Dodaj do ulubionych

Suszarka do ubrań

27.12.20, 14:06
Chce kupic taką z pompą ciepła...na co zwrocic uwage?
Jakie programy najpotrzebniejsze,co zbędne etc
Obserwuj wątek
    • mirmunn Re: Suszarka do ubrań 27.12.20, 14:15
      To zależy, czego potrzebujesz. Ja na przykład zwracalam uwagę czy jest program do suszenia pierza /puchu, bo mam dużo kurtek i płaszczy puchowych różnej grubości.
    • tereso Re: Suszarka do ubrań 27.12.20, 14:19
      Ja prawie ciągle jadę na jednym programie. Używam że dwa razy dziennie, już od kilku lat, a jakoś ciągnie. Mam Siemens. Acha, latem suszę w ogrodzie bo wydaje mi się nieprzyzwoicie wtedy suszyć w suszarce 😅
      • mirmunn Re: Suszarka do ubrań 27.12.20, 14:26
        Ja podobnie. Bawełna do szafy, puch do kołder i kurtek. Dosuszam też kiedy np piorę pościel w chlopniejszy dzień i nie wyschnie do końca na zewnątrz. Wtedy dłuższy program sam mi się skraca.
    • jasnoklarowna Re: Suszarka do ubrań 28.12.20, 00:37
      Co do pompy ciepła to nie podpowiem, bo mam zwykłą. Ale program jeans jeśli w jeansach chodzicie lub podobnych jest super.
      Fakt, ja używam zazwyczaj 2 programów na krzyż, bawełna mocno wysuszone i syntetyki mocno wysuszone. Wełna czy buty sporadycznie.
      Ale na tym bawełnianym spodnie męża i syna wychodzą Tragiczne. Na jeansowym wychodzą gładkie. Przy czym suszę tam nie tylko jeansy ale też inne podobne czy plucienne czy koszule grubsze, nie takie eleganckie garniakow.
    • mysiulek08 Re: Suszarka do ubrań 28.12.20, 00:54
      bosch seria 8, 9kg wsadu bez pompy ciepla

najwazniejsza jest waga wsada, im wyzsza tym lepiej

uzywam trzech programow: wiekszosc rzeczy (zdecydowana wiekszosc) program sport 1.47h
      posciel reczniki antyalergiczny 1.39h
      z ustawianym czasem zaczyna sie od 20min, do 2h mozna ustawic, bardzo sie przydaje przy wszelkich lekkich kocach polarowych, koldrach, merynosy tez susze na tym programie ale tylko 20min (potem ida na zimne powietrze 1h)

i tyle, od czasu do czasu program puch/pierze 3.40h

programu 'bawelna do szafy' czy syntetyki do szafy uzylam, za dlugo zdecydowanie

dobrze by byl dobry dostep do czyszczenia fitrow (czysci sie nie tylko wylapywacz)
    • evee1 Re: Suszarka do ubrań 28.12.20, 01:53
      Mam suszarkę z pompą ciepła, ale używam jej w dość niestandardowy sposób. Ale może te funkcje też by Ci się przydały. Ja większość rzeczy suszę na dworze (żeby było bardziej ekologicznie), no i mam suszarnie po dachem. Najczęściej używam więc suszarki do dosuszania rzeczy zebranych z zewnątrz programem z ciepłym powietrzem, który nie wyłącza się jak rzeczy są już prawie suche. Niestety standardowe programy typu bawełna, wyłączają się po chwili, jak wkładam do nich takie nie wysuszone na 100% ubrania.
      Używam też programu z chłodnym powietrzem, żeby wyprostować zagięcia po wirowaniu w pralce przed wywieszeniem niektórych ubrań na zewnątrz (koszule, spodnie). Po takim traktowanie do prasowania dostają mi tylko obrusy oraz ubrania biurowe, czyli w czasach home office praktycznie nic.
    • lot_w_kosmos Re: Suszarka do ubrań 28.12.20, 06:02
      Przydatny jest program czasowy do dosuszania jak ci coś podpada i za wilotno wygląda po skończeniu programu .

Czujniki wilgoci : ale to chyba standard? Program ci się sam skraca jeśli pranie szybciej wyschnie.

Podłączenie do kanalizacji do wyboru jako opcja, oprócz pojemnika na wodę ale to chyba też standard.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka