Dodaj do ulubionych

Leworęczne krawcowe

24.07.20, 23:31
Dziewczyny, jakich uzywacie nozyczek dla leworecznych? Ucze szyc mloda dziewczyne, ktora jest silnie leworeczna i nie jest w stanie uciac niczego moimi nozyczkami. Czy mozecie polecic jakies nozyczki krawieckie dla leworecznych?
Obserwuj wątek
  • mamtrzykotyidwa Re: Leworęczne krawcowe 25.07.20, 02:36
   To nie kwestia nożyczek, tylko tego, że nie wie jak ciąć.
   Nożyczki dla leworęcznych to wymysł na wyciąganie kasy i robienie dziecku problemów na przyszłość, bo się przyzwyczai do nich i potem musi ze sobą mieć zawsze swoje nożyczki.
   Każdymi nożyczkami da się ciąć tak samo dobrze prawą i lewą ręką, to tylko kwestia odpowiedniego naciskania.
   Ostatnio nauczyłam w pięć sekund ciąć materiał 12-latkę, to i ta twoja młoda da radę, tylko jej wytłumacz, że nożyczki trzeba tak naciskać w płaszczyźnie bocznej, aby ostrza się do siebie zbliżały(tarły się o siebie), a nie oddalały, bo jak się oddalają, to powstaje między ostrzami szpara, w którą włazi materiał i dlatego nie daje się ciąć.

   • kaka-llina Re: Leworęczne krawcowe 25.07.20, 02:59
    Jesteś leworęczna? Bo ja tak i to własnie "bardzo mocno" nożyczki dla leworęcznych odkryłam grubo po 30, wiec prawie całe życie cięłam "praworęcznymi" i możesz sobie pisać co chcesz (a i szyłam i wycinałam i w ogóle duzo "robótek " robiłam). Jest różnica!!! "Leworęczne nożyczki" to moje wielkie odkrycie!
     • kaka-llina Re: Leworęczne krawcowe 25.07.20, 03:24
      Nie jesteś leworęczna, nie masz pojęcia ile zwykłych czynności jesteśmy oczywiście w stanie ogarnąć ale są trudniejsze niż dla praworęcznych i tak nożyczki są jedna z tych rzeczy. Moja babcia całe życie profesjonalna krawcowa z moimi nożyczkami dała radę, ale powiedziała, ze jest jej trudniej (ale to profesjonalistka, wiec sobie poradziła). Dla początkującej, leworęcznej warto kupic nożyczki dla leworęcznych to naprawdę pomaga... Dlaczego mamy sie męczyć, stosować inne techniki, bo "mieliśmy taki wybryk", żeby lepiej używać innej reki niż większość?
      • mamtrzykotyidwa Re: Leworęczne krawcowe 25.07.20, 03:43
       Nie są trudniejsze, są inne.
       Robi się je w drugą stronę.
       Dlaczego uważasz, że to trudniejsze? To tylko kwestia przyzwyczajenia i wprawy.
       Mam porównanie, bo mogę robić różne czynności obiema rękami jednakowo dobrze.
       Mogę ciąć nożyczkami dla praworęcznych lewą ręką, i nożyczkami dla leworęcznych prawą, albo na odwrót i nie widzę różnicy w wygodzie.
       Dlatego dziwi mnie to, że przez 30 lat cięłaś nożyczkami dla praworęcznych i uważasz, że wygodniejsze są te dla leworęcznych. Jak je pierwszy raz wzięłaś do ręki, to od razu cięcie było wygodniejsze, czy na początku miałaś problem z odwrotnym ruchem ręki?
  • tairo Re: Leworęczne krawcowe 25.07.20, 05:11
   Kup nóż krążkowy, dużo wygodniej niż nożyczkami, ty też polubisz - materiał leży płasko i nie trzeba mocować do niego wykroju.
   Są uniwersalne z symetryczną rękojeścią albo profilowane, w których dla osób leworęcznych np. przekłada się ostrze na drugą stronę lub obraca osłonę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka