Dodaj do ulubionych

Mam kontakt

25.03.20, 10:32
Z osobą chorą na covid....
Kontakt mailowy, to mój kolega z UK.
Aktualnie na kwarantannie domowej. Służby co godzinę sprawdzaja czy siedzi w domu, ma nadany numer referencyjny i podany numer telefonu, gdyby jego stan uległ zmianie-wtedy przyjedzie karetka i go zabierze do szpitala,
I tak sobie myślę....nie mam pojęcia na jakiej zasadzie u nas jest zorganizowana pomoc takim ludziom, ale uważam, że ludzie powinni byc podzieleni na 3 kategorie: pozytywni (o ile mają łagodne objawy powinni być w kwarantannie domowej), ale ci wlaśnie powinni ludzie powinni być obsługiwani priorytetowo przez jedną linie telefoniczną (operatorów tylko dla nich)- by w razie potrzeby szybko przetransportować ich do szpitala. Osoby z podejrzeniem (niezweryfikowani) powinni dzwonić na inną linię medyczną ale również „wyizolowaną” , a wszyscy pozostali na ogólnodostępną. Zaoszczędzi sie wtedy miejsc w szpitalach (ryzyko zakażenia lekarzy zmaleje), a pomoc będzie bardziej ukierunkowana.

--
Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
Obserwuj wątek
    • anorektycznazdzira Re: Mam kontakt 25.03.20, 10:39
      Chciałam Ci zalinkować, bo wczoraj na WP był artykuł z punktu widzenia babki, która objeżdża ludzi w kwarantannie, chyba jako pracownik Sanepidu.
      Nie mogę wygrzebać linku, ale już Ci mówię, że u nas to wygląda zupełnie inaczej big_grinbig_grin

--
      'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian
      • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 10:49
        anorektycznazdzira napisała:

> Chciałam Ci zalinkować, bo wczoraj na WP był artykuł z punktu widzenia babki, k
        > tóra objeżdża ludzi w kwarantannie, chyba jako pracownik Sanepidu.
        > Nie mogę wygrzebać linku, ale już Ci mówię, że u nas to wygląda zupełnie inacze
        > j big_grinbig_grin
        >

No właśnie...nas zabija brak procedur, brak organizacji, brak sprzętu ochronnego dla lekarzy no i głupota ludzi, ktorzy nie informują, że mieli kontakt albo moga byc w grupie ryzyka.

Ale naprawdę, jakby wszystkich chorych odizolować w domach, z możliwością stałego kontaktu lub chociażby nakazując im codziennie dzwonić (na infolinię) i informować o stanie zdrowia (temperatura, nasilające sie objawy), to juz na tej podstawie można zareagować, ale jak byłaby taka konieczność. I gdyby na podstawie nasilających sie objawów lekarz stwierdził że niezbędny jest pobyt w szpitalu, wtedy taka osoba byłaby do niego transportowana.

--
        Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...Y.N.Harari
        • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 10:49
          Strasznie nieskładnie dziś piszę😬☹️

--
        • milka_milka Re: Mam kontakt 25.03.20, 10:54
          Lepiej byłoby w hotelach, piętrami w zależności od stanu. Lepszy nadzór, kontrola i ew. lekarz mógłby szybko interweniować. I może opłaty za hotele od państwa uchroniłyby choć część firm od bankructwa.

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • droch Re: Mam kontakt 25.03.20, 10:56
          > lub chociażby nakazując im codziennie dzwonić (na infolinię)

Zanim chory dodzwoniłby się, minęłoby ładnych parę godzin. Ilu potrzeba ludzi do obierania tysięcy telefonów w ciągu 12 godzin każdego dnia.
          • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:04
            droch napisał:

> > lub chociażby nakazując im codziennie dzwonić (na infolinię)
            >
            > Zanim chory dodzwoniłby się, minęłoby ładnych parę godzin. Ilu potrzeba ludzi d
            > o obierania tysięcy telefonów w ciągu 12 godzin każdego dnia.

No wlaśnie nie, jeżeli do obslugi tych osób bylaby oddzielna linia (chociażby z lekarzami emerytami za słuchawką😉)

--
        • turzyca Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:00
          >z możliwością stałego kontaktu lub chociażby nakazując im codziennie dzwonić (na infolinię) i informować o stanie zdrowia (temperatura, nasilające sie objawy),

To można zrobić zautomatyzowanie, każdy ma PESEL, dzwonisz wbijasz PESEL i Corona-PIN, potem aktualną temperaturę oraz nasilenie kolejnych objawów w skali od 1 do 5. Telefon lub ankieta on-line, brak wypełnienia zagrożony grzywną ale za to gwarancja, że jeśli z algorytmu wyniknie, że stan się pogorszy, to przyjadą do Ciebie.
          No ale mamy #panstwozpapierutoaletowego wiec sie nie da.

--
          Czajniczek Pana R.
        • memphis90 Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:43
          Hmm, teoretycznie tak właśnie to działa....

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • lauren6 Re: Mam kontakt 25.03.20, 10:55
        U nas komenda policji na stronie zaapelowała do przestępców, by nie popełniali przestępstw, bo policja ma całe ręce roboty w związku z koronawirusem.
        Czy nie jest pięknie w Polsce?
          • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:21
            ira_08 napisała:

> Przecież to są tylkp jaja, zrobili tak w USA.

😂😂🤣

--
        • bywszy Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:23
          lauren6 napisała:

> ... Czy nie jest pięknie w Polsce?

Szczęść Boże, Panie Prezydencie! klik

(u jakiegoś tutejszego trolla chyba tak to leciało...)
        • coronawirus Re: Mam kontakt 25.03.20, 17:28
          lauren6 napisała:

> U nas komenda policji na stronie zaapelowała do przestępców, by nie popełniali
          > przestępstw, bo policja ma całe ręce roboty w związku z koronawirusem.
          > Czy nie jest pięknie w Polsce?

Przecież to był żart <facepalm>
    • gliminstory Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:05
      U nas to działa na zasadzie podpisu pod rozporządzeniem, i zostawienia samym sobie tych co ich rozporządzenie dotyczy.
      Np przemianowanie z dnia na dzień zwykłego podupadającego już wcześniej szpitala na zakaźny - i zero przeszkolenia pracowników oraz zero sprzętu i infrastruktury by tę rolę można realizować, zero przysłania kogokolwiek kompetentnego "z góry" który kompleksowo przeszkoli załogę i zaleci dostosowanie choć trochę pomieszczeń.
      Albo wytyczne dla Straży pożarnej jak to mają obsługiwać podejrzanych o zakażenie z zachowaniem pełnych zabezpieczeń - i w pakiecie dostarczenie jednostce dwóch maseczek chirurgicznych..

W sanepidzie przecież do tej pory zajmowali się co najwyżej tworzeniem pism dla obywateli, że ten smog to nie jest szkodliwy, a ta różowa woda w rzece ściekająca z dużego zakładu chemicznego to wcale a wcale obywatelom nie zagraża. Obywatele nauczeni, że w urzędach, szpitalach najważniejsze nie procedury ale znajomości.
      Nie ma przeszkolonych kadr, system był już niewydolny na co dzień, skupiający wiele osób które chciały w publicznej firmie jakoś dotrwać do emerytury i pieprznąć tą robotą raz na zawsze.
      taki system - nie stanie się nagle wydolny w czasie epidemii.
      • nelamela Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:12
        Moja koleżanka w Polsce jest chora.Przypadek potwierdzony dopiero po 10 dniach od zgłoszenia.Mąż na intensywnej terapii.Też COVID.Koleżanka ma kwarantanne domową.Policja przyjeżdża raz dziennie pod dom.I jak mówi koleżanka to panowie policjanci jak do tej pory wykazali się największą dawką empatii .To dzięki nim dopiero wykonano jej testy...

--
        O Dzizasss, gdyby glupota mogla fruwac, to Pani Plastyczka lunche jadalaby ze Swietym
        Piotrem....crying
        • gliminstory Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:40
          Na ogół największe wsparcie jest w lokalnym środowisku, tam jest szansa na traktowanie człowieka jak człowieka a nie jak kolejnego z długaśnej listy.
          Znam sytuację gdzie kobieta wiele dni czekała na pomoc mając zaawansowane objawy, chciała zrobić test, po rejwachu w lokalnych mediach po kolejnych kilku dniach zdobyto dla niej test, ale nadal nie było nikogo kto może jej pobrać wymaz bo w karetce nie mieli żadnej specjalistycznej odzieży ochronnej..
    • solejrolia Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:22
      saszanasza napisała:

> I tak sobie myślę....nie mam pojęcia na jakiej zasadzie u nas jest zorganizowan
      > a pomoc takim ludziom, ale uważam, że....

No więc u nas pomoc wcale nie jest zorganizowana.
      Tej pomocy nie ma.
      W najmniejszym stopniu.
      Ludzie umierają w domach na kwarantannie domowej- są takie przypadki- i są bez pomocy, jakiejkolwiek.
      A jeśli to jest tylko kwarantanna, i ten ktoś umrze czekając w kolejce do testów, to post mortem nie badają.
      Więc otoczenie, domownicy- również nie ma testów, nie przysługują im.

Ech sad

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
    • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:23
      To sie cos widocznie zmienilo, moj partner byl chory w ubieglym tygodniu, dostal objawy czyli goraczka, suchy kaszel, bole miesni w nocy z niedzieli na poniedzialek. Zadzownil na 111 powiedzieli zeby sie odizolowal, akurat on mogl sie przeniesc do osobnego mieszkania i tak zrobil. Nikt mu mie nadawal zadnego numeru ani niczego nie sprawdzal. Nie wiem jakie sluzby maja czas zeby sprawdzac stan osoby chorujacej w domu co godzine, w jaki sposob to robia I z jakiego powodu? Twoj znajomy jest w grupie ryzyka? Wykonanano mu test?
      • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:38
        ritual2019 napisał(a):

> To sie cos widocznie zmienilo, moj partner byl chory w ubieglym tygodniu, dosta
        > l objawy czyli goraczka, suchy kaszel, bole miesni w nocy z niedzieli na ponied
        > zialek. Zadzownil na 111 powiedzieli zeby sie odizolowal, akurat on mogl sie pr
        > zeniesc do osobnego mieszkania i tak zrobil. Nikt mu mie nadawal zadnego numer
        > u ani niczego nie sprawdzal. Nie wiem jakie sluzby maja czas zeby sprawdzac st
        > an osoby chorujacej w domu co godzine, w jaki sposob to robia I z jakiego powod
        > u? Twoj znajomy jest w grupie ryzyka? Wykonanano mu test?

on już jest zarażony. ma pozytywny wynik testu, za kilka dni zrobią mu ponowny, chociaż on zdrowieje...objawy ustępują. zastanawiam się tylko, czy w takim przypadku niezbędny jest kolejny test (zwłaszcza, że testów jest mało) czy nie lepiej go dłużej potrzymac w domu a test wykonac innej bardziej potrzebującej osobie

--
        • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:47
          Testy w UK robia tym ktorzy sa przyjmowani do szpitala czyli powazne przypadki wiec jesli jest w domu to testu nie mial. Twoj znajomy nakreca ci makaron na uszy.
          • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 12:31
            ritual2019 napisał(a):

> Testy w UK robia tym ktorzy sa przyjmowani do szpitala czyli powazne przypadki
            > wiec jesli jest w domu to testu nie mial. Twoj znajomy nakreca ci makaron na us
            > zy.

Taaa, oczywiście, on kłamie a twoje źródła nie.
            O tym, że wyraził zgodę na pobranie osocza też kłamie

--
            • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 12:44
              Pytanie czy zostal przyjety do szpitala? Nie, bo jest w domu wiec nie mial testu. Jego przypadek jest mild i zdrowieje w domu wiec o ile twoj kolega to nie prince Charles to nie mial testu o powtornym nie mowiac. Nikt go tez co godzine nie monitoruje. A ogolna advice jest zeby na 111 nie dzwonic jesli nie ma koniecznosci bo przeciaza sie linie. I tak, ja tu mieszkam wiec wiem jak to wyglada, partner mial ta infekcje na jak to okreslili na 111 96% , zdrowial a domu. A to bylo zaledwie kilka dni temu. Wiec owszem twoj kolega fantazjuje a ty lykasz.
            • memphis90 Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:54
              A po co konkretnie pobierają akurat osocze?

--
              "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
              • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 17:27
                memphis90 napisała:

> A po co konkretnie pobierają akurat osocze?
                >
                Nie wiem, napisał że do badań.

--
                • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 17:28
                  saszanasza napisała:

> memphis90 napisała:
                  >
                  > > A po co konkretnie pobierają akurat osocze?
                  > >
                  > Nie wiem, napisał że do badań.
                  >
                  >

o, znalazłam coś co w sumie potwierdza to co powiedział

nt.interia.pl/technauka/news-koronawirus-osocze-ozdrowiencow-kluczowe-w-walce-z-covid-19,nId,4390732

--
          • szczypawka100 Re: Mam kontakt 25.03.20, 13:01
            ritual2019 napisał(a):

> Twoj znajomy nakreca ci makaron na uszy.

Nie wiesz, nie pisz. Księciunio z ukochaną siedzą w pałacu, przyjeżdża do nich pół NHS by zrobic im testy. Ukochana bez korony, księciunio z koronO.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Mam kontakt 25.03.20, 11:26
      Po pierwsze, jak ktoś ma podejrzenie koronawirusa powinien mieć zrobione testy - priorytetowo. A u nas ludzie siedzą na kwarantannie i nie wiedzą, czy są zarażeni czy nie. TO jest chore. Dodatkowo obowiązkowo testy powinni mieć wszyscy ludzie, którzy z takim podejrzanym mieli styczność. Czy to w pracy czy rodzina. A nie, że mąż jest w kwarantannie, ale nie żona i dodatkowo oboje nie mają testów. ABsurd.
    • 71tosia Re: Mam kontakt 25.03.20, 12:31
      nie wiem jak wyglada to przy zakazonym ale do kolezanki ktora ma kwarantanne codziennie przyjezda policja- rozmowa przez domofon lub po telefonie musi tez wyjsc na balkon by potwierdzic obcenosc.
      • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 12:47
        Ale autorka pisze o uk, tu nic takiego sie nie odbywa. Policja ma o wiele wazniejsze sprawy ma glowie niz jezdzenie do ludzi w self isolation I sprawdzenie czy sa w domu. Tak jak nie wymaga sie zglaszania self isolation ani zwolnien lekarakich a tego powodu.
        • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 13:58
          ritual2019 napisał(a):

> Ale autorka pisze o uk, tu nic takiego sie nie odbywa. Policja ma o wiele wazn
          > iejsze sprawy ma glowie niz jezdzenie do ludzi w self isolation I sprawdzenie
          > czy sa w domu. Tak jak nie wymaga sie zglaszania self isolation ani zwolnien le
          > karakich a tego powodu.

oczywiście znów wiesz najlepiej, pomimo tego, że takie procedury najwyraźniej są praktykowane😂

--
          • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:41
            Najwyrazniej nie sa praktykowane. Wiem ze ci glupio ze masz kolege ktory lubi pofantazjowac i sprzedaje ci te bzdury, tez bym sie glupio czula na twoim miejscu
        • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 13:54
          ritual2019 napisał(a):

> Nikt tego nie sprawdza. Facet fantazjuje a ta lyka jak pelikan. Mieszkan w UK
          > , partner mial to w ubieglym tygodniu.

aha, teój partner miał (TO) w ubiegłym tygodniu a dziś już nie ma😂😂😂 i kto tu łyka jak pelikan.

--
          • beaucouptrop Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:07
            Ale nie wszyscy przechodzą to w sposób ciężki i z komplikacjami.
            Ludzie przestańcie siać panikę. Sytuacja i tak już jest wystarczająco trudna i stresująca. I nie, nie wszyscy zarazeni koronawirusem wyląduja na OIOMie z małymi szansami przeżycia.
          • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:58
            saszanasza napisała:

> ritual2019 napisał(a):
            >
            > > Nikt tego nie sprawdza. Facet fantazjuje a ta lyka jak pelikan. Mieszka
            > n w UK
            > > , partner mial to w ubieglym tygodniu.
            >
            > aha, teój partner miał (TO) w ubiegłym tygodniu a dziś już nie ma😂😂😂 i kto t
            > u łyka jak pelikan.
            >
            >
            A ty myslisz ze ile sie na to choruje? Zdecydowana wiekszosc ma slabe objawy I zdrowieje w ciagu 7 dni a to znaczy ze np w ciagu 4 dni moga wyzdrowiec. Wielu ludzi w ogole nie ma objawow. Ja mialam z nim bardzo bliski kontakt i nie mam objawow. Moje dzieci mialy ale bardzo slabe i wyzdrowialy w ciagu kilku dni. Nie dziwie sie ze twojemu koledze a taka latwoscia przychodzi robienie sobie z ciebie jaj.😀
        • milka_milka Re: Mam kontakt 25.03.20, 13:57
          Potwierdzone testem?

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
          • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:05
            Jej partner miał objawy covidu i nikt mu nie zrobił testów, dlatego twierdzi, że mój kolega, ktory mial objawy covidu i bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, rownież tego testu nie mógł mieć i całą historię wymyślił (łącznie z numerem referencyjnym, procedurą i zgodą na zbadanie osocza). Po prostu nudzi mu się i postanowił sobie ze mnie zrobić jaja udając chorego.

--
            • milka_milka Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:11
              I ponieważ ona miała z nim kontakt, to na 96% przeszła COVID-19.
              Taaaa....

--
        • malia Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:36
          Twój partner miał TO czyli co? Jeśli nie miał testu, to mógł być przeziębiony, mieć grypę, a mogła go też boleć pięta. Czy ty sobie tak bredzisz bez dowodów jak zwykle
      • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 13:51
        mikams75 napisała:

> jak wyglada to sprawdzanie co godzine, czy jest w domu?

napisał, że policja jest u niego co 4h (pewnie nie wchodzą, nie napisał szczegółów) a jak u nas sprawdzają?

--
        • beaucouptrop Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:02
          Coś mi się to wszystko dziwne wydaje. Niedawno zalozono watek jak to Boris puszcza wirusa na żywioł w UK. Wiekszosc europejskich krajow robi testy tylko osobom przyjmowanym do szpitala. Pozostający w domu nie mają robionych testów. A twój kolega miałby je mieć robione nawet dwukrotnie?
          A pomijając wszystko jeśli jest chory i osłabiony to pewnie i tak wiecej czasu przesypia. I co ta policja budzi go co 4 godziny? Chyba ktoś cię robi w trabe.
          • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:08
            beaucouptrop napisał(a):

> Coś mi się to wszystko dziwne wydaje. Niedawno zalozono watek jak to Boris pusz
            > cza wirusa na żywioł w UK. Wiekszosc europejskich krajow robi testy tylko osobo
            > m przyjmowanym do szpitala. Pozostający w domu nie mają robionych testów. A twó
            > j kolega miałby je mieć robione nawet dwukrotnie?
            > A pomijając wszystko jeśli jest chory i osłabiony to pewnie i tak wiecej czasu
            > przesypia. I co ta policja budzi go co 4 godziny? Chyba ktoś cię robi w trabe.

On miał bezpośredni kontakt z osoba zarażoną. Pisał, że to w jego firmie (transport) dużo osób choruje

--
              • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:48
                beaucouptrop napisał(a):

> Acha. Czyli jest prawie pewne jeślima objawy, że złapał koronawirusa.

To ze mial kontakt z osoba z coronavirus nie znaczy ze mial test, ani ze go policja sprawdza I takie tam. W UK ludzie z mild symptoms maja zalecenie self-isolation, nie musza miec zwolnienia lekarskiego, nie musza tego nikomu zglaszac. Jesli ich stan sie nie pogarsza to maja nie dzwonic na 111 zeby nie blokowac linii. Policja nikogo w self-isolation nie sprawdza ani co godzine (teraz juz co 4😀) ani co 4 ani raz dziennie ani raz a tygodniu. Jesli ktos mieszka sam to ma zostac w self-isolation 7 dni, jesli mieszka z innymi osobami to wszyscy 14 dni. Te zalecenia sie nie zmienily.
              • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 17:24
                beaucouptrop napisał(a):

> Acha. Czyli jest prawie pewne jeślima objawy, że złapał koronawirusa.

mojemu koledze zrobili test. wyszedł pozytywny. w polsce też robią testy osobom które mają objawy i miały kontakt z osobą zakażoną.

--
        • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 14:43
          saszanasza napisała:

> mikams75 napisała:
          >
          > > jak wyglada to sprawdzanie co godzine, czy jest w domu?
          >
          > napisał, że policja jest u niego co 4h (pewnie nie wchodzą, nie napisał szczegó
          > łów) a jak u nas sprawdzają?
          >
          >
          W UK policja nie sprawdza ludzi w self-isolation, przestan wreszcie powtarzac te bzdury ktore twoj kolega ci wciska.
        • mikams75 Re: Mam kontakt 25.03.20, 15:04
          nie wiem jak i czy w ogole sprawdzaja, dlatego pytam, bo nie bardzo sobie to wyobrazam. Policjanci maja liste i lataja w kolko, zeby sie u kazdego zjawic w okreslonych odstepach czasu i tak przez cala dobe? Wscieklabym sie jakby mi ktos od switu wydzwanial i tak przez caly dzien (w nocy tez?), a czlowiek chory, z goraczka potrzebuje spokoju i snu, a nie odpowiadac na nalotki co chwila.
          • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 15:15
            Nic takiego sie nie dzieje ani w dzien ani w nocy. Policja w UK nie sprawdza ludzi w self-isolation. Ludzie niestety lubia fantazjowac, widac kolega autorki watku lubi a ona to lyka.
      • saszanasza Re: Mam kontakt 25.03.20, 17:32
        magdzialena78 napisał:

> Znajomy tez w uk konczy przygode z wirusem.zero testow, siedzi w domu i tyle.

bo to pewnie zależy na kogo trafi. jednemu zrobią innemu nie. jak gdzieś mają więcej testów, to będą robić, jak nie mają to nie zrobią. w niektorych miastach szpitale i organizacja działa lepiej w innych gorzej. ja nie rozumiem jak ktoś uogólnia. mnie nie zrobili testu to znaczy, że ktoś inny kłamie twierdząc, że mu ten test zrobili.

--
        • bi_scotti Re: Mam kontakt 25.03.20, 17:54
          Kolega ziecia ma diagnosed covid-19. Diagnoza zostala zrobiona po tym gdy jego matka age over 75 wyladowala w szpitalu (Quebec) po powrocie z cruise … wrrr - niech diabli wezma wszystkie cruises, eh! Poniewaz facet z ta matka mieszka, by default zrobiono mu test, ktory okazal sie byc dodatni, choc objawow nie bylo i wciaz (juz dobrze ponad 10 dni) nie ma. No ale jest w self-isolation. Po 14 dniach, zrobia mu test jeszcze raz i jesli bedzie ujemny, bedzie free smile A jesli bedzie dodatni, 14 dni w self-isolation encore uncertain W tzw. miedzyczasie, znajomi tego faceta, z ktorymi sie spotkal zanim matka wyladowala szpitalu dostali wylacznie instructions zeby pay attention i jesli beda jakies objawy (goraczka, kaszel, klopoty z oddychaniem), dzwonic do lekarza. Podejrzewam, ze w podobnych okolicznosciach w South Korea, Taiwan, moze Singapore wszyscy z calego circle mieliby zrobione tests i ci z dodatnimi musieli sie self-isolate, u nas tak nie jest. Zapewne po prostu z braku owych tests tudziez ludzi, ktorzy moga je pobrac a potem przebadac. I to mi sie (w moim kraju!) nie podoba. I wyglada na to, ze takie wlasnie postepowanie wydluzy u nas (i w wiekszosci krajow, including PL) caly process "radzenia sobie" z covid-19. Opowiesc z UK wydaje mi sie lekko podejrzana w obliczu dotychczasowych deklaracji BJ i wszystkich reports w media, no ale czasy takie, ze everything is possible wink Life.

--
          "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
          Leonard Cohen
        • kandyzowana3x Re: Mam kontakt 25.03.20, 18:11
          O ile w test trudno uwierzyć znając realia UK, to w tel co godzinę wizyty policji co 4 uwierzyc bym mogła jedynie jeśli kolega ma wyrok za terroryzm w zawieszeniu. ( Też się zdążą smile
          • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 18:14
            kandyzowana3x napisała:

> O ile w test trudno uwierzyć znając realia UK, to w tel co godzinę wizyty polic
            > ji co 4 uwierzyc bym mogła jedynie jeśli kolega ma wyrok za terroryzm w zawiesz
            > eniu. ( Też się zdążą smile

😀 chcialam to napisac...
            • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 18:18
              Wlasnie ogladam briefing, uk ma bardzo duzo test kits dostepnych ale nie bedzie zmieniac na razie zasad testowania. Kolega autorki wiec opawiada bajki. Moze chce sie popisac i upewnic znajomych ze na pewno ma coronavirus.
      • ritual2019 Re: Mam kontakt 25.03.20, 18:11
        magdzialena78 napisał:

> Znajomy tez w uk konczy przygode z wirusem.zero testow, siedzi w domu i tyle.

Bo takie sa zalecenia. Nie wykonuje sie testow wszystkim ktorzy maja objawy a tylko tym ktorzy sa przyjmowani do szpitala. Wiekszosc z objawami nie jest. Wiec nie zalezy na kogos sie trafi jak to autorka watku napisala, zwlaszcza teraz gdy jest odgorne zalecenie social distance.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka