Dodaj do ulubionych

Ośmiolatka i fejsbook.

15.07.20, 21:49

czy wasze dzieciaki w tym wieku mają/miały konto na fejsie???
pytam, bo moje nie miało ale może jestem niedzisiejsza. dziś znajoma dziewczynka pokazywała mi konta klasowych gwiazd. dziewczynki w makijażu mocno demonicznym ( nie, nie halloween, zdjęcia z czerwca) , w pozach małych lolitek.... ja pierniczę, to norma? bo ja w pierwszym rzucie zapytałąm, czy te dzieci pochodzą z rodzin patologicznych... otóż nie, jedno dziecko prawnicze, drugie kosmetyczne, kolejne nauczycielskie....
tak teraz jest???serio? pytam, bo nigdy konta na fejsie nie miałam ale jakoś mi nie styka wiek do rodzaju zdjęć.
Obserwuj wątek
      • bukietlisci Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 21:56
        a widzisz, nie wiedziałam. a na wlasne oczęta widziałam konta tych dziewczynek. jedna podpisana z imienia i nazwiska, druga typu" Kasiula Kasia, kolejna typu Martusia VM. w znajomych mają swoich rodziców oraz rodziców koleżanek z klasy. tudzież jedną nauczycielkę.
        • karola2122 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 17.07.20, 00:11
          możesz zgłosić to konto, to usuną. Kiedyś tak zrobiłam. Co prawda, tamten dzieciak założył potem inne konto, ale przynajmniej już uważał- nie miał wśród znajomych 9-letnich lolitek z klasy, nie wkleił swojego aktualnego zdjęcia, itd. A tak naprawdę na FB o to właśnie chodzi. Gdyby nie było ryzyka nadużyć, to mogłyby tam być także dzieciaki, ale ryzyko jest
    • bei Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 21:55
      Konto może założyć osoba, która ukończyła 13 lat. Rodzic, który wyraża zgodę na łamanie zasad pokazuje dziecku, ze zasady są po to by nie stosować się do nich. To niewychowawcze.
      Syn założyć konto dopiero w liceum- klasa założyła grupę, zamieszczają tam tez i ważne informacje. Wcześniej nie czuł potrzeby by je mieć. Udzielał się wcześniej na forach portali ulubionych gier, i nie miał czasu na fb
    • piesiedwa Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 22:03
      To intelektualna patologia. Ludzie niewydolni wychowawczo. Slyszalam tlumaczenia takich rodzicow i wychodzi ze uwazaja ze nie maja wplywu na dziecko....lub sami maja i wrzucaj co popadnie co swiadczy o niskim iq. Chronmy nasze dzieci przed debilizmem wiekszosci. Miliony much siada na gowno to znaczy ze...?
    • 18lipcowa3 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 22:07
      8 latka ? zart jakis
      moja prawie 8 latka ma telefon bez karty tylko do gier w domu czasem...
      11 latka ma messengera bo uzywa do kontaktu z kolezankami/ nami i dziadkami - jakis tam profil na fb ma ale zero zdjec i sprawdzam
    • lilia-anna Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 22:07
      Mój za pół roku skończy 8 lat i fb nie ma. Nie jestem pewna, czy w ogóle wie, co to fb. Ja też nie mam i nie miałam nigdy. Nie mam pojęcia, jak to teraz jest; może to i norma... Na pewno zna Instagrama, bo wie, że ja tam zdjęcia kwiatów wrzucam wink ale też nie wyrażał nigdy chęci założenia tam konta. Generalnie jest bardzo dziecinny jeszcze, więc w ogóle go w mediach społecznościowych nie widzę (pomijając już nawet fakt, że fb jest od 13. r.ż., jak to już wyżej napisano). Zawsze tylko, gdy widzi, że fotografuje kwiaty, to pyta: "Mamo, wrzucisz to na Insta?" wink
    • kkalipso Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 22:32
      Starsza ma 11,3 miechy ma tylko messengera, tel. bez karty. Ma Instagram, bo lubi robić zdjęcia tego co tworzy, nic więcej nie daje, czyli twarzy itd. Rozmawiam o tym czego nie można robić/pokazywać w sieci codziennie i nie to, że ja chcę, ale ona się dopytuje po tym co koleżaki pokazują na tych tik tokach czy jak to się zwie.
    • nessy Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 23:10
      Nie to nie jest norma.
      Moje dzieci nie miały w tym wieku kont i do fb ich też nie ciągnęło. Konta pozakładały w marcu, ponieważ były im one potrzebne m,in do zdalnego nauczania i kontaktu z nauczycielami.
    • lily_evans11 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 15.07.20, 23:52
      Koleżance mojej córki z klasy durne zdjęcia na insta, na publiczny profil, w strojach kąpielowych, jakimś dziwnym rozkroku, na rurze (tak big_grin), z uwodzicielskimi uśmiechami i dziubkami, robi mamuńcia - nauczycielka z doktoratem, mała ma to konto od 11 roku życia i te dziwne fotki też. Mama bardzo lubi skomentować, że jakaś tam dziewczynka, którą ona uczy w liceum, ma rozjaśnione włosy albo ostry makijaż, a nie widzi, co sama wyprawia z dzieciakiem. Od tego czasu nic mnie nie dziwi. A patologia to nie tylko pijaki.
        • ichi51e Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 09:49
          Owszem. Corka mojego kuzyna w wieku lat 9 miala juz insta. No i coz wrzucala tam swoje zdjecia z filtrami dziobki pyszczek sliczny a ze cwiczy gimnastyke rowniez swoje gimnastyczne w pozach czasem dziwnych. I nie raz pomyslam sobie „hmmm no cos mi w tym zdjeciu nie styka” ale to raczej dorosly widzi czego nie ma i powinien nad soba pracowac.
          • kamire12 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 09:57
            wszystkie znajome dzieci (klasy 1-3 podstawówki) mają, ale tylko do celów przekazywania lekcji, zdalnej nauki oraz uruchamiania różnych gier. Raczej nikt nie wrzuca nic na profil FB. insta mało które mają. Dużo oglądają natomiast TikToka.
          • lily_evans11 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 12:03
            Dlaczego nie styka? Dzieci małpują pozy, gesty i stylizacje dorosłych kobiet lub dużo starszych nastolatek. Wrazenie jest w takich przypadkach zenujaco-tandetne. I znowu rodzice powinni im wytłumaczyć, że nie jest to ładne i właściwe. Tak jak np nie poslemy tej 8latki do szkoły w pełnym makijażu. Ale musi być gdzies ten dorosły, który wie, że normalność DZIECKA to nie są dziwne pozy czy rozkrok na rurze. I tyle.
          • lily_evans11 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 12:05
            Toż mówię, kolezance córki z klasy matka robi właśnie takie żenująco wulgarne zdjecia, takie lolitkowate. Wykształcona pani z kasa i klasa. Rzekomo. Dla mnie tej klasy nie ma. A dziewczyna ma ostro zaburzony obraz ciała.
        • szmytka1 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 13:13
          normalna, jak to w każdej szkole bywa. Ze w każdej to wiem od znajomych z dziecmi w podobnym wieku. Bachory zaczynają się tam wyzywać, wysyłac zdjęcia nieodpowiednie, mobbingowac, stalkingowac, bullcos tam, jak to modne słowa nakazują pisać. Chamstwo się z nich wylewa. Tylko nie w każdej szkole kończy się tak, że w końcu ktoś z dorosłych wkracza, pęka, idzie na policję z doniesieniem. Policja przychodzi do szkoły. Taka kolej rzeczy. Potem mamusie i tatusiowie robią wielkie oczy, bo ich dziubdziuś to niewinny na pewno, bo on by nigdy, a jak już to na pewno sprowokowany, ktos sie pod niego podszył. Na wyraźny komunikat dyrekcji, że to media nie dla dziecka w tym wieku rodzic kiwa ze zrozumieniem głową, a na korytarzu mówi reszcie rodzicow, ze jego dziubdziuś to ma kolegów spoza szkoły i przeciez musi mieć fb/messengera czy co tam, żeby się z nimi kontaktować!

O pokrótce taka afera.
          • szmytka1 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 13:15
            A jak się skończyło z policją dalej, to ja nie wiem, bo moj dziubdziuś jako nie posiadający ww mediów nie był w kręgu podejrzanych i się nie interesowałam co tam dalej się działo.
    • anku1982 Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 08:12
      8 latek nie miał konta na FB, ale już 11 latek wie na czym polegają media społecznościowe i raczej widuje to co ja udostępniam ze swojego konta, obecnie przed wakacjami poprosił o możliwość posiadania konta na YT i publikuje z mojego ale nazwanego jak chciał, są tam tylko treści przez niego proponowane, poprawiam tylko błędy skladniowe w tym co przygotowuje
      Sam nagrywa filmy (bez ludzi, twarzy, komentarza słownego, dodaje muzykę, składa to edytorze wideo). O to czy może publikować pyta za każdym razem.
    • wapaha Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 10:50
      Tak, założyliśmy synowi bo potrzebny nam jest messenger- by sie z nim kontaktować i by on mógł rozmawiac z babcią. Do tej pory brał telefon któregoś z nas i gadał z nią na kamerce..do wyładowania baterii. Z fb nie korzysta. Korzysta z youtube i namietnie ogląda filmiki naukowe, z doświadczeniami, przyrodnicze , czasem takie durne kreskówkowe bajki ( tworzone ołówkiem), filmiki z minecrafta. Wczoraj mnie zabił bo znalazł w odmętach filmik o liczbach i chciał by mu wyjaśnic Liczbę Raya ( ostatnie zdanie napisałam na wypadek pytań/zarzutów nt tego że dziecko ma tableta i co na nim robi. Aha. Od razu mówię że pierwszego tableta dostał na 3 urodziny)

nie widziałam zdjęć 8 latek na fb- mam zasadę że nie przyjmuję nieletnich do znajomych ( poza własnym)- ale wierzę ci na słowo uncertain
    • smaczna_zupa Re: Ośmiolatka i fejsbook. 16.07.20, 21:30
      Oczywiście, że nie. Zresztą, ja też nie mam. U nas w domu dzieciaki w ogóle mają przerąbane, żadnych tabletów, jeden wspólny komputer w kuchni na widoku, telewizora też nie mamy. Pierwszy telefon każde z moich starszych dzieci dostało na 11 urodziny gdy zaczęły samodzielnie chodzić do szkoły i młodsze odliczają... ale cóż, taka zasada. WhatsApp używamy do kontaktu z dziećmi, dziadkami, itd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka