Dodaj do ulubionych

Lepiej uśpić.

05.01.20, 21:24
Będę się żalić. Uratowaliśmy znalezione małe,otrute kocie dzieci. W rozmowie z moim b. bogatym bratem cieszyłam się, że kotki są już prawie zdrowe i wspomniałam, że mam do zapłacenia rachunek na 3 tysiące. Usłyszałam: "lepiej uśpić". Już chyba wiem czemu ja nigdy nie będę bogata. Przykre.
Obserwuj wątek
      • pomidorowazrozgotowanymryzem Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 21:36
        Wspomniałam trochę celowo. Byłam ciekawa czy raz w życiu mi pomoże bo wie, że znacznie a nawet bardzo znacznie mi się pogorszyło i 3 tysiaki to dla mnie teraz bardzo dużo na extra wydatki. Koleżanka z minimalną mówi do mnie "pomogę maleństwu" a mój brat milioner mówi "lepiej uśpić". Nie mogę tego przetrawić.
        • ichi51e Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 22:11
          Jak sie jest milionerem to ludzie caly czas ci przylaza narzekaja ze wszystko drogie. Niestety

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
        • hrabina_niczyja Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 22:35
          Zaraz zaraz. Jesteś dorosła i sama zdecydowałaś czy ciebie stać na leczenie kotków czy nie. Uznałaś, że stać, więc dlaczego oczekujesz od brata pomocy? Mnie by nie było stać i tyle. Jego też może nie być. Naprawdę żal o to, że wybrałaś kotki zamiast niezbędnych wydatków na rodzinę, może dzieci jest śmieszny.
              • fitfood1664 Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:19
                Czyli czytać umiesz, to już coś. Szkoda, że z rozumieniem gorzej. Pomidorowa wydała 3 koła POMIMO problemów finansowych. Nie myl okoliczności z przyczynami. Poza tym ja tam nie widze żadnych oczekiwań wobec brata, jedynie chęć poddania go kolejnemu testowi, pewnie w celu ugruntowania i tak kiepskiej opinii o nim.
                  • sylwik7 Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:41
                    Ty hrabino jak cie najdzie, to się użalasz na forum nad sobą i swoim przegranym życiem. I ok forum jest dla każdego. Autorka ma takie samo pełne prawo przedstawić swoje rozgoryczenie postawą brata.

A pomidorowazrozgotowanymryzem to osoba z gatunku tych, dzięki którym jest jeszcze jakaś nadzieja, że świat zasiedlają również porządni ludzie. Brawo dla ciebie autorko za to co zrobiłaś dla tych kociaków. A ten kto im to zrobił niech smaży się w piekle.
                    A brat no cóż jak to mówią fortuna kołem się toczy może i kiedyś ktoś powie, że nie opłaca się go leczyć...
                • cosmetic.wipes Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:26
                  fitfood1664 napisał(a):

> P
                  > oza tym ja tam nie widze żadnych oczekiwań wobec brata,

Jednak to ty masz problem z czytaniem, bo pomidorowa napisala:

"Byłam ciekawa czy raz w życiu mi pomoże"

--
                  Przychodzi Ziobro do apteki:
                  - Poproszę czopek.
                  - Jaki?
                  - Może być.
                  • ichi51e Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:43
                    Oraz „ Wspomniałam trochę celowo. Byłam ciekawa czy raz w życiu mi pomoże bo wie, że znacznie a nawet bardzo znacznie mi się pogorszyło i 3 tysiaki to dla mnie teraz bardzo dużo na extra wydatki. ”

--
                    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
                    • sasanka4321 Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 00:53
                      Ja w ogole nie widze nic zlego w postawie brata. Widzialabym, gdyby powiedzial: "Po co te kotki wyciagalas, mogly sobie tam lezec i zdychac, co kogo obchodzi kotek, i to ze go boli." Ale tak nie powiedzial. Jego zdaniem rozsadniej byloby wziac te kotki do weterynarza i weterynarz by je uspil. Tez nie za darmo oczywiscie. I kotki by nie cierpialy. On patrzy na to pragmatycznie. Schroniska pelne kotkow. Smietniki pelne kotkow. Kto wie, jaki bedzie los tych uratowanych. Moze im to cale uratowanie tylko dodac cierpien w przyszlosci. A jak nie im, to innym, ktore nie zostana wziete ze schroniska, bo ktos, kto by je wzial, wezmie kotki od autorki watku, a na wiecej kotkow nie bedzie mial ani czasu ani mozliwosci. Kotek nie ma raczej samoswiadomosci, ktora kaze mu cierpiec z tego powodu, ze juz mu sie zycie konczy i nie zdazyl zrobic tego, co chcial. Zyje albo nie zyje. I tyle.
        • 3-mamuska Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:00
          pomidorowazrozgotowanymryzem napisała:

> Wspomniałam trochę celowo. Byłam ciekawa czy raz w życiu mi pomoże bo wie, że z
          > nacznie a nawet bardzo znacznie mi się pogorszyło i 3 tysiaki to dla mnie teraz
          > bardzo dużo na extra wydatki. Koleżanka z minimalną mówi do mnie "pomogę maleń
          > stwu" a mój brat milioner mówi "lepiej uśpić". Nie mogę tego przetrawić.

Wiesz czasem to nie kwestia pieniędzy.
          Choć brat PENWIE dlatego jest bogaty.
          Kwestia tego ze potem takie kocie musi żyć mieć dom. Ile psów takich kalekich ratują ,gdzie potem problem bo moczu czy kału nie trzyma. Pieluchy czy zasikane podłogi.
          Szanse na dom prawie żadne wiec zbierają kasę i zbierają na utrzymanie w hotelikach.
          A za ta sama kasę można by uratować i znaleść domu takim które są i maja szanse na pełne zdrowie.
          I domy.

--
          -----------------
          Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
    • berdebul Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 21:46
      Racjonalne. Tysiące kociaków gnije w schroniskach i umiera po krzakach, dla wielu lepsze byłoby humanitarne uśpienie, bo większość nigdy nie znajdzie domu.
      Powinny się rodzic tylko zwierzęta chciane, na które jest lista chętnych, wszystkie pozostałe należy kastrować zanim powiększa pulę kocich (psich) nieszczęść.
    • umi Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 22:28
      A brat ma jakies zabezpieczenie na wypadek udaru czy jakiegos zdarzenia losowego? Bo wiesz, z takim podejsciem to on w kazdej chwili moze sie stac takim kotem w ktorego nie warto bedzie inwestowac. Jesli jego rodzina tez jest taka racjonalna, to w pewnym momencie moze sie nie oplacac utrzymywac "starego" przy zyciu, czy sie nim opiekowac. I lepiej sie bedzie pozbyc problemu. Albo gdzies, gdzie eutanazja legalna, albo upchnac warzywo gdzie najtaniej.
    • hrabina_niczyja Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 22:39
      Jak jestem prozwierzeca to w życiu bym nie wydała 3 tysi na ratowanie znalezionych kotków. Na własnego zwierza tak i nawet wydałam, jak nie więcej. Zanioslabym do weta i tyle. Może poinformowała jakąś fundację czy nie przejmie opieki, w tym finansowej. Ale więcej nie ma mowy.
      • bergamotka77 Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 22:51
        Też bym nie wydała. Masz zła finansową sytuację i wydajesz kasę na bezdomne kotki? To dość nieodpowiedzialne. Trzeba było do fundacji zawieźć czy zrobić zbiórkę publiczną na ten cel.

--
        bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
              • jola-kotka Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:20
                Nie wiem jak to napisac. Trzecie podejscie moje. Moze byc nielogicznie. Nie musi bratu chodzic o kase a o to ze im mniej takich bezpanskich zwierzat tym lepiej. Rozumiesz co mam na mysli?
              • ichi51e Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:21
                A czego sie spodziewalas po kims kto palcem nie kiwnal gdy ty opiekowalas sie i placilas rachunki za leczenie krewnego? Myslalas ze kotki go bardziej rusza? Ten typ tak ma wyczul ze ladnie byloby wyskoczyc z kasy wiec na dzien dobry sprzedal ci kopniaka

--
              • fitfood1664 Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:33
                Następne chętne do zarządzania nie swoją kasą. Dobrze postąpiłaś, twoje pieniądze, twoje priorytety. Niech sie chowają zdrowo kocie brzdące. Raz znalazłam dwa małe biedaki na parkingu. Zaropiałe, brzuszki wydęte, pewnie zarobaczone na maksa. Na szczęście jeden telefon do odpowiedniego stowarzyszenia i ktoś się nimi zaopiekował.
                • profes79 Re: Lepiej uśpić. 09.01.20, 09:02
                  No właśnie autorka jest chętna do zarządzania nie swoją kasą. Bo brat bogaty to może rzucić trzy koła ot tak.

--
                  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
          • ichi51e Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:25
            Brat jej przeciez nie rozliczal tylko zasugerowal ze jak to takie koszty to lepiej uspic.
            Watkodajka sama napisala ze zaczela temat bo liczyla ze sie dorzuci. Dziwna sytuacja odwiedzam kolezanke/siostre ta mi zaczyna gledzic ze uratowala kotki i ze ma 3k do zaplacenia. No fajnie ze uratowala ale przyznam sie ze sama bym nie wpadla zeby powiedziec „wez dwie stowki na te kotki lzej ci bedzie”

--
              • umi Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 01:35
                A moze paradoksalnie ichi ma racje i cos w tym jest? suspicious Moze ten brat ma jakiegos Aspergera czy cos i po prostu nie zalapal o co chodzi? Kiedys nie diagnozowali...
                • berdebul Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 02:27
                  Każdy brak pomyślunku można wytłumaczyć ZA? Dorosły człowiek, który nie klepie biedy, wiec ma wszelkie narzędzia dostępne - diagnozy, terapie, literaturę etc - mógłby się troszkę postarać i popracować nad sobą. Bo łańcuch skojarzeń: opieka nad dziadkiem = koszty, jest do ogarnięcia, nawet dla kogoś z za.
                    • rexona_sport Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 11:06
                      No i nawet jakbym miała pomagać będąc bogatym bratem to raczej sfinansowałabym na przykład semestr studiów biedniejszej kuzynce niż dała siostrze na ratowanie kotków z ulicy, szczególnie ze siostra nie skontaktowała się z zadna fundacja, widać kotki musza być jej wyłącznym dziełem i jej własnym dobrym uczynkiem - No to jak chce to niech ma.
                      Inny by zainwestował chociażby w naukę języka dla dziecka, dasz takiej „dobroczynnej” i kaska ulotni się przy pierwszym piesku na ulicy (których to piesków jest pełno i serio, nie tedy droga żeby spieniężyć nawet i mieszkanie na uratowanie może setki kotków spośród dziesiątek tysięcy nieszczęść).
    • jola-kotka Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 22:45
      Prawde mowiac 3 tysiace za leczenie trzrech zwierzat to jeszcze nie astronomiczna suma. Brat no coz. Kazdy ma prawo do swojego zdania. Pytanie co dalej zrobisz z tymi kotami?
          • aankaa Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:07
            Pytanie co dalej zrobisz z tymi kotami?
            pewnie odpowiada na Twoje pytania

--
            jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
                • wapaha Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 09:40
                  Beret na 100 km tongue_out
                  zbierają siły do narkozy - trochę poczekam w takim razie, bo pierwsza sterylka nie zalezy tyle od sił co wieku kota . Najlepiej ją przeprowadzić jak koty mają ok 12 m-cy- wtedy są gotowe nie tylko zdrowotnie i fizycznie ale tez behawioralnie
                  Więc skoro jesteś tak odpowiedzialna że przy znacznie , bardzo znacznie pogorszonej sytuacji finansowej wydałaś 3 tys żeby ratowac kociaki i przed wydaniem do innego domu chcesz je wysterylizowac-to bujaj się z nimi jeszcze przez rok. Pamiętaj też żeby w swojej odpowiedzialności znależć jak najlepszy dom a nie dom znajomej jolki paczki
                  • thea19 Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 13:00
                    ja tam sterylizowałam jak miały pół roku żeby kot nie zaczął znaczyć a kotka rui nie dostała i przychówku nie było. Będą najwyżej trochę wyższe. Sterylizacja u mnie jak i wielu gminach w Pl bezpłatna.
                    • wapaha Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 13:21
                      Niech będzie że i pół roku a niech tam. Pół roku będzie utrzymywała trzy koty mimo , że poniesione początkowe koszty znacznie, bardzo znacznie pogorszyły jej życie- jej i jej dzieci

p.s. ja też nie płaciłam za sterylkę kotów ale moje były ze schroniska -sterylka była gwarantowana jako ząłcznik w akcie adopcji
          • marusia_ogoniok_102 Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:26
            Oooo, już przylazła pierwsza od "a czemu nie na ludzkie dzieci". Bo ludzkich dzieci zazwyczaj nie znajduje się otrutych w krzakach, zostawionych na śmierć, przynajmniej w tej części świata. A jak się znajduje, to natychmiast znajduje się mnóstwo chętnych do "noszenia", "przytulania" na oddziale, mnóstwo sponsorów... przynajmniej dopóki to niemowlak, bo jak podrośnie i zacznie sprawiać problemy to nagle już nie jest "ludzkie dziecko", tylko "ten problemowy bachor", z którym dzieciątko ematki nie będzie do klasy chodzić.

--
            "Przecież wszyscy lubią historyków. Jesteśmy jak żelowe misie społeczeństwa. Nieprzydatne ale słodkie."
            Pusta miska
            • mia_mia Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:37
              Każdy ma swoje priorytety, dla niektórych to kotki dla innych dzieci albo lasy deszczowe. Po co to wartościować? Chcesz pomóc to poproś ją o numer konta i przelej 3.000 albo ile możesz, a najlepiej przygarnij jedno ze zwierząt, zamiast narzekać na brata czy inne osoby, co cię nic nie kosztuje.
          • umi Re: Lepiej uśpić. 05.01.20, 23:58
            Mia, raczej nie. To nie jest tak, ze jak ktos ma pieniadze, to nie da na kota a da na dzieci. Tzn moze czasem tak. Ale czesciej jest tak, ze:
            - na kota nie da bo po co, tyle jest potrzebujacych zdrowych, to te mozna uspic
            - na ciezko chore dziecko nie da, bo po co na sile podtrzymywac przy zyciu osoy z np. chorym sercem, i tak by umarly, terapia niepewna, po co na sile meczyc, niech umra
            - na lzej chore nie da, bo od tego jest panstwo, instytucje, zreszta, to nie jest astronomiczna suma, jak ludzie sie decyduja na dizecko, to chyba wiedza, ze choruje?
            - na dorosla chora/starsza osobe tez nie da, bo jak nie ma to widac byla leniwa i nie pracowala, on pracowal, czmu ma sie dzielic z darmozjadem.
            Jak ktos nie daje, to nie daje, niezaleznie od statusu. Ci co pomagaja czesto gesto sami nie sa dobrze sytuowani, po prostu maja inny system wartosci.
              • umi Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 00:20
                Tak, ale ja nie o tym. Wiekszosc ludzi (mam nadzieje, ze nadal to jest wiekszosc) jednak rusza czyjes nieszczescie. I o ile rusza, to jakos tam pomagaja, na wlasne sily. Jak ich nie stac, to nie maja z czego pomoc.
                Ale jest taki typ ludzi, ktory jest chorobliwie skapy. I niezaleznie od tego ile maja, to nie wydadza ani grosza poki nie musza. Ten brat jest raczej po prostu tym typem. Nie musi dawac na porzucone koty, ale zyczenie im smierci to juz lekka przesada. Koty by uspil, bo tanio. Niektorzy po prostu widza tylko siebie. Zaskakujaco, kiedy sami maja problemy, jakims cudem juz pomocy oczekuja.
                  • umi Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 00:42
                    Lepiej by dla nich bylo gdyby nie zostaly otrute. Czlowiek sp.przy sprawe, inny czlowiek naprawil. Zdrowe, male kotki maja szanse na normlany dom. Jakby je uspili to by nie mialy. Skoro autorce watku chcialo sie je ratowac i jej sie udalo, to moze i dom im znajdzie. Mozliwe, ze kazdy z tych kotow bedzie wielka radoscia dla nowych wlascicieli, moze dla jakiegos dziecka najlepszym przyjacielem albo dla kogos starszego glownym towarzystwem. Po co to od razu przekreslac?
            • cruella_demon Re: Lepiej uśpić. 06.01.20, 00:14
              Jest jeszcze opcja, że ktoś pomaga, ale w granicach rozsądku.
              Czyli wspiera schronisko/jakąś inną organizację, nakarmi głodnego, ale nie wyda kilku tysięcy na bezpańskie zwierzę.
              Czyn może i chwalebny, ale zwyczajnie głupi.