Dodaj do ulubionych

Diagnoza potrzebna😁

21.05.20, 22:04
Od dziecka zawsze jadłam dużo słodyczy. Dopiero w dorosłym życiu zaczęłam to ograniczać. Czasami wytrzymuję bez słodyczy tydzień, czasami dwa, różnie. W moim przypadku ma to raczej podłoże emocjonalne więc bacznie obserwuję w jakich sytuacjach sięgam po słodycze. Jakiś rok temu zauważyłam że po zjedzeniu większej ilości słodyczy czuję się źle. Opiszę z dzisiaj. Zjadłam ok 18 czekoladę studencką a godzinę później dwa lody. Między czekoladą a lodami poczułam się senna i musiałam się zdrzemnąć. Obudziłam się, czułam się otępiała i kręciło mi się w głowie. Potem przeszłam do fazy że chciało mi się płakać i wszystko mnie wkurzało dookoła a ja mało wybuchowa jestem. Nie miałam tak pierwszy raz. Czy to może być od cukru i jakie badania powinnam zrobić? Jakąś krzywa cukrowa? Wiem, że cukier to zło i naprawdę się staram żeby z niego zrezygnować.
Obserwuj wątek
    • lumeria Re: Diagnoza potrzebna😁 21.05.20, 23:11
      PMS? Gdzie w cyklu jesteś? Moze Cie ssie na czekoladę?

Czasami mam tak, ze przed miesiączką żarłabym nawet brązową farbę ze ściany tak mi się chce czekolady. A jak okres sie zacznie, ta chcica się wyłącza. Nie muszę jeść wcale przez parę dni.

Także ja stawiam na hormony.
      • lumeria Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 00:35
        Istnieje teoria, ze cukier jest metabolizowany identycznie jak alkohol, tylko nie ma wpływu na te neurony w mózgu, które dają poczucie upicia się.

Wiec to niezły trop. Czokoholiczka.
    • astrologia333 Re: Diagnoza potrzebna😁 21.05.20, 23:36
      Oj, musiałabyś zobaczyć mnie.
      Załóżmy, że w środku dnia robię sobie drzemkę. A kiedy wstaję, zaspanym krokiem, potykając się i ledwo widząc na oczy - biegnę. Nie wyleguję się jak każdego ranka, prosząc niebiosa o jeszcze chwilę w łóżku. O nie. Biegnę. Biegnę po coś słodkiego. Cokolwiek. I żrę namiętnie jak wygłodniały lew, zebrę. Następnie wracam do rzeczywistości i patrzę, czy nikt nie widział. Sprawdzam czy w oknie nie stoi jakaś Żywa istota. Po wszystkim stoję i czuję, że wstyd mnie pożera. Do następnego razu.
      Czasem też w nocy się budzę. O 3.33 i węszę jak nawiedzona bo muszę zjeść coś słodkiego. Rano mgliscie pamiętam pozycję: "na żabę" i z niedowierzaniem wpatruję się tępym wzrokiem w 20 papierków po czekoladkach.

A mówią, Słodkie postarza.
    • mikams75 Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 00:43
      placzliwosc, wkurzenie - zjazd poziomu cukru, nie wiem czy sie to bada, ale moje dziecko po czekoladzie najpierw wpada w euforie a pozniej ma spadek nastroju. Meczace to jest dla otoczenia, lepiej ograniczac.
    • mamtrzykotyidwa Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 01:59
      Cukrzyca i alergia, albo alergia i cukrzyca, i uzależnienie od alergenu.
      Senność po słodyczach to wyraźny objaw cukrzycy, zły nastrój i wkurzanie się wskazują na uzależnienie od alergenu.
      Zacznij od sprawdzenia cukrzycy, bo to bardziej szkodliwe.
    • h_albicilla Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 05:28
      Spróbuj przerzucić się na czekoladę gorzką min 85%. Ona ma bardzo mało węglowodanów i nie da się zjeść całej tabliczki za jednym zamachem. Powiedziałabym, że wręcz hamuje apetyt na słodkości (przynajmniej tak działa na mnie)
    • sineado Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 07:17
      Ja też tak mam, jedna czekolada to jest nic. Też miałam zjazdy po posiłkach, musiałam iść spać po obiedzie. Wzdęty brzuch. Nie badałam tego, ale czułam się źle, jak alkoholik. Pół roku temu odstawilam całkowicie słodycze, słodzenie, ciasta. I od tego czasu nic nie tknęłam. Czuję się lepiej, mam więcej energii, nie śpię po posiłkach, i czuję się wolna. Mam nadzieję że nie tknę tego więcej. Teraz dla przyjemności jem ulubiony owoc.
    • lilia-anna Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 07:46
      Nie pomogę w temacie, ale muszę to napisać: cała czekolada, pozniej 2 lody; 2-3 studenckie ktoś tam niżej wspominal... A myslalam, że lubię słodycze, bo "umiem" zjeść do kawy całą czekoladę z mężem na spółkę wink Ależ się myliłam smile
    • rena.k Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 07:58
      Alba27 mam to samo. Senność po czekoladzie to problem z cukrem. Sprawdź poziom cukru i krzywą cukrową. Już prawie nie jadłam słodyczy, ale niestety w czasie korony znowu zaczęłam i potrafię wrypać całą czekoladę a potem przysypiać. I tak, najgorzej jest zacząć. Lepiej nie próbować wcale wink
    • po-trafie Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 09:08
      Ale... musisz wiedziec dokladnie, co ci jest? Czy to roznica czy masz alergie, uzaleznienie od cukru czy problemy z metabolizowaniem tak duzej ilosvi cukru?

Nie wystarczy po prostu powiedziec “slodkie mi szkodzi zdrowotnie” i z tego powodu nie jesc?

Cobys zrobila gdybys po piciu mleka zawsze miala biegunke albo po jedzeniu truskawek wysypke albo po bialym winie zgage? szukala diagnozy?
    • kasia_piet Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 09:58
      Idziesz (dzwoniszsmile) do lekarza, mowisz o swoich objawach, prosisz o skierowanie na krzywą cukrową i insulinową (wyraźnie masz juz zaburzone te przemiany). Lekarz najprawdopodobniej dopisze Ci inne badania.
      • alba27 Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 10:25
        Wolę do lekarza iść już z jakimiś badaniami, żeby nie przedłużać. Zrobię sobie tą krzywą cukrową, odstawie czekoladę, ograniczę bardzo cukier i będę się modlić żeby wytrwać. Swoją drogą jest to straszny nałóg, jak mam napad to potrafię w środku nocy, w piżamie iść do nocnego i wtedy zawsze kupuję dwie czekolady, bo jak mi zabraknie to będę musiała iść drugi raz. Szkoda że to uzależnienie nie jest traktowane poważnie bo myślę że wielu ludzi ma z tym problem.
    • turzyca Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 12:06
      Nie odstawiaj słodyczy w ogóle tylko wprowadź sobie zasadę, że słodycze są tylko po porządnym posiłku. Porządnym czyli nie kromce chleba z dżemem na kolację tylko porcja białka i warzyw.
      W ten sposób nie walczysz bo chodzi tylko o przełożenie zjedzenia o kilka godzin, to łatwiejsze. A desery nie powodują takich skoków insuliny, bo oprócz tego jest mnóstwo innego jedzenia do trawienia.

Ew znajdź słodycze, które nie powodują takich akcji, może np mieszanka studencka? Z myślą "teraz zjem mieszankę, a czekoladę po kolacji".
    • krwawy.lolo Re: Diagnoza potrzebna😁 22.05.20, 15:36
      Wątek wydaje mi się zjazdem jakichś paranoiczek. Znaczy i ja zjem czekoladę, najlepiej pełnomleczną z całymi orzechami laskowymi ale takich emocji, jakich doznają szacowne interlokutorki nie doznaję nawet podczas konsumpcji twardej, jak kamień, suchej myśliwskiej z dzika.
      Alkohol wywołuje oczywiście stan euforii ale dopiero po jakmś czasie i odbywa się to niejako w tyle głowy, w rejonach pozasmakowych.
      Bardzo poznawczy ten wątek. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka