animalny-animals 08.01.21, 12:19 Czy zięć należy do rodziny? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 12:39 conena napisała: > nie. > Czyli ma prawo nie mówić mamo i tato do teściów. Odpowiedz Link Zgłoś
hanusinamama Re: Zięć 08.01.21, 18:45 No przeciez go siłą ani policją nie zmuszą...pewnie ze ma prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 12:58 mamtrzykotyidwa napisała: > To zależy, jaka to rodzina. No tak. Różne są rodziny. Odpowiedz Link Zgłoś
ivaz Re: Zięć 08.01.21, 13:22 w prawie podatkowym nie należy, jak teść chciałby przekazać darowiznę na rzecz zięcia to ten musi odprowadzić podatek Odpowiedz Link Zgłoś
animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 13:24 ivaz napisała: > w prawie podatkowym nie należy, jak teść chciałby przekazać darowiznę na rzecz > zięcia to ten musi odprowadzić podatek A w prawie spadkowym należy? Odpowiedz Link Zgłoś
ivaz Re: Zięć 08.01.21, 13:27 Zięć to nie (najbliższa) rodzina W myśl ustawy o podatku od spadków i darowizn, bez względu na kwotę, zwolnione od podatku mogą być spadki i darowizny tylko od członków najbliższej rodziny podatnika. W tym podatku najbliżsi to: małżonek, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, pasierbowie, ojczym, macocha i rodzeństwo. źródło ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/spadki-darowizny/306229,Zamiast-zieciowi-daruj-pieniadze-corce.html Odpowiedz Link Zgłoś
animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 13:35 ivaz napisała: > Zięć to nie (najbliższa) rodzina > W myśl ustawy o podatku od spadków i darowizn, bez względu na kwotę, zwolnione > od podatku mogą być spadki i darowizny tylko od członków najbliższej rodziny po > datnika. > W tym podatku najbliżsi to: małżonek, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, pasie > rbowie, ojczym, macocha i rodzeństwo. > źródło ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/spadki-darowizny/306229,Zamiast-zieciowi-daruj-pieniadze-corce.html Czyli zięć to taki jakiś nie wiadomo kto. A synowa? Odpowiedz Link Zgłoś
iwles Re: Zięć 08.01.21, 13:54 No to w końcu zięc to nie najbliższa rodzina? Czy w ogóle nie rodzina? Coś jak rodzeństwo twoich rodziców, tez nie rodzina? Odpowiedz Link Zgłoś
bei Re: Zięć 08.01.21, 13:29 Dalsza rodzina, może mówić jak mu wygodnie- jak sobie ustalą z rodzicami żony. Odpowiedz Link Zgłoś
animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 13:36 bei napisała: > Dalsza rodzina Synowa to też dalsza rodzina? Odpowiedz Link Zgłoś
scarlett74 Re: Zięć 08.01.21, 18:51 W świetle prawa nie W świetle więzów krwi też nie Ale w świetle wzajemnych relacji, tak należy 😊 Odpowiedz Link Zgłoś
animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 18:58 scarlett74 napisała: > Ale w świetle wzajemnych relacji, tak należy 😊 Na taką odpowiedź czekałem. Odpowiedz Link Zgłoś
nena20 Re: Zięć 09.01.21, 16:15 Uważam że nie. Siłą zmusilam się do .owienia mam i tato do obcych ludzi. Można spokojnie po imieniu albo Pan, Pani. Odpowiedz Link Zgłoś