Dodaj do ulubionych

Budowanie w nocy :/

12.02.20, 22:52
Słuchajcie, jak to jest.
Niedaleko mnie, choć nie w najbliższym sąsiedztwie, buduje się blok. W miarę duży, dźwig pracuje ogromny, dziura ogromną na garaże.
I ten blok jest budowany 24/7. W nocy ogromne reflektory, dźwig nie działa, ale cała (zagraniczna...) załoga- tak. Hałas całkiem, całkiem. Wiem, że bezpośredni sąsiedzi regularnie dzwonią na straż miejska, oni przyjeżdżają. Kierownik budowy przyjmuje mandaty i...... budowa toczy się dalej.
Po rozmowie z sąsiadka, która jest bezpośrednio nad nimi: co zrobić, czy to jest legalne (zapewne nie) i co skutecznego można zrobić?
Szczerze, ostatnio raz widziałam coś takiego w Dubaju, tam całą budowa z szybciej dźwigiem toczyła się 24/7, ale muszę powiedzieć, że w ciszy uncertain
Obserwuj wątek
    • milka_milka Re: Budowanie w nocy :/ 12.02.20, 22:55
      Nic nie zrobisz. Miałam podobną sytuację, straż miejska wlepia mandat i nic. Budowa toczy się dalej, do firmy dzwoniłam, przepraszają za niedogodności i zlewają. Całkowita bezkarność.

--
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
    • koronka2012 Re: Budowanie w nocy :/ 12.02.20, 23:10
      U mnie parę lat temu poskutkowały wezwania. Po prostu nakazano im wyłączenie maszyn. Nie wiem jak z mandatami, ale zgłaszajcie z sąsiadami do Straży Miejskiej, piszcie skargę do Urzędu Gminy,
      nadzoru budowlanego, gdzie się tylko da, do inspekcji pracy, o nieprzestrzeganie BHP, zatrudnianie obcokrajowców na czarno, cokolwiek co tylko wymyślicie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Budowanie w nocy :/ 13.02.20, 00:06
      Zadzwonić do nadzoru budowlanego, poinformować, że pracują po nocy, po ciemku, że noszś ciężkie rzeczy, bo dźwigu nie używają. Że martwisz się o bhp, o życie robotników bo aż żal patrzeć. Podać godziny pracy.
      Nie pamiętam czy to nadzór budowlany czy coś z bhp, oni w urzędzie będą wiedzieć.
      Policja, straż miejska phiii .... wali się z grubej rury.
      A jak sąsiad odprowadza ścieki do rzeki to też nie policja tylko Wody Polskie ... ci jak wpadają.
      A jsk kopie dziury na działce i bierze piach to nie policja tylko ci od złóż i kopalń - ci jak dowalą 500 tyś za nielegalną eksploatacje pokładów ...
      A ty mandatem za pińcet chcesz ich straszyć.
    • frequenter.light Re: Budowanie w nocy :/ 13.02.20, 12:59
      Osobiście to jako inżynier bym się cieszył mając możliwość obserwować taką całodobową budowę, w nocy, w zimie smile I ten ogromny dźwig i reflektory.
      A powołanie się na ciszę nocną jest możliwe, jeśli hałasują?
      Pocieszenie jest takie, że skoro budują całą dobę, to szybciej skończą.
    • 3-mamuska Re: Budowanie w nocy :/ 19.02.20, 23:01
      Jest PENWIE zakaz ,bo przyjmuje mandaty.
      Niestety za opóźnienie w budowę firma płaci ogromne odszkodowania wiec i te mandaty zapłacą , żeby nie tracić czasu.

--
      -----------------
      Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka