Dodaj do ulubionych

Wulkan Yellowstone - kwiecień?

25.03.20, 10:56
W tym straszno-smiesznym wątku porozmawiajmy o takim scenariuszu. Ktoś coś? Jak USA się na to przygotowuję, skoro najprawdopodobniej i tak kaldera wybuchnie za naszego życia? Jak bardzo spadną temperatury w Europie po wybuchu? Czy tylko preppersi przeżyją, czy zwykły szary człowiek również ma szansę? Czy to już tylko głód, ludobójstwa i koniec nas czeka? A może to po prostu news na zasadzie: 2020 stóp killing us? Zapraszam do dyskusji.
Obserwuj wątek
      • dariawerbowy Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:08
        Podobno - oczywiście dane mam superwiarygodne heheh... - pół Stanów nie przeżyje, reszta świata przeżyje, ale ochłodzenie klimatu i pyły wulkaniczne spowodują lawinę zdarzeń, która doprowadzi do wyniszczenia ludzkości. Ale nie do zera.
      • dariawerbowy Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:18
        Pamiętasz film 2012? No to początek ma być taki jak tam. Pod parkiem narodowym Yellowstone jest gigantyczny wulkan, który wybucha bardzo rzadko - ostatnio bodajże 600 tys lat temu. Ma wybuchnąć za naszego życia, a podobno właśnie zaczęły się pojawiać wstrząsy. I teraz pytanie, czy to news na zasadzie: ach ten 2020, co miesiąc zabija w inny sposób, czy okrutna prawda. Daleko mi do trolla, od razu zaznaczam, mam malutkie dziecko i całe życie się bałam, żeby nie zajść w ciążę podczas wojny (no taka trauma po lekcjach historii). A tu nadchodzi 2020.
      • malia Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 12:02
        Superwulkan Yellowstone to obniżenie terenu pod którym znajduje się coś w rodzaju zbiornika magmy, średnica tego to ok 70 km. Gdyby to wybuchło jako wulkan, a zanosi się na to od dawna, to obniżenie będzie kraterem wulkanu czyli tym zagłębieniem na szczycie stożka wulkanicznego. I zmiecie olbrzymi teren z powierzchni Ziemi.
        Ten zbiornik mamy to mniej więcej taki jak na obrazku poniżej.
        https://s.redefine.pl/file/o2/redefine/cp/o9/o9kor6wce8kbmp6hjckrc23n91ipkttc.jpg
    • princy-mincy Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:14
      O wybuchu wulkanu mowi sie juz od kilkudziesieciu lat.
      Kiedys nawet podobno w czasie zimnej wojny Rosjanie rozwazali zrzut bomby na wulkan i zaglade Ameryki ale wyszlo im, ze zabiliby tym i siebie posrednio. Czy to prawda- nie wiem, ale czytalam w paru miejscach, choc rownie dobrze to moze byc tylko teoria spiskowa.
      • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 16:00
        Cały czas o tym mówią. Mają system odwetowy tzw. martwej ręki, nazywa się toto Perymetr (o ile dobrze zapamiętałem). System automatycznie aktywuje wszystkie rakiety w sytuacji, gdy system dowodzenia nie działa, stanowisko dowodzenia zniszczone itd. Mówi się, że Yellowstone jest na celowniku.

--
        Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
        Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
        Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas - piter125k, PIS Bùten z tobą!
    • bei Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:19
      Są pomysły by ochłodzić wulkan, kwestia ponad trzech miliardów dolarów...powinnismy zrobić zrzutkę, chociaż USA powinni mieć taką sumę🧐

businessinsider.com.pl/superwulkan-yellowstone-zagraza-ludzkosci/v5jmg4d
      • bywszy Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:35
        bei napisała:

> Są pomysły by ochłodzić wulkan, kwestia ponad trzech miliardów dolarów...powinn
        > ismy zrobić zrzutkę, chociaż USA powinni mieć taką sumę🧐
        >
        > businessinsider.com.pl/superwulkan-yellowstone-zagraza-ludzkosci/v5jmg4d

Tekstu jeszcze nie czytałem, ale na pewno nie pomyliłaś kwoty??? shock

Trzy miliardy dolarów to jest śmiech na sali, ciche pierdnięcie.
        Jeden bombowiec B-2 kosztuje dwa (miliardy dolarów, po ichniemu: $2,000,000,000).
        • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 16:14
          No i przestali je zamawiać, takie drogie.
          Ale fakt, 3 miliardy dolarów to dla nich tyle co nic. Minimalne przestawienie ustawień komputerów FED.

--
          Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
          • bywszy Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 16:33
            buldog2 napisał:

> No i przestali je zamawiać, takie drogie.

Kupić by jakoś kupili. Ale są zbyt drogie, żeby ich używać (w sensie: ryzykować utratę).

> Ale fakt, 3 miliardy dolarów to dla nich tyle co nic. Minimalne przestawienie u
            > stawień komputerów FED.

Susznie i naukowo.
            Właśnie wytrzepują 2 biliony ($2,000,000,000,000) na walkę z koroną i jej skutkami. A to wciąż jest baaardzo daleko od we're all gonna die.
    • mika_p Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:26
      A może tłumacze kalendarza Majów pomylili 12 z 20 (może jest podobnie jak angielskim, twenty i twelve) i koniec świata ma być 2020, a nie 2012?

--
      Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
    • tanebo2.0 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 11:49
      Pamiętaj jeszcze o Betelgeze i o tym że Sagitarius A zwiększa aktywność... Drogie Panie. Ponieważ mam wiedzę w tym zakresie żadne z powyższych się nie stanie - mogę was o tym zapewnić. A ten mit że wybuchnie za naszego życia to fejk dziennikarski.

--
      Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
      • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 16:16
        Jaką możesz "mieć wiedzę", że się nie stanie?
        Co najwyżej możesz przestać używać "naukawego" żargonu i powiedzieć "nie wiem". Nikt nie wie.

--
        • tanebo2.0 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 20:30
          Bo studiowałem geologię. Wulkany zanim wybuchną dają wiele znaków ostrzegawczych. Zauważylibyśmy, wierz mi.

--
          Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
          • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 23:39
            Kilka lat temu (w 2015 albo 2016) czytałem opinie fachowców na temat. W kwestii Yellowstone zdania były podzielone.

--
          • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 00:32
            chrome-extension://ecabifbgmdmgdllomnfinbmaellmclnh/data/reader/index.html?id=1036&url=https%3A%2F%2Fmaxpark.com%2Fcommunity%2F4057%2Fcontent%2F5904436

I nie opowiadaj więcej tych głupstw.

--
            • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 00:32
              maxpark.com/community/4057/content/5904436
              --
              • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 01:03
                Wybrałem opinię najbardziej stonowaną, nie alarmistyczną. Ludzie którzy pół życia zajmują się wulkanami (chyba najrzadsza profesja na świecie) nie wiedzą. Ty natomiast wiesz.

Pewność siebie i wypowiadanych opinii jest dobrym wskaźnikiem ignorancji.

--
                • tanebo2.0 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 01:18
                  Czy ty cfzytałeś ten tekst? Jasno i wyraźnie naukowiec twierdzi że zabrane dane wskazują że eksplozja nie nastąpi. Tylko tępe debile w takiej sytuacji które skończyły najwyżej podstawówkę szukają podtekstów.

--
                • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 01:18
                  A tu:
                  geocenter.info/article/yellowstone-tochka-nevozvrata-projdena

opinia całkiem jednoznaczna. Wyrażona nie przez ludzi, którzy mieli kontakt z geologią, ale specjalistów w temacie. Jednoznaczna, choć nie określająca szczegółów odnośnie czasu itp.

--
                  • tanebo2.0 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 05:58
                    O czm ty do mnie piszesz? Jakich specjalistów? To jest stronka, zresztą nie wiadomo albo wiadomo dlaczego po rosyjsku, założona bóg jeden przez kogo. To nie jest Nature albo American Sciencist. Też mogę założyć sobie taką i udawać specjalistę od ginekoligi. Więc te fake newsy i bzdury możesz sobie w odbyt wsadzić!!!!

--
                    • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 07:26
                      Nie. To nie jest taka stronka, to jeden z najbardziej uznanych portali, przede wszystkich na Zachodzie (poważniejsza, niż rozreklamowany Slon). W danej sprawie wypowiada się specjalista, profesor RAN, w sposób bardzo zrównowazony.
                      Kolejny tekst jest dodatkowo podparty decyzjami samych badaczy (nie Rosjan). Opublikowany na portalu specjalistycznym. Dodam, w całej masie zagadnień z wielu powodów (oddzielna dyskusja) rosyjskie źródła uważane są za najbardziej miarodajne i spośród dostępnych. Oczywiście, nie będące tubą władzy.

--
                      • tanebo2.0 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 07:52
                        Przestań bredzić! Pierwszy tekst wyraźnie wskazuje że nie ma danych które mogłyby wskazywać na erupcję. Drugi to jakieś bajki. Idź się leczyć synek!

--
                        • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 10:56
                          Nie przeczytałeś, czy nie zrozumiałeś?
                          Napisałem, że brak przesłanek na to, by stawiać tezę o wybuchu, jak też jej zaprzeczenie.

--
      • bi_scotti Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 14:37
        A tak na powaznie to polecam poczytanie/poogladanie stories z 1959 roku (teraz chyba wiekszosc ma czas na takie rozrywki) - wtedy Yellowstone doswiaczylo powaznego earthquake, np. tu:www.yellowstonepark.com/park/yellowstone-earthquake-of-1959 takie basic info. Jest chyba nawet film dla dzieci/mlodziezy o dzielnych scouts, ktorzy tam wtedy biwakowali i jakas rodzine ratowali. Taki old-fashion American film smile Yellowstone piekne jest i definitely warte odwiedzin wiec nalezy trzymac kciuki tongue_out zeby jeszcze pare setek/tysiecy lat sobie potrwalo OK wink Cheers.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
      • bi_scotti Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 15:53
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Wiecie, że prawie w ogóle samoloty nie latają!
        > Wczoraj stałam 15 min o 23h i normalnie to kilka leci tych na pułapie 12000 i z
        > 2 podchodzi do lądowania, a teraz pusto.

To ja mam odwrotnie smile Patrze na te nieliczne przelatujace, mysle "o, WestJet jeszcze lata na wschod" albo "hmmm, Air Canada wraca pewnie z Europy, bo to ta godzina …" i ogarnia mnie nostalgia, tesknota za tymi jakze niedawnymi dniami gdy ladowaly na Pearson co iles tam seconds w okreslonych porach … Ale ja zawsze kochalam patrzec na samoloty wiec moze dlatego teraz mi ich brak smile Czekam, czekam na moment, dzien kiedy znow beda co chwila! I wiem, ze zanieczyszczaja, ze Greta sie teraz cieszy tongue_out ale duszyczka poplakuje, ze niebo takie puste, ta moja paskudniejsza, not-environment-friendly duszyczka wink Cheers.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
    • ga-ti Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 15:58
      E tam, zwykle takie katastrofy to tylko w Stanach, podobnie jak kosmicie, do Europy nie lecą. Gorszy, jak się okazało jest podstępny wirus.
      Mówisz, że się ochłodzi, hm no to już nie bardzo. Ale zaraz, przecież się ociepla. No to jak w końcu będzie?
      A film 2012 zainspirował nas do zakupu terenowego auta wink
      • buldog2 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 16:21
        Jeśli poważnie, to kupcie terenowe auto na gaz z drewma (holzgas) plus napęd elektryczny na baterie słoneczne.
        Jakby co, o benzynie zapomnij.

--
    • maadzik3 Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 25.03.20, 16:15
      Ja tam uważam, że: w kwietniu w Ziemię pieprznie asteroida, w maju wybuchnie Yellowstone, w czerwcu poprawi Wezuwiusz, w lipcu będzie potężne trzęsienie ziemi i tsunami, w sierpniu wylądują kosmici a nieustraszony rząd 1 września otworzy szkoły dla dziatwy bo czymże jest powyższe wobec bohaterstwa naszych.... (wstawić co kto lubi)

Kto da więcej?

--
      Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
    • gazdzina Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 10:06
      Żeby dodać nieco emocji mogę dorzucić dwa europejskie superwulkany: Laacher See i Pola Flegrejskie. Mieszkam niedaleko Laacher See. To jest jezioro w kraterze wulkanu. Kilka lat temu (bodaj w 2012) czytałam, że naukowcy odkryli uwalniający się z dna dwutlenek węgla, co może oznaczać, że wulkan powoli się budzi. Jak bardzo powoli - zobaczymy (albo i nie) wink
      • asia_i_p Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 16:38
        O tym Laacher See był fajny miniserial.

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
          • asia_i_p Re: Wulkan Yellowstone - kwiecień? 26.03.20, 18:52
            Wulkan (Vulkan), niemiecki z 2009. Jednak nie miniserial tylko film dwuczęściowy, 2x1,5 godziny.

--
            The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka