Dodaj do ulubionych

Pająki- samobójcy?

05.11.20, 06:14
Gdybym nie zobaczyła to bym nie uwierzyła.
Trzymam sobie w pewnym pomieszczeniu nie używane słoiki, jakieś pudło z plastyku z gratami "przydasię" i inne. Nadszedł czas na te zapomniane od pół roku słoiki. Zajrzałam tylko do 4 z 6 obok stojących a tam wielkie i martwe pająki. Nie takie na cieniutkich nóżkach, tylko dorodne i grube okazy. A w jednym były nawet dwa, choć mniejsze ale dalej z tych co straszą wyglądem. A może one walczyły w tym słoiku?
Nosz kurna pająk zdycha w otwartym słoiku? Nie umie wyjść?
Najwyższy słoik maił ok.20 cm wysokości. No nie rozumiem "moich" pająków.
Czy da się jakoś to wytłumaczyć? I proszę się nie śmiać smile
Obserwuj wątek
    • mama-ola Re: Pająki- samobójcy? 05.11.20, 07:08
      Pająki w moim domu rozplatają sieci w tak dziwnych miejscach, że mam duże wątpliwości co do ich inteligencji. Widziałam już sieć rozpiętą między krzesłami w kuchni, między szamponem a ścianą prysznica oraz - mój hit - między szczoteczką do zębów a ścianą. I nie było to w opuszczonym bynajmniej mieszkaniu czy nieużywanym pomieszczeniu. Pająk plecie sieć tylko ok. mniej więcej godzinę, to może mu nie szkoda czasem zrobić to w miejscu nierokującym na dłuższy pobyt. A twoje wlazły do słoika, z którego nie umiały wyjść. Może to po prostu są głupie zwierzaki.
    • bo1 Re: Pająki- samobójcy? 05.11.20, 08:15
      Nie każdy gatunek pająków radzi sobie ze śliskimi pionowymi powierzchniami. Mieszkał u mnie kiedyś w łazience kątnik większy i często zastawałam go rano w wannie, z której nie umiał wyjść. Musiałam mu pomagać. Słoiki mogą być niebezpieczną pułapką. Lepiej przechowywać je dnem do góry albo zamknięte.
    • fitfood1664 Re: Pająki- samobójcy? 05.11.20, 08:48
      Ciekawe co byś powiedziała jakbyś wpadła do pustego silosu? Z pustego silosu nie dasz rady wyjść? Ty, człowiek? No nie żartuj. Na drugi raz stawiaj słoiki denkiem do góry, albo zakręcone, szkoda zwierza. Pająki to nasi przyjaciele.
    • redheadfreaq Re: Pająki- samobójcy? 05.11.20, 08:49
      Mam na balkonie kapturnice - takie rośliny owadożerne, z długimi kielichami. Widuję na nich często skakuny arlekinowe, ale rekord pobił jeden zielony cwaniaczek, który sieć uwił na jednym z kielichów, przy samym wlocie... Najwyraźniej lubią życie na krawędzi wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka