Dodaj do ulubionych

Ginny & Georgia Netflix

22.03.21, 11:49
Ktoś z Was ogląda ten serial? Całkiem ciekawy i bywa zabawny, ale najbardziej interesujący jest dla mnie wątek 16 letniej młodzieży. Niespełna 16-letniej. Czy to rzeczywiście tak wyglada również w Polsce? Piją, uprawiają seks, biorą pigułki, rozmawiają o tym tak otwarcie? Za moich czasów tego typu wątki pojawiały się w okolicy 18 roku życia, ale takie podejście - jak pokazane w serialu - to już raczej na studiach. Coś się zmieniło, a ja nie zauważyłam?
Obserwuj wątek
    • klementyna156 Re: Ginny & Georgia Netflix 22.03.21, 11:55
      No pewnie. Nic się nie zmieniło, nie aż tak - tak bywało już 30 lat temu przecież. Nie, że każdy, ale w mojej podstawówce wiele dziewczyn nie kończyło 8 klasy, bo zachodziło w ciążę i wychodziło za mąż. Ze 2-3 na klasę to spokojnie. Nie miały 16 lat, tylko 14 czy 15. Zdarzało się.
      • klementyna156 Re: Ginny & Georgia Netflix 22.03.21, 12:00
        A, to fakt - z pigułkami na pewno słabo, anty i "dzień po", jak to w Pl - w tym wieku to nieczęste, bo wiedzy o tym brak. Alkohol na pewno piją, wszędzie. Słynne historie z wycieczek szkolnych mi się przypominają. I pewnie z rozmowami sobie nie radzą, takimi "na poważnie", o seksie.
    • mama-ola Re: Ginny & Georgia Netflix 22.03.21, 12:30
      "Ginny i Georgii" nie widziałam, ale za to obejrzałam w weekend "Ruchome piaski" - o szwedzkiej młodzieży. Podoba mi się brak zakłamania rodziców. 17-letnia dziewczyna pyta / informuje rodziców w obecności ojca chłopaka, że chciałaby nocować u tegoż chłopaka. A potem nocuje. W Polsce raczej nie do pomyślenia. Obie strony by uznały, że to nie jest temat do rozmowy i że dziewczyna nie powinna tego chcieć. Tak mi się wydaje...
    • aqua48 Re: Ginny & Georgia Netflix 22.03.21, 12:47
      Hmm mam 60 lat. W czasach liceum moje koleżanki i koledzy uprawiali seks, i rozmawiali o tym, mniej lub bardziej otwarcie, zależy od tego kto i z kim, niektóre dziewczyny brały pigułki, inne nie. Jeden z kolegów był z pewnością uzależniony, nie wnikałam czy tylko od alkoholu czy od jakiś narkotyków też. Dwie koleżanki zdawały maturę będąc w ciąży, trzecia od czasu ukończenia 18 lat była mężatką o czym nie mówiło się głośno bo by jej nie dopuścili do normalnego egzaminu i kazali zdawać w systemie wieczorowym. Dwie osoby miały kuratora. Aha, jedno z najlepszych liceów w kraju. Nic się nie zmieniło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka