18.02.19, 12:45
Cześć. Niedługo zostanę mamą. Jestem w miesiącu ciąży, lecz u mojego synka wykryto pewne nieprawidłowości z serduszkiem . Takie jak : DYSPROPORCJA PRZEDSIONKÓW SERCA P>L. HOLOSTYSTOLICZNA NIEDOMYKALNOŚĆ TV ( VMAX 20PCM/S) PODEJRZENIE STENOZY ZASTAWKI PŁUCNEJ. Mam pytanie do Was drogie mamy, czy któraś z Was miała tak ze swoim maluszkiem ? Jest to groźne dla dzieciątka, da się to wyleczyć?
Obserwuj wątek
  • mk1982 Re: Niemowak 18.02.19, 14:58
   Wiele wad serca naprawia się jeszcze w trakcie ciąży, a jeszcze więcej można leczyć.
   Skonsultuj to jeszcze z jakimś guru od diagnostyki prenatalnej, nikt ci tu diagnozy nie postawi. Na wszystkie pytania powinien odpowiedzieć lekarz, niczego nie googlaj, chyba że namiary na specjalistę od usg kardiologicznego płodu w twojej okolicy.
  • aqua48 Re: Niemowak 18.02.19, 15:03
   Groźne dla dzieciątka to mogą być próby diagnoz, porad, oraz leczenia przez internet. Porozmawiaj na temat stanu zdrowia płodu z lekarzem prowadzącym, zapytaj też drugiego, niezależnego lekarza o zdanie. Powiedz o swoich obawach i dopytaj dokładnie co robić w tej sytuacji. Na wizytę lekarską idź z ojcem dziecka, albo z kimś życzliwym i rzeczowym z rodziny, lub z przyjaciółką, nie sama. Zapisuj wszystkie zalecenia lekarza na kartce.
   • babeczka12 Re: Niemowak 18.02.19, 15:10
    Prowadzi mnie lekarz który ma usg prenatalne , powiedział że muszę zrobić echo serca dzieciątka które będzie 13 marca. A na obecną chwilę wszystko z synkiem jest dobrze tylko te nieprawidłowości serduszka. Bardzo się boję o jego zdrowie.
    • thea19 Re: Niemowak 18.02.19, 15:23
     Stres w niczym nie pomoze, wrecz przeciwnie. Zrob echo, to nie boli. Nawet gdyby byla wada (wady serca wystepuja bardzo czesto i to jest najpowszechniejsza wada u dzieci) to mozna je z powodzeniem leczyc.
    • stwory_z_mchu Re: Niemowak 18.02.19, 15:36
     Ja miałam w 21 tygodniu ciąży na prenatalnych coś nie halo z przegrodą międzykomorową u synka - ale po miesiącu było już ok. Zrób to echo na spokojnie i w zależności od wyniku skonsultuj to ze specjalistą - Twój lekarz powinien Ci wszystko dokładnie wyjaśnić (zawsze jak najwięcej pytaj). Jeśli tego nie zrobi to szukaj innego. To, co radzi aqua jest dobre, żeby iść z kimś na wizytę - wtedy można zadać więcej pytań i więcej rzeczy zapamiętać.
     Nie strasz się sama, bo to może jedynie zaszkodzić - sama wiem, że czekanie jest najgorsze i człowiek ciągle o tym myśli, dla mnie ciąża to wieczne czekanie na wszystko (a normalnie mam problem, żeby usiedzieć 10 min czekając na autobus na przystanku ;/), problem z tym, że niektóre rzeczy potrzebują jednak tego czasu, żeby się zadziać.
     Dobrze, że masz dokładnego lekarza, na następnej wizycie uzyskaj od niego maksimum informacji, będziesz się czuła spokojniejsza.
    • aqua48 Re: Niemowak 18.02.19, 15:36
     babeczka12 napisała:

     > Prowadzi mnie lekarz który ma usg prenatalne , powiedział że muszę zrobić echo
     > serca dzieciątka które będzie 13 marca. A na obecną chwilę wszystko z synkiem
     > jest dobrze

     Jasne że się martwisz w tej sytuacji. Spróbuj jednak w miarę spokojnie poczekać do tego 13 marca. Swoim stresem dziecku nie pomożesz. Skup się na tym, że na razie wszystko z dzieckiem jest dobrze.
  • aguar Re: Niemowak 18.02.19, 15:32
   Tak na pierwszy rzut oka to nie jest to wada, w przypadku której wystarczy obserwacja i jest szansa, że sama minie, ale operacyjnie, jak najbardziej, da się leczyć. Upewnij się tylko czy wada nie towarzyszy jakiemuś zespołowi genetycznemu (czyli zrób amnio).
   • babeczka12 Re: Niemowak 18.02.19, 15:35
    Lekarz powiedział że to może być po chorobie , I może się to unormowac, lecz w tamtym tygodniu byłam na badaniach i nic się nie zmieniło. Dlatego skierowal mnie na echo.
    • aqua48 Re: Niemowak 18.02.19, 15:38
     Czyli masz dobrego lekarza, który wnikliwie podchodzi do wyników. I tego się trzymaj. Uszy do góry. Na to echo idź koniecznie z kimś, bo choćby z emocji może Ci się np. zrobić słabo.
  • morekac Re: Niemowak 18.02.19, 17:00
   Nie wiem, co tam macie dokładnie i czy to bardzo groźne, ale ze stenozą zastawki to moje własne dziecko leżalo w szpitalu aż jedną noc. A było to 20 lat temu z hakiem.
   Znaczącą część wad serca u dzieci całkiem ładnie się leczy , zróbcie badania, skonsultujcie wyniki z kardiologiem dziecięcym i na razie nie martwcie się na zapas.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka