserwatyzmu, idei narodowej i patriotyzmu.

          A jaka jest różnica między nacjonalizmem a nazizmem, pozostawię już twej własnej maestrii guglowania. Chyba że wolisz się nadal ośmieszać, uważając, że to jedno i to samo
          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:13
            Nie ja konserwatyzmu nie łącze z nazizmem. A juz patriotyzmu wcale. Dla mnie wycieranie sobię geby nazistowskiej słowem "patriotyzm" to zbrodnia. Dla ciebie znowu osoba ktora szanuje innych i zyje wg "zyj i daj życ innym (gejom, czarnym ,żółtym i w kropeczki) to komunista....i kto tu myli pojęcia? Wy czujecie sie "lepsi" bo jestescie białymi Polakami, hetero...a to naprawde mało znaczy. W niczym nie jestes lepszy od czarnego geja z Francji.
            • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:16
              Dla jasnosci ja białka Polka, hetero, matka i żona z samego tego faktu nie jestem lepsza od nikogo. Nie zaglądam innym pod kołdry wiec nie zycze sobie zaglądania mnie. Nie rozlicam innych z koloru skóry, wiary czy niewiary. Natomiast liczy sie dla mnie ze ktos płąci na ten kraj podatki. I dlatego bardziej cenie Turka płacącego w PL podatki niz nierobotnego dresa zyjącego na mój koszt.
              • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:25
                Nie musisz cenić, niemniej ten "nierobotny dres" też ma prawo uważać się za Polaka (tak, też się czasem wstydzę za rodaków).
                • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:02
                  Ma prawo sie uwazac i Polakiem jest ale nie ejst lepszy wg moich kryteriów od Turka płącącego tutaj podatki. Ja w przeciwieństwie do niektorych tutaj nikomu obywatelstwa zbaierać nie chcę.
              • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 06:22
                A kto Ci do łóżka zagląda? Kto Ci zagląda? Nikt.
                Niektórzy uważają, że brak zgody na małżeństwa seksualne to zaglądanie ludziom do łóżka. Ciekawe. Porażająca logika.
                • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 06:50
                  Ale o co chodzi? To malzenstwa nie sa seksualne?
                  • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:40
                    Miało być homoseksualne.
                    • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:02
                      A nie jest zaglądanie do łóżka? Czemu ktos ma mi mowic z kim mam ślub brać? Bo ktos sobie wymyslił ze tylko baba+chłop jest poprawnie. Niektorzy uwazaja ze facet po 30 ktory baby nie miał tez do konca normalny nie jest....i co?
                      • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:21
                        Nie jest. To jest kwestia stanowienia prawa, prawa które nie dotyczy czyjejś osobistej sypialni. Widzisz, ja przynajmniej zaliczyłem, więc do tych chłopów się nie zaliczam.
            • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:21
              > i kto tu myli pojęcia?

              Wszyscy mylą pojęcia - tu i w pokrewnych wątkach - i prawdziwy znawca tematu by nas wszystkich wyśmiał. Niemniej z grubsza wiadomo, o jakiego typu ideologii rozmawiamy.
              • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:31
                Mam nadzieję, że nie chodzi ci o " eksperta" w/w Rymkiewicza, czy innego Ziemkiewicza, bądź też Michalkiewicza?
            • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:29
              > Dla mnie wycieranie sobię geby nazistowskiej słowem "patriotyzm"

              Kto ci to zrobił ? Kto ci tak zrył beret, że miłość do ojczyzny to dla ciebie nazizm ? Jedziesz na wypranym z jakiejkolwiek myśli lewackim fanatyzmie. Może porwiesz nim kajtków z klas I-IV, ale starsi którzy umieją samodzielnie myśleć, cię wyśmieją.

              > Wy czujecie sie "lepsi" bo jestescie białymi Polakami, hetero...a to naprawde mało znaczy. W niczym nie jestes lepszy od czarnego geja z Francji.

              Kolejne brednie. Tym razem nacjonalizm myli ci się z rasizmem. Naprawdę tak trudno opanować znaczenie 4 pojęć ?
              Jeśli tak, to pogódź się z tym, że to dla ciebie za trudne, lub ośmieszaj się nadal
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:07
                Czytaj ze zrozumieniem. Jeszcze raz powoli: wycieranie sobie gęby nazistów czy narodowców słowem "patriotym" to zbrodnia. Bo słowo patriotyzm dla mnie ma duże znaczenie. I nie bądz taki hop do przedu bo ci z tyłu zabrakło. Ja kocham moją ojczyznę. Wiele razy juz pisałam o tym. I nie tylko 11 listopada.

                Co do drugiego, wiem czym jest nacjonalizm a czym rasizm. Juz tutaj pisałam ze po 2 wojnie swiatowej słowo nacjonalzim nie bedzie mogło miec dobrego znaczenia. Tamte czasy tak wyprały to swłowo ze ma jedynie negatywne znaczenie. Ja tego nie myle natomiast nasi ONRowcy dumni są z "białej siły". O to mi chodzi. Ze oni z samego faktu koloru skóry nie są lepsi w niczym od innych ras. A uwzaja sie za rase Panów.
        • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:07
          Piję z narodowcami, więc ich znam i nie będziesz mnie pouczać.
          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:08
            A wiedzą ze jestes rockersem? Nie mów bo stracisz kolegów od kieliszka Jóżek.
          • makurokurosek Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:58
            więc skoro pijesz to zgodnie z kultem " białej rasy" należy cię eksterminować, wszak zgodnie z tą ideologią alkoholicy to ścierwo zanieczyszczające kraj i niszczące " białą rasę"
      • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:10
        wheels.of.fire napisał:

        > Nie widzę nic złego w byciu narodowcem.
        >


        i oto mamy odpowiedź, jacy chłopcy są narodowcami albo ich popierają. Kompleksy Józka wszyscy na forum znają big_grin

        • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:02
          Mnie akurat dziwi ze narodowcy chcieli Józka?
          • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:09

            Pić z jeleniem, który zrobi wszystko, by im się przypodobać - widocznie chłopcom nie przeszkadza tongue_out

            • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:25
              Dobrze, że wam nie chcę się przybodobać big_grin
              • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:49
                Józeczku ja jestem ęzatka od prawie 10 lat, matka dzieciom i kotom...nie jestem zainteresowana nawet takim takim rasowym rockersem jak ty.
                • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:28
                  Czy ja pisałem o podobaniu się matrymonialnym? Mam swoje poglądy i nie zamierzam pod ematkę ani pod nikogo się zmieniać. Usłyszałem tutaj, że jestem obrzydliwy jak napisałem że nie poparłbym partii która jest za aborcją na życzenie.
    • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:22
      A ja skłaniam się ku teorii, że jest to konsekwencja braku ojca w życiu tych " młodzieńców". Ojca który wprowadza w świat, wyznacza wartości, które dały by im siłę i tożsamość. Więc tacy chłopcy dość łatwo wchodzą w takie skrajne ideologie, w których czują jedność i siłę( jakkolwiek by tego nie oceniać).
      • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 20:24
        Bo nie mają jej w sobie.
      • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 21:28
        Chyba jeszcze raz obejrzę film "San Babila godzina 20".
    • chocolatemonster Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:16
      Bo to glupki sa i tyle.
    • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:21
      Moim zdaniem, takie poglady najczesciej sie wynosi z domu. Przykladowo: wszyscy antysemici, ktorych poznalam, mieli niechec do Zydow wpojona przez rodzicow. Jeden z nich zadnego Zyda osobiscie nie znal, no ale ich nienawidzil. Kwestionujac ta ideologie, poddawaliby w watpliwosc moralnosc rodzicow, ktorych kochaja, bylaby to swojego rodzaju zdrada. Walka z takimi postawami trwa pokolenia a nie lata. Pis nam funduje teraz taka cofke w rozwoju, jesli chodzi o walke z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobia, ze naprawde nie powinnismy tego lekcewazyc. Budza sie demony, ktore spaly plytkim snem uncertain
      • chocolatemonster Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:45
        Coś w tym jest... Ja np nigdy nie rozmawiałam z córką na temat seksualności w ujęciu LGBT ale musiała gdzieś tam coś usłyszeć w domu bo ostatnio usłyszałam jak tłumaczyła babci,że 'dziewczyna z chłopakiem się kochają i biorą ślub ale dziewczyna z dziewczyną i chłopak z chłopakiem też się mogą kochać i to jest ok' (przyznam, że szczęka mi opadła). Ja bym do tego, co napisałaś dodała jeszcze brak elementarnej wiedzy historycznej, empatii, wrażliwości , krótkowzroczność i to, już ktoś napisał: kompleksy i ciasnotę umysłową.
        • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 13.11.18, 22:52
          Ze wszystkim co wymienilas sie musze zgodzic. Niestety.
      • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:33
        Jakie demony? Poza garstką oszołomów, które są w każdym narodzie (poczytaj o zamachach na Żydów w Kanadzie) nikt się nimi już nie przejmuje.
        • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 07:51
          Nazistami też się nikt nie przejmował. Do czasu...
          • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:34
            Ilu było nazistów w latach 30-tych w Niemczech, ilu oszołomów jest teraz w Polsce i jaki mają wpływ? Mizerny.
            • olena.s Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:45
              Twoja, gazeciarz, tępota wraz z pożałowania godnym światopoglądem nie pozwala ci na zrozumienie, dlaczego śmieszne jest porównywanie liczebności nazistów z fazy zdobywców z liczebnością ich współczesnych polskich kuzynów duchowych.
              Może porównaj sobie liczebość naszej hańby domowej z nazistami z okresu propagandy w monachijskich piwiarniach, czy z czasów, kiedy padł ich pierwszy pucz? I ile lat potrzebowali na przejęcie kraju?
              • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:11
                Od lat tym straszysz, zaczęłaś chyba jeszcze około 2008 roku smile Już wtedy na tym forum słyszałam podobnie histeryczne teksty (akurat nie tylko Twojego autorstwa, gdyż histerycznych kretynek nie brakuje) "A ile Hitler potrzebował czasu..."
                No i już tak z 10 lat mija i nic.
                Zatem pytam - ile jeszcze? smile Rok, dwa lata? Pięć? Określcie choć widełki smile
                • iwles Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:21

                  > No i już tak z 10 lat mija i nic.
                  > Zatem pytam - ile jeszcze? smile Rok, dwa lata? Pięć? Określcie choć widełki smile

                  Ja mam nadzieję, że na taką skalę to już nigdy,
                  ale widzę, że ciebie to naprawdę bawi, straszne sad


                • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:26
                  Hitler potrzebował 20 lat...
                  • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 16:35
                    Nie pytam o niego.
                    Pytam Panie i Panów spod znaków histerii ile oni/one dają konkretnie lat?
      • madi138 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:22
        Najlepsze, ze ci ktorzy tak nienawidza Zydow sa zwykle katolikami i nie widza swojej schizfrenii w tym temacie- wszak i Jezus i Maryja byli Zydami....
        • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:33
          Nie. Wg nich byli Galijczykami lub Aremejczykami.
        • katja.katja Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 10:37
          Nienawidzą? Jest garstka oszołomów, którzy może i nienawidzą, ale większości ludzi (i to chyba niektórych Żydów boli) jest doskonale wobec nich obojętna.
      • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 12:48
        Sędzia Igor Tuleya swoje poglądy także wyniósł z domu, od matki ubeczki? Kwestionując jej ideologię poddawałby w wątpliwość moralność osoby, którą kochał i byłaby to swojego rodzaju zdrada?
    • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:15
      Ale dlaczego problem ograniczać do Polski? Na całym świecie widać wzrost ruchów faszystowskich. Biedni biali samczykowie je zasilają.
      • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:29
        To u nas na 100lecie niepodleglosci zwykli ludzie radosnie maszerowali z nimi i nie widzieli w tym nic zlego. Jest sie czym martwic, serio. Obecna wladza ich dopieszcza, spoleczenstwo toleruje. Zle sie dzieje.
        • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:34
          Ale powody ich wzmożenia są globalne.
          • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:36
            Jakie to powody?
      • lauren6 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 08:36
        Na ideologię faszystowską jest tylko jedno lekarstwo. Józef Piłsudski pokazał nam jak należy postępować z tą zarazą: zdelegalizować, zakazać.

        Obecna władza dostaje biegunki ze strachu, że po skrajnie prawej stronie politycznej może wyrosnąć konkurencja dla PISu. Dlatego zamiast zachować się przyzwoicie flirtują z naziolami i siadają z nimi do okrągłego stołu negocjować. Żałosne tchórze bez godności.
        • folsom_prison_blues Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:43
          Akurat Piłsudski sam stosował faszystowskie metody w stosunku do przeciwników politycznych.
          • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:39
            Bo Sanacja tak wiele nie różniła się od innych autorytaryzmów ówczesnej Europy.
    • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:24
      next.gazeta.pl/next/7,151003,24144057,rozmowy-sroczynskiego-kapitalizm-sie-chwieje-kolejny-kryzys.html#s=BoxOpImg1 jest cała masa sfrustrowanych ludzi. Pracują za miskę ryżu. Widzą że nie mają szans na polepszenie swego bytu. I widzą bogatych którzy nic nie robią i się bogacą. To frustrujące. A faszyzm daje proste odpowiedzi. To winni tego są żydzi i emigranci.
      • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 09:42
        Ja nie widze w Polsce tych pracujacych za miske ryzu. Widze tych, ktorzy "za takie grosze" dupska do roboty nie rusza. I tylko krzycza "dej, nalezy mi sie!". Sfrustrowani- owszem, ale nie z biedy, tylko dlatego, ze im sie z dobrobytu w tylkach poprzewracalo.
      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 13:03
        To wyjasnij co w ONRze robia chłopcy w garniakach za kilka tysiaków?
        • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:29
          Widocznie nie są ślepi jak Ty i nie dają sobie wmawiać że polityka PO przychylna bogatym to coś dobrego dla całego narodu. Ja jestem narodowym solidaryzują i popieram daninę solidarnościową. Dobro zwykłego obywatela jest ważniejsze od głaskania milionerów, a milionerzy nawet nie odczują ten daniny.
          • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:36
            wheels.of.fire napisał:

            > Dobro zwykłego obywatela jest ważniejsze od gł
            > askania milionerów, a milionerzy nawet nie odczują ten daniny.
            oni maja gdzieś zwykłego obywatela, traktuja ludzi przedmiotowo.
            • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:38
              Za to nad milionerami trzeba się rozliczać, bo tacy biedni.
            • echtom Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:44
              > oni maja gdzieś zwykłego obywatela, traktuja ludzi przedmiotowo.

              Jak każda władza - Jankesi też nie znieśli niewolnictwa z powodów humanitarnych. Rzecz tylko w tym, z którego pańskiego stołu więcej spadnie dla zwykłego obywatela.
          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:38
            Juz widze tych kolesi z zarzadu ONR jak oni sie dzielą swoim...
    • super.hetero.dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 11:37
      Jesteś chora z nienawiści do nazistów. smile
      • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:39
        To akurat komplement. Jakby świat w latach 30 poprzedniego wieku zapadł na podobną chorobę, uniknęlibyśmy wojny.
        • super_hetero_dyna Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:43
          Nie uniknęlibyśmy. Gdyby nie Hitler, wojnę rozpocząłby wasz wujaszek Stalin. Prawdopodobnie jeszcze bardziej okrutną i ludobójczą.
    • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:00
      ależ oni klepią że nie maja nic wspólnego z nazizmem. To ich nowa narracja, sa nacjonalistami a to wg nich coś pozytywnego.
      • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:03
        To moze oficjalnie, bo poki co jeszcze nie wypada tak wprost sie chwalic swoim neonazizmem. Zdjecia hailujacych mlotkow mowia same za siebie...
        • 45rtg Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:19
          fornita111 napisała:

          > To moze oficjalnie, bo poki co jeszcze nie wypada tak wprost sie chwalic swoim
          > neonazizmem. Zdjecia hailujacych mlotkow mowia same za siebie...

          Hailujące młotki są zapewne nawiązaniem do "The Wall" Pink Floyd.
        • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:44
          fornita111 napisała:

          > To moze oficjalnie, bo poki co jeszcze nie wypada tak wprost sie chwalic swoim
          > neonazizmem. Zdjecia hailujacych mlotkow mowia same za siebie...

          Ci neonaziści hejlujący to jakiś margines bezmózgów jest, moim zdaniem stosunkowo mało szkodliwy. W siłę obecnie rosna tzw. szlachetni nacjonaliści "patrioci" typu Marek Jakubiak. Oni naprawdę sa niebezpieczni.
          • fornita111 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 15:51
            Jedni i drudzy sa.
          • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 16:59
            A czego konkretnie się lękasz ze strony - jak to ujęłaś - szlachetnych nacjonalistów "patriotów" typu Marek Jakubiak ?
            • sylwus34 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 17:41
              Że uwiarygadniają tą zbrodniczą ideologię, czynią ją bardziej " ludzką".
            • zofijkamyjka Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:33
              gyubal_wahazar napisał:

              > A czego konkretnie się lękasz ze strony - jak to ujęłaś - szlachetnych nacjonal
              > istów "patriotów" typu Marek Jakubiak ?

              to czego nalezy obawiac sie w przypadku nacjonalistów. "Naród najwyższym dobrem, wyższym niz jednostka - to chora ideologia". Jakubiak nawet nie ma wykształcenia ale populizmem pnie sie w górę. Jest niebezpieczny.
              • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:37
                Jakubiak przynajmniej dorobił się czegoś i coś osiągnął, a magistrzy z wykształceniem towar w Tesco wykładają.
                • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:39
                  Hitler też sporo osiągnął...
                  • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:31
                    A był tylko malarzem...
                    • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:48
                      Nie był. Czytałem kiedyś artykuł na temat jego malarstwa. Połowa ludzi umiałaby tak malować.
                      • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:54
                        W sensie pokojowym. Ze sciany malował smile
                        • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 23:16
                          Też kiepskim ciekawostkihistoryczne.pl/2017/01/14/jakim-szefem-byl-adolf-hitler/#5
                          • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 23:22
                            Mnie to dziwi ze na niego baby leciały...moze chodzi o władzę. Brzydki, gruby, lotny umsyłowo tez nie bardzo, podobno miał duze problemy z gastryką. Normalnie marzenie: tępy brzydal puszczający ciągle bąki...
                            • tanebo2.0 Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 23:40
                              No wiesz... ponoć jest tylko jeden skuteczny afrodyzjak. Nazywa się władza. Czytałem kiedyś o takim facecie. Żył sobie spokojnie w USA. Był jakimś urzędasem do spraw Iraku. Niski, gruby, łysy. Z brzydką żoną. I nagle los się do niego uśmiechnął. Irak napadł na Kuwejt. A gościu dostał ochronę. Czyli czterech napakowanych goryli w ciemnych okularach. I nagle kobiety zaczęły się o niego zabijać. Normą było że wchodzi za nim do toalety w restauracji babka i mówi mu:"chcę mieć się w sobie tu i teraz". Biedak musiał załatwiać się przy gorylach.
                • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 21:46
                  Oj nie daj sobie wciskac takiego kitu. naprawde...pocieszasz sie w ten sposob ze sam "papierka" nie masz? Słabe to Józeczek. Słabe. Trza się było kolego uczyc nie lenic i ...rocka słuchać. Dla jasnosci ja tez rocka słuchałam i nadal słucham, co nie przeszkodziło mi zdobyc dyplom,dobry zawód, biegle posługiwać sie 5 językami i dobrze w zwiazu z tym zarabiać. Lenistwo nie popłaca Józek. No chyba ze jestes synem szejka arabskiego...a nie ejsteś.
                  • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:25
                    No to od tych języków trza było zacząć, a nie od papierka z chemii, jakeś po mnie za Ziębę jechała, to bym się tak nie stawiał wink
                    • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:34
                      Wiesz akurat w mojej pracy chemia ( nie papierek bo literków przed nazwiskiem podpisujac zlecenie nie wpisuje) to podstawa tego co robie. Przy okazji moge to robic w pozostałych 5 językach i robie to. Jezeli chodzi o Ziębe znajomość Hispzańskiego nic nie daje bo on po polsku pisze
                      • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 23:12
                        Ok, trzyma się kupy. Ale o Ziębę chętnie się jeszcze kiedyś poboksuję, bo przekonasz się, że chłop jest mocarny
                        • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 23:20
                          Musi byc skoro przekonał do swoich wypocin tyle osób smile
                          • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 23:38
                            Zobaczysz, że spłynie na Ciebie kiedyś łaska oświecenia wink Wiem, że nie mam szans by Cię zachęcić do posłuchania chłopa, ale może kiedyś się przypadkowo sama napatoczysz
                  • wheels.of.fire Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:26
                    Ja papierek akurat mam i towaru na półkach też nie wykładam, natomiast nie osiągnąłem tyle co Jakubiak, który jest milionerem.
                    A czemu mnie nazywasz Józkiem, skoro nowa tu jesteś?
                    • hanusinamama Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 22:35
                      A przepraszam...rockers moze byc?
              • gyubal_wahazar Re: Jak to możliwe ze w PL mamy neonaizstów? 14.11.18, 19:46
                Nasz jakąś linkę do źródła tego cytatu, czy to tylko twoja swobodna interpretacja ?

                > Jakubiak nawet nie ma wykształcenia ale populizmem pnie sie w górę

                Wyznajesz kult papierka ? A jakiego konkretnego papierka mu twoim zdaniem brakuje ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka