Dodaj do ulubionych

Rekolekcje 2020

08.03.20, 22:01
Pytanie- czy w szkołach Waszych dzieci odwołane są rekolekcje( z uwagi na koronawirusa)?
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:05
      A jaka jest różnica między rekolekcjami, a lekcjami (w kwestii możliwości zakażenia)?
      Te same dzieci będą na rekolekcjach, co w szkole. Zapewne ksiądz rekolekcjonista przywlecze zarazę, natomiast absolutnie nie zrobią tego inne dzieci i tabuny pasażerów komunikacji zbiorowej, którą część dzieci dojeżdża. Ani klienci sklepów, które dzieci w drodze do szkoły odwiedzą.

• andaba Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:17
          Czyli możemy liczyć, ze jeżeli zamknie się kościoły, synagogi i inne świątynie to wirus zniknie jak sen? Kurcze, jakie to proste, srubokrętkę na prezydenta!.
          • snajper55 Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:23
            andaba napisała:

> Czyli możemy liczyć, ze jeżeli zamknie się kościoły, synagogi i inne świątynie
            > to wirus zniknie jak sen? Kurcze, jakie to proste, srubokrętkę na prezydenta!.

Nie zniknie, ale ograniczy sie jego rozprzestrzenianie.

S.
            --
            Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
            • andaba Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:29
              Jaaasneeee. Bo tysiące ludzi nie smarkają na siebie codziennie w komunikacji miejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej, w żłobkach, przedszkolach, szkołach, sklepach, urzędach i uwaga! przychodniach.
              Do kościoła przychodzą raczej ci zdrowi, w przeciwieństwie do pozostałych miejsc.
              • morekac Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:15
                >Bo tysiące ludzi nie smarkają na siebie codziennie w komunikacji miejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej,

Przestali, odkąd na najbliższym przystanku czeka policja z sanepidem...

--
                -------------------------------------------------------------
                "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
              • cosmetic.wipes Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 17:27
                andaba napisała:

> Jaaasneeee. Bo tysiące ludzi nie smarkają na siebie codziennie w komunikacji mi
                > ejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej,

Ponoć teraz w zbiorkomie bezpieczniej jest głośno pierdnąć niż cicho kaszlnąć.

--
                Good girls go to heaven. Bad girls go to the Garrison with Tommy.
      • taniarada Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:47
        andaba napisała:

> A jaka jest różnica między rekolekcjami, a lekcjami (w kwestii możliwości zakaż
        > enia)?
        > Te same dzieci będą na rekolekcjach, co w szkole. Zapewne ksiądz rekolekcjonist
        > a przywlecze zarazę, natomiast absolutnie nie zrobią tego inne dzieci i tabuny
        > pasażerów komunikacji zbiorowej, którą część dzieci dojeżdża. Ani klienci sklep
        > ów, które dzieci w drodze do szkoły odwiedzą.
        >
        Ciekawe stwierdzenie .Patrz a moje wnuczki non stop coś przywlekają z przedszkola i szkoły. Te zarażone to skutek Ich rodziców .Nie żyją w głębokiej wierze.Żeby była jasność dla ciebie ,czy pomroczność jasna.Amen.
        • morekac Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:24
          Ojciec Panneloux po prostu.
          Jak kto chory, to znaczy ze zasłużył. Ciekawe rzeczy się będą działy wśród bogobojnych wiernych.

--
          "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
      • lily_evans11 Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:20
        Moje dziecko nie jeździ komunikacja miejska, szkoła odwołała wszystkie wyjścia do miejsc typu kino, filharmonia, ja też w zasadzie nie chodzę do CH i nie ciagam tam corki. Generalnie teraz chodzi tylko do szkoły i na swieze powietrze, jak najwięcej na spacery tam, gdzie zielono i nie ma tłumów ludzi.
        Inni rodzice też nie szaleją, woża dzieci autem, jeśli jest potrzeba, nie zgadzają się na żadne nocowanki i inne bzdety.
        W kościele będzie natomiast więcej niż 1 szkoła. I ja na pewno po prostu na te rekolekcje nie puszcze, jeśli będą - młoda przyjdzie na lekcje po.

--
        Zginę, jeśli się obejrzę
    • iwoniaw Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:10
      aaa-aaa-pl napisał:

> Pytanie- czy w szkołach Waszych dzieci odwołane są rekolekcje( z uwagi na koron
      > awirusa)?

Na razie nie słyszałam ani zapowiedzi, że mają się odbywać, ani że odwołane ale zgadzam się z Andabą; niby w czym przebywanie tego samego towarzystwa w kościele jest bardziej proepidemiczne niż przebywanie w szkole? W kościele to chyba jest wręcz więcej przestrzeni i mniej wysuszone powietrze?

--
      "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
        • iwoniaw Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:36
          droch napisał:

> Są dwa dodatkowe czynniki ryzyka: większa grupa w jednym pomieszczeniu i nie wi
          > esz, kto wcześniej był w tych samych ławkach.

Jaka większa grupa w jednym pomieszczeniu? Na szkolnym korytarzu czy w stołówce szkolnej są większe tłumy niż wychodzących na rekolekcje. Co do ławek - korona to nie dżuma, bez przesady.

--
          "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
          • woman_in_love Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 14:35
            Akurat rekolekcjonista może przywlec zarazę. Moje szkolne rekolekcje ZAWSZE prowadzili jacyś dziwni misjonarze czy księża: tacy co to przyjechali z Afryki, Ameryki, Azji czy chociażby Włoch. Nigdy to nie był żaden lokals.
      • sylwiastka Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 23:28
        Nie chodzi o zarazenie dzieci, bo one akurat ten typ wirusa przechodza lagodnie. Chodzi o nie narazanie osob starszych na kontakt z wirusem. Wierni w tym dzieci moga wirusa przyniesc do kosciola, a tam starsi ludzie moga sie nim zarazic, dla nich moze byc on smiertelny. W kosciolach jest wiele powierzchni ktore maja sycznosc z rekami (np lawki czy pojemniki z woda swiecona).
        • iwoniaw Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:00
          sylwiastka napisała:

> Nie chodzi o zarazenie dzieci, bo one akurat ten typ wirusa przechodza lagodnie
          > . Chodzi o nie narazanie osob starszych na kontakt z wirusem. Wierni w tym dzie
          > ci moga wirusa przyniesc do kosciola, a tam starsi ludzie moga sie nim zarazic,
          > dla nich moze byc on smiertelny. W kosciolach jest wiele powierzchni ktore maj
          > a sycznosc z rekami (np lawki czy pojemniki z woda swiecona).

Starsi ludzie chyba już zdążyli się dowiedzieć, że chodzenie w tłum jest dla nich ryzykowne, podobnie jak dotykanie przedmiotów w miejscach publicznych, więc powinni raczej zostać w domach zamiast się narażać?

--
          "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
          • morekac Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:20
            No co ty? Pójdą, pochlapią się woda święconą (bakterie i wirusy w gratisie), wyściskają przy znaku pokoju, zjedzą księdzu z ręki, wycałują stópki Jezuskowi i pokaszlą na siebie.

--
            • taniarada Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:45
              morekac napisała:

> No co ty? Pójdą, pochlapią się woda święconą (bakterie i wirusy w gratisie), wy
              > ściskają przy znaku pokoju, zjedzą księdzu z ręki, wycałują stópki Jezuskowi i
              > pokaszlą na siebie.
              >
              Straszne.Biedne dziecko.Musiał ci krzywdę ktoś w dzieciństwie wyrządzić. Trzeba wierzyć. Wierzyć. Cóż innego nam pozostaje?
              - W co?
              - W Boga. I w dobro, które tkwi w ludziach.
              - Czy pan nigdy nie wątpił?
              - Owszem, często. Jakżebym inaczej mógł wierzyć?

Erich Maria Remarque - Czas życia i czas śmierci
              • morekac Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:08
                Nie jest mi dana łaska wiary, przykro mi.
                Moim zdaniem to trzeba myć łapy i nie narażać się bez sensu, a nie iść w tłum i jeszcze robić wszystko, co możliwe, by złapać chorobę.

--
            • iwoniaw Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 07:50
              morekac napisała:

> No co ty? Pójdą, pochlapią się woda święconą (bakterie i wirusy w gratisie), wy
              > ściskają przy znaku pokoju, zjedzą księdzu z ręki, wycałują stópki Jezuskowi i
              > pokaszlą na siebie.
              >

Wiesz, nie chcę tu się wypowiadać w kwestiach sensowności takich czy innych praktyk, ale szczerze dziwi mnie, że ktoś uważa, iż wycofać się z nich powinny osoby mniej zagrożone, bo ci bardziej zagrożeni przecież muszą bo się uduszą. No więc nie, nie muszą i nie mają większego prawa do użytkowania przestrzeni publicznych niż pozostałe grupy. Chęć "wygonienia" z kościoła dzieci, bo ktoś starszy nie chce się ani narażać ani siedzieć w domu (więc niech inni siedzą) wpisuje mi się niestety w ogólne (złe i roszczeniowe) traktowanie "smarkaczy" przez część dorosłych, którym się należy z racji wieku wszystko, co akurat im pasuje...

--
              • morekac Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:12
                Powiedz to tym wszystkim nabożnym babciom i dziadkom, którzy uważają, że w kościele nie ma wirusów, bo przecież to święte miejsce. A całowanie krzyża w trakcie adoracji to dość powszechny zwyczaj w tym okresie. I są przekonani, że nic im nie będzie, bo to przecież kościół, a to powoduje, że wiruski cudownie znikają.

--
                • mia_mia Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:21
                  Babcie i dziadkowie to jeszcze nic. Sama słyszałam w radio całkiem młodego polityka, który pytany o odwoływanie mszy, stwierdził, że to niekonieczne, w dodatku w czasie epidemii dżumy ludzie gromadzili się w kościołach i bardzo dobrze, bo poczucie wspólnoty jest ważne🤬🤯
                  Mamy xxi wiek i takie rzeczy można usłyszeć w rządowym radiu.
                  • morekac Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:28
                    Czyli - do sklepu nie wolno, trza siedzieć na dupie, ale do kościółka jak najbardziej iść można. A nawet trzeba. I się częstować covidem.
                    Przypominam, ze jeden z pacjentów jest w stanie bardzo ciężkim, a dwójce ludzi bardzo się pogorszyło. Co w sumie jest zgodne z przewidywaniami, że 20% bedzie wymagało OIOMu.

--
                • iwoniaw Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:57
                  morekac napisała:

> Powiedz to tym wszystkim nabożnym babciom i dziadkom, którzy uważają, że w kośc
                  > iele nie ma wirusów

Szczerze? Jeśli kogoś nie uratowała obowiązkowa po wojnie alfabetyzacja i nauka szkolna do 18 roku życia oraz kilkadziesiąt lat przeżytych świadomie, z dostępem do mediów i kontaktów z ludźmi, to już mu nic nie pomoże.

Odnosiłam się wyłącznie do postulatu "zabrońmy uczniom iść do kościoła na rekolekcje, bo mogą roznosić zarazę i jeszcze się jakiś staruszek zarazi, który przyjdzie tam później i dotknie tej samej ławki". No sorry, ale każdy powinien mieć świadomość, co robi (w przypadku dzieci za takie kwestie jak chodzenie lub nie w pewne miejsca odpowiadają oczywiście rodzice). Jeśli jestem w grupie największego ryzyka (albo i nie, ale nie zamierzam się narażać), to nie łażę po kościołach, marketach, meczach, koncertach, unikam jazdy komunikacją itd., a nie domagam się, aby profilaktycznie wszyscy inni zniknęli z przestrzeni, do których zamierzam się udać, bo ja to co innego oczywiście i rekolekcje/zakupy/rozrywki/podróże odbyć muszę bo się uduszę.

--
                  "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
                  • sylwiastka Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 12:05
                    Ci madrzejsi powinni bronic tych slabszych i glupszych. Choroba tych staruszkow to nie tylko ich problem ale tez problem dla innych gdy zakorkuja sie szpitale. Teraz w interesie wszystich jest jak najmniejsza liczba zakazonych. Nie idac na rekolekcje dziecko pomaga osiagnac ten cel. A koscioly powinni zamknac i odwolac msze to swoja droga.
    • aurinko Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:28
      aaa-aaa-pl napisał:

> Pytanie- czy w szkołach Waszych dzieci odwołane są rekolekcje( z uwagi na koron
      > awirusa)?
      W szkole moich dzieci nigdy nie było rekolekcji, zawsze rekolekcje były w kościele, w tym roku też tak jest.
    • gulcia77 Re: Rekolekcje 2020 08.03.20, 22:48
      W klasie mojego młodego nikt nie chodzi na religię, więc problem nie istnieje. Co do reszty szkoły, to nie wiem

--
      "Emancipate yourselves from mental slavery
      None but ourselves can free our minds"
    • olena.s Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:13
      Tak, powinny. Ponieważ gromadzenie w jednym pomieszczeniu ludzi, którzy normalnie się nie zbierają (rózne klasy, może różne szkoły) jest zbędnym ryzykiem. Ponieważ woda święcona w której zanurzają ręce tłumy jest ryzykiem. I jest to ryzyko kompletnie zbędne - w przeciwieństwie do ryzyka koniecznej pracy czy koniecznej aprowizacji.
          • mdro Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 14:28
            Z wody święconej przy wejściu do kościoła już mało kto korzysta, obowiązkowe nie jest, a ludziom poziom świadomości higienicznej mocno wzrósł długo przed koronawirusem. Chociaż fakt, głowie starsze osoby zanurzają palce (i dzieci w wieku okołokomunijnym).

--
            "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 (vel andrzej585858) na forum emama
    • joanna_poz Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 11:16
      nie wiem.
      inna sprawa, że w klasie syna na 32 osoby na religię nie chodzi już chyba ze 25, wiec chyba rekolekcje nawet jeśli się odbeda to jakoś bez szkody dla lekcji.

inna sprawa, że w szkole w ktorej uczy się 1000 dzieci i wszystkie dojezdzają komunikacją miejską (szkoła średnia) zakazenie w czasie rekolekcji to najmniejsze zmartwienie...
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 17:36
      U nas choćby i dżuma była to msze, rekolekcje będą!
      A czemu to zagrożenie? Bo na rekolekcje szkolne do kościoła chodzą też zwykli ludzie, nie tylko dzieci i nauczyciele, cały stada kaszlących babć są obecne.
    • jowita771 Re: Rekolekcje 2020 09.03.20, 21:47
      U nas nie ma rekolekcji, pewnie są po lekcjach, w zeszłym roku też tak było. Kto chce, ten trafi do kościoła, a nie traci się lekcji.

--
      homoseksulaizm jest czyms
      niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
      I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
      by vibe-b

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka