Dodaj do ulubionych

Wystąpienie senator L. Staroń

18.01.20, 15:22
Histeria rozpętana przez środowisko sędziów, na szczęście nie jest to monolit, dobitnie pokazuje jak bardzo potrzebne jest istnienie Izby Dyscyplinarnej. Kończy się epoka pozorowanego trójpodziału władzy, gdy "nadzwyczajna kasta" funkcjonowała praktycznie bez żadnej kontroli i w poczucie niczym niezagrożonego bezpieczeństwa.
Przecież nawet jeżeli sedzia dopuścił się jakiegos wykroczenia, to zapewne przez roztargnienie. Bardzo dobrze to co przez lata działo się w tym środowisku podsumował prezydent:

"Sędziowskie elity, same siebie nazywające kastą, co woła o pomstę do nieba, nie pokazały na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, a przede wszystkim lat, żadnego konstruktywnego programu, który prowadziłby do naprawy wymiaru sprawiedliwości".

Dlaczego o tym piszę? Otóż pragnę zwrócić uwagę na wspaniałe wystąpienie p. senator L. Staroń w trakcie debaty dotyczącej ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości. Zwracam uwagę zwłaszcza na fragment w którym tak opisuje działalność sędziego, który stał się gwiazdą "opozycji totalnej".
Oto jak w praktyce wygląda nasz wymiar sprawiedliwości:

"Przez te wszystkie lata nie udało się zmienić tzw. wymiaru sprawiedliwości. Po jednej stronie są sędziowie, niezwykle wpływowi. Większość to wspaniali ludzie, wykształceni, rzetelni, postępujący zgodnie z zasadami etyki, kierujący się poczuciem misji. Ale wśród nich jest wielu, zbyt wielu takich, których trudno nazwać sędziami. I dlatego potrzebna jest tzw. Izba Dyscyplinarna. Potrzebna jest odpowiedzialność. To po jednej stronie. Po drugiej stronie są ludzie i często ich krzywda, cierpienie, niesprawiedliwość. Oni nie przyjadą do Warszawy na marsz.

Nie przyjedzie tu pan Parowicz, który zmarł jako chory nędzarz, pokrzywdzony przez sędziego. Pan Zbyszek w sądzie w Olsztynie utracił swoje gospodarstwo za niecałe 30 tysięcy zł. Bo nabywca przejmujący jego nieruchomość nie wpłacił pieniędzy. Niecałe 30 tysięcy zł za ziemię, dom, zabudowania gospodarcze. Sędzią, który nadzorował to postępowanie, był Paweł Juszczyszyn. Jego jedynym obowiązkiem było sprawdzenie, czy przed przysądzeniem nieruchomości zostały wpłacone pieniądze. Nie zrobił tego, pomimo że to jest elementarz postępowania egzekucyjnego. Sędzia swojego działania także nie naprawił, nawet wtedy, gdy wykonywał plan podziału czy odpowiadał na skargi Parowicza. Nigdy za to nawet nie przeprosił. Nigdy nie został pociągnięty do odpowiedzialności."

Nigdy nie przeprosił. Nigdy nie został pociągnięty do odpowiedzialności - jakże przerażająco brzmią powyższe słowa.

Oczywiście nie można takich zarzutów postawić wszystkim sedziom. Problem polega na tym, że właśnie środowisko w praktyce nic nie robi żeby cokolwiek zmienić. Ma być tak jak było do tej pory.
A na to nie ma zgody.

Zachęcam do wysłuchania całego wystapienia:

Obserwuj wątek
      • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 07:48
        Najwyraźniej moderacji nie spodobała się moja opinia - więc powtórzę jeszcze raz. Zapewne dlatego, że p. senator Staroń jest osobą krystalicznie uczciwą nie było dla niej miejsca w Platformie.
        Osoby które głośno mówią i to od lat o patologiach obecnych w sądownictwie najwyraźniej nie są dobrze widziane w środowisku "opozycji totalnej".
    • bistian Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 17:36
      Ja się pytam, po co tu przyłazisz?
      Masz swoje fora, gazety, telewizję i radio, więc po co?

Czy prawdą jest, że PiS zamierza montować na ulicach w różnych miejscowościach zestawy nagłaśniające, przez które będziecie powtarzać ważne przemówienia?
        • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:11
          kropkacom napisała:

> > Ja się pytam, po co tu przyłazisz?
          > > Masz swoje fora, gazety, telewizję i radio, więc po co?
          >
          > Bo to forum nie jest jeszcze ich.

Ale gdy przejmą resztę OFE może to się zmienić. OFE mają 27% akcji Agory.

S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
      • malgosiagosia Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 17:50
        bistian napisał:

> Ja się pytam, po co tu przyłazisz?
        > Masz swoje fora, gazety, telewizję i radio, więc po co?

Moze nie przylazisz, ale przychodzisz? Nie mozesz sie oprzec, by nie uzyc ublizajacego slowa?

Ale pytanie nie jest bezzasadne. Nie ma sensu zakladac watkow politycznych na forum, ktore politycznie jest okreslone.
        • bistian Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 18:12
          malgosiagosia napisała:

> Moze nie przylazisz, ale przychodzisz?

Ale to przecież jest zupełnie inne słowo i co innego opisuje. Przecież Elka przyłazi!

Nie mozesz sie oprzec, by nie uzyc ubliz
          > ajacego slowa?

To nie jest ubliżenie, tylko precyzyjne oddanie okoliczności.

> Ale pytanie nie jest bezzasadne. Nie ma sensu zakladac watkow politycznych na f
          > orum, ktore politycznie jest okreslone.

To nie jest forum polityczne. Macie swoje telewizje, których nikt nie ogląda, swoje audycje radiowe, które wyłącza się, żeby się nie zarazić, swoje przemarsze, pochody, równie obrzydliwe, a pchacie się jeszcze tam, gdzie was nikt nie chce. Nie rozumiem tej zachłanności i głupoty.
          • malgosiagosia Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 20:10
            bistian napisał:

> To nie jest forum polityczne. Macie swoje telewizje, których nikt nie ogląda, s
            > woje audycje radiowe, które wyłącza się, żeby się nie zarazić, swoje przemarsze
            > , pochody, równie obrzydliwe, a pchacie się jeszcze tam, gdzie was nikt nie chc
            > e. Nie rozumiem tej zachłanności i głupoty.

Nie wiem ani o kim, ani o czym piszesz.
            Nie wiem dlaczego do mnie to piszesz.
            Dlaczego czesc ematek moze zakladac watki polityczne, a czesc nie.
            No i tak dalej. same znaki zapytania.
            A forum jest pojemne, udzwignie kazdy temat.
            Dziekuje moderacji, ze posprzatala ten watek.smile
            • bistian Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 20:46
              malgosiagosia napisała:

> Dlaczego czesc ematek moze zakladac watki polityczne, a czesc nie.
              > No i tak dalej. same znaki zapytania.
              > A forum jest pojemne, udzwignie kazdy temat.

Wiesz, część osób to są ematki, a część, to są spadochroniarze z głupią misją, przychodzą, ubliżają albo zwyczajnie znęcają się psychicznie. Taki element do popracowania dla fachowca, a tutaj nie prowadzi się terapii, to jest zwykłe forum, a po prostu niektóre osoby tego nie zauważyły.
          • taniarada Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 20:24
            bistian napisał:

Obywatelu wielu zwolenników PIS ma swoje konta na GW i pisze tu od lat.I nie zmienia nicków .Jeśli to nie jest prywatny blog lub forum to każdy może pisać.Nie przeszkadzają ci hejterzy i trolle z PO .Masz podwójne standardy .Zapraszam na forum Kraj.
            • ultimate.strike Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 20:28
              Obywatelu wielu zwolenników PIS ma swoje konta na GW i pisze tu od lat.

To oczywiste, że niektóre nicki rodem z Sawuszkina 55 mają wieloletnią historię. Inaczej by nie mogły manipulować opinią, byłyby niewiarygodne. Akwarium miało czas, 30 lat żeby przygotować się do przejęcia Polski.

--
              Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
              • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:19
                ultimate.strike napisał:

> Obywatelu wielu zwolenników PIS ma swoje konta na GW i pisze tu od lat.
                >
                > To oczywiste, że niektóre nicki rodem z Sawuszkina 55 mają wieloletnią historię
                > . Inaczej by nie mogły manipulować opinią, byłyby niewiarygodne. Akwarium miało
                > czas, 30 lat żeby przygotować się do przejęcia Polski.

W Macierewicza zainwestowali jeszcze wcześniej.

Przejęcie Polski? Nieee. Polska jest świetnym narzędziem do siania niepokoju w UE, dlatego Polska z UE nie wyjdzie i nie zostanie w żaden sposób przejęta. Dopóki istnieje silna UE.

S.
                --
        • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:12
          malgosiagosia napisała:

> bistian napisał:
          >
          >
          > Moze nie przylazisz, ale przychodzisz? Nie mozesz sie oprzec, by nie uzyc ubliz
          > ajacego slowa?
          >
          > Ale pytanie nie jest bezzasadne. Nie ma sensu zakladac watkow politycznych na f
          > orum, ktore politycznie jest okreslone.

Wykonywanie poleceń jest zasadne.

S.
          --
      • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:07
        bistian napisał:

>
        > Czy prawdą jest, że PiS zamierza montować na ulicach w różnych miejscowościach
        > zestawy nagłaśniające, przez które będziecie powtarzać ważne przemówienia?

A po domach będą jak kiedyś - szczekaczki z jednym, jedynie słusznym programem. Ktoś jeszcze pamięta szczekaczki? Tamte można było przynajmniej wyłączyć, te przyszłe będą pewnie nadawać na okrągło.

S.
        --
        • taniarada Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 23:00
          snajper55 napisał:

> bistian napisał:
          >
          > >
          > > Czy prawdą jest, że PiS zamierza montować na ulicach w różnych miejscowoś
          > ciach
          > > zestawy nagłaśniające, przez które będziecie powtarzać ważne przemówienia
          > ?
          >
          > A po domach będą jak kiedyś - szczekaczki z jednym, jedynie słusznym programem.
          > Ktoś jeszcze pamięta szczekaczki? Tamte można było przynajmniej wyłączyć, te p
          > rzyszłe będą pewnie nadawać na okrągło.
          >
          > S.
          Czy ty na tym forum względnie poważnym i uczciwym musisz sobie robić sobie dowcipasy ?
      • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 22:42
        bistian napisał:

>
        Rozumiem że jest to pytanie do mnie. Tak więc odpowiadam - przyłażę gdyż nadal wierzę, że istnieje cos takiego jak pluralizm i wolnośc wypowiedzi. Najwyraźniej jednak tzw. "obroncy demokracji" mają swoje "wartości europejskie" w imie których wolno zabraniać i co gorsza wyganiac osoby mające czelność posiadac inne poglady.

No cóż, przez ćwierćwiecze było tak pięknie. Praktycznie wszystkie media w Polsce służyły jednej opcji, a pluralizm polegał na tym, że w telewizji dyskutowali Żakowski z Czuchnowskim a w roli eksperta występował Smolar na zmianę z Markowskim.

Ale ta epoka skończyła się - na szczęście nie udało się narzucić Polakom jedynie słusznej wersji demokracji liberalnej zdominowanej przez ideologię lewicową.

Pozostaje więc opluwanie i szczucie, wymyślanie chorych teorii dotyczące mitycznych trolli rosyjskich. Owszem, jest to dla mnie bolesne,, zwłaszcza że moja rodzina zna z autopsji skutki praktycznego wcielania w życie lewackiej ideologii i dlatego insynuacje typu jesteś rosyjskim płatnym trollem sa dla mnie szczególnie bolesne, ale nie jesteście w stanie wyprowadzić mnie z równowagi.

Co prawda dziwię się moderacji, że nie reaguje na tego typu zachowania, ale nie mam na to wpływu.

• malgosiagosia Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 23:57
          Brawo Elka. zgadzam sie z Toba, podziwiam i szanuje. Ciesze sie, ze tu jestes. Podtrzymujesz moja wiare w czlowieka, w demokracje, w wolnosc slowa, w rozsadek i wiare w prawde, ze ona, ta prawda, jednak istnieje, ze nie jest to moja fantasmagoria. Ciekawe, co te emamtki powiedzialby na temat oskrzen Putina pod adresem Polski.
        • bistian Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 08:00

1elka26 napisał(a):

> Rozumiem że jest to pytanie do mnie. Tak więc odpowiadam - przyłażę gdyż nadal
          > wierzę, że istnieje cos takiego jak pluralizm i wolnośc wypowiedzi. Najwyraźnie
          > j jednak tzw. "obroncy demokracji" mają swoje "wartości europejskie" w imie któ
          > rych wolno zabraniać i co gorsza wyganiac osoby mające czelność posiadac inne
          > poglady.

Ładnie napisane, ale ja nie wierzę, że tak myślisz.
          Chodzi o zdobycie ostatnich bastionów i psychiczne znęcanie się nad ludźmi, którzy myślą samodzielnie.

Wolę wartości europejskie, zamiast realizowanego programu "Polska w ruinie".
          Kiedyś lubiłem słuchać w Trójce wieczornych audycji o wysokim poziomie. Przejęliście tę część radia, daliście je swoim żulom, tak, żulom, inaczej nie da się tego powiedzieć, tak upadł poziom. Ci "goście" przedstawiają w taki sposób swoje poglądy, że można wyłącznie polecieć klasykiem: rzyg, rzyg, rzyg.
          To samo z telewizją, tego też się nie da oglądać.

Czego się nie dotkniecie, zmienia się w ruinę, bo bardzo prosty człowiek, mimo dobrych chęci, nie zna się na subtelnościach, zasadach kultury, nie zauważa delikatnych zależności między mechanizmami, tylko wali młotem między oczy i uważa, że tak robić powinien.

Nie dziwię się, że sędziowie protestują. Zepsujecie system sądowy, jak radio i telewizję i jak stadninę w Janowie. Tego się nie da odkręcić przez lata, takie zrobicie bagno, sędziowie to wiedzą doskonale.
          • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 08:23
            bistian napisał:

> > > Ja się pytam, po co tu przyłazisz?
            >

>
            > Ładnie napisane, ale ja nie wierzę, że tak myślisz.
            > Chodzi o zdobycie ostatnich bastionów i psychiczne znęcanie się nad ludźmi, któ
            > rzy myślą samodzielnie.
            >
            Nie musisz wierzyć, masz do tego prawo> Prawo które ja akceptuję i nie mam zamiaru z tego powodu wyzywać ciebie od trolli itp.
            Jezeli zas chodzi o jakieś mityczne zdobywanie ostatnich bastionów, to jednak proponuję trochę mniej histerii a trochę więcej trzeźwego spojrzenia na świat.
            Chodzi o przywrócenie elementarnej równowagi i szacunku dla wszystkich poglądów. M. in. o to żeby nie etykietować tych którzy w związku z wyznawanym przez siebie systemem wartości postępuj zgodnie z tym systemem wartości.
            Brak akceptacji dla prawnego usankcjonowania małżeństw homoseksualnych nie upowaznia nikogo do przypinania mu łatki homofoba. Ciaganie po sadach drukarza który nie chciał wydrukować materiałów ideologicznych nie powinno miec w ogole miejsca. Działania na rzecz zakazu aborcji nie są zamachem na prawa człowieka itd. itd.
            Kompletnie nie rozumiecie czym są wartości europejskie o których tyle mówicie. Utożsamiacie wartości europejskie z lewicowym światopoglądem a tymczasem jest to połączenie greckich zasad demokracji, rzymskiego prawa i chrześcijańskiej etyki.

To nie jest żadne zawłaszczanie - to jest przywracanie równowagi.
            • bistian Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 09:05
              1elka26 napisał(a):
              .
              > Jezeli zas chodzi o jakieś mityczne zdobywanie ostatnich bastionów, to jednak p
              > roponuję trochę mniej histerii a trochę więcej trzeźwego spojrzenia na świat.

Rozumiem, że chodzi nie o bastiony, ale o przemoc? Żeby ludzi tak zgnębić, żeby im się odechciało działania, bo przestaną wierzyć w możliwość zmiany?

> Chodzi o przywrócenie elementarnej równowagi i szacunku dla wszystkich poglądów
              > . M. in. o to żeby nie etykietować tych którzy w związku z wyznawanym przez si
              > ebie systemem wartości postępuj zgodnie z tym systemem wartości.

Jaki to szacunek, jeśli ze wszystkiego robicie szambo? Radio zniszczone, telewizja również, stadnina w Janowie itd.? To takie dziecinne zachowanie, nie umiem zrobić tak dobrze, jak ty, więc ci to zniszczę? I łopatką po babkach w piaskownicy?
              Wy to robicie z rozmysłem, czy po prostu nie ma między wami osób rozgarniętych i tak to wychodzi?

> To nie jest żadne zawłaszczanie - to jest przywracanie równowagi.

To nie jest żadna równowaga, tylko zawłaszczanie i niszczenie tego. Taki sabotaż. Tylko nie wiem, czy ktoś was opłaca, żeby niszczyć kraj, czy robicie to z głupoty i nieudolności?
      • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:16
        taniarada napisał(a):

> Wie co mówi.Oglądam ją w programie Sprawa dla reportera.Ile tam jest ludzkich n
        > ieszczęść spowodowanych przez złe decyzje sędziów. Głowa czasami zaboli.

Więzienia są namacalnym dowodem krzywdzenia ludzi przez sędziów.

S.
        --
      • alicia033 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 20:31
        mama303 napisała:

> ale naiwna kobieta.

naiwna to jesteś ty, mama303, a nie staroń.

--
        bo_ob napisała:

>W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
          • taniarada Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:17
            mama303 napisała:

> alicia033 napisała:
            >
            >
            > > naiwna to jesteś ty, mama303, a nie staroń.
            > Lidia Staroń uwierzyła w te brednie PISU, że niby o biednych ludzi im chodzi...
            > .
            >
            > Ona w tym brała udział i widziała poszkodowanych przez sędziów.Czy ty nigdy nie byłaś w sądzie na rozprawie?
            >
            • mama303 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 18.01.20, 21:33
              taniarada napisał(a):

> > Ona w tym brała udział i widziała poszkodowanych przez sędziów.

Wiem,znam działalność Staroń.Tym bardziej się jej dziwię, że wierzy, że chodzi o poszkodowanych.

--
              nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
            • una_mujer Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 01:08
              Oczywiście, że nie chodzi o żadne pryncypia, tu Elu masz rację. Sędziowskie ustawy PiS przecież nie mają na celu jakiegokolwiek uzdrowienia sądów. Chodzi tylko o to, żeby wszyscy sędziowie wspierali jedną partię. Tą, gdzie same kryształy...
                • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 08:27
                  Dobrze radzę, zmień swoje źródła informacji.
                  Na razie to własnie tzw. "obroncy demokracji" wygłaszający manifesty typu - "Niech państwo stanie! Wyłączmy prąd" działają w imię obrony interesów Putina który na pewno cieszy się z anarchii w Polsce.
                    • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 03:10
                      ultimate.strike napisał:

> Dlaczego Putin miaby się cieszyć z anarchii w Polsce skoro ma u nas swój rząd?

Putin się cieszy z zamieszania, jakie robimy w UE. Taka jest teraz nasza rola skrupulatnie realizowana przez pislamski rząd. Już wycinka puszczy Białowieskiej była praktycznie skierowana przeciwko UE. To było pierwsze złamanie zasad obowiązujących w Unii.

S.
                      --
                      • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 07:59
                        "Złamanie zasad obowiązujących w Unii" - ciekawe spostrzezenie. Może w takim razie odpowiesz dlaczego Unia widzi łamanie tych zasad w Polsce i na Węgrzech a jakoś nie chce ich dostrzec w chociazby w Francji czy też w Niemczech?
                        Jakoś nie słychac o interwencji Unii chociażby w sprawie otwarcia nowej elektrowni węglowej w Niemczech o budowie Nord Stream już nawet nie będę wspominać.
                        O tym, że kraje zachodnie dość wybiórczo respektują wyroki TSUE tez jakoś władzom Unii niezbyt to przeszkadza. Przykłady mozna mnożyć.
                        Problem bowiem polega na tym, że rząd Polski nie chce ugiąc się przed narzucana nam odgornie ideologią lewicową obecną w wielu rezolucjach unijnych - a to już jest niedopuszczalne.
                        • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 11:01
                          1elka26 napisał(a):

> "Złamanie zasad obowiązujących w Unii" - ciekawe spostrzezenie. Może w takim ra
                          > zie odpowiesz dlaczego Unia widzi łamanie tych zasad w Polsce i na Węgrzech a j
                          > akoś nie chce ich dostrzec w chociazby w Francji czy też w Niemczech?

Czy tam likwidują trojpodzial władzy? Likwidują niezawisły sądy?

S.
                          --
                          • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 11:25
                            A któż to tobie takich bajek naopowiadał??
                            W jaki to sposób jest likwidowany trójpodział władz? Wręcz przeciwnie jest on dopiero przywracany.
                            W Niemczech nie ma z tym problemu gdyz tam władza wykonawcza ma uprawnienia do sprawowania funkcji kontrolnych nas wymiarem sprawiedliwosci.Wyobraź sobie - o zgrozo, że tam na wybór sędziów mają wpływ politycy, ba sędzia TK może zostać czynny polityk.
                            Czy ktos tam urządza awantury, że tak funkcjonujący wymiar sprawiedliwosci jest niezgodny z zasadą trójpodziału władzy??

Dobrze radzę, wyjdź z oparów propagandy serwowanej 24 godziny na dobę przez media gazetopodobne i sięgnij po inne źródła.
                            • iwles Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 14:40

a ty znowu swoje.
                              Już ci pisałam w którymś wątku, że niemieccy sędziowie coraz częściej okazują niezadowolenie z takich rozwiązań i chcieliby innych, właśnie np. takich, jakie u nas były zanim nastąpił pis.

--
                              Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
                              • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 14:48
                                Oczywiście, że dalej swoje. To, że niemieccy sędziowie też nie żeby ktokolwiek miał wplyw na decyzje podejmowane przez ich środowisko to jest oczywiste i dlatego tez nasi sędziowie bronią swoich przywilejów krzycząc jednocześnie o ataka na niezależność.

Ciekawe tylko dlaczego w Niemczech nikt nie twierdzi, że ich system jest niezgodny z zasadą trójpodziału władzy? ale już w Polsce podobne rozwiązania naruszają ten trójpodział?

Przy okazji zachęcam dzisiaj do oglądania TVP Info. Dzisiaj pojawi się nowy, bardzo ciekawy program:

• snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:03
                                  1elka26 napisał(a):

> Oczywiście, że dalej swoje. To, że niemieccy sędziowie też nie żeby ktokolwiek
                                  > miał wplyw na decyzje podejmowane przez ich środowisko to jest oczywiste i dlat
                                  > ego tez nasi sędziowie bronią swoich przywilejów krzycząc jednocześnie o ataka
                                  > na niezależność.

A jakież to przywileje chce władza zabrać sędziom poza niezawisłością, poza niezależością?

> Ciekawe tylko dlaczego w Niemczech nikt nie twierdzi, że ich system jest niezgo
                                  > dny z zasadą trójpodziału władzy?

Gdyż jest zgodny.

> ale już w Polsce podobne rozwiązania naruszaj
                                  > ą ten trójpodział?

Gdyż są jedynie podobne i naruszają ten podział.

> Przy okazji zachęcam dzisiaj do oglądania TVP Info.

Wystarczą mi twoje wpisy.

S.
                                  --
                                  • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:37
                                    snajper55 napisał:

>
                                    > A jakież to przywileje chce władza zabrać sędziom poza niezawisłością, poza ni
                                    > ezależością?

Ponownie zacytuję p. senator Staroń:
                                    "Sędzia swojego działania także nie naprawił, nawet wtedy, gdy wykonywał plan podziału czy odpowiadał na skargi Parowicza. Nigdy za to nawet nie przeprosił. Nigdy nie został pociągnięty do odpowiedzialności."

Właśnie takich, że istnieje poczucie pewnej bezkarności. Poczucie , które pozwala teraz na występowanie w roli gnębionej gwiazdy opozycji.
                                    >

>
                                    > Gdyż są jedynie podobne i naruszają ten podział.

Bo tak w waszym organie prasowym napisano? Może jednak jakieś konkrety?
                                    >

>
                                    > Wystarczą mi twoje wpisy.
                                    >
                                    Warto poszerzać swoje horyzonty. Pozostawanie w oparach papki ideologicznej wytwarzanej 24 godziny na dobę przez media gazetopodobne prowadzi w sposob nieuchronny do pomrocznosci jasnej.
                            • ultimate.strike Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 14:44
                              W jaki to sposób jest likwidowany trójpodział władz?

W taki, że sędziowie podlegają, w tym dyscyplinarnie rządowi. Czyli wladza wykonawcza ma władzę sądowniczą do dyspozycji. Ale to poszło jeszcze ciekawiej, szefem sędziego jest prokurator. Przypomnę, że Ziobro jest nie tylko ministrem, jest też szefem prokuratorów.

--
            • mama303 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 13:17
              1elka26 napisał(a):

> Naiwne to są osoby które wierzą, że w tym całym harmiderze chodzi o pryncypia,
              > zwłaszcza jeżeli chodzi o elity sędziowskie.

mądry rząd szanuje elity sędziowskie

--
              nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
          • alicia033 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 19.01.20, 08:39
            mama303 napisała:

> Lidia Staroń uwierzyła w te brednie PISU, że niby o biednych ludzi im chodzi...

rotf
            no naiwnaś, mama303, naiwanś jak dziecko we mgle.

--
            bo_ob napisała:

>W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
            • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 14:25
              Jednym z efektów wystąpienia p. senator Staroń jest nowa definicja niezależności. Otóż zdaniem Wyborczej niezależny parlamentarzysta to ten który głosuje razem z opozycją.
              Tymczasem p. Staroń głosując wraz z senatorami PIS jak pisze dziennikarz Wyborczej "pokazała, na czym jej niezależność będzie polegać. Udowodniła, że w sprawach fundamentalnych dla polskiej demokracji PiS może na nią liczyć."
              olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,25614301,niezalezna-staron-jednak-z-pis-em-krytyka-za-glosowania-ws.html#s=BoxOpImg8

W sprawach fundamentalnych dla demokracji także pozostali senatorowie powinni głosować za przyjęciem ustaw powstrzymujących anarchizacje wymiaru sprawiedliwości.
              Niestety - wolą nadal uważać, że wszystko jest w porządku i chronić tych, którzy tak naprawdę nie chcą żadnych zmian, a podawane przez p. Staroń przykłady patologii kwitować tradycyjnym : "oj tam, oj tam"
                • snajper55 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:09
                  ultimate.strike napisał:

> Anarchizacja wymiaru sprawiedliwości polega na niepodporządkowywaniu się sędzió
                  > w woli szefa partii rządzącej?

Dobrze że przynajmniej prokuratura nie jest zanarchizowana i podlega woli szefa partii rządzącej. Wyobraź sobie co by się działo gdyby także prokuratura była zanarchizowana. Przecież taka zanarchizowana prokuratura mogłaby chcieć przesłuchać Kaczyńskiego w sprawie wziętej przez niego łapówki!

S.
                  --
                  • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:17
                    I oczywiście na to, że wziął łapówkę są jakieś dowody?
                    Poza tym przypominam, że zgodnie z normami przyjętymi za czasów PO winny jest nie ten co otrzyma ł łapówkę tylko ten co wykrył przypadek łapownictwa.

• ultimate.strike Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:25
                        Przeceniasz rolę Jarosława Świątkowskiego. On nie ma władzy wystarczającej żeby zdecydować o wysikaniu się, a co dopiero o oskarżaniu o łapownictwo mówić. Nasza władza sądownicza zlokalizowana jest obecnie pod Moskwą.

--
                      • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:26
                        Może jakiś konkret? Czy tylko typowe dla was pomówienia?
                        Zdumiewające jak kapiszon Wyborczej w postaci słynnej koperty której nikt nie widział w środowisku totalnej opozycji stał się pewnikiem.
                        Najbardziej ciekawe jest to, że skarżący sie Austriak ktory wszystko nagrywał, akurat nie pomyślał żeby nagrać tak wspaniały materiał.
                        Z drugiej strony zgłaszający się świadkowie, i to nie jeden, którzy informuja o łapówkach wręczanych nowej gwieździe na firmamencie opozycji, sątraktowani jako niewiarygodni i jako przykład zorganizowanego ataku politycznego.

Mentalnośc Kalego do kwadratu.
                        • ultimate.strike Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:30
                          Teżż uważam ze to tylko kapiszon i nie ma się co rozdrabniać. Zwłaszcza, że J Kaczyński-Świątkowski sam publicznie przyznał się do współpracy z obcym wywiadem, czyli do zdrady stanu. Za łapówkę mógłby kilka lat dostać jakby się udało udowodnić, podczas gdy za to, do czego się publicznie przyznał grozi dożywocie.

--
                          • 1elka26 Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 15:45
                            Myślę, że w modnej na twitterze kategorii "Dzban Roku" masz pewne miejsce na podium.
                            Chociaż kandydatke na szefa opozycji J. Muchę cieżko przebić:

"Nie twierdzę, że odbierają instrukcje w obcych językach. Twierdzę, że realizują scenariusz pisany w innym języku. Cyrylicą."

Nieważne co - ważne żeby tylko wygłaszać androny.
                            • ultimate.strike Re: Wystąpienie senator L. Staroń 20.01.20, 16:24

"Nie twierdzę, że odbierają instrukcje w obcych językach. Twierdzę, że realizują scenariusz pisany w innym języku. Cyrylicą."

Ale to fakt, w Akwarium się cyrylicą posługują i tam właśnie od 1983 roku powstają instrukcje dla J. Kaczyńskiego-Świątkowskiego.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka