08.01.21, 12:19
Czy zięć należy do rodziny?
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Zięć 08.01.21, 12:25
      Tak.
    • conena Re: Zięć 08.01.21, 12:27
      nie.
      • animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 12:39
        conena napisała:
        > nie.
        >

        Czyli ma prawo nie mówić mamo i tato do teściów.
        • hanusinamama Re: Zięć 08.01.21, 18:45
          No przeciez go siłą ani policją nie zmuszą...pewnie ze ma prawo.
    • biszkopty35 Re: Zięć 08.01.21, 12:37
      Tak
    • mamtrzykotyidwa Re: Zięć 08.01.21, 12:52
      To zależy, jaka to rodzina.
      • animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 12:58
        mamtrzykotyidwa napisała:
        > To zależy, jaka to rodzina.


        No tak. Różne są rodziny.
        • ivaz Re: Zięć 08.01.21, 13:22
          w prawie podatkowym nie należy, jak teść chciałby przekazać darowiznę na rzecz zięcia to ten musi odprowadzić podatek
          • animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 13:24
            ivaz napisała:
            > w prawie podatkowym nie należy, jak teść chciałby przekazać darowiznę na rzecz
            > zięcia to ten musi odprowadzić podatek

            A w prawie spadkowym należy?
            • ivaz Re: Zięć 08.01.21, 13:27
              Zięć to nie (najbliższa) rodzina
              W myśl ustawy o podatku od spadków i darowizn, bez względu na kwotę, zwolnione od podatku mogą być spadki i darowizny tylko od członków najbliższej rodziny podatnika.
              W tym podatku najbliżsi to: małżonek, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, pasierbowie, ojczym, macocha i rodzeństwo.
              źródło ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/spadki-darowizny/306229,Zamiast-zieciowi-daruj-pieniadze-corce.html
              • animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 13:35
                ivaz napisała:
                > Zięć to nie (najbliższa) rodzina
                > W myśl ustawy o podatku od spadków i darowizn, bez względu na kwotę, zwolnione
                > od podatku mogą być spadki i darowizny tylko od członków najbliższej rodziny po
                > datnika.
                > W tym podatku najbliżsi to: małżonek, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, pasie
                > rbowie, ojczym, macocha i rodzeństwo.
                > źródło ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/spadki-darowizny/306229,Zamiast-zieciowi-daruj-pieniadze-corce.html


                Czyli zięć to taki jakiś nie wiadomo kto.
                A synowa?
                • arwena_11 Re: Zięć 08.01.21, 13:49
                  podobnie
              • iwles Re: Zięć 08.01.21, 13:54

                No to w końcu zięc to nie najbliższa rodzina? Czy w ogóle nie rodzina?
                Coś jak rodzeństwo twoich rodziców, tez nie rodzina?
    • bei Re: Zięć 08.01.21, 13:29
      Dalsza rodzina, może mówić jak mu wygodnie- jak sobie ustalą z rodzicami żony.
      • animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 13:36
        bei napisała:
        > Dalsza rodzina

        Synowa to też dalsza rodzina?
        • annajustyna Re: Zięć 09.01.21, 19:46
          Synowa to zięć płci żeńskiej.
    • padum Re: Zięć 08.01.21, 13:48
      Tak
    • koko8 Re: Zięć 08.01.21, 13:50
      Tak.
    • scarlett74 Re: Zięć 08.01.21, 18:51
      W świetle prawa nie
      W świetle więzów krwi też nie
      Ale w świetle wzajemnych relacji, tak należy 😊
      • yadaxad Re: Zięć 08.01.21, 18:56
        Do rodziny należą ci, którzy dziedziczą.
      • animalny-animals Re: Zięć 08.01.21, 18:58
        scarlett74 napisała:
        > Ale w świetle wzajemnych relacji, tak należy 😊

        Na taką odpowiedź czekałem.
        • annajustyna Re: Zięć 09.01.21, 19:47
          W świetle prawa to powinowaty.
    • nena20 Re: Zięć 09.01.21, 16:15
      Uważam że nie. Siłą zmusilam się do .owienia mam i tato do obcych ludzi. Można spokojnie po imieniu albo Pan, Pani.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka