Dodaj do ulubionych

Child alert

18.02.20, 07:03
Gdyby ktos nie wiedzial o czym pisze to wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25705848,rzecznik-kgp-o-uruchomieniu-child-alert-godzina-nie-zostala.html#a=66&c=160&s=BoxNewsImg7

I tak mnie naszlo czy nie poinnismy wprowadzic moze jakis innych rozwiazan? Zawsze mi sie wydawalo ze child alert to brdziej w wypadku zagrozenia zycia - tu od razu wiadomo ze ojciec, ze w Belgii nie w Maroko, moze matka twierdzila ze niebezpieczny, moze matka cicho siedziala ze nie do konca jasne z kim to dziecko ma byc.
Z drugiej strony wiadomo - w samym zeszlym roku ze dwa przypadki sobie przypominam ze rodzic dzieci wykonczyl uncertain tyle ze miejscowy (w sumie niegdy nie czytalam o muzulmaninie co by wlasnego syna zabil zonie na zlosc ale pewnie tez sie zdarza)
Sama policja chyba nie byla przekonana co robic bo jakos z tym alarmem czekali do sniadania uncertain

Jakies pomysly jak pogodzic interesu rodzicow i dziecka zeby do takich sytuacji nie dochodzilo?

--
wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Child alert 18.02.20, 07:10
      Ależ muzułmanie regularnie zabijają swoje dzieci, nawet nie na złość tylko z jeszcze głupszych powodów tj. honorowo.
      Tu masz ewidentne zagrożenie życia, Marokańczyk, karany za przemyt narkotyków i handel (typowe dla tej grupy w Belgii), nie obywatel UE, miał jakieś foszki, że kobieta odeszła, nie potrafił zrozumieć jak złe jest dla dziecka życie w kolorowym getcie.
      • edelstein Re: Child alert 18.02.20, 07:34
        Ewidentnie to policja dala ciala i ty tez, bo nie przeczytalas iz matka zostala pozbawiona wyrokiem sadu w Belgii praw do opieki nad dzieckiem i to ona je porwala.Doniesienia o tym ze ojciec jest kryminalista sa wydane ma podstawie opowiesci mamusi.Policja uwierzyla jej na slowo.
        Za ten caly cyrk zaplaca podatnicy.

--
        "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
        • chicarica Re: Child alert 18.02.20, 08:52
          No co Ty. To przecież zła unia ręcyma złych sądów i urzędów zabrała polskie dziecko polskiej matce.

--
          ---
          Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
            • chicarica Re: Child alert 18.02.20, 09:14
              W nosie mam beżowych, lubię natomiast życie w świecie, w którym wyroki sądów są respektowane.

--
              ---
              Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
              • snajper55 Re: Child alert 18.02.20, 16:51
                chicarica napisała:

> W nosie mam beżowych, lubię natomiast życie w świecie, w którym wyroki sądów są
                > respektowane.

Takie coś to nie w pislamskiej Polsce.

S.
                --
                Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
        • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 15:36
          Matka nie jest pozbawiona praw do dziecka, prawo mają obydwoje rodzice, tylko adres zamieszkania jest ustalony przy ojcu. Chronologia na razie wygląda tak - 2017 - wyrok dający prawa do opieki matce (prokuratura w Gdyni ma ten wyrok, więc jest na to więcej niż słowo matki), lipiec 2018 - wyjazd matki z dzieckiem do Polski, październik 2018 - wyrok sądu potwierdzający prawa do opieki obydwojga rodziców, z miejscem zamieszkania przy ojcu. Co się stało między 2017 a 2018, że doszło do takiej zmiany, na razie nie ustalono.

--
          The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
          • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 16:10
            lipiec 2018 - wyjazd matki z dzieckiem do Polski, październik 2018 - wyrok sądu potwierdzający prawa do opieki obydwojga rodziców, z miejscem zamieszkania przy ojcu.

raczej wiadomo co się stało. Matka miała prawo do opieki w BELGII. Ale złamała to prawo wywożąc dziecko. Ojciec pewnie wtedy złozył zawiadomienie o porwaniu rodzicielskim (co jest przestępstwem w Belgii) na co sąd nakazał 'zwrot" dziecka. Prawdopodobnie była to tylko sprawa o porwanie, a wiec europeksji nakaz aresztowania. Polski sąd nie uznał wyroku, bo polskie prawo nie uważa "porwania" rodzicielskiego za przestępstwo. Gdyby ojciec przeszedł procedurę konwencji haskiej, polski sąd zapewne nakazałby "zwrot" dziecka do Belgii.

Gdyby Pani miała pojęcie o prawie to PRZED wyjazdem załatwiłaby prawna zgodę na wyjazd dziecka.
            • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 16:19
              To jest prawda, ale nadal nie wyjaśnia, czemu w 2017 roku przyznano jej wyłączną władzę rodzicielską (tak się wyraża Prokuratura Rejonowa na podstawie wyroku, który ma), a rok później nie tylko przywrócono władzę ojcu, ale też ustalono przy nim adres zamieszkania.
              Czy ojciec pozbawiony praw rodzicielskich może złożyć zawiadomienie o porwaniu rodzicielskim?

--
              The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
              • znowu.to.samo Re: Child alert 18.02.20, 17:02
                Dziwi mnie dlaczego sąd zdecydował że dziecko ma być przy ojcu, marokańczyku na dodatek.
                Albo ta matka to była niezła patologia albo straciła prace, albo jej puściły w sądzie nerwy...

Jedno jest pewne: syna prędko nie zobaczy...

--
                *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
                • koktajlowe Re: Child alert 19.02.20, 20:09
                  "Dziwi mnie dlaczego sąd zdecydował że dziecko ma być przy ojcu, marokańczyku na dodatek."

Hmmm może dlatego, że to, co stanowi normę w polskich sądach rodzinnych jest aberracją w normalnych krajach? Może dlatego, że dla normalnego sądu ani płeć, ani kolor skóry czy pochodzenie etniczne nie są wyznacznikiem "lepszości" rodzica?
                  Tak tylko dumam..
              • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 17:23
                Nie znamy wyroku z 2027 r i co tam dokładnie było. Jeżeli było np ustalone miejsce zamieszkania dziecka (w Belgii) i prawo do spotkan z ojcem, to matka złamała to prawo i stała się przestępczynią. Jako przestępczyni mogła stracić prawa do opieki.

I nie ma to nic wspólnego kto był złym a kto dobrym rodzicem. Nawet 'dobry" rodzic nie ma prawa porywac dziecka bo staje się przestepcą.
                • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 18:11
                  Nie chodzi mi o transformację matki z dobrego rodzica w złego, tylko w drugą stronę - transformację ojca z rodzica złego na tyle, że mu się odbiera prawa, w dobrego na tyle, że się dziecku wyznacza przy nim miejsce zamieszkania. Na przestrzeni kilku miesięcy, maksymalnie roku.
                  Na moją logikę, od tego, że matka stała się przestępcą, ojciec nie stał się automatycznie lepszym ojcem.

--
                  • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 18:30
                    Nie wiadomo dlaczego w 2017 r matka stała się jedyną/glowną opiekunką dziecka. Powody mogły się zmienic - i nie chodzi o transformację "złego ojca w dobrego" tylko np zatrudnienie, mieszkanie . Nie znamy szczegołów wyroku z 2017 r.
                  • landora Re: Child alert 19.02.20, 09:19
                    Wiesz, wyrok w 2017 został wydany w Polsce, na korzyść polskiej matki, przeciwko cudzoziemcowi, w dodatku wyznawcy Islamu. Jakoś nie wierzę w bezstronność naszego sądu.
          • snajper55 Re: Child alert 18.02.20, 17:03
            asia_i_p napisała:

> Matka nie jest pozbawiona praw do dziecka, prawo mają obydwoje rodzice, tylko a
            > dres zamieszkania jest ustalony przy ojcu. Chronologia na razie wygląda tak - 2
            > 017 - wyrok dający prawa do opieki matce (prokuratura w Gdyni ma ten wyrok, wię
            > c jest na to więcej niż słowo matki)

Czy prokuratura nie ma tego wyroku od matki? Może to "wyrok" a nie wyrok?

S.
            --
            • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 18:38
              Zakładam, że nawet jeśli prokuratura jest do dupy, to taki wyrok, mając jego numer, da się sprawdzić w systemie. Przynajmniej z brytyjskimi wyrokami tak jest, zakładam, że z belgijskimi nie jest inaczej.

--
        • aankaa Re: Child alert 18.02.20, 20:24
          może w Belgii
          ha ha ha

jak "kolorowy" to od razu gorszego sortu ?
          www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-30/riad-haidar-nie-bedzie-juz-ordynatorem-w-szpitalu-to-polityczna-decyzja-radnego-pis/

--
          jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
          • kokosowy15 Re: Child alert 18.02.20, 21:06
            Nie wiesz? Jakiś Marokanczyk może być szamanem wioskowym albo czarownikiem, oni tam nie wiedzą co to jest medycyna. Chorych onkologicznie leczą za pomocą relikwii niejakiej Faustyny... ach nie, to w Kielcach.
          • lilia.z.doliny Re: Child alert 18.02.20, 21:20
            może w Belgii
            ha ha ha

i." jak mozna zgwałcic prostytutke, hehehe"

--
            Pies mojej dziewczyny zdechł, więc żeby ją pocieszyć, znalazłem dokładnie takiego samego.
            Zrobiła mi awanturę, że niby po co jej dwa martwe psy
    • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 07:45
      Do jakich sytuacji nie dochodziło? Do tego, żeby nie korzystać z Child Alert? Ty naprawdę myślisz, że jak rodzic spóxni się 5 minut ze spaceru z dzieckiem to włączają Child Alert? Na życzenie?
      • waleria_s Re: Child alert 18.02.20, 21:25
        Mam identyczne zdanie, to zaraz będzie dorastający chłopak, zryje mu psychikę traktowanie jak mebel, który można przesuwać to w jedną, to w drugą stronę. Skoro rodzice biologiczni nie są w stanie zapewnić stabilności, może lepsza dla dziecka będzie rodzina zastępcza.
    • daniela34 Re: Child alert 18.02.20, 08:16
      Nie. Nie mam pomysłu dopóki rodzice będą takie rzeczy robić swoim dzieciom.
      Pani przyszła i powiedziała, że ojciec dziecka ją pobił, więc musieli założyć, że facet jest agresywny, a tym samym niebezpieczny. A jak było naprawdę to cholera wie, o prawach rodzucielskich pani prawdopodobnie skłamała.
      • lilia.z.doliny Re: Child alert 18.02.20, 08:33
        no najnowszy nius glosi, ze to pani ma syna bezprawnie
        nic tu sie nie klei
        belgijski sad rodzinny bylby naprawde az tak zdebilaly, zebybprzyznac pelnie praw jakiemus kierownikowi kartelu? Kobiwta utrzymuje, ze jej ex "jest znany policji za handel i orzemyt narkotykow"
        chora akcja

--
        Schudłeś , pobladłeś synku!
        -Mamo, nie przeginaj, przedwczoraj brałem ślub
        • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 08:39
          Przecież nawet nie wiadomo czy wyrok dotycz konwencji haskiej czy praw rodzicielskich (a to dwie zupełnie inne sprawy). Po co te dyskusje na bazie szczątek medialnych informacji?
    • przepio Re: Child alert 18.02.20, 09:14
      Lata temu Child alert był brany pod uwagę (wtedy jeszcze nigdy nie był użyty w Pl) gdy pewna dziewczyna znalazła się na policji i chodziło tylko o to, by jej rodzice zdążyli po nią przyjechać ( nie była Polką) zanim ten posterunek opuści.
      Ja wtedy tłumaczyłam tę sprawę, pierwszy raz usłyszałam o Child alercie i byłam w szoku, że można go użyć (skoro był rozpatrywany) w przypadku, gdy wiadomo, gdzie dana osoba jest i nic jej, na policji, nie grozi. Tam zdyskwalifikował ją wiek - była tuż po 18-tce.
      • przepio Re: Child alert 18.02.20, 09:18
        przepio napisała:

> Tam zdyskwalifikował ją
        > wiek - była tuż po 18-tce.

Albo też tylko tak mi powiedziano, by uspokoić rodziców. Nie wiedziano jak legalnie zatrzymać dziewczynę, by nie wyszła.
      • kkalipso Re: Child alert 18.02.20, 17:11
        Child Alert (także AMBER Alert) – system alarmowy, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci poprzez rozpowszechnianie komunikatów środkami masowego przekazu[1]. Alarm powstał na skutek porwania i morderstwa 9-letniej Amber Hagerman w stanie Teksas w 1996 roku. [2]

Nie wiem skąd Ty czerpiesz informacje ale to nie było tak. Amber to imię dziewczynki porwanej, zgwałconej ....i zabitej.

--
        https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Child alert 18.02.20, 09:20
      Żeby być pozbawionym praw do dziecka wystarczy wywieźć je z kraju i nie przyjść na rozprawę.
      Należałoby sprawdzić daty kiedy pani matka "ukradła" dziecko i przywiozła je do Polski a kiedy zostały jej odebrane prawa, bo mam wrażenie, że kobieta, po prostu opuściła Belgię z dzieckiem i nigdy już tam nie wróciła a w tym czasie kochany tatuś mógł odsiadywać wyrok.
      I masz wybór żyć samotnie z dzieckiem w obcym kraju albo wrócić do rodzinnych stron gdzie są znajomi - też bym wróciła do Polski.
      • hanusinamama Re: Child alert 18.02.20, 09:52
        No to teraz sobie wyobraź ze maz ci zabiera dziecko i wyjezdza bogwiegdzie...bo tam mu lepiej sie żyje. Dziecko to nie pluszak, ze pakujemy w torbe i sobie jedziemy

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • turzyca Re: Child alert 18.02.20, 10:35
        >I masz wybór żyć samotnie z dzieckiem w obcym kraju albo wrócić do rodzinnych stron gdzie są znajomi - też bym wróciła do Polski.

Nie. Wnioskujesz do sądu, że chcesz wrócić do rodzinnych stron, bo będzie Ci tam lepiej i dziecku przy Tobie też. Twój dobrostan jest jednym z czynników składowych, ale nie możesz stawiać siebie nad dzieckiem. Dbasz o ustalenie szczegółów, np. znajdujesz dziecku możliwość kontynuowania hobby lub nauki religii (jeśli nie jest katolicka tylko np któraś protestancka), wybierasz szkołę, w której będzie się uczyło dotychczasowych języków (lub w ogóle szkołę z systemem z danego kraju, jeśli to możliwe). Ogólnie organizujesz przeprowadzkę tak, żeby dziecku było lepiej lub przynajmniej tak samo dobrze.
        To się da przeprowadzić, tysiące ludzi to załatwia.

I myślę, że po akcjach tej od pól zielonych forum ogarnia przyczyny dla których rodzice nie mogą przeprowadzić się z dzieckiem ot, tak, tylko muszą wykazać, że zyski z przeprowadzki przewyższają straty.

--
        Kółka się kręcą?
        • lilia.z.doliny Re: Child alert 18.02.20, 10:43
          pisalysmy w tym samym.czasie
          jesli ojciec nie stanowil zagrozenia dlacdziecka, to NIE zgarnia sie potomstwa bez yzgodnienia szczegolow tylko dlatego, ze nagle zaczela orzeszkadzac pigmentacja i ksztalt boga, ktoremu bije sie poklony

--
          Pies mojej dziewczyny zdechł, więc żeby ją pocieszyć, znalazłem dokładnie takiego samego.
        • 3-mamuska Re: Child alert 18.02.20, 14:06
          turzyca napisała:

> >I masz wybór żyć samotnie z dzieckiem w obcym kraju albo wrócić do rodzinn
          > ych stron gdzie są znajomi - też bym wróciła do Polski.
          >
          > Nie. Wnioskujesz do sądu, że chcesz wrócić do rodzinnych stron, bo będzie Ci ta
          > m lepiej i dziecku przy Tobie też. Twój dobrostan jest jednym z czynników skład
          > owych, ale nie możesz stawiać siebie nad dzieckiem. Dbasz o ustalenie szczegółó
          > w, np. znajdujesz dziecku możliwość kontynuowania hobby lub nauki religii (jeśl
          > i nie jest katolicka tylko np któraś protestancka), wybierasz szkołę, w której
          > będzie się uczyło dotychczasowych języków (lub w ogóle szkołę z systemem z dane
          > go kraju, jeśli to możliwe). Ogólnie organizujesz przeprowadzkę tak, żeby dziec
          > ku było lepiej lub przynajmniej tak samo dobrze.
          > To się da przeprowadzić, tysiące ludzi to załatwia.
          >
          > I myślę, że po akcjach tej od pól zielonych forum ogarnia przyczyny dla których
          > rodzice nie mogą przeprowadzić się z dzieckiem ot, tak, tylko muszą wykazać, ż
          > e zyski z przeprowadzki przewyższają straty.
          >

I przegrywasz bo tatuś udowadnia ze ośrodek życia dziecka jest tam nie w pl.
          Tylko nikt nie bierze pod uwagę ze matka musi sam sobie radzić z dzieckiem bo tatuś weźmie na 4 dni w miesiącu i wielki ojciec zapłaci groszowe alimenty bądź wcale jak UK, a na resztę matka musi zapierdzielać.

--
          -----------------
          Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
          • ichi51e Re: Child alert 18.02.20, 14:22
            Babka tam 13 lat mieszkala. Naprawde nie dalo sie nic zorganizowac przez ten czas?

--
            wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
          • edelstein Re: Child alert 18.02.20, 14:39
            No niesamowite,je osrodek zycia dziecka urodzinego i wychowywanego w Belgii jest w Belgii,a nie w Singapurze.

--
            "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
          • turzyca Re: Child alert 18.02.20, 14:58
            >I przegrywasz bo tatuś udowadnia ze ośrodek życia dziecka jest tam nie w pl.

No i przecież o to chodzi, żeby udowodnić, że trzeba zmienić ośrodek życia i będzie to z korzyścią dla dziecka.
            I owszem nie zawsze uda się to udowodnić, nie wszyscy muszą w ocenie zgadzać się z matką.
            Ta babka od pól zielonych też przecież była pewna, że dziecku i jej lepiej będzie w Polsce. Zdziwiłabyś się, gdyby sąd jej nie wydał zgody na przenosiny?

--
            "Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach, dlatego myją te naczynia w krowim moczu."
            • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 15:13
              Po kolei - sprawa o to gdzie i z kim ma mieszkac dziecko toczy się w miejscu zamieszkania dziecka/centrum jego życia.

Jeżeli dziecko zostanie z tego centrum wywiezione to zgodnie z konwencja haską (upraszczając) musi tam wrócić. Po to, żeby rozprawa o prawach rodzicielskich itp mogła się odbyć. Wywiezienie dziecka bez zgody drugiego rodzica na dłuższy czas, zanim te prawa zostaną uregulowane to w większośc państw przestępstwo (w Polsce nie, ale polski sąd moze nakazać powrót jeżeli zostałay złamane ustalenia konwencji) ) .
    • obrus_w_paski Re: Child alert 18.02.20, 09:42
      Nigdy nie zrozumiem dlaczego i właściwie jakim prawem matki/ ojcowie po rozstaniu wracają z dzieckiem do kraju pochodzenia i tym samym odcinają dziecko od drugiego rodzica, znajomych, szkoły, życia które znał i sobie duży problem w postaci sfrustrowanego eks. Ta, babcie z polski tez są ważne, ale o tym trzeba było pomyśleć przed emigracja.
      • ichi51e Re: Child alert 18.02.20, 09:44
        No wlasnie. Dziecko to nie mebel co czlowiek zabiera jak wlasnosc. Troche jednak to wszystko nie nadaza za wspolczesnym swiatem

--
        • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 09:52
          Właśnie dlatego, że nie mebel, to kiedy już jeden rodzic je bezprawnie wywiezie, to o ile nie zachodzi podejrzenie, że dziecku dzieje się krzywda inna niż sam wyjazd, drugi rodzic nie powinien tego, co wywiózł, prać po głowie na oczach dziecka. Bo to też jest traktowanie dziecka jak mebel.

--
          • snajper55 Re: Child alert 18.02.20, 16:57
            asia_i_p napisała:

> Właśnie dlatego, że nie mebel, to kiedy już jeden rodzic je bezprawnie wywiezie
            > , to o ile nie zachodzi podejrzenie, że dziecku dzieje się krzywda inna niż sam
            > wyjazd, drugi rodzic nie powinien tego, co wywiózł, prać po głowie na oczach d
            > ziecka. Bo to też jest traktowanie dziecka jak mebel.

Czekaj, bo nie rozumiem.

Matka porywa - dobrze, ojciec porywa - źle
            czy
            Polka porywa - dobrze, niepolak porywa - źle?

S.
            --
            • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 18:12
              Nie - matka porywa - źle, ojciec odbiera porwane dziecko z wykorzystaniem prawa - dobrze, ojciec leje matkę po głowie przy dziecku - źle.
              Już rozumiesz?

--
      • triss_merigold6 Re: Child alert 18.02.20, 09:58
        No halo, gość z jakiegoś islamskiego getta, karany, jaka przyszłość by tam czekała chłopaka. Nic dziwnego, że kobieta wróciła do kraju, migracja za pracą czy najnowszą miłością z internetu nie musi być trwała.
        • obrus_w_paski Re: Child alert 18.02.20, 10:10
          No ale matka nie musi chyba mieszkać w islamskim getcie?? Jeśli miłość jest jedynym powodem emigracji i przez 10 lat na emigracji rodzic nie stworzył żadnego życia nie związanego z partnerem; siatki znajomych, fajnej pracy, jakiegoś tam życia to b.smutne i jak pisze ichnie jest znakiem minionych już czasów.

Sama jestem „na emigracji„ z niemowlakiem, ale przed dzieckiem mieszkałam tu +10 lat, nie wyobrażam sobie powrotu do pl w przypadku rozstania z ojcem dziecka, bo 1. Dziecko potrzebuje być blisko ojca (o ile nie jest kryminalista) 2. Mam tu swoje całkiem fajne życie zupełnie niezależne od męża

Tu matka pewnie zupełnie niewydolna, ani znajomych, ani dobrej pracy, ani języka...
        • koktajlowe Re: Child alert 18.02.20, 10:18
          " gość z jakiegoś islamskiego getta, karany"

Jak robiła sobie z nim dziecko to jej jakoś nie przeszkadzało...

"Nic dziwnego, że kobieta wróciła do kraju"

Serio? A widziałaś zdjęcie tego chłopca? Myślisz, że w Polsce będzie mu cudownie? Uważasz, że zabranie kilkulatka o ewidentnie arabskim pochodzeniu do kraju, w którym "ciapatych" gnoją jest zgodne z interesem tego dziecka?
          • triss_merigold6 Re: Child alert 18.02.20, 10:33
            Wielu kobietom początkowo nie przeszkadza mnóstwo cech i zachowań, zwłaszcza zanim pojawią się dzieci.
            Ta nie wygląda na szczególnie bystrą, pewnie model emigrantki zarobkowej bez kompetencji, znajomości języka, umiejętności i chęci zakorzenienia się w nowym kraju.
            Widziałam zdjęcie. Doprawdy, dzieci o nie słowiańskim czy mieszanym pochodzeniu jest teraz w szkołach mnóstwo, zwłaszcza w większych miastach. Kobieta mieszkała z synem w Trójmieście, wyjątkowo bogatym w obcokrajowców.
        • obrus_w_paski Re: Child alert 18.02.20, 10:31
          W najnowszym artykule stoi „ Urodził się w Belgii, gdzie pani Karolina mieszkała przez 13 lat.”. przez 13 lat tam mieszkała, w tym 9-10 lat z dzieckiem i w tym czasie nie była w stanie stworzyć sobie jakiegoś tam życia I przy rozstaniu trzeba zwiewać do mamusi? Oczywiście zakładam, ze ojciec wciąż ma prawa rodzicielskie.
          • triss_merigold6 Re: Child alert 18.02.20, 10:35
            Jeśli dziecko ma 10 lat, a wyjechała w lipcu 2018, to wyjeżdżala z ośmiolatkiem. Ośmiolatek nie jest jeszcze aż tak opóźniony edukacyjnie, żeby nie mógł nadrobić skutecznie programu polskiej szkoły.
          • lilia.z.doliny Re: Child alert 18.02.20, 10:36
            dziiwic sie nie ma czemu
            na ematce, w regularnych interwalach pojawiaja sie rzewne watki pani, ktora chce do dzięcieliny pały. I uj tam z dzieckiem, ktorego centrum zyciowe, spoleczne i kazde inne jest w uk. Olala wszystkuch, zapakowala dziecinę i zaczeli nowe zycie. Bardzo niedobre zycie. Wiec nie zawsze dobro dziecka sie liczy, tylko osobiste marzenia

--
            • koktajlowe Re: Child alert 18.02.20, 11:00
              "Wiec nie zawsze dobro dziecka sie liczy, tylko osobiste marzenia"

Śmiem twierdzić, że dobro dziecka jest w takich przypadkach na ostatnim miejscu i jeśli w ogóle jest brane pod uwagę, to w myśl hasła "szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko".
    • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 09:42
      A ja to podejrzewam, że zamieszany w sprawę musi być kuzyn drugiego stopnia siostry matki szwagierki ojca. Zapewne poszło o nadplacone buraki i niedowiezione brokuły, a w samochodzie miał własnie być ten chłopiec. Poza tym matka pewnie jechała PKS przez Lizbonę, a ojciec ma kwatere w Oslo. Zachodzi tez prawdopodobieństwo, że to nie ten chłopiec tylko podróbka reptiliańska ,a parwdziwy syn mieszka z kochanka byłego szwagra kolegi ojca, który ożenił się z siostrą.
    • tiszantul Re: Child alert 18.02.20, 09:48
      "sumie niegdy nie czytalam o muzulmaninie co by wlasnego syna zabil zonie na zlosc"

Częściej zabijają młode kobiety w swojej rodzinie. Tzw. zabójstwo honorowe

pl.m.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_honorowe
      • snajper55 Re: Child alert 18.02.20, 17:00
        tiszantul napisała:

> "sumie niegdy nie czytalam o muzulmaninie co by wlasnego syna zabil zonie na zl
        > osc"
        >
        > Częściej zabijają młode kobiety w swojej rodzinie. Tzw. zabójstwo honorowe
        >
        > pl.m.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_honorowe

"Zabójstwo honorowe zostało potępione przez Włochy dopiero w 1981"

Co za dzicz ta Europa Zachodnia. Nie to co nasi wschodni przyjaciele, prawda?

S.
        --
    • koktajlowe Re: Child alert 18.02.20, 10:09
      To nie jest pierwsza taka historia, kiedy Polka zabiera dziecko wbrew postanowieniu miejscowego sądu, wywozi do Polski i liczy, że wykorzysta polskie sądy rodzinne, w których nadal panuje kult madki-polki do ułożenia sobie życia za unijne alimenty.
      Fakt, że ojciec ma inny kolor skóry, a do tego jest muzułmaninem jest w naszym kraju dość skutecznym narzędziem w rękach takiej pani. Wystarczy rzucić hasło "ciapaty" i już zrywa się pospolite ruszenie w obronie "biednej mamuni i biednego dzieciątka".
      Tu zabawne jest, że dziecię ma 10 lat, jest to chłopiec, który ewidentnie urodę odziedziczył po tacie, więc lekkiego życia w Pl nie miałby.
      Prokuratura z Antwerpii wydała oświadczenie, że w 2018 roku sąd zadecydował, iż dziecko ma być z ojcem w Belgii. Mamunia tego wyroku nie zna (lol), zna tylko ten, który jest wygodny dla niej (lol lol).

Jakiś czas temu była afera na FB i w jakimś programie Uwaga. Śledziłam, bo zaangażowała się w pomoc takiej mamuni moja przyjaciółka.
      Panna twierdziła, że jej ex mąż, Egipcjanin, porwał syna, który wyrokiem sądu w Egipcie (!) miał być z nią, syn jest przetrzymywany przez rodziców ex męża.
      Laska "zapomniała" powiedzieć, że była karana za przemoc wobec własnej matki, miała zarzuty za przemyt narkotyków, ojciec dziecka nie ukrywa się tylko przebywa w Polsce i normalnie pracuje, wyrok sądu polskiego (!) mówił o przyznaniu opieki ojcu, dziecko zostało wywiezione przez oboje w momencie, gdy sąd polski (!) obojgu ograniczył władzę rodzicielską i dziecko miało trafić do rodziny zastępczej, panna wie dokładnie gdzie przebywają dziadkowie z dzieckiem.
      Ale oczywiście, obrońcy czystości rasy i jedynie słusznej religii ruszyli tłumnie na forach i portalach do "skopania doopy ciapatemu porywaczowi" mając w nosie, że historia koopy się nie trzyma, pani przeszła na islam z własnej woli, z własnej woli wywiozła dziecko do Egiptu i jej główną działalnością jest zakładanie zbiórek "na prawnika".

Nie wierzę w żadne rzewne historie mamuniek, które "przed przemocą musiały uciekać" z krajów unii. Co jak co, ale ochrona kobiet i dzieci przed przemocą w Belgii jest zdecydowanie lepsza niż w Polsce.
      • obrus_w_paski Re: Child alert 18.02.20, 10:15
        Komentarz o urodzie dziecka jest idiotyczny. Nie mówiąc już o tym, ze gdyby nie imię to dziecko mogłoby spokojnie przejść jako 100% Polak. Nie każdy Polak poniżej 5r.z. wyglada jak łyse chore dziecko, a do 13rz ma 3 na krzyż liche biale włosy. Jest dużo dzieci o ciemniejszej karnacji, których rodzice nawet nie wyjechali z pl i nie musza to być Cyganie
        • koktajlowe Re: Child alert 18.02.20, 10:22
          "Komentarz o urodzie dziecka jest idiotyczny."

Komentarz byłby idiotyczny, gdyby nie atmosfera w naszym cudownym kraju, w którym od lat straszy się ludzi "zarazą uchodźców".
          Mam trochę znajomych o orientalnej urodzie. Serio, nie jest im lekko, nawet w dużych miastach. Niedawno kolega Hindus został pobity, chwilę wcześniej koleżanka z Peru, mieszkająca od 15 lat w Polsce, została na ulicy zwyzywana od brudnych ku.ew.
          • ira_08 Re: Child alert 18.02.20, 17:55
            No trochę jest idiotyczny. Uchodźcami się już nie straszy, teraz modne jest straszenie LGBT i sędziami.
            Nie sądzę, że jest u nas różowo i nie ma problemu, ale na pewno lepiej niż lata temu, ludzi o innym kolorze skóry jest po prostu dużo więcej niż kiedyś. Na pewno lżej im jest w Belgii czy Szwecji, ale już nie rób z Polski totalnej dziczy, w której każdy o ciemniejszej skórze musi przemykać ulicami niczym szpieg z krainy deszczowców. Akty rasizmu się zdarzają, jak wszędzie. W UK też było sporo ataków na Polaków, a chyba żadna jematka z UK nie powie, że jest jej ciężko (no, oprócz tej od pól zielonych).

>chwilę wcześniej koleżanka z Peru, mieszkająca od 15 lat w Polsce, została na ulicy zwyzywana od brudnych ku.ew.

Moja koleżanka Polka z UK usłyszała, że dobrze, że jest Brexit i ma wracać do siebie. Nie jest madką na zasiłku, jest pielęgniarką.
      • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 10:34
        Tak jak pisałam - istotą problemu jest brak zrozumienia czym są prawa rodzicielskie a czym konwencja haska. Nawet brak świadomości własnej niewiedzy.
            • triss_merigold6 Re: Child alert 18.02.20, 10:42
              Chęć powrotu po rozstaniu do kraju pochodzenia? Tak, częściej to problem par mieszanych, a nie par, w których oboje rodzice mają to samo obywatelstwo i nie mieszkają za granicą.
              W Polsce jest problem, jeśli są z różnych miejscowości i jedno z nich po rozstaniu przeprowadza się gdzie indziej.
              • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 10:47
                Z Polski wyjechało dwa miliony ludzi, mają dzieci, często (najczęsciej) między sobą. Każdy Polak/Polka może "porwać" swoje dziecku Polakowi/Polsce i wywieźc je do Polski, Anglii. Do tego nie są potrzebne mieszane paszporty.
                • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 10:49
                  Chyba, że sugerujesz, że zakaz emigracji rozwiąże problemy.

Nie, nie rozwiąże. Rozwiąże je edukacja (nie mam na mysli programów szkolnych) z czym emigracja się wiąże.
                  • triss_merigold6 Re: Child alert 18.02.20, 10:53
                    Nie wiem co mi imputujesz, ale nigdy nie opowiadałam się za zakazem emigracji ani za ograniczeniami.
                    Niezależnie od liczby emigrantów z Polski po 2004 r., tu akurat mamy case pary mieszanej.
                    • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 10:58
                      "TU AKURAT". Ma się to nijak do narodowości rodziców. Chodzi tylko o miejsce zamieszkania, tożsamość paszportowa rodziców nie ma nic do rzeczy ( o ile są z państw sygnatariuszy konwencji haskiej). Gdyby Pan z Belgii był Polakiem (co statystycznie jest bardzo możliwe) to sytuacja nie różniłaby się od tej, która jest obecnie.
            • hanusinamama Re: Child alert 18.02.20, 17:31
              Oczywiście ze tak. Nie tak dawno była pdobna sprawa z Polką, ktora w Niemczech wyszła za mąz za Niemca i tam urodziła dziecko, para sie rozstała i ona chciała zabrać dzieciaka do Pl.

--
              "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
          • edelstein Re: Child alert 18.02.20, 13:02
            Mnostwo polskich kobiet funduje sobie dziecko z polskimi przemocowcami, jakie sa tego skutki wiedza wszyscy

--
      • snajper55 Re: Child alert 18.02.20, 17:01
        koktajlowe napisał(a):

> To nie jest pierwsza taka historia, kiedy Polka zabiera dziecko wbrew postanowi
        > eniu miejscowego sądu, wywozi do Polski i liczy, że wykorzysta polskie sądy rod
        > zinne, w których nadal panuje kult madki-polki do ułożenia sobie życia za unijn
        > e alimenty.
        > Fakt, że ojciec ma inny kolor skóry, a do tego jest muzułmaninem jest w naszym
        > kraju dość skutecznym narzędziem w rękach takiej pani. Wystarczy rzucić hasło "
        > ciapaty" i już zrywa się pospolite ruszenie w obronie "biednej mamuni i biedneg
        > o dzieciątka".

Pewnie jeszcze usłyszymy, że to gej z Al Kaidy.

S.
        --
          • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 15:48
            Nie jest zapewne idealnie zadbana, ale oprócz wszystkiego innego, przypominam, że w obrębie ostatnich 48 godzin została pobita w stopniu wymagającym szwów na głowie. To wpływa na urodę.

Ja rozumiem, że nie chcecie popaść w błąd obrony swojaka za wszelką cenę, ale chyba przeginacie w drugą stronę.

--
            • snakelilith Re: Child alert 18.02.20, 16:34
              A jakiegoś linka do tych sensacji? Widział ktoś, że matka została pobita, czy kłamała tak samo, jak mówiąc o tym, że ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich i zataiła, że sama porwała dziecko?

--
              http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
              • ninanos Re: Child alert 18.02.20, 17:02
                heh jeszcze może się okazać, że to ojciec został przez tą panią pobity jak zabierał dziecko smile
                Ta pani to mitomanka, nie ma sensu wierzyć w to co mówi, ale skuteczna mitomanka, która nawet policję wyprowadziła w pole. Powinna zapłacić za całą akcję poszukiwawczą chłopca.
              • asia_i_p Re: Child alert 18.02.20, 18:31
                Sąsiad kobiety zeznał, że usłyszał jej krzyk, zastał ją samą na ulicy, z krwią cieknącą po czole. Artykuł wspominał też o szwach jako o fakcie. Można założyć, że pobiła się sama, ale wpływu na urodę raczej to nie zmienia.

Co do kwestii praw rodzicielskich, sytuacja była mocno dynamiczna w ciągu ostatnich dwóch lat (patrz artykuł na TVN24), w 2017 roku prawa rodzicielskie dostała wyłącznie matka, następnie w lipcu 2018 wyjechała z dzieckiem do Polski, a w październiu 2018 prawo przyznano obydwojgu rodzicom (wyrok ogłoszony jedynie w obecności ojca), jednak z zamieszkaniem dziecka przy ojcu. Czyli w momencie wyjazdu do Polski była jedynym prawnym opiekunem dziecka.

Może jest spryciarą i zakłada, że nikt jej nie udowodni, że wiedziała o wyroku wydanym po jej wyjeździe. Może być też głupia i niezorientowana i rzeczywiście nie wiedziała, że nie może wywieźć dziecka, będąc jego jedyną opiekunką prawną i rzeczywiście nie wiedziała o drugim wyroku. Tak czy siak, kobieta jest dziwna i wyraźnie kręci.

Ewidentnie jednak nie tylko ona jest dziwna, bo ojciec praw do dzicka w ogóle nie usiłował wyegzekwować prawnie, tylko od razu drogą siłową - o ile się można kłócić, czy matka kłamała, jak wyglądała sprawa sprzed dwóch dni, jest jeszcze sprawa z 2019 roku, kiedy odbierał dziecko w taki sposób, że spanikowana nauczycielka zamknęła się z nim w szkole, sprawa ani razu nie pojawiła się w polskich sądach, nie ma żadnych nakazów międzynarodowych wydania dziecka, nic. A i labilność sądu belgijskiego, dla którego w 2017 ojciec w ogóle nie nadaje się na opiekuna prawnego, a w 2018 nadaje się na opiekuna głównego, jest dziwna.

--
                • bigzaganiacz Re: Child alert 18.02.20, 18:42
                  Sąsiad kobiety zeznał, że usłyszał jej krzyk, zastał ją samą na ulicy, z krwią cieknącą po czole. Artykuł wspominał też o szwach jako o fakcie. Można z

mialem stluczke , wiesz co widzieli naoczni swiadkowie ?
                  ABSOLUTNIE WSZYTKO
                  czesc widziala ze to ja wjezdzam w stojacy samochod
                  czesc widziala ze tamten wjechal w stojacy samochod
                  czesc widziala normalna stluczke
                  czesc widziala ze sie zataczam
                  niezdziwilbym sie jak by ktos widzial zielone ludziki i mikolaja na sanich
                • chococaffe Re: Child alert 18.02.20, 18:49
                  bo ojciec praw do dzicka w ogóle nie usiłował wyegzekwować prawnie, tylko od razu drogą siłową

Oczywiście, że próbował - skąd Twoim zdaniem europejski nakaz aresztowania?

dla którego w 2017 ojciec w ogóle nie nadaje się na opiekuna prawnego,

Dopisujesz. Fakt, że matka została jedyną lub głowną opiekunką nie oznacza, że ojciec "nie nadawał się do opieki"
                • koktajlowe Re: Child alert 18.02.20, 20:34
                  "Ewidentnie jednak nie tylko ona jest dziwna, bo ojciec praw do dzicka w ogóle nie usiłował wyegzekwować prawnie, tylko od razu drogą siłową "

A nieprawda. Była informacja, podana przez samą matkę, o tym, że ojciec już w ubiegłym roku zgłosił się na policję z prośbą o pomoc w odzyskaniu syna, ale usłyszał, że decyzję podejmuje sąd.
                  A przecież sąd podjął decyzje - dziecko ma być z ojcem. Czyli był po prostu przez nasze służby olany. To wziął sprawy w swoje ręce.
            • pani07 Re: Child alert 18.02.20, 17:03
              asia_i_p napisała:

> Nie jest zapewne idealnie zadbana, ale oprócz wszystkiego innego, przypominam,
              > że w obrębie ostatnich 48 godzin została pobita w stopniu wymagającym szwów na
              > głowie. To wpływa na urodę.
              >
              > Ja rozumiem, że nie chcecie popaść w błąd obrony swojaka za wszelką cenę, ale c
              > hyba przeginacie w drugą stronę.
              >
              >

Widzisz, wychodząc kolejne kłamstwa tej pani, swoją postawą i kłamstwami mocno przyczyniła się do tego, jak kobiety z prawdziwymi problemami będą traktowane.
              Kłamała o porwaniu, okłamała policję o wyroku, o tym, komu sąd dał prawo do dziecka itd. itp.
            • alicia033 Re: Child alert 18.02.20, 17:51
              asia_i_p napisała:

...

a ty o co głową przywalilaś, żeby coś takiego wyprodukować?

--
              "Do wierzących, jazda samochodem"
              "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
          • pani07 Re: Child alert 18.02.20, 17:37
            O, nowe info:
            "Polski wysłannik TVP w Antwerpii potwierdził, że 10-latek tam teraz przebywa. Informację taką matka chłopca dostała od sąsiadki ojca dziecka. Z relacji kobiety wynika, że Marokańczyk związany jest już z inną kobietą, także Polką, która ma swoje dziecko. Ibrahim był we wtorek widziany na spacerze z ojcem. Jest cały i zdrowy."

• nenia1 Re: Child alert 18.02.20, 17:52
              pani07 napisał(a):

> Z relacji kobie
              > ty wynika, że Marokańczyk związany jest już z inną kobietą, także Polką, która
              > ma swoje dziecko. Ibrahim był we wtorek widziany na spacerze z ojcem. Jest cały
              > i zdrowy."
              >
              czyli macocha z własnym dzieckiem...no czytając swego czasu forum macochy za różowo mu chyba nie będzie, oby nie, bo to jeszcze dość małe dziecko.
    • znowu.to.samo Re: Child alert 18.02.20, 18:53
      Tu jest jeszcze więcej szczegułów odnośnie sprawy wraz ze wszystkimi danymi zainteresowanych(!)
      A marokańczyk jest już z drugą polką i jej dzieckiem(!)
      wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Ibrahim-porwany.-Ojciec-zabral-go-do-Anwerpii-w-Belgii-Czy-matka-ma-prawa-rodzicielskie

--
      *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
      • berdebul Re: Child alert 19.02.20, 08:58
        Nope. Zabójstwa honorowe dotyczą członków rodziny, którzy splamili honor, który można odzyskać eliminując „zepsuty owoc”. Jeżeli syn okaże się gejem na przykład, to jest tak samo zagrożony eliminacją, jak dziewczę, które uprawia seks przed ślubem.
    • bigzaganiacz Re: Child alert 19.02.20, 18:55
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25710549,belgijska-prokuratura-o-domniemanym-porwaniu-10-letniego-ibrahima.html#a=63&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsImg4
      Ta sprawa jest zamknięta, to nie jest sprawa kryminalna

- powiedział rozgłośni rzecznik prokuratury w Antwerpii Kristof Aerts.

szybko i skutecznie , glosy ze powinien sie uzerac z polskim sadem z madka i niewiadomo kim jeszcze sa poprostu smieszne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka