Dodaj do ulubionych

szpieg w moim domu?

23.09.20, 23:29
Już się przyzwyczaiłam, że jak na coś rzucę okiem w internecie, zaraz mi to wyskoczy na 15 reklamach. OK.
Dzisiaj prowadziłam lekcję na Skypie, padło kilka razy słowo "wersalka" - patrzę, a tu nagle wersalki mi wykwitają na monitorze w dużych ilościach.
Przypadek? Nigdy wcześniej żadnych wersalek mi nie sugerowano.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 00:49
      nangaparbat3 napisała:

> Już się przyzwyczaiłam, że jak na coś rzucę okiem w internecie, zaraz mi to wys
      > koczy na 15 reklamach. OK.
      > Dzisiaj prowadziłam lekcję na Skypie, padło kilka razy słowo "wersalka" - patrz
      > ę, a tu nagle wersalki mi wykwitają na monitorze w dużych ilościach.
      > Przypadek? Nigdy wcześniej żadnych wersalek mi nie sugerowano.

Przecież wujek Google nie tylko czyta to, co piszesz. Wujek także słyszy co mówisz. Po co są "darmowe" komunikatory w które zainwestowano miliony dolarów? Nie słyszałaś, że nie ma darmowych obiadów?

S.
      • nangaparbat3 Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 08:23
        Prywatnie w porządku, ale pojawiają się komplikacje w pracy. Od dawna wiem, że RODO jest w tym świecie śmiechu warte, ale jeśli wszystko, o czym mówią nam dzieciaki, jest gdzieś zapisywane, to kiepsko.
        No i przez całą izolację pracowałam na skypie albo telefonicznie, przecież.
    • best_bej Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 06:53
      Ja ostatnio powiedziałam, że chce się zapisać na angielski. Tel leżał obok, i od tej pory na fb wyświetlają mi się reklamy szkol językowychsad
      Starych iść do lekarza, prawnika czy terapeuty z telefonem w torebce.
      • nangaparbat3 Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 08:19
        Czekajcie. My tu śmichy chichy, ale podobna sytuacja zdarzyła mi się kiedyś w pracy, rozmawiałam z dzieciakiem o czymś, czego istnienia wcześniej w ogóle nie podejrzewałam, a niedługo potem chciano mi to coś sprzedać. Komputer, z netu w telefonie korzystam tylko jak już się za nic nie da tego uniknąć.
        To znaczy, że jeśli w moim gabinecie jest prowadzona rozmowa, a komputer właczony, gdzieś się to nagrywa? Trochę jakby w konfesjonale podsłuchiwali.
    • woman_in_love Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 10:31
      Mam zrootowany telefon i usuniętą zdecydowaną większość aplikacji Googla.
      Do tego jakiś firewall, który pyta czy pozwolić programom na dostęp do internetu.

Na komputerze mam odinstalowaną kamerę a mikrofon wyłączony.

Czasami wyłączam wszystkie adblocki by sprawdzić czy proponują mi to co, mnie ostatnio interesowało, ale nie. Np. teraz mam reklamę samochodów i majonezu W...r. Ani jedno ani drugie mnie nie interesowało przez ostatnie 3 lata.
      • buldog2 Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 19:07
        Kamerę najlepiej zakleić plastrem, mikrofon też - może inne sposoby nie są pewne.
        Ja np. mam laptopa bez kamery, nawiasem mówiąc, w moim przypadku niewiele to zmienia, bo za wyjątkiem wyjazdów jest podłączony do stacji i zewnętrznego monitora. Co ciekawe, kiedy laptop jest zamknięty, mikrofon (cała reszta) nie potrafi zrozumieć słów i Midomi nie potrafi zidentyfikować utworu odtwarzanego przez kolumny. A jak grają maleńkie głośniczki w obudowie Yogi, to sobie radzi. Z komendami głosowymi nie eksperymentowałem.
        Nie jestem natomiast pewien, czy tzw. bezpieczne komunikatory nie są omijane. Tzn. leci zaszyfrowana transmisja użytkownika i równolegle druga, należąca do sieci czy kogo innego. Też zaszyfrowana. Technicznie to wykonalne.
          • buldog2 Re: szpieg w moim domu? 04.10.20, 11:12
            Postanowiłem wrócić do tematu, bo nie daje mi spokoju. Czy mogłabyś podać kilka informacji - jeśli tak, to poproszę:

1. Czy telefon był tej nocy włączony?
            2. W jakiej sieci jesteś?
            3. Czy zauważyłaś szybsze niż oczekiwane rozładowywanie się akumulatora?
            4. W szczególności, czy mogłabyś sprawdzić, czy przy wyłączonym telefonie akumulator rozładowuje się niewiele mniej szybko, co przy włączonym?
            Czy zajmujesz stanowisko, które mogło być przyczyną instalacji podsłuchu?
            5. Czy mogłabyś powtórzyć test
            - przy włączonym
            - przy wyłączonym telefonie?
            • buldog2 Re: szpieg w moim domu? 04.10.20, 11:33
              Jest to sprzeczne z prawem, daje podstawę do zrobienia skandalu i domagania się ukarania winnych oraz wypłacenia odszkodowania.
              Oczywiście, test może być wykonany w dowolny sposób.
          • buldog2 Re: szpieg w moim domu? 25.09.20, 01:38
            Do pracy możesz użyć zewnętrznej kamery z mikrofonem, która będzie włączona tylko wtedy, gdy potrzebna. Kamera i mikrofon w laptopie powinny być zablokowane fizycznie.
      • ola5488 Re: szpieg w moim domu? 25.09.20, 07:23
        woman_in_love napisała:

> Mam zrootowany telefon i usuniętą zdecydowaną większość aplikacji Googla.

Jak to zrobiłaś? big_grin ,,root" kojarzy mi się tylko z administratorem w Linuxie, też chciałabym usunąć kilka wkurzających aplikacji z mojego androida wink
    • b.bujak Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 22:01
      mnie zadziwiła ostatnio precyzja tych podsłuchiwaczy;
      mąż mówił o kolekcjonerskich monetach - za chwilę widzę na ekranie taką starą monetę, tylko dwa lata różnicy w roczniku smile
    • andaba Re: szpieg w moim domu? 24.09.20, 23:15
      Jestem w stanie uwierzyć we wszystko, odkąd powiedziałam do męża, że muszę przeczytać, jak się przesadza storczyki, bo chyba coś źle robię, bo mi z doniczek wychodzą. Potem włączyłam laptopa i widzę reklamę poradnika o storczykach. Nigdy w życiu nie szukałam nic o storczykach, bo za nimi nie przepadam, mam, bo to najpopularniejszy prezent, ala sama by sobie nie kupiła, więc i szukać nie zamierzałam, o pielęgnacj też nigdy nic nie czytałam.
    • mysiulek08 Re: szpieg w moim domu? 25.09.20, 05:23
      naprawde nie wiem o czym mowicie smile

kamerka w kompie nie zaslonieta, mikrofon wlaczony, przez komunikatory odchodza dyskusje w trzech jezykach i nic, zero reklam tongue_out

fejsa na tel/tablecie nie odpalam, na kompie tylko w trybie prywatnym, nie instaluje apek, no dinozaur jestem smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka