Dodaj do ulubionych

Światełko w tunelu

26.08.20, 20:41
Podobno lekarze przedłożyli nowemu ministrowi zdrowia nowe wytyczne WHO dotyczące kwarantann - nie trzymać dłużej niż określona liczba dni od ustąpienia objawów - a on powiedział, że jak już zostanie ministrem, to się zajmie. Skończyłoby się siedzenie tygodniami, duży plus. Dzisiaj tym ministrem został, zobaczymy, czy dotrzyma słowa.
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 20:46
      W Danii jest tak, że każdy zainteresowany może bezpłatnie wykonać test na covid. Rejestruje się, wybiera miejsce i godzinę, pobranie ma z samochodu, jeśli ktoś nie chce wysiadać. Wynik po 2-3 dniach. Pozytywnym zalecana jest autokwarantanna, ale można wychodzić na plażę, do lasu, parku - byle z dystansem od ludzi. Jak ktoś musi zrobić zakupy - może iść do sklepu, jest to niezalecane, ale nie grożą kary. Nie ma żadnych dramatycznych scen z policją, tropieniem czy ktoś jest w domu, nakładaniem grzywien.
      • triss_merigold6 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 20:46
        Aha - nie umarli.
      • bananananas Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 21:57
        triss_merigold6 napisała:

        > W Danii jest tak, że każdy zainteresowany może bezpłatnie wykonać test na covid
        > . Rejestruje się, wybiera miejsce i godzinę, pobranie ma z samochodu, jeśli kto
        > ś nie chce wysiadać. Wynik po 2-3 dniach. Pozytywnym zalecana jest autokwaranta
        > nna, ale można wychodzić na plażę, do lasu, parku - byle z dystansem od ludzi.
        > Jak ktoś musi zrobić zakupy - może iść do sklepu, jest to niezalecane, ale nie
        > grożą kary. Nie ma żadnych dramatycznych scen z policją, tropieniem czy ktoś je
        > st w domu, nakładaniem grzywien.

        Cały czas mówię, minimum od maja, że te kwarantanny są na odstraszenie od zgłaszania się. Socjotechnika to coś, w czym PIS jest dobry.
    • eveeveeve1 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 20:56
      Oby. O wiele latwiej bedzie żyć w tym cyrku.
    • lauren6 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 21:04
      Wczoraj czytałam o tej dziewczynce zamkniętej przez prawie całe wakacje na kwarantannie. Przecież to paranoja. Co zamierzają zrobić z uczniami, którym w roku szkolnym wyjdzie covid? 2 miesiące bez nauki? Niech się szybko w tym naszym rządzie ogarną.
      • eveeveeve Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 21:08
        I jeszcze mundra lekarka, ze test wykrywa wirusa, więc dziewczynka moze zarażać... A test wykrywa DNA wirusa. Martwego wirusa.
        • berdebul Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:13
          RNA. Covid ma RNA. I ciężko o „żywe wirusy” bo wirusy generalnie nie maja szlaków metabolicznych.

          W organizmie innych ludzi nie są wykrywane przez taki czas, przepisy mówią o dwóch negatywnych wynikach. Jak na razie ma pozytywne - wiec kibluje. Życie. Trzeba było myśleć przed posłaniem na obóz.
          • eveeveeve1 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:19
            Zalecenia WHO sa inne.
            Ake pewnie, zamknijmy sie wszyscy w piwnicy na lata.
          • milka_milka Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:40
            Ale to jest bzdura, nawet to bezsensowne WHO zaleca co innego. A obóz po trzech miesiącach zdalnej nauki i braku kontaktów z innymi dziećmi to akurat świetny pomysł.
          • kornelia_sowa Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:43
            Dodaj jeszcze "Dobrze jej tak".
            Masakra
            • milka_milka Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:44
              Dokładnie.
              Jak łatwo dać sobie wyprać mózg ...
              • eveeveeve1 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:50
                Przeciez dzieci to chodzaca zaraza. Pozamykać na stałe. A tu jeszcze nauki i rozrywki sie zachciewa. No to maja, roszczeniowcy za swoje.
                Przykre to.
                Jak w kwietniu chodziłam z dziećmi na zakazane spacery to napadła na mnie babka z psem ze śmiałam wyjsc...
                • kryzys_wieku_sredniego Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 22:59
                  W ramach prewencji, np. od dzisiaj powinny być wykonywane masowe aborcje a dzieci do 8 roku życia - bo te rząd otacza opieką, powinny zostać eksterminowane.
        • black.emma Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 23:02
          DNA martwego wirusa... Kobieto, ty dostaniesz Nobla big_grin
          • eveeveeve1 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 23:04
            Na to liczę 😉
            • eveeveeve1 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 23:05
              Co nie zmienia faktu ze po 10 dniach od wystąpienia objawów chory nie stanowi zagrozenia dla innych.
              • summerland Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 23:09
                Powaznie?
                • eveeveeve1 Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 23:13
                  Wg najnowszych badan tak.
                  • summerland Re: Światełko w tunelu 26.08.20, 23:16
                    To by byla dobra wiadomosc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka