Dodaj do ulubionych

ile schudnę?

01.07.20, 13:21
zabawa taka, obstawiajcie. przytyłam pandemicznie 4kg. ustabilizowałam się na tym poziomie przy ok 2tys kcal/dziennie. teraz dieta pudełkowa 1500kcal, uczciwie przestrzegam, najwyżej mała miska truskawek ekstra. ile mogę schudnąć w 12 dni takiej diety. aktywność umiarkowania, jak zwykle 2-3xtyg ćwiczenia, czasem rower rekreacyjnie.
Obserwuj wątek
    • lilia-anna Re: ile schudnę? 01.07.20, 13:26
      Nie wiem, ile Ty schudniesz, ale wiem, że ja bym nic nie schudła w 12 dni smile Jakoś tak się dzieje, że dopiero po długim czasie diety i ćwiczeń waga zaczyna u mnie spadać, ruszać w dół choć o pół kilo. Zawsze zazdroszczę, gdy czytam, że na początku waga zawsze szybko leci w dół, dopiero potem jest trudniej.
    • agonyaunt Re: ile schudnę? 01.07.20, 15:30
      Jakie masz zapotrzebowanie i ile spalasz? Jeśli nie ćwiczysz więcej niż normalnie, tylko obcięłaś kalorie, to 500x12 = 6000kcal, czyli niecały kilogram. Teoretycznie. W praktyce może być różnie, łącznie z przytyciem, bo akurat taki moment cyklu.
      • szara.myszka.555 Re: ile schudnę? 01.07.20, 16:49
        na logikę.
        2000 kcal (tyle jesz zwykle i nie tyjesz) - 1500 kcal (tyle zjadasz) = 500kcal deficytu dziennie.
        500kcal x 12 dni = 6000 kcal
        Kilo tłuszczu to 7500 kcal. No więc sama widzisz.

Tak, sport spala, no ale ile dasz radę spalić.
      • lilia-anna Re: ile schudnę? 01.07.20, 18:19
        Ano właśnie... Ciekawe, z czego to się bierze. Zawsze mnie pusty śmiech ogarnia, gdy czytam "odstaw słodzone napoje, śmieciowe jedzenie, tłuste sosy, zabielane zawiesiste zupy, chipsy, słodkie płatki i serki, cukier do kawy, a kilogramy same spadna!" Taaa, spadna... Nie jem nic z tych rzeczy, to co mam odstawić...? uncertain
        • lot_w_kosmos Re: ile schudnę? 01.07.20, 20:28
          Mam to samo.
          Juz nawet herbaty nie słodzę, jem mało, chociaż się najadam, nie jem chleba, kartofle raz w tygodniu 3 sztuki, nie jem żadnych sosów, chipsów, żadnych słodyczy.
          A mam wrażenie, że spojrzę na porcję lodów i jestem kilo do przodu....

Prawdopodobnie : mam 44 lata, trochę zaburzony metabolizm, organizm na trybie oszczędzania, itd....

Status quo utrzymuje, ale w dół ni hu hu....
        • ana119 Re: ile schudnę? 01.07.20, 22:04
          lilia-anna napisała:

> Ano właśnie... Ciekawe, z czego to się bierze. Zawsze mnie pusty śmiech ogarnia
          > , gdy czytam "odstaw słodzone napoje, śmieciowe jedzenie, tłuste sosy, zabielan
          > e zawiesiste zupy, chipsy, słodkie płatki i serki, cukier do kawy, a kilogramy
          > same spadna!" Taaa, spadna... Nie jem nic z tych rzeczy, to co mam odstawić...?
          > uncertain

Ale zaraz - tyłas prawdopodobnie latami więc i gubienie kg też trzeba rozłożyć na lata. Poza tym czy każdego dnia jadasz podobne zbilansowane posiłki? Nie ma żadnych skoków w bok raz- dwa w tygodniu? Ile kalorii codziennie? Żeby schudnąć trzeba coś odjąć a kiedy nadwaga była gromadzona latami trzeba naprawdę dużo czasu zanim waga zacznie schodzić w dół
            • ana119 Re: ile schudnę? 03.07.20, 10:49
              5 kg to dużo, wg mnie nadwaga. Nawet 3 kg nadwagi w swosuku do wzrostu to już obciążenie dla organizmu Chyba że ściemniasz i chciałabyś ważyć 60 kg przy wzroście 170
              • mona-taran Re: ile schudnę? 03.07.20, 10:54
                5 kg do figury idealnej to nie nadwagą, tylko tyle, ile by się chciało mieć mniej, żeby wyglądać jak z okładki:p
                Ja ważę 67kg przy 168cm i mimo tego, że BMI mam w normie to kosmetyczne 5 kg jeszcze staram się zrzucić wink
                • lilia-anna Re: ile schudnę? 03.07.20, 12:14
                  Dokładnie tak jest, jak Mona pisze smile mam 160 cm wzrostu i najfajniej byłoby ważyć 50 kg wink ale mam 41 lat, urodziłam 2 dzieci i waze kilka kg więcej. Mam nadwagę i obciązam organizm, wazac 55 kg? No, chyba jednak nie... To jest "kosmetyczne 5 kg", a nie 5 kg nadwagi. Bmi w normie to u mnie max 63 kg. Musiałabym ważyć 68, by mieć 5 kg nadwagi. Wiem, że nie jestem już tą licealistka, która wazyla 45... 47... 48 kg. Stąd podsmiewam się trochę, ale uważać muszę, i już.
                  • ana119 Re: ile schudnę? 03.07.20, 14:03
                    Z zewnątrz może nie być tego widać ale organy wewnętrzne nie są już zadowolone. Wg mnie 5 kg to nadwaga. Trzeba by zrobić badania na poziom cholesterolu, wskaźniki wątroby żeby ustalić czy jest ok. Obecnie ludzie chorują z nadmiaru jedzenia. Lekarz mówi o diecie i nikt tego serio nie traktuje bo przyjdzie czas i sobie łyknie lek na obniżenie cholesterolu bo tak robią teraz mamy i babcie a że to lek wysokiego ryzyka to już brak wiedzy. A choroby zaczynają sie od wątroby i trzustki
    • ophelia78 Re: ile schudnę? 02.07.20, 08:42
      Na stale to nic.
      1500 kcal z pudelek + te truskawki + ew mleko do kawy i zaraz sie okaze sie prawelie 2000. Jesli trofhe mniej to zejdziesz mooooze kilogram. Który zaraz odrobisz jak skonczysz pudelka.

Wez pudelka na 4-5 tyg 1000 kcla plus ruch zeby bilans energetyczny byl ujemny
        • ophelia78 Re: ile schudnę? 02.07.20, 09:56
          Z dobrze zbilansowanych 1000 kcal. Rozłożonych na 5 posilkow/pudelek.

Jestem na pudełkach 1000 kcal od tygodnia. Żyje normalnie, codziennie kije (3-3 kg) i zajecia tabeczne. Generalnie kondycję mam do bani (kanapowiec jestem) a te pudelka sa tak ulozone ze ani glodna nie jestem ani sil mi nie brakuje
          • 1matka-polka Re: ile schudnę? 02.07.20, 10:01
            "Jestem na pudełkach 1000 kcal od tygodnia.“

Od tygodnia, to nie dziwie sie, ze jeszcze masz troche energii🙄 i te posilki 5 x dziennie, mimo dowodow, ze to podnosi poziom insuliny. Ludzie to maja naebane...
          • ana119 Re: ile schudnę? 03.07.20, 10:56
            Porozmawiamy za 3 tyg kiedy zacznie się spadek nastroju przy tym 1000. Oby nie skończyło się wbiciu zębów w cokolwiek wieczorem. Dieta ma być mądra i długotrwała a nie takie coś. Tyłas latami więc i wychodzenie na trwać a przede wszystkim zmienić plan posiłków. Chyba że 1000 chcesz stosować tyg a potem kalorie dostosowane do trybu życia
      • swiecaca Re: ile schudnę? 02.07.20, 10:51
        ophelia78 napisała:

> Na stale to nic.
        > 1500 kcal z pudelek + te truskawki + ew mleko do kawy i zaraz sie okaze sie pra
        > welie 2000. Jesli trofhe mniej to zejdziesz mooooze kilogram. Który zaraz odrob
        > isz jak skonczysz pudelka.
        >
        > Wez pudelka na 4-5 tyg 1000 kcla plus ruch zeby bilans energetyczny byl ujemny

żartujesz chyba, musiałabym leżeć pod kroplówką na takiej diecie. teraz na tych 1500 jestem strasznie głodna, wczoraj dojadłam parę kiszonych ogórków (sztuka=7kcal). mleka nie piję wcale.
      • trillian Re: ile schudnę? 03.07.20, 12:11
        ophelia78 napisała:

> Na stale to nic.
        > 1500 kcal z pudelek + te truskawki + ew mleko do kawy i zaraz sie okaze sie pra
        > welie 2000. Jesli trofhe mniej to zejdziesz mooooze kilogram. Który zaraz odrob
        > isz jak skonczysz pudelka.
        >
        > Wez pudelka na 4-5 tyg 1000 kcla plus ruch zeby bilans energetyczny byl ujemny

To jej dopiero wróci jak odstawi te pudełka 1000 kcal
    • mona-taran Re: ile schudnę? 02.07.20, 13:54
      Zerknęłam na wykres moich postępów i przy redukcji o +/- 600kcal i ćwiczeniach 4 dni w tygodniu ( na początku to było marne ćwiczenie, bo kondycji nie miałam za grosz i po 15 min na orbitreku mało nie wyzionęłam ducha 😂) w pierwszych 2 tygodniach schudłam całe 1.2 kg :p
      • 1matka-polka Re: ile schudnę? 03.07.20, 12:02
        Jesli wlasnie zaczelas diete a wczesniej jadlas, jak chcialas, to pierwszy kilogram, czy dwa, a nawet trzy, zalezy od tego jak duza masz nadwage, to sama woda, ktora sie uwalnia z glikogenu. Nie pamietam jak to sie dokladnie odbywa ale snejkowa pisala o tym milion razy.
    • joanna05 Re: ile schudnę? 03.07.20, 14:08
      Dołóż do tego porządny trening 3 x w tyg., a schudniesz.
      No i policz sobie, jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne, zgodnie z wiekiem, wagą, trybem życia. Jeśli te 1500 to poniżej limitu, to coś schudniesz i bez szczególnych ćwiczeń.
      Ja jem ok. 1500-1700 dziennie (sama gotuję, apka liczy), ale spalam jakieś 2000-2200 dziennie czy więcej, bo biegam kilka razy w tyg. przez ponad godzinę i ćwiczę siłowo 3 x tydz. I pięknie chudnę ostatnio, choć mam fatalną przemianę materii i wiek koszmarny na chudnięcie.
        • joanna05 Re: ile schudnę? 03.07.20, 18:31
          swiecaca napisała:

> Ja ćwiczę 3xtyg od dawna, więcej nie będzie
          No to policz. Jeśli masz ujemny bilans energetyczny, to schudniesz, proste. Ile? Sa kalkulatory, które Ci to wylicza, ale nie zawsze sie sprawdzaja w 100%.
          Dla mnie fitness 3 x tyg. to za mało na chudnięcie, niestety, całe życie w sumie więcej ćwiczę, organizm już przyzwyczajony i domaga się więcej, żeby ruszyło. Raczej muszę 5-6 x w tyg. po godzince, miks kardio i siłowego i wtedy działa.

No ale ludzie sa różni, może Tobie starczy.
    • mava Re: ile schudnę? 03.07.20, 20:16
      ja, w stresie (malutko jadłam, naprawdę..."cos tam skubnełam ...a święta akurat były) schudłam jakies 3 kg...no, moze 4 ale jakos nie ważyłam sie wtedy...
      Przy czym 1500 to raczej nie jest dieta, przy obecnym stylu zycia (głównie siedzącym). Chyba, że jestes górnikiem (=pracujesz ciezko fizycznie).
      jeśli naprawdę chcesz schudnąc to jedz 1 posiłek dziennie i bardziej cos w rodzaju sałatki/surówki do obiadu, pomijac reszte (obiadu). Wtedy schudniesz do wygladu "na plaże'.
      • joanna05 Re: ile schudnę? 03.07.20, 21:39
        mava napisała:

> ja, w stresie (malutko jadłam, naprawdę..."cos tam skubnełam ...a święta akurat
        > były) schudłam jakies 3 kg...no, moze 4 ale jakos nie ważyłam sie wtedy...
        > Przy czym 1500 to raczej nie jest dieta, przy obecnym stylu zycia (głównie sied
        > zącym). Chyba, że jestes górnikiem (=pracujesz ciezko fizycznie).
        > jeśli naprawdę chcesz schudnąc to jedz 1 posiłek dziennie i bardziej cos w rodz
        > aju sałatki/surówki do obiadu, pomijac reszte (obiadu). Wtedy schudniesz do wyg
        > ladu "na plaże'.
        No super. Proponujesz właśnie prostą drogę do jojo. Chudnięcie - trwałe - to nie przez głodówki się osiąga. 1500 kcal przy aktywnym trybie życia, dla kobiety ok 60 kg, to jest dość mało, ale bez głodzenia się, czyli się chudnie. Dzienny deficyt kaloryczny rzędu 300, maks. 500 kcal jest sensowny i zdrowy. Jedzenie 1000 kcal i mniej z kolei nie jest zdrowe, o ile nie leżysz w łóżku cały dzień.
        • mava Re: ile schudnę? 03.07.20, 22:16
          tiaaa...
          ja jakos legendarnego "jo jo" ne dostałam...
          Wystarczy mysleć. Głową a nie brzuchem (czy czym tam...)
          Sama jesteś "jojo"...
          Dla mnie wysilek - akurat nie przy odchudzaniu ale np. przy rzucaniu palenia, był wystarczajaca motywacją, żeby wiecej tego papierocha nie wyjąc z paczki.
          "tyle czasu meczyłaś sie i co? teraz to wszystko psu na bude?" - tak mniej wiecej myslałam i, dzieki bogu, nie pale juz jakieś 20 lat.
          Ale jeśli ktos męczy sie a potem rzuca na żarcie to NICZEGO NIGDY nie osiagnie. I tyle.
          Wystarczy mysleć...
          Tak, wiem, wkurzające...szczególnie na tym forum...ile razy napiszę o "mysleniu", tyle razy zbieram baty...
          • mava Re: ile schudnę? 03.07.20, 22:21
            i dodam, bo moze nie wyartykuowałam tego jasno, sałatke zamiast obiadu mozna jeść ZAWSZE a nie tylko w ramach odchodzania. NIGDZIE nie jest napisane, że w" porze obiadowej" musisz zeżreć talerz pełen mięcha, kartofli i surówke. Mozesz zjeśc samą surówkę.
            Smacznego.
    • zuzia555 Re: ile schudnę? 11.07.20, 10:18
      Dzień dobry w piękny sobotni poranek niejako zakupowo-porządkowy☺️
      Kilka miesięcy temu wpisałam się w wątkach zadając Wam pytania, dostając mądre odpowiedzi oraz dzieląc się doświadczeniem. Dziś już wiem znacznie więcej niż w marcu, zarówno o koronie jak i odchudzaniu 😁
      Straty korona wśród bliskich i znajomych: jedna ofiara śmiertelna i trzy zarażone=wyleczone.
      Strata kilogramów odchudzanie: równe 10kg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka