Dodaj do ulubionych

Termy na Podhalu

27.07.20, 06:23
Które termy polecacie? Chochołowskie, Szaflary, Białka czy Bukowina? A może coś na Słowacji? Wyjazd bez dzieci.
Zależy nam na wymoczeniu się i braku tłumów, choć nie wiem czy to możliwe, po tym co wczoraj widziałam na Krupowkach.
Obserwuj wątek
          • inez21 Re: Termy na Podhalu 27.07.20, 08:26
            Najfajniejsze jest Białka oczywiście strefa dla dorosłych. Kameralna, klimatyczna i przepiękny widok na Tatry. Chochołowskie też super strefa dla dorosłych całkiem ok i też z widokiem na Tatry. Jak dla mnie Szaflary są małe i nie ma tam nic ciekawego my byliśmy mocno rozczarowanisad ale myślę że teraz wszędzie pełno ludzi i nigdzie nie będzie kameralnie. My zawsze jeździmy jesienią to jest super. Chociaż myślę że w strefie saun zawsze większy luz bo wchodzą tylko dorośli na tyle odważni żeby się rozebraćsmile))
    • motyllica Re: Termy na Podhalu 27.07.20, 09:11
      może Bukowina? są duże, kilka basenów na dworze, kilka w środku, zjeżdżalnie.
      byliśmy ostatnio w dzień roboczy i było bardzo mało ludzi, nie jak sezon a jak listopad.
      jest kamerka internetowa na żywo, można zobaczyć
    • volta2 Re: Termy na Podhalu 27.07.20, 09:21
      Gorący? Potok w szaflarach, potem długo nic, ostatecznie słowacka strona i oravice. Reszta to ściema, nie stety. Ale nie testowałem Chochołowskich, z opinii wynika, że raczej nic nadzwyczajnego.
    • segregatorwpaski Re: Termy na Podhalu 27.07.20, 10:09
      To tak: powiem o polskich bo z tych korzystałam.
      Chochołowskie - najmłodsze w związku z tym chyba najlepsze, świetne beczki z wodą siarczkową do podsiadywania, po kilku seansach mój wiecznie pobolewający bark doznał cudownego ozdrowienia wink Ale poważnie - przestał dokuczać. Jest strefa w środku i strefa zewnętrzna, każda fajna. Termu są duże i czyste.
      Szaflary - Gorący potok - fajne zewnętrzne termy, nie ma możliwości popływania w środku, więc jak ktoś uważa na słońce to odradzam w upalny dzień - jak jest dużo ludzi to nie ma się za bardzo gdzie skryć w cieniu. Za to baseniki fajne, małe, klimatyczne, takie wiejski-sielski klimacik, można polegiwać na trawce, jest fajnie. I jedynie tu dobre jedzenie: grille, kiełbaski, kaszanki, serki - ale coś za coś - pachnie wokół tym grillem okrutnie wink
      Zwykłe termu w Szaflarach - nie byłam, nie wypowiem się.
      Aquapark w Zakopanem - chyba najstarszy basen w okolicach, niewielki, głównie baseny wewnątrz, jeden zewnętrzny, mało atrakcji w stosunku np do chochołowskich term, ale jak stacjonujesz w Zakopcu spokojnie można iść wymoczyć pupę wieczorkiem, na takie wejście godzinne, dwugodzinne, nie na dłużej.
      Białka i bukowina - dla mnie mw. na jednym poziomie, dość zatłoczone ale fajnie zorganizowane, można spędzić większość dnia.
      Są jeszcze jedne w Zakopcu, takie zewnętrzne ale jak byłam były zamknięte.
    • agnstep Re: Termy na Podhalu 27.07.20, 23:40
      W zeszłym roku dziecko marzyło o termach więc byliśmy na Podhalu prawie wszędzie - w szczycie sezonu, być może poza sezonem są inne odczucia. Moja opinia:
      Chochołowskie - najnowsze, więc w najlepszym stanie, ale: to bardzo duży, chyba największy kompleks, co generuje ogromne wręcz ilości ludzi w jednym miejscu, jest bardzo głośno, wszyscy się przekrzykują, a jak chcesz odpocząć w sportowym basenie, gdzie zwykle mało chętnych, to trzeba dopłacić do i tak drogich biletów.
      Jest dużo atrakcji, ale naprawdę można się pogubić. Z czystością bym dyskutowała - na zewnątrz jest "mokry bar" i podpici ludzie to norma - jedna kobieta tak się chwiała w wodzie, że zastanawiałam się czy w ogóle będzie w stanie wyjść z tego basenu. Współczuję tamtejszym ratownikom i sorry ale nie wierzę że to podpite towarzystwo po 3 czy 4 piwie grzecznie wychodzi z basenu do toalety wink
      Termy Bania - tu już lepsze wrażenia chociaż kompleks sporo mniejszy. Najlepiej przyjść rano, bo potem robi się to samo co w Chochołowskich, no ale jest spory teren na zewnątrz więc przy ładnej pogodzie można się odizolować od tłumów i odpocząć. Sporo atrakcji dla dzieci, w tym mnóstwo dmuchańców i wodny plac zabaw na zewnątrz.
      Termy Bukowina - dla mnie fajne, choć atrakcji dla dzieci raczej mało. Tłum jakby mniejszy, ale minusem może być to, że baseny są rozsiane po kilku kondygnacjach i trzeba się sporo nachodzić po piętrach, jeśli ktoś lubi zmiany.
      Termy Szaflary - trafiliśmy gdy było akurat mało ludzi, choć może to norma bo tuż obok jest Gorący Potok więc tłum się rozładowuje. To chyba najmniejsze termy ale nam się podobało z uwagi właśnie na mniejszy tłum i możliwość relaksu, ale to raczej przy ładnej pogodzie. Same wewnętrzne baseny to zbyt mało.
      W Gorącym Potoku i Aquaparku nie byłam więc się nie wypowiem
    • best_bej Re: Termy na Podhalu 30.07.20, 19:42
      Najpierw podjechaliśmy na Chochołowskie, w holu zobaczyliśmy co się tam dzieje i podziękowaliśmy. Rzeczywiście termy nowe i na wypasie, ale dla nas za duże tłumy. Na parkingu z tysiąc samochodów plus kilka autokarów.
      Pojechaliśmy na termy szaflary i było tak bywalec mówił- mało ludzi, ciepła woda, widok na Tatry. Dzięki bywalec!
      Dodam od siebie, ze ogólnie czysto. Plus zakaz wchodzenia z piciem i jedzeniem do wody, co wydawałoby się norma, ale w sąsiednim gorącym potoku to standard.Na minus brakowało mojemu chłopu basenu sportowego. Ale to chłopu. Było kameralnie, bez masy dzieciarni i czysto.
      Wieczorem pojechalismy do gorącego potoku, bo rano tez stał
      tlum. Tam uderzył nie smród w przebieralniach i już nic nie było w stanie tego wynagrodzić. Woda mętna (takie naturalne osady) ale ten smród z przebieralni zrobił mi niestety na wyobraźnie. Tym bardziej, ze wszędzie ludzie z piwem siedzieli bezpośrednio w basenach. Obok kioski z kurczakami , co prawda wieczorem zamknięte, ale smród starego tłuszczu czuć mimo wszystko.
      Mnóstwo infrastruktury dla dzieciaków plus rzeczywiście obłupiających się parek z piwskiem. chłopu się podobało, mnie tak sobie. To jest opcja dla mało obrzydliwych.
      Rozważamy jeszcze białke albo Bukowinę, ale na pewno wieczorem, bo za dnia za dużo ludu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka