04.07.20, 11:54
Mam od zawsze i nigdy jakoś sobie głowy tym nie zawracalam, ale dzisiaj mnie naszło. Stała dzisiaj przede mną przy kasie babka z nadwagą w krótkich portkach i nie miała zupełnie cellulitu. A ja? Fasty foodów nie jadałam nigdy, frytki cheapsy może z dwa razy w roku, słodycze ograniczam, sporty uprawiam 4-5 razy w tygodniu (rower, rolki, łyżwy, joga), nigdy nie piłam słodkich napojów. Fakt, przez lata miałam zaburzenia hormonalne, ale teraz wszystko jak w zegarku, niedoczynność tarczycy uregulowana i duda.... cellulit jest. Zniknął mi tylko na jakiś czas po poście dabrowskiej, po którym też hormony się poukładały jak trzeba. Skąd to dziadostwo się bierze i ak to jest, że ktoś źle się odżywia, sportów nie uprawia i ma gładkie nogi?
Obserwuj wątek
      • alba27 Re: Cellulit 04.07.20, 12:17
        Nie miała na myśli tej konkretnej kobiety, mam koleżanki z gładkimi nogami, które ruszać się nie lubią i tego nie robią.
    • yuka12 Re: Cellulit 04.07.20, 12:07
      Właśnie dzisiaj zauważyłam, że pomimo nadwagi celulit mam bardzo mały. Dużo większy miałam jak młoda i dużo szczuplejsza. Ale też miałam dużo bardziej stresujące życie. Może w tym jest klucz - nie przejmować się, nie oceniać i nie zazdrościć 😁?
      ps. Mam nadwagę i codziennie ćwiczę, a ff jadam rzadko 😀.
    • auksencja15 Re: Cellulit 04.07.20, 12:10
      Genetyka chyba. Ja z kolei mam pcos, hashi, niedoczynnosc unormowana, brałam antykoncepcję i nigdy nie miałam problemu z cellulitem. Ruszam się, ale w przeszłości miałam czas, ze nie robiłam nic. Jedyne co to używam takiej gumowej drapiacej łapki pod prysznicem na całe ciało i smaruje się balsamami, ale nie robię tego całe zycie. Z kolei moja kumpela ma od 13-14 roku życia giga cellulit na nogach i nawet jak była bardzo szczupła to on tam był. Nie zwracam uwagi na takie rzeczy u kobiet na ulicy smile
    • ira_08 Re: Cellulit 04.07.20, 12:31
      Nie wiem. Ja odżywiam się dobrze, jestem szczupła, sportu uprawiam dużo (głównie bieganie) i lekki cellulit na udach mam (na szczęście widoczny głównie pod światło) - a pojawił się w czasach kiedy byłam przed 30, chudziutka i ćwiczyłam jeszcze więcej, więc nie byłam żadną skinny fat. Często widuję biegaczki z cellulitem, chociaż młode, zgrabne i wysportowane. Bo to nie jest kwestia wagi i odżywiania, a hormonów - gdyby chodziło tylko o tłuszcz, to faceci też by go mieli, nie?
    • chatgris01 Re: Cellulit 04.07.20, 13:54
      Bo cellulit jest genetyczny, miałam koleżankę z co najmniej 25 kg nadwagi, a cellulitu nie miała ani śladu, uda gładziutkie (w wieku prawie 40 lat).
    • mikams75 Re: Cellulit 04.07.20, 16:24
      genetyka.... ja sie zalamalam, jak ujrzalam u 12-letniej szczuplutkiej corki. Zanim naskoczycie - nic jej nie powiedzialam, nie bede dzieciaka wpedzac w kompleksy. Ale to dopiero poczatek dorastania.
    • jolie Re: Cellulit 04.07.20, 19:34
      To geny. Ja ruszam się sporo, ale gdy się mało ruszałam, to też nie miałam. Nie mam też w ogóle rozstępów mimo 3 ciąż (a brzuch miałam w każdej wielki i rozlany, żadna zgrabna piłeczka, plus sporo powiększające się piersi). Moja siostra ma tendencję i do cellulitu, i do rozstępów (pierwsze miała już w okresie dojrzewania na piersiach).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka