Dodaj do ulubionych

Dziubdziulek sam pociągiem?

18.08.20, 07:39
Dziubdziulek dawno wyższy ode mnie o głowę (swoją), ogarnięty jak potrzeba. Czy prawie 16 latkowi przepisy pozwalają samemu jechać pociągiem przez pół kraju? Jeździł już sam wcześniej, ale były normalne czasy, nie policyjno-covidowe.
Od dawna sam jeździ po mieście i poza miasto, więc się nie obawiam. Chodzi mi o przepisy.
Obserwuj wątek
  • mava Re: Dziubdziulek sam pociągiem? 18.08.20, 11:34
   a nie boisz się właśnie covida?
   No jednak z badań i doswiadczeń wynika, ze własnie wtedy ryzyko zakażenia wzrasta. Ze wzgledu na ograniczona przestrzeń i długi czas podrózy.
   Mój syn przeprowadził sie jakies 400 km od nas i nawet chciał przyjechac na kilka dni, odwiedzic także kumpli, ale mu odradzalismy. Własnie ze wzgledu na pociag. A samochodem nie pojadę dla kilkudniowego kaprysu.
   Natomiast na wakacje, 16-latka, to pewnie zawiozłabym samochodem.
   • tiszantul Re: Dziubdziulek sam pociągiem? 18.08.20, 12:13
    'Mój syn przeprowadził sie jakies 400 km od nas i nawet chciał przyjechac na kilka dni, odwiedzic także kumpli, ale mu odradzalismy"

    Dwa miesiące temu same odwiedziny oznaczały na forum morderstwo. Jest postęp
    • mava Re: Dziubdziulek sam pociągiem? 18.08.20, 14:08
     oszszywiscie....wiadomo, że tiszka murem za cieszyńskim...
     Kilka przykładów:

     -koronawirusa potwierdzono u kierownika pociągu i konduktorki, którzy należą do warszawskiej sekcji PKP Intercity. Pierwszy przypadek odnotowano w czwartek 16 lipca. Wtedy też zakażony został przeniesiony do szpitala w Ostródzie. Miał obsługiwać kursy do m.in. Wrocławia, Trójmiasta i Katowic.
     Według ustaleń Gazety Stołecznej kolejny przypadek stwierdzono w niedzielę 19 lipca. Jedna z konduktorek jest nosicielką bezobjawową i obecnie przebywa na kwarantannie, jednak przed uzyskaniem pozytywnego wyniku testu, nadal pracowała w składach


     - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku informuje, że dnia 01.08.2020 r. pociągiem relacji Chełm – Szczecin na trasie Lublin – Katowice (odjazd z Lublina godz. 5:20) jechał podróżny z bliską osobą, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS CoV-2. Podróżni zajmowali miejsca nr 21 i 22 w przedziale nr 13 – czytamy w komunikacie.
     W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku chce dotrzeć do osób, które mogły mieć kontakt z tą osobą.
     – Osoby, które mogły mieć kontakt w tym dniu z wymienionymi podróżnymi proszone są o kontakt


     - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu prosi o niezwłoczny kontakt pasażerów, którzy podróżowali w ubiegłym tygodniu autobusem firmy Szwagropol oraz pociągiem PKP Intercity.
     Chodzi o osoby, które w czwartek 23 lipca jechały autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Nowy Targ- Kraków, wyjazd z Nowego Targu o godz. 12:00 oraz tego samego dnia - pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Kraków- Warszawa, wyjazd z Krakowa o godz. 15:04, a także w piątek 24 lipca pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Warszawa-Kraków, wyjazd z Warszawy o godz. 15:34 i tego samego dnia - autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Kraków- Nowy Targ, wyjazd z Krakowa o godz. 18:05.
  • esperantza Re: Dziubdziulek sam pociągiem? 18.08.20, 12:15
   Ostatnio byłam uświadamiana ze wieku 13-18 podróż można odbyć samodzielnie , ale nastolatek taki powinien być przyprowadzony i odebrany przez dorosłego . Nie sprawdzałam jednak tego u źródła. Osobisty 17 latek pojechał i wrócił sam dwukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca bez problemów .
  • wrotek0 Re: Dziubdziulek sam pociągiem? 18.08.20, 13:42
   Wprawdzie w czasach przedcovidowych i zamierzchłych (15 lat temu) mój 15 latek odbył samodzielną podróż pociągiem (3,5 godziny). Na początku drogi do pociągu wsadzał tatuś, odbierała mamusia (w lekkim stresie, bo to nie była stacja docelowa a postój trwał minutę). Ale się udało!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka