Dodaj do ulubionych

Karta DILO

18.04.21, 20:42
Ktoś ma doświadczenie jak szybko to "działa"?
Jak szybko są badania, diagnoza i wdrożenie leczenia?
Ja rozumiem, że Corona... ale krew człowieka zalewa jak na pobranie próbki do badania człowiek czeka 3 tygodnie (to jest kilkunastominutowy zabieg ambulatoryjny), a potem kolejne 3 na wyniki z laboratorium... No trochę przegięcie. Badania zanim doszło do skierowania na pobranie wycinka też oczywiście trwały odpowiednio długo.
Szczerze to myślałam, że w ciągu miesiąca to taki pacjent powinien już cokolwiek wiedzieć... Chyba po coś jest ta "szybka" ścieżka
Eh...
Obserwuj wątek
      • 35wcieniu Re: Karta DILO 18.04.21, 22:01
        To nie tak źle, przynajmniej dotrze.
        Rzecz z przełomu tego roku: pobranie wycinka prywatnie, kilka tygodni czekania, wyniku nie ma, telefony nie pomagaja. W końcu kolejna prywatna wizyta, wyniku dalej nie, odnajduje się po telefonach lekarza, jest przekazany ustnie. Kilka tygodni później zabieg usunięcia zmiany, podczas którego pobrany jest kolejny wycinek, opisany później jako "nieokreslony".
        Tamtego pierwszego, szczegółowego, nikt na oczy nie zobaczył. big_grin
    • daniela34 Re: Karta DILO 18.04.21, 21:00
      Marzec 2020 - wykrycie guza. Skierowanie do dalszej diagnostyki-bez karty DiLO.
      9 marca: próba rejestracji w poradni specjalistycznej. Proszę iść po kartę, będzie krótszy termin
      9 marca-karta.
      9 marca-rejestraca na termin na 10 marca
      10 marca wizyta
      Termin operacji za 6 tygodni.

A potem przyszedł koronawirus i wszystko wzięło w łeb.
    • piszaca.zza.swiatow Re: Karta DILO 18.04.21, 21:49
      No to widzę, że w miarę szybko. Miałam nadzieję,że tak właśnie będzie. Od pierwszej rozmowy minęło już 7 tygodni, próbkę pobrali w tym tygodniu i wynik za co najmniej kolejne dwa.
      Co jest dla mnie nie do pojęcia to wysyłanie wyniku do domu. Co taka starsza (jak w naszym przypadku) osoba ma z tym zrobić? Już się odgraża, że może wcale nie pójdzie do lekarza jak wynik przyjdzie, że nikomu nic nie powie, niech się dzieje co chce. 🙄
      To nie powinno mieć miejsca.
      • faustine Re: Karta DILO 18.04.21, 21:58
        7 tygodni od dnia zgłoszenia się pacjenta- tyle powinna trwać diagnostyka wstępna i pogłębiona. Po tym czasie pacjent powinien mieć diagnozę i konsylium. Reguluja to przepisy ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych z budżetu państwa.
      • aqua48 Re: Karta DILO 19.04.21, 08:46
        piszaca.zza.swiatow napisała:

> To nie powinno mieć miejsca.

Mnóstwo spraw nie powinno mieć miejsca.
        Koleżanka w zeszłym roku, w chwili gdy wg karty DILO powinna mieć dopiero stawianą diagnozę i ewentualnie decyzję o terminie operacji, była już po zabiegu robionym kanałami prywatnymi. Czyli i kartę DILO i tzw szybką ścieżkę terapii onkologicznej można sobie o kant. d..potłuc. Kto ma dojścia może nie umrze, kto nie ma znajomości może zabiegu nie doczekać.
    • bei Re: Karta DILO 18.04.21, 21:57
      Mój brat miał drugą wznowę, i mimo, ze był już bardzo wycieńczony, to zaczynał znowu od DILO, w tym czasie choroba ponaciekała masywnie co chciała, po tygodniach w końcu chemia ratunkowa i radiologia . Wypisany z zaleceniem powrotu na oddział po miesiącu, jednak szpital od razu zavetował- minimu dwa miesiące oczekiwania, bo pacjenci przychodzą w tak ciężkim stanie, ze później długo leżą i łóżka zajmują. DILO przyspiesza diagnozę, później chory jest odstawiony na bocznicę 😞
    • figazmakiem2 Re: Karta DILO 19.04.21, 08:39
      Ekspresowo. Biopsja w ciągu kilku dni, po ok 2 tygodniach jej wyniki, natychmiast po nich zadzwonił koordynator DILO z terminami wszystkich potrzebnych badań na następny dzień (z wyjątkiem scyntygrafię, bo musi być tygodniowy odstep od tomografii - o ile dobrze zapamiętałam). Operacja w ciągu ok. 6 tygodni od biopsji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka