Dodaj do ulubionych

aktywność z wfu

22.01.21, 11:04
W wątku o zdalnym zostałam wyśmiana przez jedną forumkę , że proponowana aktywność szkolna to żadna aktywność. Mają przesyłać zdjęcia/filmiki ze sportowego spędzania czasu ( tak wiem teraz mocno ograniczonego) tzn spacer/rower/sanki/bieg/taniec/ćwiczenia czy co tam jeszcze. Ja myślę , że to lepsze, niż mieliby dodatkowo ślęczeć nad kompem nad taką np. prezentacją o doniosłej roli sportu w życiu człowieka 😉
Obserwuj wątek
    • swinka-morska Re: aktywność z wfu 22.01.21, 11:18
      Moi rozkładają maty, obok stawiają laptop z teamsami i włączoną kamerą i fikają normalną gimnastykę.
      Nauczycielka stawia oceny (dobre) za aktywność tym których widzi, że ćwiczą.
      Mieli też za zadanie nagrać filmik z wykonaniem rozgrzewki i przesłać.
      • kosmos_pierzasty Re: aktywność z wfu 22.01.21, 11:28
        U mnie też, teams, włączone kamerki i każdy zasuwa na swojej macie do ćwiczeń. Rozgrzewkę prowadzą uczniowie i dostają za to oceny.
        Sama ćwiczę w domu jogę. Nie uważam, że ćwiczenia w domu są gorsze niż nie w domu. W sytuacji dzieci szkoda tylko sportów zespołowych. A o aktywność w rodzaju wyjścia na rower, choćby w weekendy, mogą przecież zadbać rodzice i ja uważam, że powinni w tych okolicznościach.
        • droch Re: aktywność z wfu 22.01.21, 12:06
          Nie uważam, że ćwiczenia w domu są gorsze niż nie w domu.

?

Jeśli jedno z "w domu" oznacza "w szkole", to nie zgadzam się. Raczej w domu nie poćwiczysz elementów wymagających biegania czy skakania (np. przez skrzynię). Rzutu piłką lekarską też chyba nie...
          • mja-15 Re: aktywność z wfu 22.01.21, 12:46
            droch napisał:

> Rzutu piłką lekarską też chyba nie...

A idź z tym rzutem piłką! To nadal w szkole obowiązuje? Koleżanki oszukiwały, ile rzuciłam piłką do tyłu, bo zawsze miałabym lacza z tego.
          • arwena_11 Re: aktywność z wfu 22.01.21, 13:16
            Ale, że teraz ktoś jeszcze skacze przez kozła/skrzynię? Pytałam się córki - nigdy nie mieli. A WF w gimnazjum mieli na wypasionych salach gimnastycznych ośrodków sportowych. W LO też nie było.
        • wapaha Re: aktywność z wfu 22.01.21, 12:43
          kosmos_pierzasty napisała:

> U mnie też, teams, włączone kamerki i każdy zasuwa na swojej macie do ćwiczeń.
          > Rozgrzewkę prowadzą uczniowie i dostają za to oceny.
          > Sama ćwiczę w domu jogę. Nie uważam, że ćwiczenia w domu są gorsze niż nie w do
          > mu. W sytuacji dzieci szkoda tylko sportów zespołowych. A o aktywność w rodzaju
          > wyjścia na rower, choćby w weekendy, mogą przecież zadbać rodzice i ja uważam,
          > że powinni w tych okolicznościach.

Z ciekawości-jak to wygląda od strony czysto praktycznej ? tzn. dziecko ma w swoim pokoju na tyle dużo miejsca że rozkłada sobie matę ?-tudzież przenosi lapka do innego pomieszczenia by miec matę ? Czy jest w domu ktoś kto nadzoruje bezpieczeństwo dziecka w czasie ćwiczen ?
            • glanaber Re: aktywność z wfu 22.01.21, 13:24
              Ano właśnie. U nas jeszcze w czasach stacjonarnej szkoły, jeśli wuefista był nieobecny i zastępstwa nie miał inny wuefista, to nie było wf (co najwyżej wyjście na dwór), bo - jak tłumaczono - nauczyciele innych przedmiotów nie mogą być odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów w trakcie zajęć sportowych na sali gimnastycznej lub boisku, wuefiści mają na tę okoliczność specjalne ubezpieczenie itp. itd.
              A tu nagle: tadam! Za swe bezpieczeństwo uczniowie odpowiadają samodzielnie.
              • magata.d Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:22
                No mnie tez zastanawia, co jeżeli dziecko ćwiczy w domu na zdalnym w-f i np. upadnie, skręci nogę? Kto jest za to wtedy odpowiedzialny? Nauczyciel?

Nawet sobie tak wytłumaczyłam, to ze moje dziecko na w-f zdalnym ma teoretyczne lekcje o sporcie. Ale to tylko moje przemyślenia.
          • kosmos_pierzasty Re: aktywność z wfu 22.01.21, 15:55
            Tak, przechodzi z komputerem do innego pokoju. Czasem jestem w domu. Ale dzieci nie ćwiczą żadnej akrobatyki, standardowe ćwiczenia. Jasne, zdarzyć coś się może zawsze. Ale to chyba tak samo na wf-ie, jak w czasie wolnym... Jesteś za nieustannym nadzorem starszych dzieci (młodsze już w szkole przecież)? Czy za "bezpiecznym" usadzeniem przed monitorem na czas nieobecności rodzica?
            • droch Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:05
              Ale to chyba tak samo na wf-ie, jak w czasie wolnym...

Absolutnie nie tak samo jak na WF. W hali sportowej czy na boisku jest znacznie więcej miejsca niż w standardowym pokoju nastolatka, tak sobie mniemam.
              Pewno, można ograniczyć WF do skłonów, przysiadów i skrętów tułowia, ale to jednak jest strasznie biedna wersja...
              • kosmos_pierzasty Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:09
                Ty żeby ćwiczyć też potrzebujesz hali sportowej? Omg...
                Z pewnością jest to uproszczone rozwiązanie, ale lepsze takie niż żadne. Jak do tego dodamy aktywność, zapewnianą przez rodziców, to już nie ma powodów do narzekania.
                • droch Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:23
                  Ty żeby ćwiczyć też potrzebujesz hali sportowej? Omg...

Żeby ćwiczyć na poważnie? Oczywiście. Nie udawajmy, że w budce telefonicznej wykonasz tak samo wartościową chociażby rozgrzewkę jak na boisku. Prawidłowa rozgrzewka przed zajęciami sportowymi obejmuje co najmniej trucht, ćwiczenia w truchcie, ćwiczenia w marszu, ćwiczenia w miejscu i ćwiczenia w parterze.
                  Tak, lepiej w domu niż wcale, ale pełnowartościowy WF to na pewno nie jest.
            • wapaha Re: aktywność z wfu 22.01.21, 17:16
              kosmos_pierzasty napisała:

> Tak, przechodzi z komputerem do innego pokoju. Czasem jestem w domu. Ale dzieci
              > nie ćwiczą żadnej akrobatyki, standardowe ćwiczenia. Jasne, zdarzyć coś się mo
              > że zawsze. Ale to chyba tak samo na wf-ie, jak w czasie wolnym... Jesteś za nie
              > ustannym nadzorem starszych dzieci (młodsze już w szkole przecież)? Czy za "bez
              > piecznym" usadzeniem przed monitorem na czas nieobecności rodzica?

Twoje pytanie do mnie ma się nijak do tego, jakie sa moje przekonania i zdanie . Z ciekawości spytałam jak to jest rozwiązane logistycznie, bo gdyby mój miał mieć zajęcia WF na macie przed laptopem, to pewnikiem by ich nie miał. Ma tak ustawione meble w pokoju i tak urządzony pokój, że nie ma opcji by z biurka kamerka ogarnęła kawałek podłogi na którym mogłaby być mata. Z kolei z pokoju do pokoju ze sprzętem nie mógłby chodzic- raz z tego względu że laptop ma już kiepska baterię i musi być ciągle podłączony do prądu, dwa, że nie pozwoliłabym chodzić po domu i szukać najbardziej ustawnego miejsca i wygłupy przed kamerką. Nie wiem jakie to są ćwiczenia ale wiem jaki to pełen pomysłów wiek suspicious Obawiam się, że taka przerwa mogłaby sprowokować do niecnego pomysłu, czy też zwyczajny wypadek ( a wezmę piłkę i sobie rzucę, a co sie stanie jesli zacznę żonglować, itd ) wink

Jednym słowem- pomysł wf przed kamerą jest wg mnie głupi

O wiele bardziej podoba mi się dowolna aktywność fizyczna dziecka, która jest przedstawiana nauczycielowi. Raz, że dziecko robi to co lubi, ( bieganie, jazda konna, łyżwy, gimnastyka, roli itd )dwa nie jest uziemione 4m2, trzy "zalicza" zadanie spędzając czas z rodzicem/bliskimi/itd . Taka forma może też być niezłą motywacją-bo treningi sie zapisują, można jest obserować w aplikacji, bic swoje rekordy itp

Odpowiadając zaś na pytani
              Jesteś za nie
              > ustannym nadzorem starszych dzieci (młodsze już w szkole przecież)? Czy za "bez
              > piecznym" usadzeniem przed monitorem na czas nieobecności rodzica?

Jestem za bezpiecznym usadzeniem -a wf on line wg mnie tego warunku nie spełnia
              • mikams75 Re: aktywność z wfu 22.01.21, 17:43
                to by bylo widac czubek glowy czy cokolwiek, wielki mi problem, zreszta nie wiem jak laptop moze byc ustawiony, zeby nie dalo sie go przesunac czy ustawic pod katem. I rozumiem, ze nie chcesz, zeby dziecko sie panoszylo ze swoimi zajeciami po domu, ale z tego co piszesz wynika, ze masz gniazdko z pradem tylko w pokoju dzieciecym wink

• wapaha Re: aktywność z wfu 22.01.21, 18:07
                  Syn ma biurko Kurę i tam stoi laptop. Stał. Bo juz go nie ma. Na specjalnej półczece są wszelkie kable i odłączenie tego z zasilaczem jest w jakiś sposób problematyczne. Jedni mają zasady ze dzieciak rano musi wietrzyc pokój i scielić łóżko- ja mam zasadę że kablami i prądem dzieciak się nie bawi

co do czubka głowy-no chyba nie o to chodzi żeby nauczyciel prowadzący ćwiczenia widział tylko głowę dziecka big_grin
    • katriel Re: aktywność z wfu 22.01.21, 11:47
      > Ja myślę , że to lepsze, niż mieliby dodatkowo ślęczeć nad kompem nad taką np. prezentacją o doniosłej roli sportu w życiu człowieka

Też uważam, że lepsze. U nas prezentacji o roli sportu nie było, była dla chętnych prezentacja o wybranej dyscyplinie albo postaci ze świata sportu (moje dziecko w ramach tego wytłumaczyło panu od wf algorytm ustalania rankingu w szachach, co uważam za duży sukces dydaktyczny dziecka). Są za to obowiązkowe pisemne sprawozdania z aktywności składane raz na tydzień, ale obowiązuje system honorowy: jak napisałeś, że w poniedziałek jeździłeś rowerem przez 37 minut to jeździłeś, nie musisz tego dowodzić zdjęciem ani filmem. Moje dziecko nie kłamie, czasem tylko nie pamięta co było którego dnia i wpisuje losowo. Jak inni, nie wiem.
    • aguar Re: aktywność z wfu 22.01.21, 12:30
      Zgadzam się. W poprzednim roku szkolnym właśnie groziła synowi czwórka z WF-u za słaby udział w teoretycznych projektach na temat sportu i przesłałam nauczycielowi filmiki z jego aktywności. Pomogło : ) Teraz się poprawili i bardziej stawiają na jakieś ćwiczenia możliwe do wykonania w pokoju.
    • mikams75 Re: aktywność z wfu 22.01.21, 12:50
      oczywiscie, ze lepsze!
      A czy szkolna aktywnosc to faktycznie aktywnosc zalezy od naauczyciela. My nie mamy powodu do narzekania, choc wiadomo, ze nie kazda aktywnosc podpasuje kazdemu, ale w szkole mojego dziecka cwicza uczciwie i nie ma migania sie.
    • canaille Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:01
      Ja nie jestem zwolenniczką filmików z moim dzieckiem w roli głównej wysyłanym w sumie przypadkowym ludziom, bo za takich uważam WFistów. Jestem za to za wysyłaniem danych z fit opaski - mają je Chińczycy, może mieć i Polak.
      • molik28 Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:24
        Ja nie jestem zwolenniczką filmików, bo nie każdy ma warunki na fikanie na macie w domu. Niektórzy mogą nie mieć gdzie tej maty rozłożyć. Mam takich znajomych. Mieszkanie 47 metrów przerobione na 3 pokojowe żeby rodzeństwo miało swoje oddzielne pokoje. Chyba najwięcej wolnej podłogi mają na balkonie.
    • tereso Re: aktywność z wfu 22.01.21, 16:34
      Mój chociaż bardzo regularnie spaceruje i biega tylko po to żeby panu przesłać info z telefonu. W okolicy widzę wiele nastolatków mierzących aktywność, nie wiem czy też w ramach wf. Filmowania jestem przeciwnikiem z powodu naturalnego wstydu części młodych ludzi ( nie wiem czy mój syn by się wstydził, nie żądano tego).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka